Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Powrót Riverside

  W olsztyńskim klubie Nowy Andergrant zespół Riverside inauguruje trasę koncertową "Towards The Blue Horizon Tour 2017". O powrocie na scenie po śmierci Piotra Grudzińskiego i planach grupy opowiadał w audycji Uwierz w Muzykę Mariusz Duda.

 • Ćwierć wieku na scenie Roberta Kasprzyckiego

  Śpiewający autor o duszy rockmana świętuje w tym roku 25-lecie artystycznej pracy. Z tej okazji planuje specjalne koncerty. Pracuje też nad nowymi piosenkami i myśli o płycie. 8 marca odwiedził nas w kortowskiej redakcji.

 • Doktor King instrumentalnie

  Znany na olsztyńskiej scenie muzycznej wokalista związany m.in. z zespołem Ejtobangla Doktor King nagrał właśnie nową, instrumentalną płytę. O swojej miłości do bębnów opowiadał w magazynie muzycznym Radia UWM FM "Trzy Po Trzy".

 • Jazzujący Algorhythm

  24 marca w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie wystąpił zespół Algorhythm. Trójmiejska formacja promowała najnowszy album "Mandala". Z muzykami o tym krążku i innych projektach rozmawiała Maja Romaniewicz.

 • Fajrant - "Hipokryzja"

  Olsztyńska punk-rockowa grupa Fajrant nagrała swoją drugą płytę. Przed koncertem promującym album "Hipokryzja" naszym gościem był Adam Borkułak. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Napiórkowskiego.

 • Fertile Hump od kuchni

  Warszawskie trio istniejące od 2015 roku tworzą: Magda Kramer, znany z The Stubs Tomek Szkiela oraz Maciek Misiewicz. 26 marca powrócili do Olsztyna. A przed koncertem odwiedzili studio Radia UWM FM.

 • Dwa razy w Memphis, pierwszy raz w Olsztynie

  Za nami kolejne w tym roku Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe. 25 marca pierwszy raz w Olsztynie zagrał poznański zespół Two Timer - tegoroczny półfinalista International Blues Challenge w Memphis i dwukrotny reprezentant Polski w tym konkursie.

 • O przyrodzie, muzyce i nowej płycie opowiada Jacek Lachowicz

  10 marca w olsztyńskim Mchu swoją najnowszą płytę "Mieszany" promował Jacek Lachowicz. Jako L.A.S. (Lachowicz Audio System) odwiedził też naszą redakcję. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Napiórkowskiego.

 • „Quo vadis” nominowane do Fryderyków

  Album z oratorium „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego nagrany przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską w Olsztynie został nominowany w dwóch kategoriach do nagrody „FRYDERYK 2017”. O wydawnictwie opowiadał na naszej antenie Piotr Sułkowski.

 • Bela Komoszyńska o nowej płycie Sorry Boys

  Roma jest trzecim studyjnym albumem Sorry Boys. Zespół wystąpił 4 marca w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant. Z pochodzącą z Działdowa wokalistką przed tym występem rozmawiał Michał Napiórkowski.

 • "Ciało Obce" z Nowego Kawkowa

  5 marca w studiu Radia UWM FM gościliśmy muzyków zespołu Happysad. Grupa koncertem w klubie Nowy Andergrant promowała nowy album "Ciało obce". Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Kubą Kawalcem i Maćkiem Ramiszem.

 • Szpital Św. Jakuba

  Paweł Szymański - mieszkający w Olsztynie śpiewający autor związany mocno ze sceną bluesową nowym wydawnictwem chce podsumować dwudziestoletnią muzyczną drogę. Premiera krążka i pierwszy koncert promocyjny już w maju.

 • Kolejna spowiedź Czesława Mozila

  Drugi tom "Księgi Emigrantów" grupy Czesław Śpiewa ukaże się 3 marca. Na płycie gościnnie pojawia się zespół muzyki barokowej Arte dei Suonatori. Jeszcze przed premierą wydawnictwa Czesław Mozil był naszym gościem w studiu Radia UWM FM.

 • Nowy krążek Transsexdisco

  "Surreal" to tytuł nowej płyty olsztyńskiej grupy Transsexdisco. Materiał powstawał przez trzy lata. O pracach nad piosenkami, nowym brzmieniu i zmianach w kapeli opowiedział nam Damian Lange.

 • Łona w audycji Rap Nau

  17 lutego w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant Łona i Webber promowali nowy album "Nawiasem Mówiąc". To kolejny świetnie przyjęty krążek duetu ze Szczecina, który ostatnio wystąpił w naszym mieście latem podczas Olsztyn Green Festivalu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Adamem Zielińskim.

 • Fińscy bluesmani w Olsztynie

  Koncert fińskiego duetu Micke Björklöf & Lefty Leppänen 11 lutego zainaugurował tegoroczny cykl Olsztyńskich Dobranocek Bluesowych. Z muzykami rozmawiał Karol Kotański.

 • "Mieszany" L.A.S.

  20 stycznia ukazał się drugi album projektu Jacka Lachowicza - L.A.S. Na płycie "Mieszany" znalazło się jedenaście piosenek. Muzyk opowiadał o wydawnictwie w magazynie muzycznym Radia UWM FM "Trzy Po Trzy".

 • Organek i jego "Czarna Madonna"

  20 stycznia w klubie Nowy Andergrant wystąpił zespół Organek. Był to pierwszy w tym roku koncert promujący wydany jesienią album "Czarna Madonna". O płycie opowiedział nam lider grupy - Tomasz Organek.

 • Raperzy z Barczewa wracają z nowym materiałem

  #Freenitaz to tytuł drugiego wydawnictwa spod szyldu Trinitaz. Raperzy z Barczewa opublikowali pierwszego singla zapowiadającego krążek. Odwiedzili także studio Radia UWM FM.

 • Debiut Łukasza Jędrysa

  Młody olsztyński autor śpiewający pod koniec 2016 roku wydał własnym sumptem debiutancką EPkę "Aperitif". Opowiadał nam o niej w "Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: