Aktualności

Informacje kulturalne

 • Studenci zapraszają do obejrzenia swoich fotografii

  W Galerii Przepompownia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie można oglądać fotografie studentów trzeciego roku edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, które powstały w pracowni prof. Janusza Połoma. Wernisaż wystawy odbył się 10 stycznia.

 • O Akademickim Centrum Kultury UWM w Olsztynie w... Magazynie z Kulturą

  Mnóstwo koncertów w kraju i za granicą. Do tego imprezy sportowe, turystyczne, wystawy fotograficzne czy sztuki teatralne. A za wszystkim stoją studenci. Jaki był 2018 rok dla Akademickiego Centrum Kultury UWM w Olsztynie? O tym w Magazynie z Kulturą opowiadał dyrektor Krzysztof Podolak.

 • Olsztyński Teatr Lalek - w 2018 i 2019 roku

  Za nami szczególny, bo jubileuszowy rok działalności Olsztyńskiego Teatru Lalek. 65-lecie świętowano hucznie! O tym, co za nami, ale też planach na kolejne miesiące w Magazynie z Kulturą opowiadał dyrektor placówki - Andrzej Bartnikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Kultura Pod Choinkę od ACK

  Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w środę 12 grudnia na przedświąteczne spotkanie pod hasłem "Kultura Pod Choinkę". Na scenie Centrum Konferencyjnego zaprezentują się grupy studenckie działające w Kortowie.

 • Zbigniew Brzoza rozpoczął pracę w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie

  Po kilku miesiącach zawirowań związanych z konkursem na stanowisko nowego Dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie 22 listopada swoją pracę rozpoczął wybrany na to stanowisko przez zarząd województwa warmińsko-mazurskiego Zbigniew Brzoza. Jakie ma plany? Co chce zmienić w placówce? Posłuchajcie!

 • Coolturalny Student ze Stand-Upem

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie cyklu Coolturalny Student. 14 listopada w kortowskim Centrum Konferencyjnym zaplanowano wieczór stand-up'owy. Wystąpią m.in. Grzegorz Halama i Wojtek Fiedorczuk.

 • Prof. Małgorzata Chomicz wyróżniona w Katowicach

  Triennale Grafiki Polskiej jest najstarszym i najbardziej prestiżowym przeglądem polskiej grafiki współczesnej, którego ambicja to wyłanianie najbardziej interesujących postaw i tendencji artystycznych. Wśród prac zauważonych w tym roku znalazła się jedna autorstwa prof. Małgorzata Chomicz z UWM.

 • WAMA Film Festival pod hasłem: Godność

  "Godność" to hasło piątej edycji WAMA Film Festivalu. Od 9 do 13 października w Olsztynie będziemy mogli obejrzeć zarówno ambitne produkcje młodych reżyserów, jak i filmy trafiające do szerokiej widowni. W programie imprezy znalazły się także warsztaty, spotkania z filmowcami oraz dwa konkursy filmowe.

 • Piotr Sułkowski o nowym sezonie w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

  W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie rozpoczął się 73. sezon artystyczny. Jaki będzie? Dlaczego warto odwiedzać to miejsce? Gościem Magazynu z Kulturą był dyrektor Piotr Sułkowski. A spotkała się z nim Agnieszka Ida Wójcik. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Filozofia Filmowo o przyjaźni polsko-niemieckiej

  Dziewiąta edycja festiwalu Filozofia Filmowo traktuje o przyjaźni polsko-niemieckiej. W olsztyńskim Planetarium w dniach 27-28 września zaplanowano wykłady, seanse oraz panel dyskusyjny. O programie wydarzenia opowiedziała nam dr hab. Dorota Sepczyńska z Instytutu Filozofii UWM w Olsztynie.

 • Żyją teatrem i słowem jak Krystyna Spikert

  Warsztaty, spotkania oraz spektakle grup teatralnych z Warmii i Mazur - to główne atrakcje IV Nocy Teatralnej im. Krystyny Spikert. Zmarłą w 2012 roku animatorkę kultury, pedagoga i założycielkę Olsztyńskiego Teatru Rapsodycznego wspominano 21 sierpnia na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie.

 • IV Noc Teatralna im. Krystyny Spikert

  Studencka grupa Kloszart zaprasza we wtorek 21 sierpnia na IV Noc Teatralną im. Krystyny Spikert. Wydarzenie zaplanowano tym razem w Kortowie - w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Sprawdź program!

 • Pro Musica Antiqua w wakacyjnej trasie koncertowej

  40 koncertów w 37 miastach - to wakacyjny plan olsztyńskiego zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua. Kieruje nim dyrektor Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Leszek Szarzyński, który był gościem naszego Magazynu z Kulturą. A patronat medialny nad wspomnianą trasą objęło Radio UWM FM.

 • XXIII Międzynarodowe Dni Folkloru Warmia 2018

  17 lipca w Olsztyńskim Amfiteatrze im. Czesława Niemena rozpoczęły się XXIII Międzynarodowe Dni Folkloru "Warmia 2018". W stolicy regionu wystąpi w tym roku ponad siedmiuset artystów z całego świata. Oprócz polskich zespołów folklorystycznych pojawią się też goście z Macedonii, Cypru, Serbii, Kanady,...

 • Artystyczne plany wakacyjne studentów z Kortowa

  Choć w studenckim kalendarzu wakacje - żacy działający w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w lipcu, sierpniu oraz we wrześniu będą prezentować swoje umiejętności artystyczne podczas kilku imprez w kraju i za granicą.

 • Kloszart improwizuje

  Studenci z grupy artystycznej Kloszart w wakacje nie odpoczywają. W tym tygodniu kolejny raz spotkali się z publicznością podczas improwizacji w olsztyńskim pubie Mech. O tym wydarzeniu i innych działaniach opowiedziały nam Ewelina Jasińska i Jolanta Kaczyńska.

 • Arek Jakszewicz na polach Grunwaldu

  Przed nami kolejna rekonstrukcja historycznej bitwy, która w 1410 roku rozegrała się na polach pod Grunwaldem. Już od środy przebywają tam miłośnicy historii, średniowiecza nie tylko z Polski, ale także z wielu innych krajów. A wśród nich - nasz redakcyjny kolega Arek Jakszewicz. Posłuchajcie relacji!

 • Street art zmienia Olsztyn

  Lubicie steet art? A może sami macie konkretny pomysł, jak poprzez sztukę uliczną zmienić na lepsze wizerunek Olsztyna? Zgłoście się do czwartej edycji konkursu Olsztyn Steet Art Garden. Z jego koordynatorem spotkała się Karolina Rogóż-Namiotko. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Wielokulturowa wystawa w Bibliotece UWM

  "Wielokulturowy Pejzaż Polski: Tatarzy, Żydzi, Prawosławni, Staroobrzędowcy" - to tytuł wystawy, którą do końca września oglądać można w antresoli Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Prace powstały w ramach projektu naukowo-artystycznego realizowanego przez Studenckie Koło Naukowe...

 • Olsztyńskie Lato Artystyczne 2018 - sprawdź program!

  Rap Festival, festiwal Fest Muza, koncerty Anity Lipnickiej, Kayah, Krzysztofa Zalewskiego, zespołu Lao Che oraz Jazz Bandu Młynarski-Masecki a także występy Kabaretu Smile oraz Grupy MoCarta - to główne atrakcje tegorocznego Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Jego program przedstawiono podczas specjalnej...

Przyjaciele - stań się jednym z nich: