Aktualności

Informacje muzyczne

 • Koncertowy rozkład jazdy na kolejny tydzień lutego

  W sobotę w pubie LAS podczas wydarzenia Random Title Event II publiczność bawić będą: Bodacious & Piasecki. W niedzielę zagra tam trójmiejska grupa Alone at Home. Galeria Usługa Jazz Bar zaprasza na koncert jazzowego projektu Artur Małecki Trio. W tym tygodniu możecie już też wygrać bilety na Strachy na Lachy.

 • Nowości muzyczne 06-12.02.2023

  W kolejny tydzień lutego wkraczamy tanecznym krokiem wraz z piosenką Jake'a Shears'a. Z nowości singlowy mamy dla Was także zaskakujący duet Sarsy i Zdechłego Osy oraz nagrania Alice Merton i The Waeve. Płytą tygodnia jest "Wybaczyć Wszystkim Wszystko" olsztyńskiej grupy Romantycy Lekkich Obyczajów.

 • Rockowe uderzenie na dobry początek lutego w olsztyńskich klubach

  W Galerii Sowa wystąpi Kraków Street Band. Scena Zgrzyt zaprasza na koncerty zespołów: Luxtorpeda, The Analogs, Danziger, Unbeaten oraz NTT. W sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena zagrają: Wij, Kryształ i Księżyc. A w pubie LAS - The Suits, Fajrant, Condemned Ad oraz Zayzayer.

 • Nowości muzyczne 30.01-05.02.2023

  Noel Gallagher wrócił z nowym singlem "Easy Now". To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm swoje premierowe nagrania prezentują też: Arek Kłusowski, Circa Waves oraz The National. Słuchać będziemy też albumu "Electrophonic Chronic" amerykańskiej formacji The Arcs.

 • Koncerty i klubowe imprezy na koniec stycznia w Olsztynie

  Na Scenie Zgrzyt odbędzie się koncert Goorala. W Browarze Warmia w tym tygodniu także coś dla fanów techno - kolejna odsłona imprezy pod szyldem Samadhi Sounds. Miłośników tego gatunku nie powinno zbraknąć także w weekend w Kuźni Społecznej podczas wydarzenia AQUARIUS #2, którego gwiazdą będzie CARLA ROCA.

 • Nowości muzyczne 23-29.01.2023

  Koniec stycznia na 95,9 fm należy do zespołów Francis Tuan i Paramore oraz solistki Rose Gray. Piosenką tygodnia jest singiel "Owoce morza" olsztyńskiej grupy Romantycy Lekkich Obyczajów. Natomiast najważniejszą płytą - nowe dzieło Riverside "ID.Entity".

 • Nowości muzyczne 16-22.01.2023

  W tym tygodniu na 95,9 fm królują zagraniczne nowości muzyczne. Swoje premierowe single prezentują: Everything But The Girl, Iggy Pop oraz Temples. Najważniejsza piosenka to "Gossip". Nagrali ją wspólnie: grupa Måneskin i Tom Morello. Słuchać będziemy także płyty "Never Going Under" zespołu...

 • Rozpędzona Luxtorpeda wjedzie do Olsztyna

  W drugiej połowie stycznia rozkręca się na dobre koncertowe życie Olsztyna. W piątek Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z muzyką romską, a pub LAS na koncert alternatywnych zespołów Józef Ost i Grawer Pasieka. W sobotę w Carpenterze lokalnie: Bert Gra oraz Gana, z kolei w Lesie impreza z płyt winylowych...

 • The Stubs i Dopelord zagrają w Olsztynie

  Muzycznym wydarzeniem kolejnego styczniowego tygodnia w Olsztynie będzie czwartkowy koncert, na który zaprasza Scena Zgrzyt. W Browarze Warmia wystąpią: The Stubs oraz Dopelord. Natomiast w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej posłuchać będzie można muzyki grupy Queen... w wersji symfonicznej.

 • Nowości muzyczne 9-15.01.2023

  W drugim tygodniu nowego roku polecamy nowości muzyczne z Polski i Wielkiej Brytanii. Swoje piosenki na 95,9 fm prezentują: Bibio, Gorillaz, trójmiejski Klint i olsztyńska grupa Transsexdisco. Najważniejszą płytą jest "Every Loser" ojca chrzestnego punk rocka - Iggy'ego Popa.

 • Punk Rock Fest na przywitanie nowego roku

  Wraz z nowym rokiem, w Olsztynie nieśmiało rozkręca się życie koncertowe. W pierwszy weekend 2023 roku w Carpenterze odbędzie się pierwsza odsłona nowego cyklu: Punk Rock Fest. Wystąpią Cela nr 3, Starcie oraz Fajrant. Dla słuchaczy mamy zaproszenia.

 • Nowości muzyczne 2-8.01.2023

  W pierwszym tygodniu nowego roku na antenie Radia UWM FM słuchamy utworu duetu: Asia Nawojska i Jacek Sienkiewicz. "Zbolałe serce" to nasza piosenka tygodnia. Polecamy też single Circa Waves, Lieli Moss oraz Warhaus oraz nową EP-kę zespołu NANGA - "Jesień w Pekinie".

 • Wybraliśmy najważniejsze albumy 2022 roku

  Tradycyjnie już prezenterzy audycji Uwierz w Muzykę wybrali najważniejsze ich zdaniem polskie i zagraniczne płyty minionych dwunastu miesięcy. Które albumy warto zapamiętać w 2022 roku? Sprawdźcie subiektywne zestawienia Karola Kotańskiego, Michała Napiórkowskiego i Piotra Szauera.

 • Nowości muzyczne 26.12.2022-01.01.2023

  W ostatnich dniach 2022 roku na antenie Radia UWM FM polecamy zarówno single zapowiadające nowe wydawnictwa, jak i przypominające o ważnych płytach, które ukazały się w ostatnich miesiącach. Śpiewają: Brodka, Daria ze Śląska, Lana Del Rey i Nawrocki. Najważniejszy album to "Human" Moriah Woods.

 • Znamy pierwsze gwiazdy Olsztyn Green Festivalu 2023

  Brodka, duet Karaś/Rogucki, Katarzyna Nosowska, Rat Kru i Rubens - to pierwsze gwiazdy dziewiątej edycji Olsztyn Green Festivalu. Imprezę zaplanowano w dniach 11-13 sierpnia 2023 roku na plaży nad jeziorem Ukiel. Ruszyła już sprzedaż karnetów.

 • Nowości muzyczne 19-25.12.2022

  W przedostatnim tygodniu roku słuchamy najnowszej piosenki ojca chrzestnego punk rocka Iggy'ego Popa. Kolejne single prezentują polscy artyści: grupa Black Radio, Daria Zawiałow i zespół Lor. Płytą tygodnia jest słoneczny krążek duetu Panda Bear i Sonic Boom "Reset".

 • Nowości muzyczne 12-18.12.2022

  "Eyez" amerykańskiej grupy The Arcs to nasza piosenka tygodnia. Pozostałe nowości na naszej antenie prezentują Superorganism, The Academic i Polaczek. Najważniejszą płytą jest dziesiąty album Bibio zatytułowany "BIB10".

 • Ostatnie olsztyńskie koncerty 2022 roku

  To będą już ostatnie olsztyńskie koncerty 2022 roku polecane przez Radio UWM FM. W pubie LAS materiał z nowej płyty "MOVA" zaprezentuje grupa Nene Heroine. Natomiast Scena Zgrzyt w Browarze Warmia gościć będzie duet The Bullseyes. A Galeria Sowa zaprasza na Grudniowe Szanty z zespołem Wodny Patrol.

 • Nowości muzyczne 5-11.12.2022

  Spadł kolejny śnieg, zbliżają się święta. Więc na 95,9 fm pojawiają się piosenki z dzwoneczkami. Ta najważniejsza w tym tygodniu to „Violent Night (A Christmas Tale)" grupy Chubby and the Gang. Gramy także nowe single Kerala Dust, Riverside i Weird Nightmare oraz płytę "Renesans" zespołu Sorry Boys.

 • 40-lecie Turbo, 20-lecie Łydki Grubasa i przedświąteczne Voo Voo

  W sobotę na Scenie Zgrzyt zagra świętujące 40-lecie Turbo. W auli CEiIK-u jubileusz obchodzić będzie Łydka Grubasa. Tego dnia w pubie LAS elektroniczną imprezę rozkręcą Badacious i Piasecki. Dzień wcześniej wystąpi tam Zwierzę Natchnione. Weekend na Targu Rybnym upłynie w świątecznej atmosferze, którą podgrzeją...

Przyjaciele - stań się jednym z nich: