Aktualności

Informacje sportowe

 • Mateusz Kamiński: Bardzo czekamy na zawody!

  Decyzja o przełożeniu na 2021 rok Igrzysk Olimpijskich w Tokio wpłynęła na przygotowania i treningi sportowców z naszego regionu. Bilet do Japonii miał właściwie w kieszeni kanadyjkarz OKSW Olsztyn Mateusz Kamiński. Jak radzi sobie z ograniczeniami dotyczącymi wychodzenia z domu? Posłuchajcie!

 • Grzegorz Lech: Zdrowie jest najważniejsze

  Piłkarze Stomilu Olsztyn indywidualnie dbają o zachowanie sportowej formy. Większość z nich pozostała w stolicy regionu i czeka na dalsze decyzje dotyczące kontynuowania bądź zakończenia sezonu 2019/2020 w Fortuna 1 Lidze. O obecnej sytuacji zawodników i klubu opowiedział nam Grzegorz Lech.

 • Joanna Jędrzejczyk: Czuję się bardzo dobrze, ale póki co nie myślę o kolejnych startach

  Joanna Jędrzejczyk wraca w Olsztynie do zdrowia po walce o mistrzowski pas wagi słomkowej UFC z Weili Zhang. O pojedynku z Chinką, możliwym rewanżu, planach na najbliższe dni oraz kolejne miesiące 2020 roku opowiadała w Magazynie Sportowym Radia UWM FM. Posłuchajcie!

 • Warmia Energa Olsztyn zakończyła sezon. Zawodnicy trenują indywidualnie

  Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o zakończeniu wszystkich rozgrywek w sezonie 2019/2020 z zachowaniem aktualnych pozycji w tabelach. Warmia Energa Olsztyn została zatem sklasyfikowana na drugim miejscu w grupie A pierwszej ligi. O komentarz poprosiliśmy jej trenera.

 • Daniel Castellani: Jestem szczęśliwy, że mogłem pracować z taką grupą zawodników

  Cztery zwycięstwa i pięć porażek - to bilans Daniela Castellaniego na stanowisku trenera Indykpolu AZS Olsztyn. Udało mu się tchnąć nowego ducha w kortowską drużynę, ale nie mógł dokończyć pracy, ponieważ sezon został przedwcześnie przerwany. Czy wróci jeszcze do pracy z akademikami?

 • Daniel Castellani zostanie w Olsztynie na kolejny sezon? Drużynę czekają duże zmiany!

  "Niewątpliwie będzie to zupełnie nowa drużyna" - mówi o kadrze Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon prezes kortowskiego klubu Tomasz Jankowski. Przyznaje też, że są duże szanse, by akademików nadal prowadził Daniel Castellani. Argentyńczyk ma podjąć decyzję w najbliższym tygodniu.

 • Paweł Woicki: Będą zmiany, na pewno ciekawe...

  "Początek sezonu to było takie pudrowanie trupa. Runda poświąteczna była w naszym wykonaniu katastrofą. Ale w pewnym momencie zaczęliśmy bawić się naszą grą i grać tak, jak powinniśmy" - ocenia Paweł Woicki. A jak kapitan Indykpolu AZS Olsztyn przyjął decyzję o zakończeniu rozgrywek? Posłuchajcie!

 • Koniec sezonu w PlusLidze

  Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podjęła decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020 PlusLigi bez przyznania tytułu Mistrza Polski. Indykpol AZS Olsztyn został zatem sklasyfikowany na ósmej pozycji. "To były dla nas bardzo trudne decyzje" – podsumował prezes zarządu PLS Paweł Zagumny.

 • Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował o przełożeniu Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 na 2021 rok. Jak tę decyzję oceniają sportowcy z Warmii i Mazur, którzy przygotowywali się do najważniejszej imprezy czterolecia? Posłuchajcie! O opinię zapytaliśmy Konrada Bukowieckiego i Macieja Sarnackiego.

 • Co słychać u Jeziorowców? Czy tegoroczny sezon LFA w ogóle wystartuje?

  "Cały czas czekamy na informacje od zarządu LFA. Obawiam się niestety odwołania ligi w tym sezonie. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie" - mówi trener drużyny Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers Bartosz Rudzki. Jak jego zawodnicy dbają o formę w czasie kwarantanny? Posłuchajcie!

 • Piotr Zajączkowski: Musimy być zdyscyplinowani

  "Cały świat jest sparaliżowany. Możemy spodziewać się wszystkiego - włącznie z tym, że nie dokończymy rozgrywek. W tej chwili jako obywatele musimy być zdyscyplinowani" - ocenił obecną sytuację dotykającą także świata sportu trener Stomilu Olsztyn Piotr Zajączkowski. Jego piłkarze trenują indywidualnie.

 • Jarosław Knopik: Mamy plan na każdy scenariusz

  Warmia Energa Olsztyn podobnie jak większość drużyn z naszego regionu zawiesiła treningi. Zawodnicy o formę dbają trenując indywidualnie. Jak przerwa w rozgrywkach i obecna sytuacja mogą wpłynąć na dalsze losy rozgrywek pierwszej ligi piłki ręcznej? O to zapytaliśmy trenera Jarosława Knopika.

 • Stomil zawiesił treningi

  Zajęcia pierwszego oraz drugiego zespołu Stomilu Olsztyn zostały zawieszone do odwołania. Klub podjął taką decyzję po informacji o przełożeniu na późniejszy termin spotkania z Chrobrym Głogów i wstrzymaniu rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Na razie nie wiadomo, kiedy piłkarze wrócą do treningów.

 • Ryan Archie w audycji Go Lakers!

  Gościem audycji Go Lakers! był nowy amerykański rozgrywający drużyny Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers - Ryan Archie. Dlaczego zdecydował się dołączyć do Jeziorowców? Jak przyjęła go kortowska ekipa i co chciałby wnieść do jej gry? Z zawodnikiem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

 • Konrad Bukowiecki o celach na rok olimpijski

  Konrad Bukowiecki od kilku lat systematycznie poprawia swoje wyniki. Jako junior osiągnął niemal wszystko, co tylko mógł. W poprzednim sezonie jak równy z równym rywalizował z czołowymi kulomiotami świata. Jakie cele stawia sobie w roku olimpijskim? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Rozgrywki PlusLigi zostały zawieszone

  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a co za tym idzie kolejnymi administracyjnymi decyzjami władz rządowych, samorządowych czy epidemiologicznych, Polska Liga Siatkówki S.A. wstrzymała do odwołania wszystkie ligowe rozgrywki - w tym PlusLigę oraz Ligę Siatkówki Kobiet.

 • Jan Hadrava i Mateusz Mika po meczu z Cerradem Enea Czarnymi Radom

  "Zagraliśmy zespołowo. Myślę, że dobrze zagrywaliśmy, cisnęliśmy ich i jesteśmy szczęśliwi. Przywozimy trzy punkty do Olsztyna" - mówił na antenie Radia UWM FM po wygranej 3:1 z Cerradem Enea Czarnymi Radom MVP tego spotkania Jan Hadrava. A jak mecz ocenił Mateusz Mika? Posłuchajcie!

 • Akademicy wciąż w grze o play-offy. Wygrali w Radomiu!

  Indykpol AZS Olsztyn pokonał na wyjeździe Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1 (26:24, 20:25, 25:20, 25:23) i awansował na ósme miejsce w tabeli PlusLigi. Trener Daniel Castellani w końcu miał do dyspozycji wszystkich swoich najlepszych zawodników. A ci udowodnili na parkiecie, że zasługują na walkę o czołowe lokaty.

 • Jonatan Straus i Serafin Szota w Sektorze Stomilu

  Gośćmi audycji Sektor Stomilu byli nowi obrońcy "Dumy Warmii" - Jonatan Straus i Serafin Szota. Jak czują się w olsztyńskiej drużynie, dlaczego zdecydowali się w niej grać i jakie wiążą z tym nadzieje? Na co ich zdaniem stać "biało-niebieskich" w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi? Posłuchajcie!

 • Seyed Mousavi w audycji AZS Na Fali

  Gościem audycji AZS Na Fali był irański środkowy Indykpolu AZS Olsztyn - Seyed Mohammad Mousavi Eraghi. Jak jeden z najlepszych zawodników grających na tej pozycji czuje się w Olsztynie? Czy jest zadowolony ze swojej postawy w PlusLidze? Jak odbiera swoją ogromną popularność w ojczyźnie?

Przyjaciele - stań się jednym z nich: