Aktualności

Informacje kulturalne

 • Akademickie Kolędowanie w Kortowie

  Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w niedzielę 21 stycznia na koncert kolęd. W kościele św. Franciszka w Kortowie wystąpią: Chór UWM im. prof. Wiktora Wawrzyczka, Akademicka Orkiestra Dęta UWM oraz Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo".

 • Plany MOK-u w nowym roku

  Zmiana charakteru Olsztyńskiego Lata Artystycznego, otwarcie Amfiteatru im. Czesława Niemena i stworzenie przestrzeni na działania artystyczne w nowej Galerii Dobro - to główne plany Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie na 2018 rok. Opowiadał o nich w Magazynie z Kulturą dyrektor placówki Mariusz Sieniewicz.

 • Koncert Uniwersytecki - Śpiewajmy Kolędy...

  Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Ryszard Górecki zaprasza w niedzielę 7 stycznia na koncert uniwersytecki „Śpiewajmy kolędy…”. O 20.00 w Bazylice Katedralnej św. Jakuba będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu chórów związanych z Wydziałem Sztuki UWM. Wstęp...

 • Koncert Świąteczny Akademickiego Centrum Kultury UWM

  Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w środę 13 grudnia o 19 na tradycyjny Koncert Świąteczny w kortowskim Centrum Konferencyjnym.

 • Wydział Sztuki UWM zaprasza na Cecyliadę

  W niedzielę 26 listopada o 20 w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie odbędzie się kolejna Cecyliada. To koncert chórów prowadzonych przez artystów wykładowców z Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Kortowski Mikołaj i Coolturalny Student z zespołem Enej!

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM jak zwykle przed świętami organizuje akcję charytatywną pod hasłem Kortowski Mikołaj i zaprasza także na kolejne spotkanie cyklu Coolturalny Student. 6 grudnia - "Kolędowanie z Enejem". Dla słuchaczy mamy bilety!

 • Tydzień Filmu Niemieckiego w Olsztynie

  Od 13 do 19 listopada w Olsztynie odbywa się przegląd najnowszych i najciekawszych filmów naszego zachodniego sąsiada. W sali kinowej Kina Studyjnego Awangarda 2 oraz w Bibliotece UWM zagości Tydzień Filmu Niemieckiego. Sprawdź program!

 • Wystawa o Misjonarzu ze Śląska do obejrzenia w Kortowie

  Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie oraz Wydział Teologii UWM w Olsztynie i Koło Naukowe Antropologii Kultury UWM zapraszają do obejrzenia wystawy "Misjonarz ze Śląska o. Paul Joachim Schebesta - pionier badań wśród Pigmejów i Negrytów".

 • Prace chorwackich artystów w Kortowie

  W kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" od 24 października oglądać można prace chorwackich artystów. Wystawa "Heterogeniczny charakter ekspresji plastycznych" jest miejscem konfrontacji różnorodnych postaw twórców z regionu Kutiny i mikroregionu Moslaviny w Chorwacji.

 • 4. WAMA Film Festival

  Najlepsze światowe kino za darmo w Olsztynie! 4. edycja WAMA Film Festivalu odbędzie się w dniach 10-14 października w Olsztynie. Tegorocznym hasłem wydarzenia jest otwartość. Radio UWM FM jest patronem medialnym imprezy.

 • W tym tygodniu - Festiwal Mendelsohna

  Fundacja BORUSSIA, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa BORUSSIA oraz Stowarzyszenie na rzecz Kultury Żydowskiej B'JACHAD serdecznie zapraszają w dniach 11-15 października do udziału w wydarzeniach tegorocznej edycji Festiwalu Mendelsohna.

 • 8. Filozofia Filmowo

  Filozofia Filmowo to projekt edukacyjno-badawczy w formie odbywającego się cyklicznie przeglądu filmów poświęconych filozofii. Ósma edycja pod hasłem "Rośliny - zwierzęta - ludzie" odbędzie się w dniach 26-29 września.

 • Bluebox 2017

  Od 19 do 23 zapraszamy do udziału w szóstej edycji festiwalu filmowego Bluebox organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Pojezierze" i Miejski Ośrodek Kultury w Olszynie. Radio UWM FM jest patronem medialnym wydarzenia.

 • Mariusz Sieniewicz nowym dyrektorem MOK w Olsztynie

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie ma nowego dyrektora. Został nim olsztyński prozaik, felietonista i dramatopisarz Mariusz Sieniewicz. W studiu Radia UWM FM opowiadał o planach działania na nowym stanowisku.

 • 1 urodziny Stand-up Warmia!

  Minął już rok od kiedy komicy z Olsztyna i okolic stworzyli grupę Stand-up Warmia! Z tej okazji 20 lipca w klubie Nowy Andergrant zaplanowano imprezę pod hasłem: WIELKI TE(K)ST, czyli testowanie nowych tekstów. Mamy bilety!

 • Za nami 9. Parodiola

  Festiwal Parodii i Pastiszu PARODIOLA odbył się w dniach 4-5 lipca. W konkursie zwyciężył Mieszko Minkiewicz. Na zakończenie w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpił kabaret Łowcy.B. Naszym gościem był Bartosz Gajda.

 • Arena Festival Film & Music

  Przed nami trzy dni święta muzyki filmowej w Ostródzie! Arena Festival Film & Music to nowa propozycja przygotowana wspólnie przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Filharmonię Warmińsko-Mazurską.

 • Olsztyńskie Lato Artystyczne 2017

  Lato warto spędzić w... Olsztynie! Miejski Ośrodek Kultury przygotował kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych. To oczywiście koncerty i festiwale, ale też występy kabaretów, grup tanecznych, teatralnych, happeningi uliczne. Sprawdź program OLA 2017!

 • Kompozycje UV III w Kortowie

  Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na wystawę prac dr Iwony Szpak-Pawłowskiej z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspozycję "Kompozycje UV III" można obejrzeć w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia".

 • Burning Girl Festival

  Burning Girl Festival - to wydarzenie pełne dobrej muzyki i sztuki, niesamowitych ludzi i pozytywnej energii. Pomysł zaczerpnięto z amerykańskiego festiwalu w Nevadzie – Burning Man. Przekonajcie się sami - już 10 i 11 czerwca w Olsztynie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: