Aktualności

Informacje muzyczne

 • Nowości muzyczne 03-09.10.2022

  W pierwszych dniach października najważniejszą piosenką na 95,9 fm jest "Hounds" od Puma Blue. Polecamy też nowe single Cinemon, Miss Grit i Paramore. Dropkick Murphys prezentują płytę tygodnia - "This Machine Still Kills Fascists".

 • T.Love i The Steepwater Band zagrają w Olsztynie!

  W Książnicy Polskiej wyjątkowy recital zagra Henry No Hurry. Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zaprasza na koncert zespołu T.Love. W pubie LAS wystąpią: Haggemy i Messy Brain. Galerię Sowa odwiedzi natomiast znakomita amerykańska grupa The Steepwater Band!

 • Nowości muzyczne 26.09-02.10.2022

  Daria ze Śląska przedstawia nam się w kolejnym premierowym utworze. "Dziewczyna z tatuażem" to nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm nowe single prezentują też: Calexico, Duxius i Tomasz Makowiecki. Polecamy też album duetu Karaś/Rogucki - "Czułe kontyngenty".

 • Muzyczne wejście w październik

  W piątek w Browarze Warmia wystąpi trójmiejski zespół Formy Planet. W sobotę w Kuźni Społecznej zagra Stach Bukowski, a w Galerii Usługa Jazz Bar IINÁ. Tego dnia Scena Browar będzie należała do Teorii Chaosu - kolejnej odsłony elektronicznego cyklu. W niedzielę w Galerii Sowa zaprezentuje się Roman Wróblewski Trio.

 • T.Love zagra w Olsztynie

  Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zaprasza na koncert zespołu T.Love. Grupa Muńka Staszczyka wystąpi 8 października w Auli im. Anny Wasilewskiej. To pierwsze z jesiennych wydarzeń cyklu "CEiIK Koncertowo". Bilety do wygrania na antenie Radia UWM FM!

 • Nowości muzyczne 19-25.09.2022

  Przebojowy singiel "Trouble In America" formacji White Lies to nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm premierowe nagrania prezentują także: Biały Falochron, Billy Nomates oraz The Black Angels. Najważniejszą płytą jest "Monomiasto" - debiut grupy Monofon.

 • Jesień witamy koncertowo!

  W tym tygodniu w pubie LAS wystąpią Darek Kozakiewicz z zespołem oraz grupa Besides. Galerię Sowa odwiedzi legenda polskiego jazzu - formacja Laboratorium. Natomiast w Carpenterze coś dla miłośników mocnego grania. Zagrają: Dom Zły i Czerń. Sprawdź koncertowy rozkład jazdy!

 • Nowości muzyczne 12-18.09.2022

  Marcus Mumford tuż przed premierą swojego solowego albumu zaprezentował singiel "Better Off High". To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm usłyszycie także nowe utwory od: Beth Orton, Leskiego i Editors. Najważniejsza płyta to "Bal u Rafała" Ralpha Kamińskiego.

 • Koncerty i imprezy w tym tygodniu w Olsztynie

  W połowie września Galeria Sowa zaprasza na koncert bluesowy, a Carpenter Inn na imprezę ska/reggae. W pubie LAS królować będzie techno. Zajezdnia w parku centralnym wybrzmi folkowymi pieśniami. Na Scenie Browar zaprezentują się rockowi weterani z Proletaryatu.

 • Nowości muzyczne 05-11.09.2022

  W tym tygodniu mamy dla Was nowości z Wielkiej Brytanii oraz Nowej Zelandii. Swoje świeże piosenki prezentują A.A. Williams, Connie Constance, Fazerdaze i najbardziej doświadczony w tym towarzystwie Julian Lennon. Płytą tygodnia jest debiut młodego zespołu The Lounge Society.

 • Coś dla starszych, coś dla młodszych - koncertowy tydzień w Olsztynie

  W pubie LAS wystąpi włosko-francuski duet Putan Club. Galerię Sowa odwiedzi amerykański wokalista i gitarzysta Daryl Strodes ze swoim bandem. Odbędzie się tam także charytatywny Koncert dla Bożeny. Na zakończenie kolejnej edycji festiwalu literatury dla dzieci TROPY dla młodszych i starszych zaprezentuje się grupa...

 • Death metal, samba i Natalia Przybysz na powitanie września

  We wtorek do Kuźni Społecznej zawita międzynarodowa kawalkada death metalowych zespołów z grupą Vader na czele. Jak co czwartek w Sowie królować będą szanty, a w niedzielę samba prosto z Brazylii. W pubie LAS piątek i sobota należeć będą do rockowych zespołów z regionu. W amfiteatrze na zamknięcie sezonu...

 • Nowości muzyczne 29.08-04.09.2022

  Utworem "Mapy Gwiazd" nowy album zapowiada grupa Sorry Boys. To nasza piosenka tygodnia. Na przełomie sierpnia i lipca premierowe single na 95,9 fm prezentują także: Daniel Spaleniak, Julia Jacklin oraz Ezra Collective i Sampa The Great. Słuchamy też nowej płyty Muse - "Will Of The People".

 • Koncertowy koniec sierpnia w Olsztynie

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na koncert muzyki afrykańskiej nad jeziorem Długim. W Amfiteatrze im. Czesława Niemena zaśpiewa Katarzyna Nosowska. Przed startem międzynarodowej trasy w Kuźni Społecznej wystąpi grupa Vader. A w Galerii Sowa zagrają: Nocna Zmiana Bluesa i Wodny Patrol.

 • Nowości muzyczne 22-28.08.2022

  Red Hot Chilli Peppers nie pozwalają o sobie zapomnieć. "Tippa My Tongue" to nasza piosenka tygodnia. Z nowościami na antenie pojawią się wrocławianin Francis Tuan, duet Jakub Skorupa i Marcelina oraz Maarten Devoldere, czyli Warhaus. Płytą tygodnia jest solowy debiut Mary Rumi "Depressed Lady".

 • Great September - branża muzyczna spotka się w Łodzi

  Ponad 100 polskich wykonawców zaprezentuje się w dniach 15-17 września w Łodzi podczas wydarzenia Great September. Jego pomysłodawcą jest Artur Rojek. To wielkie spotkanie branży muzycznej i szansa dla zespołów z całego kraju, by trafić do szerokiej publiczności.

 • Nowości muzyczne 15-21.08.2022

  W tym tygodniu nowe single na 95,9 fm prezentują: Editors, Swiernalis i Yeah Yeah Yeahs. Daria ze Śląska z debiutanckim singlem "Falstart albo faul" pierwszy raz pojawi się także na antenie Radia UWM FM. A najważniejsza płyta to "The Alchemist's Euphoria" grupy Kasabian.

 • Reggae, elektronika, blues i nie tylko

  W trzecim tygodniu sierpnia zapraszamy na reggae i elektronikę podczas Green Hops Music Festu nad zatoką Miłą. W Galerii Sowa wystąpi Sebastian Riedel i Michał Kielak, czwartkowe szanty zaserwuje Formacja, a bluesa zagra Marta Szefke Quartet. W pubie LAS wystąpi Leepeck, a w parku Jakubowo Roland And The Gipsy...

 • Już w sobotę - Error Festiwal w Barczewie

  Armia, Moskwa, Old Breakout, Snowblind i cztery kapele konkursowe wystąpią w sobotę 13 sierpnia w Amfiteatrze Miejskim w Barczewie podczas 12. edycji Festiwalu Rockowego Error. Radio UWM FM jest patronem medialnym wydarzenia. A opowiadział nam o nim Zbigniew Ramsko Kozłowski.

 • Szanty, folk i muzyczne listy z Londynu

  Galeria Sowa zaprasza na kolejne czwartkowe spotkanie szantowe. Wystąpi Roman Roczeń. W pubie Carpenter Inn program "Letters from London" zaprezentuje Aron Blum z zespołem. A w Parku Jakubowo zagra Kapela Hanki Wójciak. Muzyka towarzyszyć będzie także Warmińskiej Noc Perseidów.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: