Aktualności

Informacje kulturalne

 • Żyją teatrem i słowem jak Krystyna Spikert

  Warsztaty, spotkania oraz spektakle grup teatralnych z Warmii i Mazur - to główne atrakcje IV Nocy Teatralnej im. Krystyny Spikert. Zmarłą w 2012 roku animatorkę kultury, pedagoga i założycielkę Olsztyńskiego Teatru Rapsodycznego wspominano 21 sierpnia na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie.

 • IV Noc Teatralna im. Krystyny Spikert

  Studencka grupa Kloszart zaprasza we wtorek 21 sierpnia na IV Noc Teatralną im. Krystyny Spikert. Wydarzenie zaplanowano tym razem w Kortowie - w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Sprawdź program!

 • Pro Musica Antiqua w wakacyjnej trasie koncertowej

  40 koncertów w 37 miastach - to wakacyjny plan olsztyńskiego zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua. Kieruje nim dyrektor Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Leszek Szarzyński, który był gościem naszego Magazynu z Kulturą. A patronat medialny nad wspomnianą trasą objęło Radio UWM FM.

 • XXIII Międzynarodowe Dni Folkloru Warmia 2018

  17 lipca w Olsztyńskim Amfiteatrze im. Czesława Niemena rozpoczęły się XXIII Międzynarodowe Dni Folkloru "Warmia 2018". W stolicy regionu wystąpi w tym roku ponad siedmiuset artystów z całego świata. Oprócz polskich zespołów folklorystycznych pojawią się też goście z Macedonii, Cypru, Serbii, Kanady,...

 • Artystyczne plany wakacyjne studentów z Kortowa

  Choć w studenckim kalendarzu wakacje - żacy działający w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w lipcu, sierpniu oraz we wrześniu będą prezentować swoje umiejętności artystyczne podczas kilku imprez w kraju i za granicą.

 • Kloszart improwizuje

  Studenci z grupy artystycznej Kloszart w wakacje nie odpoczywają. W tym tygodniu kolejny raz spotkali się z publicznością podczas improwizacji w olsztyńskim pubie Mech. O tym wydarzeniu i innych działaniach opowiedziały nam Ewelina Jasińska i Jolanta Kaczyńska.

 • Arek Jakszewicz na polach Grunwaldu

  Przed nami kolejna rekonstrukcja historycznej bitwy, która w 1410 roku rozegrała się na polach pod Grunwaldem. Już od środy przebywają tam miłośnicy historii, średniowiecza nie tylko z Polski, ale także z wielu innych krajów. A wśród nich - nasz redakcyjny kolega Arek Jakszewicz. Posłuchajcie relacji!

 • Street art zmienia Olsztyn

  Lubicie steet art? A może sami macie konkretny pomysł, jak poprzez sztukę uliczną zmienić na lepsze wizerunek Olsztyna? Zgłoście się do czwartej edycji konkursu Olsztyn Steet Art Garden. Z jego koordynatorem spotkała się Karolina Rogóż-Namiotko. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Wielokulturowa wystawa w Bibliotece UWM

  "Wielokulturowy Pejzaż Polski: Tatarzy, Żydzi, Prawosławni, Staroobrzędowcy" - to tytuł wystawy, którą do końca września oglądać można w antresoli Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Prace powstały w ramach projektu naukowo-artystycznego realizowanego przez Studenckie Koło Naukowe...

 • Olsztyńskie Lato Artystyczne 2018 - sprawdź program!

  Rap Festival, festiwal Fest Muza, koncerty Anity Lipnickiej, Kayah, Krzysztofa Zalewskiego, zespołu Lao Che oraz Jazz Bandu Młynarski-Masecki a także występy Kabaretu Smile oraz Grupy MoCarta - to główne atrakcje tegorocznego Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Jego program przedstawiono podczas specjalnej...

 • Koncert Wiosenny ZPiT Kortowo

  Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" zaprasza w sobotę 12 maja na tradycyjny Koncert Wiosenny Dla Przyjaciół. W Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie grupa zaprezentuje ponad dwugodzinny program folklorystyczny. Artyści zapowiadają także kilka premierowych układów! Początek o 17.

 • Czego wstydzi się Formacja Chatelet?

  Za nami kolejne spotkanie kabaretowe cyklu Coolturalny Student. 18 kwietnia w kortowskim Centrum Konferencyjnym wystąpiła Formacja Chatelet. Z Adamem Małczykiem i Michałem Pałubskim spotkała się Kinga Weber. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Formacja Chatelet wraca do Kortowa!

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na kolejne spotkanie cyklu Coolturalny Student. 18 kwietnia o 20:00 w kortowskim Centrum Konferencyjnym wystąpi Formacja Chatelet! Mamy bilety!

 • Cezar wrócił na scenę

  Działający na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie studencki Teatr Cezar po dłuższej przerwie znów zaprezentował się akademickiej widowni. 27 marca w auli budynku przy ul. Żołnierskiej odbyła się premiera jego nowego spektaklu "Face To Face".

 • Teatr Kloszart zmierzył się z Różewiczem

  Teatr Kloszart zaprasza na spektakl "Grupa Laokoona" według Tadeusza Różewicza w ambitnym debiucie reżyserskim Igi Skolimowskiej. Możecie go obejrzeć codziennie od 22 do 24 marca w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego UWM. Nasza reporterka Kinga Weber odwiedziła młodych aktorów na próbie, by zapytać...

 • Fotogramy Jana Pruskiego do obejrzenia w Kortowie

  Do 4 kwietnia w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" oglądać można "Fotogramy" Jana Pruskiego. Wystawę zorganizował Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wernisaż odbył się 14 marca a nasza reporterka Kinga Weber spotkała się z artystą, by zapytać, jak...

 • Art and Science w kortowskiej Starej Kotłowni

  Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do kortowskiego Centrum Ekspozycyjnego "Stara Kotłownia", gdzie do 21 marca możemy obejrzeć wystawę "Art and Science". Jej wernisaż odbył się 28 lutego. To wizualny dowód na przenikanie się świata nauki i sztuki.

 • Akademickie Kolędowanie w Kortowie

  Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w niedzielę 21 stycznia na koncert kolęd. W kościele św. Franciszka w Kortowie wystąpią: Chór UWM im. prof. Wiktora Wawrzyczka, Akademicka Orkiestra Dęta UWM oraz Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo".

 • Plany MOK-u w nowym roku

  Zmiana charakteru Olsztyńskiego Lata Artystycznego, otwarcie Amfiteatru im. Czesława Niemena i stworzenie przestrzeni na działania artystyczne w nowej Galerii Dobro - to główne plany Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie na 2018 rok. Opowiadał o nich w Magazynie z Kulturą dyrektor placówki Mariusz Sieniewicz.

 • Koncert Uniwersytecki - Śpiewajmy Kolędy...

  Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Ryszard Górecki zaprasza w niedzielę 7 stycznia na koncert uniwersytecki „Śpiewajmy kolędy…”. O 20.00 w Bazylice Katedralnej św. Jakuba będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu chórów związanych z Wydziałem Sztuki UWM. Wstęp...

Przyjaciele - stań się jednym z nich: