Aktualności

Informacje kulturalne

 • Wydział Sztuki UWM zaprasza na Cecyliadę

  W niedzielę 26 listopada o 20 w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie odbędzie się kolejna Cecyliada. To koncert chórów prowadzonych przez artystów wykładowców z Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Kortowski Mikołaj i Coolturalny Student z zespołem Enej!

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM jak zwykle przed świętami organizuje akcję charytatywną pod hasłem Kortowski Mikołaj i zaprasza także na kolejne spotkanie cyklu Coolturalny Student. 6 grudnia - "Kolędowanie z Enejem". Dla słuchaczy mamy bilety!

 • Tydzień Filmu Niemieckiego w Olsztynie

  Od 13 do 19 listopada w Olsztynie odbywa się przegląd najnowszych i najciekawszych filmów naszego zachodniego sąsiada. W sali kinowej Kina Studyjnego Awangarda 2 oraz w Bibliotece UWM zagości Tydzień Filmu Niemieckiego. Sprawdź program!

 • Wystawa o Misjonarzu ze Śląska do obejrzenia w Kortowie

  Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie oraz Wydział Teologii UWM w Olsztynie i Koło Naukowe Antropologii Kultury UWM zapraszają do obejrzenia wystawy "Misjonarz ze Śląska o. Paul Joachim Schebesta - pionier badań wśród Pigmejów i Negrytów".

 • Prace chorwackich artystów w Kortowie

  W kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" od 24 października oglądać można prace chorwackich artystów. Wystawa "Heterogeniczny charakter ekspresji plastycznych" jest miejscem konfrontacji różnorodnych postaw twórców z regionu Kutiny i mikroregionu Moslaviny w Chorwacji.

 • 4. WAMA Film Festival

  Najlepsze światowe kino za darmo w Olsztynie! 4. edycja WAMA Film Festivalu odbędzie się w dniach 10-14 października w Olsztynie. Tegorocznym hasłem wydarzenia jest otwartość. Radio UWM FM jest patronem medialnym imprezy.

 • W tym tygodniu - Festiwal Mendelsohna

  Fundacja BORUSSIA, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa BORUSSIA oraz Stowarzyszenie na rzecz Kultury Żydowskiej B'JACHAD serdecznie zapraszają w dniach 11-15 października do udziału w wydarzeniach tegorocznej edycji Festiwalu Mendelsohna.

 • 8. Filozofia Filmowo

  Filozofia Filmowo to projekt edukacyjno-badawczy w formie odbywającego się cyklicznie przeglądu filmów poświęconych filozofii. Ósma edycja pod hasłem "Rośliny - zwierzęta - ludzie" odbędzie się w dniach 26-29 września.

 • Bluebox 2017

  Od 19 do 23 zapraszamy do udziału w szóstej edycji festiwalu filmowego Bluebox organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Pojezierze" i Miejski Ośrodek Kultury w Olszynie. Radio UWM FM jest patronem medialnym wydarzenia.

 • Mariusz Sieniewicz nowym dyrektorem MOK w Olsztynie

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie ma nowego dyrektora. Został nim olsztyński prozaik, felietonista i dramatopisarz Mariusz Sieniewicz. W studiu Radia UWM FM opowiadał o planach działania na nowym stanowisku.

 • 1 urodziny Stand-up Warmia!

  Minął już rok od kiedy komicy z Olsztyna i okolic stworzyli grupę Stand-up Warmia! Z tej okazji 20 lipca w klubie Nowy Andergrant zaplanowano imprezę pod hasłem: WIELKI TE(K)ST, czyli testowanie nowych tekstów. Mamy bilety!

 • Za nami 9. Parodiola

  Festiwal Parodii i Pastiszu PARODIOLA odbył się w dniach 4-5 lipca. W konkursie zwyciężył Mieszko Minkiewicz. Na zakończenie w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpił kabaret Łowcy.B. Naszym gościem był Bartosz Gajda.

 • Arena Festival Film & Music

  Przed nami trzy dni święta muzyki filmowej w Ostródzie! Arena Festival Film & Music to nowa propozycja przygotowana wspólnie przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Filharmonię Warmińsko-Mazurską.

 • Olsztyńskie Lato Artystyczne 2017

  Lato warto spędzić w... Olsztynie! Miejski Ośrodek Kultury przygotował kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych. To oczywiście koncerty i festiwale, ale też występy kabaretów, grup tanecznych, teatralnych, happeningi uliczne. Sprawdź program OLA 2017!

 • Kompozycje UV III w Kortowie

  Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na wystawę prac dr Iwony Szpak-Pawłowskiej z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspozycję "Kompozycje UV III" można obejrzeć w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia".

 • Burning Girl Festival

  Burning Girl Festival - to wydarzenie pełne dobrej muzyki i sztuki, niesamowitych ludzi i pozytywnej energii. Pomysł zaczerpnięto z amerykańskiego festiwalu w Nevadzie – Burning Man. Przekonajcie się sami - już 10 i 11 czerwca w Olsztynie!

 • Noc Bibliotek z planszówkami w Kortowie

  Biblioteka UWM w Olsztynie włącza się w obchody Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek pod hasłem "Czytanie porusza" i zaprasza w sobotę 3 czerwca na wernisaż prac Molariusz Warmińsko-Mazurski oraz konwent gier planszowych Gamegrinder XIII.

 • Festiwal Rozwoju Człowieka

  Festiwal Rozwoju Człowieka to zajęcia warsztatowe, wykłady, spektakle, koncerty oraz spotkania familijne z zakresu psychologii, coachingu, sztuk plastycznych, zdrowia, jogi, tańca, ruchu, medytacji i relaksacji. Od 31 maja do 4 czerwca w Olsztynie!

 • Koncert Wawrzyczków w Kortowie

  Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza zarówno młodszych jak i starszych na koncert pt. "Muzyka w audytorium pod filarami". Zajrzyjcie w niedzielę 28 maja o 19 do auli im. prof. Gotowca w Kortowie.

 • Niebieskie Piórko 2017

  Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają na swoje święto, czyli "Niebieskie Piórko". W programie m.in.: wystawa plastyczna i koncert. Zajrzyjcie w czwartek 11 maja do kortowskiej "Starej Kotłowni".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: