Aktualności

Informacje muzyczne

 • Karolina Czarnecka, Marszałek i stand-uperzy w Olsztynie

  W Pijanej Czapli - stand-up. Wystąpią: Karol Kopiec & Adam Sobaniec. Pub LAS odwiedzi Marszałek. Zagra tam także olsztyński jazzowy band MC Kwadrat. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na koncert podczas, którego piosenki z nowej płyty „Cud” zaśpiewa Karolina Czarnecka.

 • Nowości muzyczne 20-26.01.2020

  Na naszą antenę wraca Ayo. Jej najnowszy singiel "Beautiful" to piosenka tygodnia. Na 95,9 fm usłyszycie też nowe nagrania duetu Bisz/Radex, Destroyera i Gregory'ego Portera. Krążek "Girls" pochodzącej z Mazur Iny West jest naszą płytą tygodnia.

 • Nowości muzyczne 13-19.01.2020

  Utworem "Sportowe Życie" Artur Rojek zapowiada swój drugi solowy album "Kundel". To nasza piosenka tygodnia. Polecamy też nowe single od: Mighty Oaks, Other Lives i Tame Impala. Najważniejszą płytą najbliższych dni na 95,9 fm będzie "The Archer" - klimatyczny drugi krążek Alexandry Savior.

 • Stand-up, elektronika i metal

  W środę zapraszamy na stand-up do Galerii Sowa. W sobotę na elektroniczne granie pod hasłem Its' UK Ting warto udać się do Carpentera. W niedzielę w Iławie zagra The Sixpounder. Dla słuchaczy mamy wejściówki.

 • Nowości muzyczne 06-12.01.2020

  W tym tygodniu nowe utwory na 95,9 fm zaprezentują Wam: Caribou, Machine Gun Kelly i Janek Samołyk, który rozpoczyna świętowanie 10-lecia swojego debiutu. Piosenką tygodnia jest "Falling" od Patti Yang. Z krążka "After You" zagra i zaśpiewa także Jack Peñate.

 • Finał WOŚP i pierwsze koncerty nowego roku w Olsztynie

  Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na olsztyńskiej Scenie Staromiejskiej wystąpią m.in. Romantycy Lekkich Obyczajów i zespół Traffic Junky. W Wiraż Pubie zagrają: Vital i Double Tap a w pubie LAS - trójmiejska grupa Nene Heroine. MOK Olsztyn zaprasza na drugie urodziny Galerii Dobro.

 • Wybraliśmy polską piosenkę, płytę i debiut 2019 roku

  "Nieumiarkowania" Błażeja Króla to zdaniem redakcji muzycznej Radia UWM FM najlepszy polski album 2019 roku. Na 95,9 fm królował też singiel "Niemiłość" grupy Organek. Siedemnastokrotnie zdobywał szczyt naszej listy przebojów! Spośród debiutantów chcieliśmy wyróżnić zespół Javva.

 • Nowości muzyczne 30.12.2019 - 05.01.2020

  Grupa Ten Fé podzieliła się kolejnym nagraniem zarejestrowanym podczas pracy nad ostatnim krążkiem. "Heaven Sent Me" to nasza piosenka tygodnia. Bovska, Dub FX i James Righton nowymi singlami zapowiadają swoje albumy, które ukażą się już w nowym 2020 roku. Płytą tygodnia jest krążek "When Angels...

 • Znamy pierwsze gwiazdy Ostróda Reggae Festival 2020

  Dwudziesta odsłona festiwalu reggae w Ostródzie ma być wyjątkowa. Organizatorzy przedstawili pierwszych artystów, którzy zagrają w dniach 9-12 lipca w koszarach. Radio UWM FM wspiera mazurskie święto muzyki od samego początku.

 • Ostatnie muzyczne imprezy tego roku w Olsztynie

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie żegna rok koncertem Voo Voo i Błażeja Króla na zamkowym dziedzińcu. Zaprasza też na potańcówkę do Spichlerza. Za konsolą stanie Dj Wika - najstarsza didżejka w Polsce! Polecamy też ostatnie przed sylwestrem imprezy w pubie Carpenter Inn.

 • Nowości muzyczne 23-29.12.2019

  W ostatnim tygodniu tego roku polecamy akustyczne nagranie Stone Temple Pilots "Fare Thee Well". Na 95,9 fm usłyszycie także nowe single, którymi z fanami podzielili się niedawno: Baxter Dury, MGMT i Julia Marcell. Płytą tygodnia jest "Kurz i Krew" - trzeci album w dyskografii grupy Mjut.

 • Wyjątkowy koncert Traffic Junky i jazzowe kolędy

  Na kilka dni przed świętami czas się wyciszyć. Zanim to jednak nastąpi, warto wpaść do Carpentera na pieczołowicie przygotowywany koncert Traffic Junky. Kto woli jazzowe improwizacje na bazie kolęd niech wpada na MG & Andromeda Duo do pubu LAS.

 • Nowości muzyczne 16-22.12.2019

  Autor jednego z najciekawszych debiutów fonograficznych tego roku Sam Fender przypomina się singlem "All Is On My Side". To nasza piosenka tygodnia. Polecamy też nowe nagrania od Happysad, Me and That Man oraz Ten Fé. Najważniejszy album to "Mosty, Rzeki, Ludzie" grupy Lipali.

 • Ostatni taki tydzień koncertowy tego roku

  MOK w Olsztynie zaprasza na Warmiński Jarmark Świąteczny. Na Scenie Staromiejskiej wystąpią m.in.: Stanisław Soyka oraz Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości. W Filharmonii W-M dwukrotnie zaśpiewa Kortez. Ponadto polecamy koncerty: Bastard Disco i Masło w pubie LAS. W Iowa Music Barze w Iławie zagra Łydka Grubasa.

 • Nowości muzyczne 09-15.12.2019

  Jednoosobowa reggae armia Dub Fx, soulowy wokalista Leon Bridges nagrywający z zespołem Khruangbin i świąteczna wariacja SASAMI to nowości, które mamy dla Was w tym tygodniu. Najważniejszą piosenką jest zapowiedź drugiej płyty "węgielków", czyli duetu Coals. Płytę tygodnia "War On Love"...

 • Olsztyn Green Festival 2020 - znamy pierwsze gwiazdy!

  Natalia Przybysz, Muniek Staszczyk i duet Karaś/Rogucki - to pierwsze gwiazdy siódmej już edycji Olsztyn Green Festivalu. Fani dobrej muzyki ponownie bawić będą się na plaży nad jeziorem Ukiel przez trzy dni - od 14 do 16 sierpnia 2020 roku. My też tam będziemy!

 • Nowości muzyczne 02-08.12.2019

  Grupa Happysad wita zimę swoim nowym albumem „Rekordowo Letnie Lato”. To nasza płyta tygodnia. Najważniejszą piosenką najbliższych dni na 95,9 fm jest "Daddy" - wzruszający singiel od Coldplay. Swoje nowe single prezentują także: Fismoll, duet Karaś/Rogucki oraz Noel Gallagher's High Flying Birds.

 • Koncertowy początek grudnia w Olsztynie i... Iławie

  Na początku grudnia w olsztyńskim klubie Carpenter Inn ofensywa lokalnych kapel. Zagrają m.in.: Kapiszony, My Own Wasteland i Wszyscy Jemy Chmury. Pub LAS odwiedzi grupa Plastic. W sali kameralnej charytatywny koncert zespołów hc/punk. Polecamy także dwa koncerty w Iławie. W Iowa Music Barze wystąpią: Poparzeni...

 • Nowości muzyczne 25.11-01.12.2019

  Ósmy studyjny album Coldplay "Everyday Life" to nasza płyta tygodnia. Z nowości singlowych mamy dla Was zapowiedź debiutanckiej płyty Jamesa Rightona z Klaxons, amerykańskich hard core'owców z Hot Snakes, Brytyjczyków z Lanterns On The Lake i chuliganów jazzowej sceny - legendarny Tie Break.

 • Koncertowy koniec listopada

  Galeria Sowa zaprasza na koncerty Kraków Street Band i Noah Wotherspoon. W pubie Carpenter Inn wystąpi Cała Góra Barwinków. W sali kameralnej pod Amfiteatrem Czesława Niemena celtyckie brzmienia z warmińską nutą zaprezentuje zespół Gaviny. W Galerii Dobro zadomowią się Mchy i Porosty.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: