Aktualności
26.01.2018

Nowości muzyczne 29.01- 04.02.2018

CALEXICO – Under The Wheels [PIOSENKA TYGODNIA]

Na sklepowe półki właśnie trafiła płyta amerykańskiej grupy nosząca tytuł „The Thread That Keeps Us”. Wokalista i gitarzysta Joey Burns uważa, że pochodzący z niej najnowszy singlowy utwór jest jednym z bardziej optymistycznych jakie stworzyli. „Sergio Mendoza, nasz klawiszowiec, który skomponował muzykę, był pod wpływem latynoskich oraz indie-rockowych elementów, jakie można znaleźć w muzyce takich artystów, jak Los Fabulosos Cadillacs i The Cash” – powiedział Burns. Nowy krążek jest 10. w dorobku zespołu z Arizony. Poprzedni „Edge Of The Sun” ukazał się w 2015 roku.

GEORGE EZRA – Paradise

George Ezra to 25-letni muzyk i autor piosenek z Wielkiej Brytanii. Cztery lata temu zadebiutował świetnie przyjętym krążkiem „Wanted on Voyage”, na którym znalazły się takie przeboje jak „Blame It On Me”, „Did You Hear The Rain” czy „Budapest”. W czerwcu ubiegłego roku powrócił z równie chwytliwą piosenką „Don’t Matter Now”. Najnowszy singiel zapowiada drugi album „Staying at Tamara’s”. Jego premiera planowana jest na 23 marca.

LUCY DACUS – Addictions

Poznajcie absolutną debiutantkę na naszej antenie. Lucy pochodzi ze USA, z Richmond w stanie Virginia. Rzuciła studia filmowe, by zająć się na poważnie muzyką. Debiutancką płytę pomogli jej nagrać przyjaciele z konserwatorium muzycznego. Na wznowienie krążka „No Burden” zdecydował się duży gracz na rynku wydawniczym – Matador Records. W ten sposób kariera Amerykanki znacznie przyśpieszyła. Wokalistka ruszyła w trasę koncertową, a na początku marca ukaże się jej płyta „Historian”, która promowana jest singlem „Addictions”

POGODNO - Właścicielka

Nowy singiel czołowej polskiej rockowej kapeli. Piosenka pochodzi z wydanej jesienią płyty „Sokiści Chcą Miłości”. Ponownie w teledysku do utworu udział wzięła gwiazda rodzimego kina – Danuta Stenka. Oprócz niej występują także inne aktorki: Milena Suszyńska, Ewa Konstancja Bułhak, Kinga Ilgner, Wiktoria Orłowska, Aneta Wolska i Anna Ilczuk. Reżyser i scenarzysta teledysku - Sebastian Juszczyk, podsumował piosenkę jedynym zdaniem: „Człowiek od czasu do czasu musi sobie polatać”.

BLACK LABEL SOCIETY – Grimmest Hits [PŁYTA TYGODNIA]

Na 20-lecie istnienia grupa dowodzona przez Zakka Wylde’a wydała 10. studyjny album. Poprzednie dwa krążki amerykańskiej formacji „Catacombs of the Black Vatican” sprzed 4 lat i „Order of the Black” z 2010 roku okazały się strzałami w dziesiątkę. Obie płyty znalazły się w notowaniach Top 5 Billboardu. Najnowsze dzieło to kontynuacja jakże udanych dokonań kapeli. Już w marcu o żywotności hard rockowo-heavy metalowej grupy będą mogli przekonać się fani z Polski. Black Label Society zagra 20 marca w Krakowie i dzień później w Warszawie.

Lista piosenek:

1.Trampled Down Below
2.Seasons Of Falter
3.The Betrayal
4.All That Once Shined
5.The Only Words
6.Room of Nightmares
7.A Love Unreal
8.Disbelief
9.The Day That Heaven Had Gone Away
10.Illusions Of Peace
11.Bury Your Sorrow
12.Nothing Left To Say

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: