Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Poznajcie Sydney Lane

  W minionym roku pokazali się na kilku konkursowych scenach i zbierali koncertowe doświadczenia. Niedawno podzielili się ze słuchaczami swoim pierwszym wydawnictwem "Skrajne Stany". Po występie z kortowskim klubie Poprawka z muzykami grupy Sydney Lane spotkał się Sebastian Kot.

 • Rosochate o nowym singlu i planach na 2019 rok

  W 2018 roku wyszli z sali prób i zaprezentowali swoją muzykę na koncertach w Olsztynie i kilku innych miastach. W studiu Radia UWM FM zarejestrowali także swoje piosenki. O najnowszym singlu "Spływaj" oraz planach na kolejne miesiące w audycji Uwierz w Muzykę opowiadali: Filip Kozłovsky i Romek Bałtuszka.

 • Piotr Bauman o nowym muzycznym projekcie i... deskorolce

  W 2017 roku z zespołem Kino (wcześniej My Different Side) zdobyli kilka nagród przeglądów muzyki rockowej. To już jednak przeszłość. Od kilku miesięcy Piotr Bauman tworzy nowe piosenki i prowadzi w Olsztynie... szkołę jazdy na deskorolce. Opowiedział o tym naszemu reporterowi.

 • Enej kolęduje pod wspólnym niebem

  "Kolędy pod wspólnym niebem" - to tytuł nowej koncertowej płyty zespołu Enej. Znalazły się na niej dobrze znane polskie kolędy, ale też ukraińskie świąteczne pastorałki - w interpretacjach olsztyńskiej grupy. O albumie w studiu Radia UWM FM opowiadali: Kuba Czaplejewicz i Łukasz Przyborowski.

 • Klaymen wychodzi z cienia

  Mówią o sobie: "najbardziej zwariowana sekcja w mieście". Klaymen to instrumentalne trio, które tworzą: Maciej Matuszczyk, Krystian Zemanowicz i Piotr Pankowski. Właśnie ukazał się ich pierwszy klip do utworu "Cyrulik". O nim oraz tym, co nastąpi potem opowiadali w audycji Uwierz w Muzykę.

 • The Dumplings zagrali w Olsztynie Raj

  "Wybraliśmy osiem kawałków, których byliśmy bardzo pewni. I tak powstał nasz Raj" - mówi o nowej płycie Justyna Święs. Z wokalistką The Dumplings i jej scenicznym partnerem Kubą Karasiem przed koncertem w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie rozmawiał Wojtek Miśkiewicz.

 • Skank Ranger zagrał w Radiu UWM FM

  15 listopada w studiu Radia UWM FM wystąpił Skank Ranger. Podczas kolejnej jesiennej live sesji olsztyński producent wraz ze swoimi gośćmi zabrał nas w swój dubowy świat dźwięków. Michałowi Napiórkowskiemu opowiedział także o swoich najbliższych planach. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Budyń i Bajzel - razem i osobno

  Jacek "Budyń" Szymkiewicz i Piotr "Bajzel" Piasecki - to jedne z barwniejszych postaci rodzimej sceny muzycznej. Poznali się w grupie Pogodno, od sześciu lat tworzą też duet Babu Król. I z nim właśnie 28 października wystąpili w sali kameralnej olsztyńskiego Amfiteatru. Ale nam opowiedzieli...

 • Poznajcie Kwiat Jabłoni

  Jeszcze kilka miesięcy temu mało kto wiedział o ich istnieniu. Dziś wyprzedają koncerty w całej Polsce i zapowiadają premierę debiutanckiej płyty. Kwiat Jabłoni - czyli rodzinny duet siostry i brata: Kasi Sienkiewicz i Jacka Sienkiewicza - to zdecydowanie jedno z objawień 2018 roku na polskiej scenie muzycznej.

 • Lao Che z kolejną lekcją WOS-u w Olsztynie

  27 października w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (kolejny raz w tym roku na Warmii) piosenki w nowej płyty "Wiedza o Społeczeństwie" zaprezentował zespół Lao Che. O Polsce, Polakach, duchowości, wierze i Bogu, ale też koncertach opowiedział nam Hubert "Spięty" Dobaczewski....

 • Posłuchaj debiutanckiej płyty Frontal Cortex

  Frontal Cortex to progrockowa kapela założona w 2015 roku w Olsztynie. Jak podkreślają muzycy - w swoich utworach duży nacisk kładą na emocje i uczucia. 26 października ukazał się ich debiutancki album zatytułowany "Passage" - nagrany i wyprodukowany w studiu Radia UWM FM przez Radka Hrynka.

 • Crush zagrał w studiu Radia UWM FM

  12 października w studiu Radia UWM FM gościliśmy trójmiejską grupę Crush. Młody heavy metalowy zespół zagrał swój premierowy materiał oraz opowiedział nam o swoich planach. Ich występ zainaugurował nowy cykl muzycznych Live Sesji. Raz w miesiącu będziemy zapraszać Was na spotkania z młodymi zespołami.

 • Radioslam chce zdobyć świat

  "Za kilka lat będziemy światowymi gwiazdami!" - zapowiada lider grupy RADIOSLAM Stas Lamaki. Zespół wrócił do Olsztyna po zwycięstwie w konkursie Fest Muza i zagrał koncert w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena. Muzycy odwiedzili też nasze radiowe studio, by opowiedzieć o swoich planach.

 • Grzegorz Turnau wraca do Anglii

  "Bedford School" to tytuł nowego albumu Grzegorza Turnaua, który ukaże się 9 listopada. Artysta z Krakowa nagrał piosenki po angielsku. I to pożyczone od swoich idoli z czasów, gdy uczył się w szkole na Wyspach. A do studia i na koncerty zaprosił m.in. olsztyńską grupę Shannon. O czym opowiadał na antenie...

 • (Nie tylko) jazzowe trio Mike'a Parkera

  Mike Parker's Trio Theory to zespół wykonujący oryginalne kompozycje inspirowane różnymi nowoczesnymi stylami muzycznymi oraz własne interpretacje jazzowych standardów. Zarażają rockową energią, klasycznym odczuwaniem dynamiki, awangardową paletą nastrojów oraz rytmem i harmonią zaczerpniętą ze współczesnego...

 • Pablopavo o nowej płycie Marginal

  Piąty krążek Pablopavo i Ludzików "Marginal" to ukłon w stronę klimatów disco, muzyki lat 70-tych. To płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. O wydawnictwie, które ukazało się 12 października na naszej antenie opowiadał Paweł Sołtys.

 • Słoń w RapStancji

  5 października miała miejsce premiera trzeciej solowej płyty Słonia - poznańskiego MC znanego głównie ze współpracy z producentem Mikserem, a także grupą WSRH. Najnowszy krążek zatytułowany "Mutylator" to kontynuacja dobrze znanej fanom rapera horrorcore'owej stylistyki, w której artysta wiedzie prym...

 • Romantycy Lekkich Obyczajów w jesiennej trasie

  24 miasta odwiedzą jesienią Romantycy Lekkich Obyczajów. Olsztyńska grupa zabiera z sobą w trasę także kilka zaprzyjaźnionych kapel, w tym trzy olsztyńskie grupy: Brylanty & Bażanty, Rosochate oraz Traffic Junky. Z Adamem Millerem i Damianem Lange spotkaliśmy przed koncertem w klubie Nowy Andergrant.

 • Nie żałuję żadnej piosenki

  30 września w olsztyńskiej Galerii Sowa swoje piosenki - te starsze i najnowsze - z towarzyszeniem zespołu Ajagore zaśpiewała Grażyna Łobaszewska. Na Warmię wróciła po dłuższej przerwie. Stąd też duże zainteresowanie i aż dwa koncerty z potrzeby publiczności. Z artystką spotkała się Marta Wróblewska.

 • Olsztyńskie reminiscencje na nowej płycie Waldemara Chylińskiego

  Trójmiejski pieśniarz Waldemar Chyliński wydał nowy album "Stało się życie". Znalazło się na nim kilka piosenek stworzonych dzięki współpracy z kompozytorami związanymi z Olsztynem. W studiu Radia UWM FM autor opowiedział nam o tym wydawnictwie. Wspominaliśmy też czasy jego studiów w Wyższej Szkole...

Przyjaciele - stań się jednym z nich: