Aktualności

Informacje muzyczne

 • Listopadowa mieszanka koncertowa

  W tym tygodniu w klubie Nowy Andergrant wystąpią: Łydka Grubasa i O.S.T.R. Galeria Sowa zaprasza na koncert białoruskiej grupy bluesowej The Road Dogs a Carpenter Inn na spotkanie z muzyką olsztyńskiego zespołu Rosochate. Olsztyński CEiIK w ramach urodzinowej trasy odwiedzi Lipali.

 • Nowości muzyczne 12-18.11.2018

  Swoje nowe nagrania na naszej antenie prezentują Kanadyjczyk Dan Mangan i londyńskie zespoły: Sorry oraz Tender. Polskim rodzynkiem jest świeży singiel Pablopavo i Ludzików. Płytę Tygodnia - "Migawkę" - serwuje Mela Koteluk. Sprawdź, co jest grane na 95,9 fm.

 • Skank Ranger zagra w Radiu UWM FM

  Przed nami druga z jesiennych Live Sesji w Radiu UWM FM. Raz w miesiącu zapraszamy na nagranie i spotkanie z zespołem w redakcji w Kortowie. Naszym gościem będzie olsztyński producent Skank Ranger. Chcecie posłuchać soczystego dubu na żywo w czwartek 15 listopada? Czekamy na zgłoszenia!

 • Smakowity koncertowy początek listopada

  W Galerii Sowa z warszawsko-nowojorskim zespołem wystąpi znakomity gitarzysta Marek Napiórkowski. W sali kameralnej olsztyńskiego amfiteatru będziecie mogli posłuchać Johna Portera. A klub Nowy Andergrant zaprasza na koncerty: Tabu oraz Mikromusic. Mamy dla Was bilety!

 • Nowości muzyczne 05-11.11.2018

  Po dekadzie nieobecności z piosenką tygodnia wraca Ian Brown. Nowe single prezentują na 95,9 fm także: Ten Fé, Bill Ryder-Jones i Alexis Taylor. Płytą tygodnia jest ścieżka dźwiękowa Thoma Yorke'a skomponowana do horroru „Suspiria".

 • Aż trzy dni zabawy podczas Olsztyn Green Festivalu 2019

  Szósta edycja imprezy nad jeziorem Ukiel będzie jeszcze dłuższa! Organizatorzy Olsztyn Green Festivalu potwierdzili właśnie, że kolejne muzyczne spotkanie nad jeziorem Ukiel odbędzie się w dniach 15-17 sierpnia 2019 roku. W sprzedaży pojawiła się już też limitowana edycja karnetów. Bierzecie w ciemno?

 • Muzyczne Zaduszki w Olsztynie, Ost-Rock w Ostródzie

  Jak zwykle na początku listopada wspominamy tych, którzy odeszli. W Olsztynie w tym roku m.in. Metalowe Zaduchy oraz muzyczny hołd, który Robertowi Brylewskiemu złożą: Pudelsi i Krissy Matthews Band. W Anderze pojawi się też młody wilk rapowej sceny - Szpaku. W Ostródzie odbędzie się natomiast kolejna edycja...

 • Nowości muzyczne 29.10-04.11.2018

  Na jesienną chandrę mamy dla Was smakowite nowości muzyczne. Płyta tygodnia to "Gradient" - trzecia w dyskografii duetu Xxanaxx. Najważniejszą piosenką jest "Laboratorium" - rapowany przez O.S.T.R.-a utwór zapowiadający powrót legendarnej polskiej grupy jazz-rockowej... Laboratorium. Nowe single...

 • Intensywny koncertowy koniec października

  Będzie się działo! W CEiIK-u kolejna w tym roku lekcja "Wiedzy o Społeczeństwie" od Lao Che. Nowy Andergrant zaprasza na koncert ukraińskiej metalcore'owej formacji Beyond The Pleasure. W sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena przypomni się nam Babu Król.

 • Nowości muzyczne 22-28.10.2018

  W tym tygodniu powieje chłodem. Piosenką tygodnia jest „Cold” grupy Editors. Single zwiastujące nowe płyty przedstawiają Abradab i Tune. Wśród nowości pojawiają się też Walijczycy z rockowej grupy Boy Azooga. Płyta tygodnia to głośna, elektroniczna „Basta” Nosowskiej.

 • Rap i dużo gitarowego grania

  Gwiazdami kolejnego muzycznego weekendu w Nowym Andergrancie będą Zeus oraz grupa Fisz Emade Tworzywo. Ciekawie zapowiadają się też koncerty na innych olsztyńskich scenach. W sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena wystąpią: RadioSlam oraz Chassis. Polecamy również wydarzenia w Galerii Sowa i Carpenterze.

 • Nowości muzyczne 15-21.10.2018

  Mela Koteluk singlem "Odprowadź" po czterech latach od wydania ostatniego albumu zapowiada kolejny - trzeci krążek "Migawka". To nasza piosenka tygodnia. Swoje nowe piosenki na 95,9 fm prezentują także: Cloud Nothings, Maja Kleszcz i Thrice. Najważniejsza płyta to "Marginal" od...

 • Koncertowa jesień w pełni!

  W klubie Nowy Andergrant: Dubska, Happysad i raper Słoń. W Galerii Sowa goście z Wysp Brytyjskich i zza oceanu: Shaun Booker oraz Eddie Angel. Do tego Mech zaprasza na imprezę "Out of control" podczas której wystąpią: steet punkowa grupa Overload z UK oraz przedstawiciele polskiej sceny ska/rock-punk....

 • Nowości muzyczne 08-14.10.2018

  W tym tygodniu nadajemy pod presją grupy Muse. „Pressure” to nasza piosenka tygodnia. Z singli mamy dla Was kolejne nagrania z płyt Bokki i Leskiego oraz świeżą piosenkę Sharon van Etten. Płytą tygodnia jest wciągający album „Wanderer” Cat Power.

 • Zapraszamy na live sesję w Radiu UWM FM

  Od tej jesieni rozpoczynamy cykl live sesji w studiu Radia UWM FM. Raz w miesiącu chcemy zapraszać Was na nagranie i spotkanie z zespołem w redakcji w Kortowie. Naszym pierwszym gościem będzie trójmiejska heavy-metalowa formacja Crush. Chcecie posłuchać ich muzyki na żywo w piątek 12 października?

 • Różnorodnie na początku października

  W olsztyńskim tyglu muzycznym sporo ciekawych składników. Galeria Sowa proponuje reinterpretacje Chopina oraz folkowy trans. W Nowym Andergrancie zagrają Romantycy oraz rapowi weterani sceny. W Galerii Dobro królować będzie nowy jazz. Dla słuchaczy mamy zaproszenia.

 • Nowości muzyczne 01-07.10.2018

  Grupa Riverside wraca albumem "Wasteland" - pierwszym stworzonym bez zmarłego w 2016 roku gitarzysty Piotra Grudzińskiego. To nasza płyta tygodnia. Swoje nowe single na 95,9 fm prezentują: Daria Zawiałow, Kortez, Roosevelt oraz grupa Rival Sons.

 • Czas na koncertowe powitanie jesieni

  W klubie Nowy Andergrant w tym tygodniu: stand-up, koncert charytatywny dla Martynki Kasznickiej oraz Kruszyniada. W Galerii Sowa pojawią się: brazylijski wirtuoz gitary Big Gilson oraz Grażyna Łobaszewska z grupą Ajagore. Sprawdź, kto jeszcze wystąpi w Olsztynie i... wygrywaj bilety na koncerty!

 • Nowości muzyczne 24-30.09.2018

  W tym tygodniu czekają nas dwa wielkie powroty. Po ośmiu latach przerwy nową płytę zapowiadają raperzy z Cypress Hill. Po piętnastu - reedycji doczekała się „Siła Sióstr”, a odświeżony krążek Sistars promuje zaskakująca wersja „Sutry” w wykonaniu Bass Astral x Igo. Polecamy także single Gorillaz i Króla. A płytę...

 • W tym tygodniu zagrają w Olsztynie

  Amerykański bluesman w Galerii Sowa a w klubie Nowy Andergrant akustyczny duet z Beneluxu grający Iron Maiden i klasykę hard rocka oraz uliczny rap ze Szczecina - to propozycje koncertowe na najbliższe dni. W galerii Mech zagra też olsztyńska kapela Wszyscy Jemy Chmury. Dla słuchaczy mamy zaproszenia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: