Aktualności

Informacje kulturalne

 • GłuszczAntyK - zapisz się na zajęcia Desantu Kultury

  Natalia Świniarska i Krzysztofa Gomółka-Pawlicka nawiązując do dorobku niezapomnianego Bohdana Głuszczaka i dokonań Pantomimy Olsztyńskiej zapraszają na cykl darmowych, ośmiomiesięcznych warsztatów pracy z szeroko rozumianym językiem ciała. O projekcie "GłuszczAntyK" opowiadały w Magazynie z Kulturą.

 • Desant Kultury - znamy zwycięskie projekty

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie wyłonił zwycięskie projekty trzeciej edycji konkursu Desant Kultury. Spośród 29 propozycji wybrano dwie - "GłuszczAntyK" Natalii Świniarskiej i Krzysi Kamili Pawlickiej oraz "Rap na scenach" Roberta Szyłańskiego. Zapisy na zajęcia już wystartowały.

 • Komu Wojna? - MOK Olsztyn otwiera nowy cykl

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy "Dwie Strony" Karoliny Bielawskiej oraz koncert zespołu Rozwód. Wydarzenia odbędą się w sobotę 7 listopada w ramach cyklu "Komu wojna?" w Galerii Dobro oraz sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena.

 • Marcin Cielecki w Magazynie z Kulturą

  Jednym z gości literackiego festiwalu Miasto Opowieści zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie był Marcin Cielecki. Autor opowiedział nam o swojej zapętlonej historii Kortowa i legendzie domu znajdującego się przy al. Warszawskiej 107, zwanego „willą wisielców”.

 • MOK Olsztyn na koniec października

  W trudnych warunkach obostrzeń związanych z epidemią wirusa SARS-CoV-2 Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie - z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego i przy ograniczonej liczbie miejsc - zaprasza na kolejne wydarzenia. W tym tygodniu świętować będziemy 667. urodziny miasta.

 • Odszedł prof. Janusz Połom

  23 października zmarł prof. Janusz Połom - wybitny fotografik, operator filmowy, reżyser i wykładowca akademicki związany z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Miał 70 lat. Dla wielu olsztyńskich twórców był mistrzem, nauczycielem i przyjacielem.

 • Porządek Bytu - jubileuszowa wystawa prof. Małgorzaty Chomicz

  Od 23 października do 15 listopada w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie oglądać można jubileuszową wystawę prof. Małgorzaty Chomicz zatytułowaną "Porządek Bytu". Artystka związana z Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie o swoich pracach opowiadała w Magazynie z Kulturą.

 • Miasto Opowieści

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na dwudniowy festiwal pisarzy związanych z Olsztynem - Miasto Opowieści! Specjalnie dla Was autorzy podjęli się stworzenia lub spisania urban legends, nastawiając ucha i pióra na sekretną mowę Kortowa, ulicy Warmińskiej, Pieczewa i Skandy, Zatorza, Centaurusa i Warmia...

 • MOK w Olsztynie - w dialogu z miastem i problemami, którymi żyje

  Mariusz Sieniewicz kieruje pracą Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie od trzech lat. Niedawno rozpoczął kolejną kadencję na stanowisku dyrektora placówki. O jej ofercie programowej, planowanych wydarzeniach oraz istocie działań opowiadał w studiu Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Marta Andrzejczyk i jej... opowieści z szafy

  Od połowy września do końca października w każdy poniedziałek o 19:00 olsztyńska aktorka i pieśniarka Marta Andrzejczyk odkrywa przed młodszymi i starszymi miłośnikami opowieści tajemnice swojej starej, przedwojennej szafy. O wirtualnym cyklu opowiadała w Magazynie z Kulturą.

 • Trwa 7. WAMA Film Festival. Rozmawialiśmy o filmach konkursowych

  Od 6 do 10 października w Olsztynie odbywa się kolejny WAMA Film Festival. W Magazynie z Kulturą opowiadaliśmy o obrazach zakwalifikowanych do dwóch festiwalowych konkursów. Gościem Agnieszki Wójcik był Piotr Czerkawski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • WAMA Film Festival 2020

  Podczas siódmej edycji WAMA Film Festivalu będziemy mogli obejrzeć produkcje, które zdobywały nagrody międzynarodowych konkursów i podbiły serca widzów oraz krytyków na całym świecie. Nie zabraknie także filmów młodych polskich twórców. O czym w Magazynie z Kulturą opowiadał Marcin "Kot" Bastkowski.

 • Desant Kultury - zgłoś swój projekt

  Czujesz się twórcą, animatorem, pasjonatem czy nawet wizjonerem i chcesz dołączyć do kampanii przeciw szablonowi, miałkości i lichocie? Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie ogłosił trzecią edycję konkursu Desant Kultury! Swoje propozycje zajęć zgłaszać można do 30 września.

 • Łukasz Staniszewski spotkał się z czytelnikami w Olsztynie

  "Małe Grozy" - to literacki debiut Łukasza Staniszewskiego. Wcześniej dał się poznać jako dramaturg i autor scenariuszy słuchowisk radiowych. O swojej mikropowieści - wydanej w trudnym czasie pandemii - opowiadał podczas spotkania z czytelnikami w Centrum Książki w Olsztynie. Był także gościem Magazynu z...

 • Artystka z Wydziału Sztuki UWM została dyrektorem CEiIK w Olsztynie

  Prof. Wioletta Jaskólska - wykładowczyni Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - 1 września rozpoczęła pracę na stanowisku Dyrektora Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. O swoich pomysłach na działalność tej placówki opowiadała w studiu Radia UWM FM.

 • Monodram Łukasza Staniszewskiego na Scenie Staromiejskiej

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza w piątek 17 lipca na plenerowe przedstawienie teatralne. O 20:00 na Scenie Staromiejskiej będzie można obejrzeć monodram "Słoń" Łukasza Staniszewskiego. Przedstawi go Dariusz Siastacz. A autor tekstu był gościem Magazynu z Kulturą Radia UWM FM.

 • Olsztyńska kultura budzi się na wakacje

  Chyba pierwszy raz w historii olsztyński Teatr im. Stefana Jaracza będzie czekał na swoich widzów także latem. W lipcu zaplanował pierwsze spektakle. Melomanów w swoje progi po trzech miesiącach przerwy zaprasza także Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

 • Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe odwołane - pierwszy raz w historii

  Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" odbywały się w Olsztynie nieprzerwanie od 1974 roku. Nawet w stanie wojennym festiwal nie został odwołany. Dopiero epidemia koronawirusa sprawiła, że zamkowy dziedziniec będzie musiał poczekać dłużej niż rok na poetów, muzyków i wokalistów z całej Polski.

 • Początek maja z olsztyńskim MOK-iem w sieci

  Na początku maja MOK w Olsztynie zaprasza m.in. na kolejną Domówkę. Jej bohaterem będzie poeta, scenarzysta, dramaturg i autor tekstów piosenek - Andrzej Roland Ballo. Projektem „Flagowa jazda obowiązkowa” animatorzy zachęcają też do celebrowania Święta Flagi bez konieczności wychodzenia z domu.

 • Koniec kwietnia z olsztyńskim MOK-iem w sieci

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie poleca kolejne wydarzenia online. Weekend rozpocznie "Domówka" z Marią Dobrosławą Rumińską i Marcinem Rumińskim. W sobotę kwarantannową modę zaprezentują znani olsztynianie, a w niedzielę na Jogę Śmiechu zaprosi Was Piotr Bielski. A co dziać się będzie w kolejnych...

Przyjaciele - stań się jednym z nich: