Aktualności
03.09.2017

Idzie jesień na 95,9 fm

Po wakacjach jak zwykle podkręcamy obroty. Jedne audycje wracają, inne właśnie debiutują na antenie Radia UWM FM. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was na najbliższe miesiące. Jesienna ramówka startuje już 25 września!

Najnowsze piosenki i płyty tradycyjnie pojawiać się będą w audycji Uwierz w Muzykę. Jej gospodarze - Karol Kotański, Michał Napiórkowski i Piotr Szauer - będą także spotykać się z artystami, zapraszać Was na koncerty i informować o tym, co ciekawego dzieje się na polskiej i zagranicznej scenie. Od poniedziałku do czwartku od 10 do 13.

We wtorki i środy po 14 na nowy Magazyn z Kulturą zaprasza natomiast Justyna Bryszewska. A w nim - informacje o tym, gdzie warto się wybrać i spotkania z bohaterami oraz organizatorami wydarzeń kulturalnych. Kortowski Tygodnik Literacki to z kolei propozycja dla miłośników książek i twórców z naszego regionu. W poniedziałki po 18 spotykać będzie się z nimi tradycyjnie Marta Wiśniewska. A w czwartki również o 18 Arek "Jaksa" Jakszewicz przedstawi Wam artystów sceny kabaretowej i stand-upowej w audycji Śmiechoskop.

Wraz z powrotem do gry sportowców z naszego regionu, na antenę wrócił także (już we wrześniu) Magazyn Sportowy Radia UWM FM. A w nim - relacje, komentarze, rozmowy z zawodnikami i trenerami. W każdy poniedziałek o 14 zapraszają: Sebastian Chrostowski i Piotr Szauer. Na 95,9 fm będziemy także transmitować mecze Plus Ligi z udziałem Indykpolu AZS Olsztyn. Natomiast we wtorki po 13 w studiu znów pojawiają się siatkarze drużyny z Kortowa. W audycji AZS Na Fali - rozmowy nie tylko o tym, co na parkiecie. Tego samego dnia o 17:30 warto też zajrzeć do Sektora Stomilu. W nim czekają na Was piłkarze "Dumy Warmii".

Do redakcji przy Kanafojskiego 1 w Kortowie wraca po latach była dziennikarka TVP3 Olsztyn, TVP3 Łódź i Eurosportu - Marta Woźniak! W niedzielę po 14 zaprosza Was na audycję W Szpilkach o Sporcie. A w niej - niecodziennie rozmowy ze sportowcami, nie tylko na temat ich codziennych obowiązków.Wojtek Jermakow i Michał Porycki – dwaj radiowcy z dużym doświadczeniem, którzy ostatnio zawodowo zajmują się marketingiem i PR - w wolnych chwilach od września w Radiu UWM FM podróżują w Podwójnej Obsadzie. To podróż przez ciekawe tematy i wyjątkowych rozmówców. Tematyka? Szeroka, a dokładniej wszystko, co przybliża nas do odpowiedzi na trudne pytanie: „Jak żyć”. Obu panów można posłuchać w każdą środę po 19.Im bliżej początku roku akademickiego, na antenie także więcej tematów dotyczących studentów i naukowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przypominamy, że najświeższe informacje z UWM usłyszycie codziennie od poniedziałku do piątku o 8:15 i 15:15 w naszym Informatorze Akademickim. Szersze relacje z ważniejszych wydarzeń także w audycji UWM FM Po Południu. W środy o 18 Arkadiusz Stępień-Miernikowski zaprasza na Uniwersytecką Rozmowę Tygodnia. Zaś przegląd najciekawszych tematów ostatnich dni - w każdy piątek o 14 w Uniwersyteckim Podsumowaniu Tygodnia.

Od września zmienił się także rozkład nocnego grania. Codziennie proponujemy Wam najlepszy wybór numerów polskich raperów. Wersy Nocą przez godzinę od północy na 95,9 fm. Nocny Chillout, czyli pasmo z muzyką, która pozwoli Wam się zrelaksować (jeśli jeszcze nie śpicie!) nadajemy teraz od 1 do 3. A przez kolejne godziny - aż do Radia Rano, czyli naszego kortowskiego radiowego poranka - usłyszycie tylko polskich artystów, w dodatku śpiewających w rodzimym języku - Made in Poland.

Kolejne audycje wracają na antenę od 25 września. To m.in. Przystanek Planeta 11, Kącik Gracza, Archiwum Tajemnic, Gramy Twoje i Muzyczny Krasztest. Po kilkuletniej przerwie Agnieszka Wiśniewska ponownie zaprosi Was także na Rozmowy Damsko-Męskie. W piątki po 18 o relacjach rozmawiać będzie z psychologami, socjologami, ale też innymi ciekawymi, bardziej i mniej znanymi gośćmi.

Już teraz w każdą środę od 23 Radia UWM FM słuchać powinni fani słonecznego jamajskiego grania. Reggae Sesja to nasza nowa audycja dla fanów polskiej i zagranicznej sceny reggae. Jej gospodarzem będzie Kamil "Gorzki Binx" Gorzka. O pozostałych audycjach poczytacie także na naszej stronie. Tam też dostępna jest aktualna ramówka.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: