Aktualności

Informacje muzyczne

 • Czas na koncertowe powitanie jesieni

  W klubie Nowy Andergrant w tym tygodniu: stand-up, koncert charytatywny dla Martynki Kasznickiej oraz Kruszyniada. W Galerii Sowa pojawią się: brazylijski wirtuoz gitary Big Gilson oraz Grażyna Łobaszewska z grupą Ajagore. Sprawdź, kto jeszcze wystąpi w Olsztynie i... wygrywaj bilety na koncerty!

 • Nowości muzyczne 24-30.09.2018

  W tym tygodniu czekają nas dwa wielkie powroty. Po ośmiu latach przerwy nową płytę zapowiadają raperzy z Cypress Hill. Po piętnastu - reedycji doczekała się „Siła Sióstr”, a odświeżony krążek Sistars promuje zaskakująca wersja „Sutry” w wykonaniu Bass Astral x Igo. Polecamy także single Gorillaz i Króla. A płytę...

 • W tym tygodniu zagrają w Olsztynie

  Amerykański bluesman w Galerii Sowa a w klubie Nowy Andergrant akustyczny duet z Beneluxu grający Iron Maiden i klasykę hard rocka oraz uliczny rap ze Szczecina - to propozycje koncertowe na najbliższe dni. W galerii Mech zagra też olsztyńska kapela Wszyscy Jemy Chmury. Dla słuchaczy mamy zaproszenia.

 • Nowości muzyczne 17-23.09.2018

  W jesień wkraczamy z mocnym wielobarwnym uderzeniem wprost z polskiej sceny muzycznej. Swoje nowe single prezentują: The Dumplings, Farben Lehre, Pola Rise oraz Smolik & Kev Fox. Płyta tygodnia to "Legendy" zespołu BiFF. Ania Brachaczek i Hrabia Fochmann po pięciu latach wracają z nowym materiałem.

 • Nowości muzyczne 10-16.09.2018

  Wśród nowości w tym tygodniu zagramy produkcje rodzime od Pablopavo i Ludzików (piosenka tygodnia) oraz Transsexdisco, a także dwie propozycje ze Skandynawii: szwedzką grupę City Maze i Norwegów z Pom Poko. Płytę tygodnia przedstawi Angielka Anna Calvi.

 • Arek Jakubik wraca do Olsztyna. Lonely Tree świętują 5-te urodziny

  Po bardzo dobrze przyjętym koncercie na Olsztyn Green Festivalu Arek Jakubik ponownie wystąpi na Warmii. Jego solowy koncert już w piątek w klubie Nowy Andergrant. W sobotę wystąpi tam natomiast raper Kali. Carpenter Inn zaprasza natomiast na piąte urodziny Lonely Tree Sound i promocję ich nowej płyty „Digital...

 • Nowości muzyczne 03-09.09.2018

  Patrick The Pan śpiewa piosenki ze swojej trzeciej, autorskiej i bardzo osobistej koncepcyjnej płyty "trzy.zero". Ted Nemeth trzeci krążek zapowiada singlem "Ściany". To nasza piosenka tygodnia. Nowe utwory na 95,9 fm prezentują także: Interpol, Nothing But Thieves oraz Suede.

 • Oscar Jensen solo i koncert pamięci Sławka Kani

  Wraz z początkiem września muzyczne życie miasta powoli przenosi się do klubów. W Carpenterze odbędzie się premiera solowego debiutu Oscara Jensena. Z kolei w Nowym Andergancie w hołdzie olsztyńskiemu perkusiście Sławkowi Kani zagrają przyjaciele.

 • Nowości muzyczne 27.08-02.09.2018

  Kobiety śpiewają o kobietach, czyli wspólne nagranie Cat Power i Lany Del Rey naszą piosenką tygodnia. Na koniec wakacji mamy też dla słuchaczy taneczny przebój Baranovskiego, rockowy pocisk od Slasha i Mylesa Kennedy’ego oraz mroczną Neneh Cherry. Płytą tygodnia przypomni o sobie Interpol.

 • Koncerty na koniec wakacji

  W najbliższy piątek koncertowo możecie pożegnać wakacje w Olsztynie. W Amfiteatrze im. Czesława Niemena z projektem "Warmia-Pakistan. Muzyka bez granic" wystąpią: Maria Rumińska, Imran Aziz Mian i Kamil Rogiński. Nad Zatoką Miłą impreza Wake & Dub Night #2. A w klubie Nowy Andergrant rapować będzie...

 • Nowości muzyczne 20-26.08.2018

  Po koncercie na Olsztyn Green Festivalu wracamy do albumu "Szatan na Kabatach" Arkadiusza Jakubika. To nasza płyta tygodnia. Najważniejszą piosenką jest natomiast "Pocisk" Leskiego. Swoje nowe single na 95,9 fm prezentują także: Arctic Monkeys, Kamp! oraz Oxford Drama.

 • Olsztyńskie Lato Artystyczne 2018 na finiszu

  Przed nami ostatnie koncertowe akcenty tegorocznego Olsztyńskiego Lata Artystycznego. MOK w Olsztynie zaprasza w najbliższych dniach na występy międzynarodowych projektów. 23 sierpnia na Scenie Staromiejskiej muzyczne listy z Londynu zaprezentuje Aron Blum Quartet. 31 sierpnia usłyszymy efekt współpracy artystów z...

 • Nowości muzyczne 13-19.08.2018

  Po pięciu latach od poprzedniej płyty przypomina o sobie Biff. „Animowany film” to nasza piosenka tygodnia. Z nowych nagrań mamy dla Was drugi singiel zapowiadający kolejny krążek Interpolu, powrót duetu Rebeka i utwór debiutanta Ten Tonnes. Płytę tygodnia przedstawi Miles Kane.

 • Czas na Olsztyn Green Festival 2018!

  Dawid Podsiadło, Kortez, Arek Jakubik, GrubSon, L.U.C., Król, Ralph Kaminski, Brodka, Natalia Nykiel, Pola Rise, Bisz/Radex, Coma, niXes, New People, Bitamina oraz projekt Albo Inaczej 2 - to tylko niektórzy goście piątej edycji Olsztyn Green Festivalu. Impreza odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia na plaży nad...

 • Zagrają dla Martynki

  Jeśli słuchacie Radia UWM FM na pewno słyszeliście o Martynce Kasznickiej. Dziewczynka musi przejść za oceanem kosztowną operację zdeformowanej rączki. Kolejną okazją, by jej w tym pomóc będzie koncert, który w piątek 17 sierpnia odbędzie się w klubie Pijana Czapla. Zagrają: Oscar Jensen oraz Brylanty&Bażanty.

 • Nowości muzyczne 06-12.08.2018

  Brodka śpiewająca przebój Izabeli Trojanowskiej naszą piosenką tygodnia. Wśród nowości debiutują: kształtujący się na nowo Backward Runners, Yves Tumor ze swoim czarnym alt popem i rockowo-bluesowy Mulk. Płytę tygodnia gra nam amerykański rock-metalowy zespół Halestorm.

 • W tym tygodniu w Olsztynie - Fest Muza!

  25-lecie grupy Harlem, finał ogólnopolskiego konkursu młodych kapel Fest Muza 2018 oraz koncerty: Romantyków Lekkich Obyczajów i Krzysztofa Zalewskiego - to główne muzyczne wydarzenia kolejnego tygodnia Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

 • Nowości muzyczne 30.07-05.08.2018

  Koniec lipca i początek sierpnia należeć będzie do utworu duetu Tęskno nagranego we współpracy z Duitem. Oprócz piosenki tygodnia wśród nowości zagramy czarne brzmienia Everything Is Recorded oraz The Internet, a także zaskakującą interpretację rapowego hymnu „Chwile Ulotne” w wykonaniu wokalistów z projektu Albo...

 • Muzyk islandzkiej grupy GusGus wystąpi w sierpniu w Olsztynie

  Birgir "Biggi Veira" Þórarinsson z grupy GusGus wystąpi w Olsztynie! Będzie gwiazdą nowej imprezy Electronic Festival Local Warming, która w dniach 3-4 sierpnia odbędzie się na stadionie Warmii. Festiwal jest finansowany z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, więc wstęp będzie bezpłatny.

 • Festiwal Rockowy ERROR! Ostatnia szansa na zgłoszenie

  Kolejny raz w Barczewie na początku sierpnia odbędzie się rockowy festiwal. Tegoroczną gwiazdą będzie Kobranocka. Tradycyjnie o cenne nagrody powalczą młode zespoły. Termin zgłaszania się upływa w piątek 20 lipca.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: