Aktualności

Informacje muzyczne

 • Nowości muzyczne 23-29.04.2018

  Mamy dla Was wielkie muzyczne powroty. Tak jest w przypadku piosenki tygodnia od Florence And The Machine i płyty tygodnia Manic Street Preachers. Do świata żywych wracają też Muchy, a zestaw nowości uzupełniają Alice Merton i Pawbeats z Natalią Grosiak.

 • Nowości muzyczne 16-22.04.2018

  Jeszcze przed oficjalną premierą mamy przyjemność zaprezentować Wam nowy krążek Romantyków Lekkich Obyczajów "Neoromantyzm". Wśród polecanych piosenek single od Bokki, Lao Che, Natalii Przybysz i grupy Editors. Sprawdź, co jest grane na 95,9 fm!

 • Kto zagra w tym tygodniu w Olsztynie?

  W olsztyńskich klubach królować będzie blues, punk rock i reggae. Nie zabraknie też gitarowej psychodelii. Na dokładkę kolejna odsłona stand-upu. Dla słuchaczy mamy wejściówki.

 • Kwiecień plecień, bo przeplata...

  W połowie kwietnia w Olsztynie czeka nas koncertowa mieszanka klimatów. Zagrają m.in.: Leski, João de Sousa, Białas x Lanek, Nocny Kochanek, The Heavy Clouds i olsztyńska grupa Wszyscy Jemy Chmury. Przed nami także wiosenna dubowa sesja w pubie Carpenter Inn. Mamy bilety!

 • Nowości muzyczne 09-15.04.2018

  Bardzo złe wieści w piosence tygodnia autorstwa Leona Bridgesa, klasyczne dla rock’n’rolla damsko-męskie tematy od Black Stone Cherry, powrót po rocznej przerwie duetu Oxford Drama i tajemnicza skrzypaczka w afro, czyli Sudan Archives to nasze nowości. Płytę tygodnia przedstawią debiutantki z południowego Londynu -...

 • Olsztyn Green Festival 2018

  Piąta edycja muzycznego święta nad jeziorem Ukiel została zaplanowana w dniach 17-18 sierpnia. Olsztyn Green Festival to nie tylko koncerty, ale też wydarzenia towarzyszące, m.in. kino, moda, dobre jedzenie, spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia sportowe i promujące zdrowy styl życia. Sprawdź, kto wystąpi w tym roku!

 • Nadciąga Ostróda Reggae Festival 2018

  Ostróda Reggae Festival ze swoją 17-letnią historią jest czołową polską imprezą celebrującą muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki. Trwają już prace nad kolejną edycją, świętującą wejście ORF w „wiek dorosły”. Od samego początku istnienia festiwal jest wspierany przez Radio UWM FM.

 • Nowości muzyczne 02-08.04.2018

  Na początku kwietnia polecamy Wam najnowszy album jednego z najpopularniejszych alternatywnych bandów z Wysp Brytyjskich - The Vaccines "Combat Sports". Z premierowymi singlami na antenie pojawią się także: Eels, Fisz Emade, Happysad oraz wracający po osiemnastu latach angielski zespół Reef.

 • Grają po świętach. Gwiazdą weekendu Coma!

  Zespół Piotra Roguckiego będzie promować swój nowy album „Metal Ballads vol.1”. W Olsztynie usłyszymy też Sławka Wierzcholskiego, Łydkę Grubasa i Merry Spolski. Dla słuchaczy mamy zaproszenia.

 • Nowości muzyczne 26.03-01.04.2018

  Na naszą antenę wracają Belle And Sebastian. Tym razem z piosenką tygodnia „Poor Boy”. Nowy singiel prezentują weterani z Shed Seven, a polską scenę reprezentują: Janek Samołyk i Vavamuffin. Sięgamy również po soczyście brzmiącą płytę niezatapialnych Stone Temple Pilots.

 • Wokalista Genesis w Olsztynie!

  W tym tygodniu coś dla fanów gitarowego grania i rapowych klimatów. Będzie też znana stand-uperka Katarzyna Piasecka i zagraniczna gwiazda, wokalista Genesis – Ray Wilson! Dla słuchaczy mamy zaproszenia.

 • Wygraj bilet i jedź na Metalmanię!

  XXIV edycja kultowego festiwalu, której headlinerem będzie norweski Emperor. Najnowsza edycja Metalmanii będzie nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale i prawdziwym metalowym świętem. Dla naszych słuchaczy mamy bilety!

 • Nowości muzyczne 19-25.03.2018

  Wiosnę witamy z czwartą solową płytą Błażeja Króla - "Przewijanie na podglądzie". Pierwszy od prawie pięciu lat nowy utwór od grupy Pearl Jam "Can't Deny Me" - to nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm swoje najświeższe single zaprezentują także: Kortez, Manic Street Preachers, Tender.

 • Koncertowe przedwiośnie w Olsztynie

  Intensywny muzycznie czas w olsztyńskich klubach. Od środy do niedzieli zagrają m.in. Shannon, Żywiołak, Koniec Świata, Łąki Łan, Natalia Przybysz czy Mikromusic. Dla naszych słuchaczy mamy zaproszenia.

 • Nowości muzyczne 12-18.03.2018

  W kolejnym tygodniu polecamy nowe polskie single. O swoich albumach przypominają: Paulina Przybysz, Pola Rise i Strachy Na Lachy. Piosenkę tygodnia "Growing Pains" zaserwuje Wam amerykańska formacja COIN. Najważniejsza płyta to "Violence" grupy Editors.

 • Cisza przed burzą w olsztyńskich klubach

  W kolejnym tygodniu w Olsztynie nieco mniej muzycznych wydarzeń. Jednak już w połowie marca - koncertowy zawrót głowy! W najbliższych dniach w Olsztynie zaśpiewa m.in. Kev Fox. Nowy Andergrant zaprasza natomiast na Folk Metal Night oraz występ grupy Transsexdisco. Mamy bilety!

 • Nowości muzyczne 05-11.03.2018

  Piosenka tygodnia od The Kills, nowe nagrania Alexisa Taylora z Hot Chip i nowojorskich rock'n'rollowców Parquet Courts, singlowa zapowiedź Bokki oraz potrójny album szkockiej grupy Belle And Sebastian - to nasze propozycje na najbliższe dni.

 • KortoFest 2018 - zgłoś zespół!

  Do 27 kwietnia organizatorzy festiwalu KortoFest czekają na zgłoszenia młodych kapel, które chciałyby wystąpić w maju na najlepszych juwenaliach w Polsce. To już dziewiąta edycja konkursu, w którym do zgarnięcia jest pakiet atrakcyjnych nagród - m.in. 5000 zł, sesja nagraniowa w studiu Radia UWM FM i występ na...

 • Miks brzmień w olsztyńskich klubach

  Reggae, jazz, rap, rock, metal. W tym tygodniu w olsztyńskich klubach naprawdę będzie bardzo różnorodnie. Wystąpią m.in. Hunter, Tede i Cochise. Dla słuchaczy mamy zaproszenia.

 • Nowości muzyczne 26.02-04.03.2018

  Nowy album O.S.T.R.-a "W drodze po szczęście" jeszcze przed premierą pokrył się złotem. A my gramy go od poniedziałku jako naszą płytę tygodnia. Swoje nowe piosenki na 95,9 fm prezentują także: INA WEST, Limboski, MGMT i Muse. Posłuchaj i sprawdź polecane nowości muzyczne.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: