Aktualności

Informacje kulturalne

 • Grafiki artystów z krakowskiej ASP można oglądać w Kortowie

  Do 8 czerwca w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" oglądać można prace artystów z Katedry Grafiki Warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wernisaż odbył się 14 maja w galerii Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Kwietniowy koncert Universitas Cantat

  Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Wydział Sztuki UWM zapraszają na kolejny z cyklu koncertów Universitas Cantat. W sobotę 27 kwietnia o 19:45 w Bazylice Katedralnej św. Jakuba w Olsztynie wystąpi Zespół Wokalny Simultaneo z Gdyni.

 • Pomiędzy horyzontami - nowa wystawa do obejrzenia w Kortowie

  Do 10 maja w galerii Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" oglądać można wystawę malarską "Pomiędzy horyzontami". Swoje prace prezentuje na niej Iwona Rossochacka Kenny.

 • Łowcy.B wystąpią w Kortowie

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Coolturalny Student. W czwartek 11 kwietnia w kortowskim Centrum Konferencyjnym wystąpi kabaret Łowcy.B. Bilety do wygrania na antenie Radia UWM FM!

 • Zbigniew Brzoza o 27. Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych

  Dziesięć spektakli, blisko 200 gości i około 3000 widzów. Tak w liczbach zapowiadają się 27. Olsztyńskie Spotkania Teatralne. O ich programie opowiedział nam dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie Zbigniew Brzoza. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Emocje i nastroje natury - nowa wystawa do obejrzenia w Kortowie

  "Emocje, uczucia i nastroje natury" - to tytuł kolejnej w tym roku wystawy przygotowanej w Centrum Ekspozycyjnego "Stara Kotłownia" przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Swoje fotografie prezentują na niej Iwona Gotkiewicz i Wojciech Gotkiewicz. Można je oglądać do...

 • O Berlinale 2019 w Magazynie z Kulturą

  W Magazynie z Kulturą podsumowaliśmy tegoroczną 69. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Radio UWM FM oraz Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy w stolicy Niemiec reprezentował Bogumił Osiński. Jakie filmy zwróciły jego uwagę? Czy polscy twórcy zostali dostrzeżeni przez krytyków?

 • Kortez stworzy muzykę i zagra w filmie, który powstaje w Olsztynie?

  W Olsztynie rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Piotra Domalewskiego "Jak najdalej stąd". Laureat "Złotych Lwów" za „Cichą Noc” (która także powstała na Warmii) ponownie realizuje swój obraz współpracując z Warmińsko-Mazurskim Funduszem Filmowym. Muzykę do niego skomponuje prawdopodobnie Kortez.

 • Artystyczny rezonans w kortowskiej Starej Kotłowni

  "2...4,5...8...obraz, rezonans" to tytuł wystawy grupy naN czyli Alicji i Adama Panasiewiczów, którą do 8 marca oglądać można w Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jej wernisaż odbył się w środę 20 lutego.

 • Plany Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie

  11 premier, powstanie Studium Reportażu, zmiany w kształcie festiwalu Demoludy oraz Olsztyńskich Spotkań Teatralnych oraz w Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. To plany Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie na 2019 roku Z dyrektorem Zbigniewem Brzozą rozmawiała Justyna Bryszewska.

 • Artifix Vitri, czyli sztuka w szkle

  Do 15 lutego w Centrum Wystawienniczym Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w kortowskiej "Starej Kotłowni" oglądać można wystawę "Arifix Vitri". Autorami prac wykonanych w technice szkła hutniczego i termoformowanego są prof. Andrzej Kałucki oraz Marzena Wilk z UMK w Toruniu.

 • Studenci zapraszają do obejrzenia swoich fotografii

  W Galerii Przepompownia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie można oglądać fotografie studentów trzeciego roku edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, które powstały w pracowni prof. Janusza Połoma. Wernisaż wystawy odbył się 10 stycznia.

 • O Akademickim Centrum Kultury UWM w Olsztynie w... Magazynie z Kulturą

  Mnóstwo koncertów w kraju i za granicą. Do tego imprezy sportowe, turystyczne, wystawy fotograficzne czy sztuki teatralne. A za wszystkim stoją studenci. Jaki był 2018 rok dla Akademickiego Centrum Kultury UWM w Olsztynie? O tym w Magazynie z Kulturą opowiadał dyrektor Krzysztof Podolak.

 • Olsztyński Teatr Lalek - w 2018 i 2019 roku

  Za nami szczególny, bo jubileuszowy rok działalności Olsztyńskiego Teatru Lalek. 65-lecie świętowano hucznie! O tym, co za nami, ale też planach na kolejne miesiące w Magazynie z Kulturą opowiadał dyrektor placówki - Andrzej Bartnikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Kultura Pod Choinkę od ACK

  Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w środę 12 grudnia na przedświąteczne spotkanie pod hasłem "Kultura Pod Choinkę". Na scenie Centrum Konferencyjnego zaprezentują się grupy studenckie działające w Kortowie.

 • Zbigniew Brzoza rozpoczął pracę w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie

  Po kilku miesiącach zawirowań związanych z konkursem na stanowisko nowego Dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie 22 listopada swoją pracę rozpoczął wybrany na to stanowisko przez zarząd województwa warmińsko-mazurskiego Zbigniew Brzoza. Jakie ma plany? Co chce zmienić w placówce? Posłuchajcie!

 • Coolturalny Student ze Stand-Upem

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie cyklu Coolturalny Student. 14 listopada w kortowskim Centrum Konferencyjnym zaplanowano wieczór stand-up'owy. Wystąpią m.in. Grzegorz Halama i Wojtek Fiedorczuk.

 • Prof. Małgorzata Chomicz wyróżniona w Katowicach

  Triennale Grafiki Polskiej jest najstarszym i najbardziej prestiżowym przeglądem polskiej grafiki współczesnej, którego ambicja to wyłanianie najbardziej interesujących postaw i tendencji artystycznych. Wśród prac zauważonych w tym roku znalazła się jedna autorstwa prof. Małgorzata Chomicz z UWM.

 • WAMA Film Festival pod hasłem: Godność

  "Godność" to hasło piątej edycji WAMA Film Festivalu. Od 9 do 13 października w Olsztynie będziemy mogli obejrzeć zarówno ambitne produkcje młodych reżyserów, jak i filmy trafiające do szerokiej widowni. W programie imprezy znalazły się także warsztaty, spotkania z filmowcami oraz dwa konkursy filmowe.

 • Piotr Sułkowski o nowym sezonie w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

  W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie rozpoczął się 73. sezon artystyczny. Jaki będzie? Dlaczego warto odwiedzać to miejsce? Gościem Magazynu z Kulturą był dyrektor Piotr Sułkowski. A spotkała się z nim Agnieszka Ida Wójcik. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: