Aktualności

Informacje muzyczne

 • Nowości muzyczne 15-21.07.2019

  Wakacyjny singiel Villagers "Summer's Song" to najważniejsza piosenka kolejnych dni lata na 95,9 fm. Swoje nowe utwory prezentują także: Anna Of The North, Sam Fender i grupa Ride. W roli płyty tygodnia - "Kwiaty i Korzenie" zespołu Bitamina.

 • Muzyka na Starym Mieście w kolejnym tygodniu lata

  Aromatyczny blues, oryginalne połączenie słowiańskiego brzmienia z flamenco, folklor z różnych stron świata i mistrzowskie dźwięki fortepianu czekają na olsztyńskich fanów muzyki w kolejnym tygodniu lata. Gwiazdą będzie Leszek Możdzer. A zapraszają: Galeria Sowa i Miejski Ośrodek Kultury.

 • Znamy kolejne gwiazdy Olsztyn Green Festivalu 2019

  Paulina Przybysz, Łąki Łan i Organek - to kolejne gwiazdy tegorocznej szóstej edycji Olsztyn Green Festivalu. Na plaży nad jeziorem Ukiel będziemy bawić się tym razem przez trzy dni - od 15 o 17 sierpnia. Organizatorzy niebawem przedstawią szczegółowy line-up.

 • Ziela zagra w studiu Radia UWM FM

  Gościem wakacyjnej Live Sesji w Radiu UWM FM będzie duet Ziela. Julita Zielińska i Patryk Kienast (wokalista grupy Mjut) w tym roku wydali debiutancką EPkę "Fajki". A 26 lipca odwiedzą nas w Kortowie. Chcecie wziąć udział w wydarzeniu? Czekamy na zgłoszenia!

 • Lipcowy koncertowy zawrót głowy!

  To będzie jeden z najciekawszych koncertowych tygodni tego lata w Olsztynie! W Amfiteatrze im. Czesława Niemena wystąpią: Phil Bates (z piosenkami Electric Light Orchestra), Kuba Badach, Kortez i grupa Riverside a na Scenie Staromiejskiej: Witek Muzyk Ulicy i Quantum Trio. W pubie Carpenter Inn przypomni o sobie...

 • Nowości muzyczne 08-14.07.2019

  W tym tygodniu mamy coś dla fanów Thoma Yorka. Utwór z jego nowej płyty jest naszą piosenką tygodnia. Z nowości pojawi się nigeryjsko-francuska ASA, Amerykanka Lucy Dacus i polska debiutantka Kyoku. Płytę tygodnia z coverami zagrają Eagles Of Death Metal.

 • Co po Nowym Andergrancie?

  To miejsce kultowe. Fani muzyki - od metalu, przez hip-hop, rocka, piosenkę z tekstem - odwiedzali je przynajmniej kilka razy w roku. Bo tylko w nim w Olsztynie koncerty znanych, ale też młodych polskich i zagranicznych kapel odbywały się regularnie. Czy Nowy Andergrant zakończy swoją działalność?

 • Nowości muzyczne 01-07.07.2019

  Błażej Król singlem "Te smaki i zapachy" zapowiada swój piąty solowy album "Nieumiarkowania". To nasza piosenka tygodnia. Polecamy też nowe nagrania od: Black Radio, Kaiser Chiefs i Lilly Among Clouds. Najważniejsza płyta pierwszych dni lipca to "Let's Rock" formacji The Black Keys.

 • Olsztyńskie Lato Artystyczne: zmiana terminu koncertu ELO

  W pierwszym tygodniu lipca na dobre rusza Olsztyńskie Lato Artystyczne. W amfiteatrze międzynarodowe spotkanie z bluesem. Dla zwolenników mniejszych koncertów - spora dawka metalu w Carpenterze. Uwaga, koncert Electric Light Orchestra został przełożony na inny termin.

 • Zaproszenie na Off Festival w Katowicach

  Już po raz 14., a po raz 11. w Katowicach spotkają się sympatycy szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Muzyczny ekletyzm to cecha charakterystyczna Off Festivalu, wydarzenia które pokochali słuchacze nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Od niezależnego brzmienia gitar, przez nowości w rapie i muzyce folkowej, aż...

 • Nowości muzyczne 24-30.06.2019

  Na początku wakacji polecamy najnowszą płytę legendarnego zespołu Santana - "Africa Speaks". Z singlami na 95,9 fm pojawią się Editors, Bush i The Raconteurs. Letni przebój w języku polskim przedstawią The Dumplings.

 • Koncertowy początek lata

  Muzyczne lato w Olsztynie przywitamy m.in. koncertem Gospel Rain i Natalii Niemen w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Nieopodal - na zamkowym dziedzińcu - od czwartku do soboty odbywać się będą XLVI Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję". Na plaży nad Zatoką Miłą zaplanowano Banshee's...

 • Wschód Piękna – World Orchestra Festival

  Już po raz piąty na Warmii i Mazurach odbędzie się festiwal World Orchestra – Wschód Piękna. Tradycyjnie, dwa pierwsze dni festiwalowe słuchacze spędzą w „Przystań Hotel & Spa”, a trzeci - zamykający dzień na łonie natury w Muzeum Budownictwa Ludowego (Skansen) w Olsztynku.

 • Nowości muzyczne 17-23.06.2019

  Barbara Wrońska utworem "Dom z ognia i lodu" przypomina o swoim debiutanckim solowym albumie. Polecamy też nowe single Bat For Lashes, Liama Gallaghera i Róisín Murphy. Płyta tygodnia to "Orion" - drugi krążek w dyskografii amerykańskiej grupy X Ambassadors.

 • Koncerty na koniec roku szkolnego

  W Galerii Dobro zagra warszawska grupa Sierść serwując mieszankę noise'u i black metalu. W Carpenterze wystąpi Mariusz Dyba, a w Sarmacie elektroniczny projekt BDCS. W podolsztyńskich Skolitach odbędzie się kolejna Noc Kupały w klimatach reggae/dub.

 • Nowości muzyczne 10-16.06.2019

  THE S.L.P - nowy projekt lidera grupy Kasabian - serwuje Wam piosenkę tygodnia "Favourites". Polecamy także single od Bibio, Pablopavo i Lecha Janerki. Płytą tygodnia jest zaskakujący krążek Jamala - "Czarny Motyl".

 • Kwiat Jabłoni, punkowa energia i hippisowski klimat

  Jednym z ostatnich akcentów II Studenckiego Wielosztuku Kulturalnego będzie koncert grupy Kwiat Jabłoni. Galeria Sowa zaprasza fanów hippisowskiego ducha na spotkanie z grupą Yellow Horse. W pubie Carpenter Inn wystąpią kapele punkowe: Castet, After Laughter i Backhand Slap.

 • Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie

  Nosowska, Voo Voo, Maleo, Zalewski, Kortez czy Łąki Łan to niektórzy z wykonawców Naturalnie Mazury Festiwalu w Węgorzewie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 5-7 lipca. Dla słuchaczy mamy karnety!

 • Fest Muza 2019

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu młodych kapel Fest Muza. Zwycięzca zagranie m.in. 5000 złotych oraz promocję na antenie Radia UWM FM. Jeden z finałowych zespołów zagra także live sesję w naszym studiu. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 czerwca.

 • Nowości muzyczne 03-09.06.2019

  Choć nie zagra w Olsztynie, orkiestra trasy Męskie Granie z tegorocznym "hymnem" ponownie króluje na 95,9 fm. Polecamy także nowe single Korteza, Metronomy i Voo Voo. Najważniejszą płytą jest krążek międzynarodowego zespołu Ahmeda Gallaba: Sinkane - "Dépaysé".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: