Aktualności

Informacje muzyczne

 • Koncertowe propozycje na koniec maja w Olsztynie

  W Browarze Warmia wystąpi weteran hip-hopowej sceny - Rychu Peja. Pub LAS odwiedzi Piotr "Bajzel" Piasecki. Zatrzyma się tam także metalowa trasa Evil Among Us Tour. Galeria Sowa zaprasza na koncert "Man in the Box - Tribute to grunge" oraz energetyczny i przebojowy Główny Zawór Jazzu.

 • Nowości muzyczne 23-29.05.2022

  Pod koniec maja na antenie Radia UWM FM polecamy piosenki włoskiej grupy Måneskin, australijskiej formacji The Rumjacks i brytyjskiej wokalistki Connie Constance. Polską scenę reprezentuje singiel WdoWy. Najważniejszą płytą jest natomiast "Dance Fever" Florence And The Machine.

 • Znamy finalistów 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"

  Tak wysokiego poziomu artystycznego nie miał od lat konkurs Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezje" w Olsztynie - twierdzą jednomyślnie jurorzy tegorocznych eliminacji. Do finałowego koncertu, który odbędzie się 25 czerwca zakwalifikowano aż 14 wykonawców.

 • Nowości muzyczne 16-22.05.2022

  Utworem "Healing" swój nowy album zapowiada MaJLo. To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm premierowe single prezentują także: Natalia Przybysz i Skubas, Paolo Nutini oraz Stella Donnelly. Najważniejsza płyta to "Dropout Boogie" od The Black Keys.

 • Bukartyk, Świetliki, techno, jazz i metal

  W drugiej połowie maja w Galerii Sowa pod hasłem "The Great Jazz Legends" wystąpi Imienowski Jazz Set, a także Kraków Street Band. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do sali kameralnej, gdzie zagra Piotr Bukartyk z zespołem Ajagore. Scenę Browar opanują kultowe Świetliki. W pubie LAS zadebiutuje nowy...

 • Zgłoś się do konkursu 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"

  To już ostatni moment, by zgłosić się do konkursu 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję". Eliminacje odbędą 21 maja w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Zaś sam festiwal w tym roku zaplanowano na 25 czerwca.

 • Nowości muzyczne 09-15.05.2022

  W drugim tygodniu maja na antenie Radia UWM FM polecamy nowe single Angel Olsen, Spencera i The Black Keys. Piosenką tygodnia jest "20 Hours In Bed" leszczyńskiego duetu The Bullseyes. W "Rejs" z debiutanckim albumem zabierają nas trójmiejskie Byty.

 • Od poezji przez hard rocka aż po metal - koncertowy rozkład jazdy

  W tym tygodniu Galeria Sowa zaprasza na trzy koncerty. Wystąpią tam: Roman Wróblewski, Paweł "Kadłub" Stankiewicz i Marek Andrzejewski. Browar Warmia opanuje WielkiMrok. Piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewa tam też Tomek Steńczyk. A pub LAS gościć będzie hardrockowe power-trio Taraban i świętujący swoje...

 • Elektroniczne podróże, soul, punk, reggae i blues w tym tygodniu

  Blues, soul, punk, reggae, klubowa elektronika i piosenka autorska to klimaty, które znajdziecie w pierwszym tygodniu maja w olsztyńskich klubach. Wpadajcie do Galerii Sowa, Pubu LAS, Kuźni Społecznej, Browaru Warmia oraz Sali Kameralnej pod Amfiteatrem. Warto!

 • Nowości muzyczne 02-08.05.2022

  "Better Days" to kolejny singiel, którym Liam Gallagher zapowiada swój album "C'mon You Know". To także nasza piosenka tygodnia. Na początku maja na 95,9 fm swoje nowe nagrania prezentują również: Byty, Interpol i Raw Plastic. Słuchać będziemy też płyty "Call To Arms & Angels"...

 • Soundlake Festival w Iławie po raz trzeci

  Przed nami trzecia edycja Soundlake Festivalu. 30 lipca w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga w Iławie wystąpią: Kaśka Sochacka, Daria Zawiałow i Ralph Kamiński. Zabierz znajomych, rodzinę i wspólnie spędźcie czas przy dźwiękach dobrej muzyki. My też tam będziemy!

 • Nowości muzyczne 25.04-01.05.2022

  Kwiecień żegnamy piosenką "Heart Attack" dawno nie słyszanej grupy Editors. Najnowsze single prezentują Florence And The Machine, Hot Chip i Amber VHS, czyli alter ego Julii Marcell. W tym tygodniu słuchamy płyty Irlandczyków z Fontaines D.C. "Skinty Fia".

 • Koncertowe propozycje na koniec kwietnia w Olsztynie

  W tym tygodniu Galeria Sowa zaprasza na międzynarodowy wieczór bluesowy. Zagrają: Jan Błędowski, Joey Tenuto i The BW Project. W pubie LAS wystąpią: Cabaret Grey & Schröttersburg. A w Kuźni Społecznej nowy album zaprezentuje raper Meek, Oh Why?. Bilety do wygrania na antenie Radia UWM FM!

 • Nowości muzyczne 18-24.04.2022

  Kaśka Sochacka i Kortez śpiewają "Dla mnie to już koniec". Ich wspólne nagranie to nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm swoje nowe single prezentują także Alfie Templeman i Sam Fender. Polecamy również utwór "Pył" Barta Sosnowskiego i album "Fear of the Dawn" Jack'a White'a.

 • Poświąteczna ofensywa koncertowa

  Galeria Sowa zaprasza na koncert jazzowej młodzieży i bluesowych weteranów. Wybrzmią tam utwory grupy Breakout a 45 lat na estradzie świętować będzie Ryszard Wolbach. W pubie LAS czeka nas weekend z muzyką rockową. Zaś w Kuźni Społecznej wystąpią: Czesław Mozil oraz Bracia Figo Fagot.

 • Nowości muzyczne 11-17.04.2022

  W połowie kwietnia nowe single na antenie Radia UWM FM prezentują: Mikromusic, Rolling Blackouts Coastal Fever i supergrupa The Smile. "It's Raining" zespołu Superorganism to nasza piosenka tygodnia. A najważniejszą płytą jest "Mozaika" Pablopavo i Ludzików.

 • Znamy gwiazdę 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"

  Maciej Maleńczuk będzie gwiazdą 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Wystąpi 25 czerwca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Przed nim na scenie zaprezentują się uczestnicy konkursu. Wciąż można zgłaszać się do eliminacji, które odbędą się 21 maja.

 • Nowości muzyczne 04-10.04.2022

  Mick Jagger zaprezentował nowy solowy utwór "Strange Game". To nasza piosenka tygodnia. Usłyszycie ją także w serialu "Slow Horses". Na 95,9 fm polecamy również premierowe nagrania Arcade Fire, Muse oraz duetu Justyna Święs/Kamil Holden Kryszak. Najważniejsza płyta to "Unlimited Love"...

 • Koncertowy Olsztyn od środy do niedzieli

  W Galerii Sowa zagrają legendy polskiego rocka oraz wirtuozi harmonijki ustnej. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na koncert muzyki fado w wykonaniu Kingi Rataj i jej zespołu. W pubie LAS weekend z reggae i dubem. Na solowy koncert Damiana Lange zaprasza Scena Browar. W Kuźni Społecznej pojawią się...

 • Nowości muzyczne 28.03-03.04.2022

  "Prowadzimy czynności" to nasza piosenka tygodnia od grupy Pablopavo i Ludziki. Nowe single na 95,9 fm prezentują także: znany z Pentatonix Avi Kaplan, Lala Lala (czyli Lillie West) i Jerry Cantrell. Najważniejsza płyta to "Warm Chris" Aldous Harding.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: