Aktualności

Inne

 • II Casting do Miss Warmii i Mazur

  Serdecznie zapraszamy wszystkie bezdzietne panny w wielu od 14 do 24 lat na II Casting do Miss Warmii i Mazur, Miss Nastolatek Warmii i Mazur oraz Miss Olsztyna, będący regionalnym etapem Narodowego Konkursu Piękna Miss Polski 2014.

 • Oddaj krew – pomóż uratować życie.

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie rozpoczyna ponownie akcję oddawania krwi skierowaną do studentów UWM.

 • Ksiądz Boniecki AuTORytetem studentów dziennikarstwa.

  W 7. edycji Plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie, młodzi ludzie tytuł AuTORytetu przyznali ks. Adamowi Bonieckiemu. Studenci wręczą statuetkę za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy już 7 grudnia, podczas uroczystej Gali w Auditorium Maximum UJ.

 • Bank Żywności w Olsztynie zachęca do Świątecznej Zbiórki Żywności!

  Bank Żywności w Olsztynie po raz 14 organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności na rzecz potrzebujących. Akcja będzie organizowana pod hasłem Weekend Superbohaterów od 29.11. do 1.12.

 • Rusza akcja oddawania krwi

  Oddaj krew – pomóż uratować życie. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie rozpoczyna akcję oddawania krwi skierowaną do studentów UWM.

 • Warsztaty w ramach projektu "Dwie strony kurtyny"

  Teatr kloszART wraz z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych zaprasza do uczestnictwa w projekcie "Dwie strony kurtyny". Projekt ma na celu aktywizację działań kulturalnych młodych mieszkańców Olsztyna oraz promocję działań teatru niezależnego i zespołów muzycznych.

 • Pokaż swój kryształ Czochralskiego! Dołącz do akcji!

  Korzystasz z telefonu komórkowego, tabletu, empetrójki? Żadne takie urządzenie by nie działało bez kryształów wyprodukowanych metodą wynalezioną przez prof. Jana Czochralskiego. Pokaż je w środę 23 października o godzinie 17:00 podczas ogólnopolskiej akcji honorującej Profesora i wynalazek, który zmienił cały świat!

 • Odkryj w sobie radiowca!

  Zacznij już teraz przygodę z Radiem UWM FM. Tu nauczymy Cię podstaw pracy dziennikarskiej. Poznasz ciekawych ludzi i zrealizujesz swoje pomysły na antenie. Nie czekaj - po prostu przyjdź!

 • Casting do grupy taneczno-aktorskiej BRODWAY

  Zapraszamy wszystkich chętnych, przyszłych lub obecnych tancerzy do sprawdzenia swoich umiejętności podczas castingu. Jeśli masz osobowość sceniczną, jeśli lubisz tańczyć, jeśli scena nie jest Ci obca - przyjdź!!! BROADWAY jest dla Ciebie!

 • Ogłoszono nominacje w 7. edycji plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie

  Studenci dziennikarstwa już po raz 7. nominowali najlepszych ich zdaniem dziennikarzy do nagrody w plebiscycie MediaTory. Najwięcej nominacji uzyskały Rzeczpospolita oraz Grupa TVN. Po raz pierwszy szansę na statuetkę ma dziennikarz obywatelski oraz internetowy magazyn w całości poświęcony fotoreportażom.

 • Sunday Fun Racing

  SUNDAY FUN RACING to event mający na celu zwiększenie zainteresowania mieszkańców naszego miasta i regionu motoryzacją. Zależy nam, by odwiedzający nas goście mogli miło spędzić czas, a przy okazji poszerzyć swoją wiedzę z zakresu motoryzacji.

 • Warmia i Mazury za rozwojem energetyki wiatrowej!

  „Budujmy wiatraki na Warmii i Mazurach w sposób mądry i odpowiedzialny. Energetyka wiatrowa to wiele korzyści dla regionu” – takie przesłanie płynie ze spotkań, debat i rozmów edukacyjnych, które w naszym województwie prowadzi Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

 • Rzetelnie o energetyce wiatrowej na Warmii i Mazurach

  W ramach Olsztyńskich Spotkań z Energetyką Wiatrową 29 lipca na Starym Mieście w Olsztynie w Tajemnicy Poliszynela spotkali się zwolennicy i przeciwnicy energetyki wiatrowej. „Budujmy wiatraki na Warmii i Mazurach w sposób mądry i odpowiedzialny. Energetyka wiatrowa to wiele korzyści dla regionu” – takie przesłanie...

 • Mieszkańcy i samorządowcy przychylni wiatrakom na Warmii i Mazurach

  Z analiz przeprowadzonych przez TNS Polska w czerwcu b.r. na reprezentatywnej próbie mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego wyraźnie wynika, że zdecydowana większość, bo aż 78% widzi potencjał, jaki dla ich regionu może przynieść inwestycja w energetykę wiatrową.

 • Wygraj audiobooki!

  W programach popołudniowych UWM FM będziemy rozdawać kody upoważniające do ściągnięcia wybranego tytułu z serwisu audioteka.pl. Odpowiedz na pytanie konkursowe, wygraj kod i ściągnij książkę na komórkę lub tablet!

 • Rowerowy weekend w Olsztynie z Merida Mazovia MTB

  W niedzielę 30 czerwca już po raz trzeci spotkamy się w Olsztynie! Będzie to ósmy maraton w tegorocznym cyklu Merida Mazovia MTB. Organizatorzy doceniając walory turystyczne regionu, świetne warunki do jazdy na rowerze oraz udaną współpracę z OSiR Olsztyn postanowili pozostać tu dłużej.

 • Dołącz do nas!

  Nie masz pomysłu na wakacje? Chciałbyś spędzić je w Olsztynie i zobaczyć jak wygląda praca w mediach? Przyjdź do nas, spróbuj swoich sił w Radiu UWM FM!

 • Światowy Dzień Wiatru

  15 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Wiatru. W około 75 krajach na całym świecie, tego dnia urządza się happeningi, wystawy, konferencje i dni otwarte na farmach wiatrowych. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej chce tymi działaniami zwrócić uwagę opinii publicznej na potrzebę rozwoju energetyki wiatrowej...

 • Pomóżmy przedszkolakom z Kortowa!

  Przedszkole Miejskie nr 40 "Żaczek" z Kortowa potrzebuje naszych głosów w internetowym konkursie "Kubusiowi Przyjaciele Natury".

 • Bieg na sześć łap

  W związku z akcją Polskabiega.pl, zapraszamy na przebieżkę z psiakami z olsztyńskiego Schroniska. „Bieg na sześć łap” – 25.05.2013 roku, godzina 11:30, Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: