Aktualności

Informacje sportowe

 • Go Lakers - odcinek 19.

  Gościem audycji Go Lakers! był amerykański defensor i trener formacji defensywnej drużyny AZS UWM Olsztyn Lakers - Davarus Shores. Dlaczego zdecydował się grać na Warmii, jak się tu czuje i czy zamierza związać się z Jeziorowcami na dłużej? Posłuchajcie!

 • Kolumbia i Japonia - przedstawiamy rywali reprezentacji Polski na Mundialu

  W Magazynie Sportowym Radia UWM FM rozmawialiśmy o kolejnych rywalach grupowych reprezentacji Polski podczas XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Naszymi gośćmi byli: pochodzący z Kolumbii reżyser teatralny i fan futbolu Giovanny Castellanos oraz Maciej Zaremba - znawca niemieckiej Bundesligi, w której gra wielu...

 • Siemaszko, Zahorski, Abbott - kto jeszcze odejdzie ze Stomilu?

  Jak potwierdził na antenie Radia UWM FM trener Stomilu Olsztyn Kamil Kiereś, w przyszłym sezonie w biało-niebieskich barwach nie zobaczymy już Artura Siemaszko, Tomasza Zahorskiego i Pawła Abbotta. Kto jeszcze może opuścić "Dumę Warmii" a kto wzmocni klub przed startem Nice 1 Ligi?

 • Olsztyn gotowy na mundial!

  Od 14 czerwca do 15 lipca kibice futbolu nie będą spać spokojnie. W Rosji rozpoczynają się XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Na mundial po 12 latach wraca reprezentacja Polski. Liczymy na bardzo dobry występ "biało-czerwonych"! Ich mecze olsztynianie będą mogli obejrzeć w specjalnej strefie kibica.

 • Justyna Burska i Krzysztof Pielowski ze złotymi medalmi Mistrzostw Polski!

  Reprezentujący klub sportowy AZS UWM Olsztyn: Justyna Burska i Krzysztof Pielowski zdobyli złote medale Mistrzostw Polski Seniorów w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Występując w roli gospodarzy (zawody odbyły się 9 czerwca na jeziorze Kortowskim) - nie zawiedli i wygrali także sztafetę mieszaną...

 • Wojciech Kopeć wygrał V Bieg Uniwersytecki

  9 czerwca już piąty raz na terenie olsztyńskiego miasteczka studenckiego zorganizowano Bieg Uniwersytecki. W słoneczną sobotę w Kortowie pojawiło się kilkaset osób - zawodowców, amatorów i dzieci. W głównym biegu zwyciężył Wojciech Kopeć. Drugi był Paweł Pszczółkowski a trzeci - Konrad Nosarzewski.

 • Justyna Burska i Krzysztof Pielowski powalczą o medale w Kortowie

  W sobotę 9 czerwca w Kortowie odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Na jeziorze Kortowskim o medale powalczą: Justyna Burska i Krzysztof Pielowski z klubu AZS UWM Olsztyn. Trzymamy kciuki! Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z naszą pływaczką.

 • Go Lakers - odcinek 18.

  Gościem audycji Go Lakers! był zawodnik oraz kierownik drużyny futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers Krzysztof Mrówka. Jak Jeziorowcy wykorzystują przerwę między dwoma ostatnimi spotkaniami sezonu LFA1 z Angels Toruń? Co zmieni się w kortowskiej ekipie po odejściu Luke'a Zetazate? Posłuchajcie!

 • Utrzymał Stomil, zostanie w Olsztynie?

  Gościem Magazynu Sportowego Radia UWM FM był trener piłkarzy Stomilu Olsztyn Kamil Kiereś. Po kiepskim i nieszczęśliwym początku rundy wiosennej, ale znakomitym finiszu (5 zwycięstw w 6 spotkaniach) "Duma Warmii" utrzymała się w Nice 1 Lidze. Jak sytuację w klubie i swoją przyszłość w nim ocenił...

 • Stomil Olsztyn zagra w Nice 1 lidze

  Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała Stomilowi Olsztyn licencję na grę w Nice 1 Lidze. W pierwszym terminie wniosek "Dumy Warmii" został rozpatrzony negatywnie z uwagi na zaległości w wypłatach oraz inne niespłacone zobowiązania. Teraz biało-niebiescy mogą "spokojnie" skupić...

 • Kadra akademików na nowy sezon zamknięta!

  Sebastian Warda, Kuba Urbanowicz i Mateusz Poręba - to ostatni siatkarze, którzy dołączyli przed nowym sezonem do Indykpolu AZS Olsztyn. Przypomnijmy, że już wcześniej kortowski klub potwierdził transfery: Marcela Luxa, Pawła Pietraszko, Serhija Kapelusa i Radosława Gila. Na co stać tę drużynę?

 • Warmia Energa Olsztyn za rok zagra w Superlidze?

  Warmia Energa Olsztyn na świetnym drugim miejscu zakończyła sezon w I lidze piłki ręcznej. Jednego zwycięstwa zabrakło olsztyńskim szczypiornistom, by być na szczycie tabeli. Ale czy są gotowi na awans? Jakie mają plany na kolejny rok? Gościem Magazynu Sportowego Radia UWM FM był ich trener - Daniel Żółtak.

 • Zrobili to! Stomil Olsztyn w ostatniej kolejce zapewnił sobie utrzymanie

  Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 1-0 na wyjeździe z Chrobrym Głogów w spotkaniu ostatniej 34. kolejki Nice 1 Ligi. Zwycięstwo zapewnił im bramką w 77. minucie Marcin Stromecki. Biało-niebiescy awansowali w tabeli na 14. miejsce dające utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

 • Mundial tuż, tuż - przedstawiamy Senegal

  Na dwa tygodnie przez rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej rozmawialiśmy o Senegalu - jednym z grupowych rywali reprezentacji Polski. Naszym gościem był pochodzący z tego kraju dr hab. Bara Ndiaye - fan futbolu a na co dzień pracownik Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UWM w Olsztynie.

 • Go Lakers - odcinek 17.

  Gościem audycji Go Lakers! był zawodnik klubu AZS UWM Olsztyn Lakers - Paweł Barul. Rozmawialiśmy o niezwykle emocjonującym meczu z Angels Toruń. Jeziorowcy wygrali ostatnie spotkanie na własnym boisku i zapewnili sobie utrzymanie w grupie B LFA1. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Pływacy AZS UWM Olsztyn z medalami Mistrzostw Polski

  W ostatni weekend maja w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn: Justyna Burska, Gabriela Wójtowicz i Krzysztof Pielowski zdobyli podczas tej imprezy sześć medali. O zawodach i tegorocznych planach startów na otwartych akwenach opowiedział nam...

 • Stomil bez licencji na grę w Nice 1 Lidze

  Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nie przyznała Stomilowi Olsztyn licencji na grę w Nice 1 Lidze w sezonie 2018/2019. Związane jest to z zaległościami w wypłatach wobec byłych i obecnych piłkarzy oraz pracowników klubu. Jego władze będą odwoływać się od tej decyzji.

 • Warmia wygrała w Sierpcu i kończy sezon na drugim miejscu

  Warmia Energa Olsztyn wygrała na wyjeździe 29-22 (12-9) z MKS-em Mazurem Sierpc w swoim ostatnim spotkaniu sezonu 2017/2018 I ligi piłki ręcznej. Świetny finisz rozgrywek pozwolił podopiecznym Daniela Żółtaka awansować na drugie miejsce w tabeli grupy A. Może ono... oznaczać awans do SuperLigi!

 • AZS Na Fali ostatni raz w sezonie 2017/2018

  To był ostatni odcinek AZS na Fali w sezonie 2017/2018. Posłuchaj, jak sezon podsumowali ci, którzy tworzyli audycję oraz transmisje ze wszystkich spotkań Indykpolu AZS Olsztyn na antenie Radia UWM FM: Mateusz Lewandowski, Marcin Zarębski, Sebastian Chrostowski i Piotr Szauer.

 • Radosław Gil i Serhij Kapelus dołączają do Indykpolu AZS Olsztyn

  Jeden z najzdolniejszych polskich rozgrywających, młodzieżowy Mistrz Świata Radosław Gil oraz doświadczony ukraiński przyjmujący Serhij Kapelus podpisali kontrakty z Indykpolem AZS Olsztyn. To kolejne transfery potwierdzone przez klub z Kortowa przed sezonem 2018/2019.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: