Aktualności

Informacje muzyczne

 • Nowości muzyczne 29.05-04.06.2023

  Na przełomie maja i czerwca gramy jako piosenkę tygodnia "The Narcissist" zespołu Blur. Z nowości prezentujemy również nagrania Anohni and The Johnsons oraz polskich grup Żurkowski i Lordofon. Płytą tygodnia jest album Olka Różanka.

 • Nie tylko Kortowiada, czyli inne koncerty pod koniec maja

  Od środy do niedzieli na olsztyńskim Starym Mieście będzie można posłuchać twórczości Boba Dylana i poezji śpiewanej (Galeria Sowa) oraz trash/death metalu w międzynarodowym wykonaniu (pub LAS). W kościele ewangelicko-augsburskim wystąpią Basia Raduszkiewicz i Jarek Kordaczuk. W to samo miejsce na koncert...

 • Nowości muzyczne 22-28.05.2023

  Pozytywne wibracje na juwenaliowy czas przekazują nam Paprodziad z Pęczakiem. "Oł Jesse" to nasza piosenka tygodnia. Listę nowości uzupełniają: Lola Young, Bishop Briggs i Elvett. Płytą tygodnia jest "Degrengolada" Nosowskiej.

 • FEST MUZA 2023 - zgłoś swoją kapelę!

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu FEST MUZA. Jak przekonują organizatorzy - udział w nim może stać się trampoliną do przyszłej kariery. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 czerwca. A zespoły zakwalifikowane do finału wystąpią 2 lipca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena.

 • Zbliżają się 49. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie

  Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie wracają do tradycyjnej trzydniowej formuły. 49. edycję festiwalu zaplanowano w dniach 22-24 czerwca. A już 3 czerwca w auli im. Anny Wasilewskiej odbędą się przesłuchania do tegorocznego konkursu.

 • Wygraj karnet na Kortowiadę i zaproszenia na inne olsztyńskie koncerty!

  To już ostatni tydzień, w którym słuchając Radia UWM FM możecie wygrać karnety na 62. Kortowiadę. Zanim jednak odbędą się juwenalia, w Olsztynie zagrają m.in.: The Painkillers, Miłosz Bazarnik 5tet oraz duet Zbyszek Adamek & Lucas Flint. Agnieszka Symołon zaśpiewa też piosenki Agnieszki Osieckiej.

 • Nowości muzyczne 15-21.05.2023

  "Emotion Sickness" to tytuł piosenki tygodnia od zespołu Queens Of The Stone Age. Nowe single na 95,9 fm prezentują także: Dziwna Wiosna, Thirty Seconds To Mars oraz McKinley Dixon. Płytą tygodnia jest krążek "Panny Młode" grupy Lor.

 • Elektronika, blues i metal w Olsztynie

  W tym tygodniu w Galerii Sowa zagrają Śląska Grupa Bluesowa i Irena Salwowska. W pubie LAS stoner, hard rock i doom metal zaprezentują Hydra i Grief Circle. Ofertę imprezową uzupełniają taneczne imprezy: Muzykoterapia #2 w Kuźni Społecznej i Piaskownica #4 na Scenie Zgrzyt.

 • Nowości muzyczne 08-14.05.2023

  Szwedzka ikona współczesnego rock'n'rolla powraca po ponad dekadzie! "Bogus Operandi" zespołu The Hives to nasza piosenka tygodnia. Nowe single zaprezentują także: Piotr Odoszewski, Grian Chatten oraz King Nun. "Ody do letnich dni" oysterboya to najważniejszy album na 95,9 fm.

 • Koncertowy początek maja w Olsztynie

  Muzycznym wydarzeniem początku maja w Olsztynie będzie wyprzedany koncert grupy Riverside. Ale w stolicy regionu w najbliższych dniach wystąpią także m.in.: Vanesa Harbek, Plaster i Jacek Dewódzki. W Carpenter Inn Irish Pubie zaplanowano natomiast DUB MAJÓVKĘ.

 • Nowości muzyczne 01.05-07.05.2023

  Zestaw majówkowych nowości otwiera Vito Bambino i jego piosenka tygodnia "Cyber PRL". Nową wersję starej piosenki z tajemniczym gościem prezentuje BOKKA. Lokalnym akcentem jest singiel z debiutanckiej płyty zespołu IINÁ. Kolejne nagranie prezentuje Temples. Płytą tygodnia jest taneczny krążek brytyjskiej...

 • Olsztyn Green Festival przedstawia kolejnych gości

  Paulina Przybysz, Baasch, Maks Łapiński i zespół Bajm - to kolejni muzyczni goście tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu. W dniach 11-13 sierpnia na plaży nad Jeziorem Ukiel zaplanowano w sumie 24 koncerty. W line-upie pozostały już tylko trzy wolne miejsca.

 • Nowości muzyczne 24-30.04.2023

  The Smashing Pumpkins znów pokazują rockowe pazury. "Empires" to nasza piosenka tygodnia. Nowe single na 95,9 fm zagrają też Keir, Bully oraz Arlo Parks. Płytą tygodnia jest długo wyczekiwany debiut: "Daria ze Śląska tu była".

 • Mrozu z pięcioma Fryderykami. Już w maju zaśpiewa w Kortowie!

  Zdecydowanym wygranym tegorocznej Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu "Fryderyk Festiwal 2023" był Mrozu. Wokalista, który już za miesiąc wystąpi jako jedna z gwiazd 62. Kortowiady, zdobył aż pięć statuetek w kategoriach: Artysta Roku, Producent Roku, Team Autorski Roku (z Arkiem Sitarzem), Album Roku Pop...

 • Znamy wszystkie gwiazdy Iława Soundlake Festivalu 2023

  Brodka to ostatnia z gwiazd tegorocznej czwartej edycji Iława Soundlake Festivalu. 29 lipca w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga wystąpią także Artur Rojek i Vito Bambino. Radio UWM FM jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 • Muzyczny początek długiego majowego weekendu

  W majówkę na Scenie Zgrzyt królować będą dźwięki trance, a gwiazdą wieczoru będzie Matt Bukovski.

 • Kwietniowe koncertowe przesilenie trwa!

  Na Scenie Zgrzyt w tym tygodniu wystąpi Czesław Mozil oraz metalowe kapele: In Twilight's Embrace, Odium Humani Generis i Kurhan. W Browarze Warmia odbędzie się też impreza Techno Xpansion #3. W pubie LAS zagrają: Żuławy, Emiter, Toxic Void i The Greed a Galeria Sowa zaprasza na koncert Tomasza Olszewskiego.

 • Nowości muzyczne 17-23.04.2023

  Holenderska grupa Pip Blom gra piosenkę tygodnia na 95.9. Z nowymi singlami pojawiają się na naszej antenie zespoły Lor, Lordofon oraz Nosowska. "Exotico" to płyta angielskiej grupy Temples, której w najbliższych dniach będziemy słuchać najczęściej.

 • Znamy program 49. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"

  Grupa Fisz Emade Tworzywo będzie gwiazdą 49. edycji Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. W dniach 22-24 czerwca gośćmi festiwalu będą także: Czerwony Tulipan, Natalia Sikora, Zuza Wiśniewska, Łukasz Jędrys i zeszłoroczna laureatka głównej nagrody konkursu - Monika Kowalczyk.

 • Znamy kolejne gwiazdy Olsztyn Green Festivalu 2023

  Znamy już 17 z 24 gości muzycznych tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu. Do składu imprezy, która w dniach 11-13 sierpnia odbędzie się na plaży nad Jeziorem Ukiel dołączyły właśnie zespoły Lor, Ars Latrans Orchestra i KAMP! Z materiałem z debiutanckiej płyty wystąpi tam także duet Matylda/Łukasiewicz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: