Aktualności

Informacje muzyczne

 • Nowości muzyczne 18-24.11.2019

  Sonbird czaruje na 95,9 fm utworem "Wada". Choć nie jest to oficjalny singiel, pojawia się u nas w roli piosenki tygodnia. Polecamy też nowe nagrania Darii Zawiałow, Villagers i White Lies. Najważniejszą płytą najbliższych dni jest "Raut" - piąty studyjny krążek grupy Łąki Łan.

 • ZINfest, stand-up i kilka listopadowych koncertów

  Przed nami kolejna edycja ZINfestu. Jego muzyczne akcenty to koncerty: Cerbera i Pulse Generation. Galeria Sowa zaprasza na Ed Sheeran Show i występ blues-rockowej grupy Sold My Soul. W pubie LAS zaśpiewa islandzka piosenkarka Myrra Rós. A w klubie Pijana Czapla zaplanowano występ komików.

 • Nowości muzyczne 11-17.11.2019

  W tym tygodniu mamy dla Was same polskie single. Najważniejsza piosenka - "Wszystkich Świętych" - zapowiada kolejny album grupy mjut. Polecamy także nowe nagrania od happysad, Pauliny Przybysz i duetu Rebeka. Płyta tygodnia to "Magdalene" FKA Twigs.

 • Idź na koncert! Absolutnie nie daj się jesieni!

  Kolejny koncertowy tydzień zapowiada się bardzo ciekawie! W Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych piosenki z płyty "Miłość" zaprezentuje grupa Sorry Boys. Wystąpi tam także O.S.T.R. A w Ostródzie zaplanowano XIII OstRock Underground. I to jeszcze nie wszystko!

 • Kapral Zajączek zagra Live Sesję w Radiu UWM FM

  Zapraszamy na kolejną Live Sesję w Radiu UWM FM! Naszym gościem będzie warszawska grupa Kapral Zajączek. Zespół zagra piosenki ze swojej debiutanckiej płyty "Bal, którego nie było". Spotykamy się w sobotę 16 listopada o 15:00 w redakcji przy ul. Kanafojskiego 1 w Kortowie. Czekamy na zgłoszenia!

 • Nowości muzyczne 04-10.11.2019

  Zespół Lipali utworem "Kim Jestem?" zapowiada swój nowy album "Mosty, rzeki, ludzie". To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm swoje single prezentują także: projekt Desert Sessions, Editors i Natalia Przybysz. Płyta tygodnia to "KIWANUKA" - trzeci krążek w dyskografii Michaela Kiwanuki.

 • Koncertowa OFFensywa po świętach

  Galeria Sowa zaprasza na koncerty Lubelskiej Federacji Bardów i pARTyzanta. W sali kameralnej MOK zagra Transsexdisco, a w Galerii Dobro Dynasonic. W pubie LAS wystąpią: Siksa, Telesfor i Kirszenbaum. W Carpenterze - Kuśka Brothers, Kapiszony, Moskwa i Fajrant. Dla słuchaczy mamy wejściówki.

 • Nowości muzyczne 28.10-03.11.2019

  Ostatnie dni października umili nam Natalia Przybysz. "Jak Malować Ogień" to nasza płyta tygodnia. Najważniejszą piosenką jest "Orphans" - zapowiedź nowego albumu grupy Coldplay. Premierowe single na 95,9 fm prezentują także: Julia Marcell, Plastic i The Oriells.

 • Muzyczne zaduszki i inne koncerty w Olsztynie

  MOK w Olsztynie zaprasza na dwa koncerty zaduszkowe - 29 i 31 października do sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena. Z okazji Halloween w pubie Carpenter Inn wystąpi grupa Guzik. W pubie LAS - coś dla miłośników mocniejszego grania: Death Crusade, TtU i Funeral Mass.

 • Nowości muzyczne 21-27.10.2019

  Uwaga! Nadchodzi "SMOG"! Singiel Hadesa nieźle się wkręca i... przypomina, że zbliża się zima. To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm usłyszycie też nowe nagrania Jacka Peñate, Lilly Among Clouds i Limboskiego. Najważniejsza płyta to "Syn Miasta" - solowy krążek lidera T.Love Muńka Staszczyka.

 • Szeroki wybór imprez i koncertów w Olsztynie

  W Olsztynie się nic nie dzieje? Tylko w tym tygodniu zapraszamy na osiem koncertów i imprez w Galerii Sowa, pubie LAS, Galerii Dobro, Carpenterze i Filharmonii. Dziać się będzie również w sali kameralnej ostródzkiego amfiteatru.

 • Nowości muzyczne 14-20.10.2019

  Trzeci tydzień października na 95,9 fm zdominują artyści zagraniczni. Piosenkę tygodnia zagrają Rival Sons. Z nowymi utworami pojawią się też: Cherry Glazer i Corridor. Kolejny singiel z tegorocznej płyty przedstawi duet Mazolewski/Porter. Płyta tygodnia to "Devour You" grupy Starcrawler.

 • Król, Trzaska i... Nocny Kochanek w Olsztynie

  W olsztyńskim CEiIK-u zagrają: Król i Nocny Kochanek. W pubie LAS wystąpi Mikołaj Trzaska. Galeria Sowa zaprasza na recital Jana Kondraka i Harmonijkowy Atak!

 • Październikowe koncerty i imprezy

  Carpenter Inn zaprasza na urodziny, podczas których zagra m.in. Dryskull. W olsztyńskim MOK-u wystąpią natomiast Marek Dyjak, PostNatura i Spoiwo. W pubie LAS zaprezentuje się Leepeck. Będzie można też potańczyć podczas imprezy Disco/Fiasco. Przed nami także festiwal sztuk alternatywnych Offsztyn.

 • Nowości muzyczne 07-13.10.2019

  Singlem "Szklane miesiące" swój kolejny album zapowiada Skubas. To nasza piosenka tygodnia. Nowe utwory na 95,9 fm prezentują także bracia Liam Gallagher i Noel Gallagher oraz grupa Elbow. Najważniejszą płytą jest "Duch Oporu" duetu Bisz & Radex.

 • Jesienne granie w olsztyńskich klubach

  W pubie Carpenter Inn - Jesienna Reggae Sesja. Wystąpią: Lonely Tree Sound, Skank Ranger i Sakin OL. Galeria Sowa zaprasza na koncert folk-transowej maszyny z Krakowa - Moribunda - oraz nastrojowy wieczór z Jankiem Traczykiem. Dla miłośników elektroniki impreza w sekretnej lokalizacji.

 • Nowości muzyczne 30.09-06.10.2019

  Piętnaście lat czekali fani Pidżamy Porno na jej kolejny album. I doczekali się! "Sprzedawca jutra" to nasza Płyta Tygodnia. Polecamy także nowe single od Temples, Shinedown i White Lies oraz zespołu Voo Voo. Sprawdź, co jest grane na 95,9 fm!

 • Imprezowe powitanie jesieni

  W klubie Nowy Andergrant - pierwsze jesienne spotkanie cyklu Stand-Up Warmia. Pub Carpenter Inn zaprasza na solowy recital Damiana Lange. Rockowe granie zaserwują tam także: Rosochate i Dirty Five Given. W Manhattan Pubie punk rockowy zlot z udziałem zespołu z Berlina, a w Lesie trzy również ostro grające formacje....

 • Nowości muzyczne 23-29.09.2019

  Liam Gallagher śpiewa piosenki ze swojego solowego albumu "Why Me? Why Not." Drugi krążek byłego wokalisty Oasis to nasza płyta tygodnia. Nowe single na antenie Radia UWM FM prezentują natomiast: Anna Of The North, Foals, Król i Metronomy. Sprawdź, co jest grane na 95,9 fm!

 • Nowości muzyczne 16-22.09.2019

  Editors promując płytę z największymi przebojami serwują nam singiel "Black Gold". To nasza piosenka tygodnia. Z nowościami pojawią się też Neony i Lilly Among Clouds. Z kolejnym utworem promującym ostatni album - Fisz Emade Tworzywo. Płytą tygodnia są "Nieumiarkowania" Błażeja Króla.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: