Aktualności

Informacje kulturalne

 • Czego wstydzi się Formacja Chatelet?

  Za nami kolejne spotkanie kabaretowe cyklu Coolturalny Student. 18 kwietnia w kortowskim Centrum Konferencyjnym wystąpiła Formacja Chatelet. Z Adamem Małczykiem i Michałem Pałubskim spotkała się Kinga Weber. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Formacja Chatelet wraca do Kortowa!

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na kolejne spotkanie cyklu Coolturalny Student. 18 kwietnia o 20:00 w kortowskim Centrum Konferencyjnym wystąpi Formacja Chatelet! Mamy bilety!

 • Cezar wrócił na scenę

  Działający na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie studencki Teatr Cezar po dłuższej przerwie znów zaprezentował się akademickiej widowni. 27 marca w auli budynku przy ul. Żołnierskiej odbyła się premiera jego nowego spektaklu "Face To Face".

 • Teatr Kloszart zmierzył się z Różewiczem

  Teatr Kloszart zaprasza na spektakl "Grupa Laokoona" według Tadeusza Różewicza w ambitnym debiucie reżyserskim Igi Skolimowskiej. Możecie go obejrzeć codziennie od 22 do 24 marca w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego UWM. Nasza reporterka Kinga Weber odwiedziła młodych aktorów na próbie, by zapytać...

 • Fotogramy Jana Pruskiego do obejrzenia w Kortowie

  Do 4 kwietnia w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" oglądać można "Fotogramy" Jana Pruskiego. Wystawę zorganizował Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wernisaż odbył się 14 marca a nasza reporterka Kinga Weber spotkała się z artystą, by zapytać, jak...

 • Art and Science w kortowskiej Starej Kotłowni

  Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do kortowskiego Centrum Ekspozycyjnego "Stara Kotłownia", gdzie do 21 marca możemy obejrzeć wystawę "Art and Science". Jej wernisaż odbył się 28 lutego. To wizualny dowód na przenikanie się świata nauki i sztuki.

 • Akademickie Kolędowanie w Kortowie

  Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w niedzielę 21 stycznia na koncert kolęd. W kościele św. Franciszka w Kortowie wystąpią: Chór UWM im. prof. Wiktora Wawrzyczka, Akademicka Orkiestra Dęta UWM oraz Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo".

 • Plany MOK-u w nowym roku

  Zmiana charakteru Olsztyńskiego Lata Artystycznego, otwarcie Amfiteatru im. Czesława Niemena i stworzenie przestrzeni na działania artystyczne w nowej Galerii Dobro - to główne plany Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie na 2018 rok. Opowiadał o nich w Magazynie z Kulturą dyrektor placówki Mariusz Sieniewicz.

 • Koncert Uniwersytecki - Śpiewajmy Kolędy...

  Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Ryszard Górecki zaprasza w niedzielę 7 stycznia na koncert uniwersytecki „Śpiewajmy kolędy…”. O 20.00 w Bazylice Katedralnej św. Jakuba będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu chórów związanych z Wydziałem Sztuki UWM. Wstęp...

 • Koncert Świąteczny Akademickiego Centrum Kultury UWM

  Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w środę 13 grudnia o 19 na tradycyjny Koncert Świąteczny w kortowskim Centrum Konferencyjnym.

 • Wydział Sztuki UWM zaprasza na Cecyliadę

  W niedzielę 26 listopada o 20 w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie odbędzie się kolejna Cecyliada. To koncert chórów prowadzonych przez artystów wykładowców z Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Kortowski Mikołaj i Coolturalny Student z zespołem Enej!

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM jak zwykle przed świętami organizuje akcję charytatywną pod hasłem Kortowski Mikołaj i zaprasza także na kolejne spotkanie cyklu Coolturalny Student. 6 grudnia - "Kolędowanie z Enejem". Dla słuchaczy mamy bilety!

 • Tydzień Filmu Niemieckiego w Olsztynie

  Od 13 do 19 listopada w Olsztynie odbywa się przegląd najnowszych i najciekawszych filmów naszego zachodniego sąsiada. W sali kinowej Kina Studyjnego Awangarda 2 oraz w Bibliotece UWM zagości Tydzień Filmu Niemieckiego. Sprawdź program!

 • Wystawa o Misjonarzu ze Śląska do obejrzenia w Kortowie

  Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie oraz Wydział Teologii UWM w Olsztynie i Koło Naukowe Antropologii Kultury UWM zapraszają do obejrzenia wystawy "Misjonarz ze Śląska o. Paul Joachim Schebesta - pionier badań wśród Pigmejów i Negrytów".

 • Prace chorwackich artystów w Kortowie

  W kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" od 24 października oglądać można prace chorwackich artystów. Wystawa "Heterogeniczny charakter ekspresji plastycznych" jest miejscem konfrontacji różnorodnych postaw twórców z regionu Kutiny i mikroregionu Moslaviny w Chorwacji.

 • 4. WAMA Film Festival

  Najlepsze światowe kino za darmo w Olsztynie! 4. edycja WAMA Film Festivalu odbędzie się w dniach 10-14 października w Olsztynie. Tegorocznym hasłem wydarzenia jest otwartość. Radio UWM FM jest patronem medialnym imprezy.

 • W tym tygodniu - Festiwal Mendelsohna

  Fundacja BORUSSIA, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa BORUSSIA oraz Stowarzyszenie na rzecz Kultury Żydowskiej B'JACHAD serdecznie zapraszają w dniach 11-15 października do udziału w wydarzeniach tegorocznej edycji Festiwalu Mendelsohna.

 • 8. Filozofia Filmowo

  Filozofia Filmowo to projekt edukacyjno-badawczy w formie odbywającego się cyklicznie przeglądu filmów poświęconych filozofii. Ósma edycja pod hasłem "Rośliny - zwierzęta - ludzie" odbędzie się w dniach 26-29 września.

 • Bluebox 2017

  Od 19 do 23 zapraszamy do udziału w szóstej edycji festiwalu filmowego Bluebox organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Pojezierze" i Miejski Ośrodek Kultury w Olszynie. Radio UWM FM jest patronem medialnym wydarzenia.

 • Mariusz Sieniewicz nowym dyrektorem MOK w Olsztynie

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie ma nowego dyrektora. Został nim olsztyński prozaik, felietonista i dramatopisarz Mariusz Sieniewicz. W studiu Radia UWM FM opowiadał o planach działania na nowym stanowisku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: