Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Lao Che uczy WOS podczas OLA

  12 lipca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie swój nowy album "Wiedza o Społeczeństwie" promowała grupa Lao Che. Z liderem zespołu Hubertem "Spiętym" Dobaczewskim rozmawialiśmy właśnie o wydanym w tym roku krążku, piosenkach opisujących nas - Polaków oraz roli artysty jako komentatora...

 • Suwałki polską stolicą bluesa

  Eric Burdon & The Animals, Mavis Staples, Supersonic Blues Machine i Billy F. Gibbons - to największe gwiazdy 11. edycji Suwałki Blues Festivalu. W dniach 5-8 lipca na Podlasie zjechali fani bluesa z kraju i zagranicy. My też tam byliśmy! Posłuchajcie relacji Marty Wróblewskiej.

 • Smooth Gentlemen wygrali Polish Blues Challenge

  Podczas 11. Suwałki Blues Festivalu poznaliśmy zwycięzcę konkursu Polish Blues Challenge. Wygrała grupa Smooth Gentlemen, która zgarnęła 10000 złotych i w nagrodę wiosną 2019 roku wystąpi w Portugalii na European Blues Challenge. Z liderem zespołu Bartłomiejem Szopińskim rozmawiała Marta Wróblewska.

 • The Rolling Stones w świetnej formie

  8 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie wystąpiła legendarna grupa The Rolling Stones. Mick Jagger i spółka ponownie skradli serca polskiej publiczności a swoją sceniczną formą pokazali, że po 56 latach grania wciąż chcą więcej! O koncercie rozmawialiśmy z olsztyńskim dziennikarzem i wielkim fanem zespołu...

 • Gramy Swoje - Traffic Junky

  W każdy wakacyjny piątek po 18 sprawdzamy, co słychać u lokalnych kapel, czyli Gramy Swoje. Gośćmi Wojtka Miśkiewicza byli muzycy zespołu Traffic Junky - Darek Krasowski oraz nowy perkusista Konrad Wieteska. A rozmawialiśmy m.in. o ich najbliższych planach związanych m.in. z nagraniem nowego materiału.

 • Michał Porycki na Opener Festivalu

  Noel Gallagher, Nick Cave, David Byrne, Arctic Monkeys, Fleet Foxes, Chvrches, Depeche Mode, Massive Attack, Gorillaz i Bruno Mars - to największe gwiazdy tegorocznej edycji Open'er Festivalu. A do tego czołowi polscy artyści i mnóstwo innych, nie tylko muzycznych atrakcji. O wrażeniach z imprezy opowiadał na...

 • Dj VaZee w audycji Radio Zbuntowana Młodzież

  Gościem Krzyśka Szczurzewskiego w audycji Radio Zbuntowana Młodzież był przedstawiciel radomskiej szkoły djingu, trzykrotny mistrz świata i trzykrotny mistrz Polski dj'ów Michał Wasil, czyli Dj VaZee. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy ze znakomitym turntablistą.

 • Poznaj laureatki 45. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję

  Za nami 45. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. W tegorocznym konkursie zaśpiewało siedemnaście... wokalistek. Nagrodę główną Grand Prix im. Agnieszki Osieckiej dla najwybitniejszej indywidualności jury przyznało Annie Marii Zawadzkiej z Wasilkowa.

 • Co słychać w Fertile Hump?

  Fertile Hump to warszawskie trio istniejące od 2015 roku. Grają korzennego, bluesowego rock'n'rolla ze szczerymi do bólu tekstami. Powrócili do Olsztyna po roku, by zagrać w Dzień Dziecka koncert u boku The Cuffs. Co się wydarzyło w tym czasie? Sprawdzał to Karol Kotański.

 • Jacek Królik zaprasza do Lubawy

  Lubawska Grupa Muzyków zaprasza na kolejną edycję muzycznych warsztatów "Soundela 2018". Artyści amatorzy z całej Polski będą od 25 do 27 czerwca szkolić swój warsztat pod okiem m.in. Elżbiety Zapendowskiej, Adama Sztaby i Jacka Królika. Znakomity gitarzysta opowiadał o wydarzeniu na antenie Radia UWM FM.

 • Błędne Koło - nowy album Czerwonego Tulipana

  8 czerwca olsztyńska grupa Czerwony Tulipan wydała swój najnowszy album "Błędne Koło". Obok premierowych piosenek skomponowanych przez Stefana Brzozowskiego do tekstów przyjaciela zespołu Janusza Mielczarka, znalazły się na nim także interpretacje utworów m.in. Jacka Kaczmarskiego, Agnieszki Osieckiej,...

 • Jesienne Ogrody na 45. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe w Olsztynie

  21 czerwca podczas tegorocznej 45. edycji Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie swoją premierę będzie miał nowy album Basi Raduszkiewicz i Jarka Kordaczuka "Jesienne Ogrody". Co się na nim znajdzie? Z kim współpracowali? O tym opowiadali w "Strefie Niepotrzebnych...

 • Cuba de Zoo zagrał na KortoFeście

  Ostródzki zespół Cuba de Zoo była gościem tegorocznej dziewiątej edycji festiwalu KortoFest. Grupa wróciła do koncertowania z nowym perkusistą Aleksandrem Ostrowskim. O planach i... wspomnieniach z czasu studiów w Kortowie Michałowi Napiórkowskiemu opowiedział Kuba Podolski.

 • Kapral Zajączek i jego wesołe piosenki

  "Gramy wesołe, melodyjne piosenki inspirowane seksem, przemocą i pieniędzmi. Lubimy zaszaleć" - piszą o sobie muzycy grupy Kapral Zajączek. Zespół powstał w 2015 roku w warszawskich pawilonach. Obecnie nagrywa debiutancką płytę w beatlesowskim klimacie. Wystąpił w finale Kortofestu 2018 i odwiedził nasze...

 • The King's Road - z Kortowa na Woodstock Ukraine

  Trójmiejska grupa The King's Road była o włos od głównej nagrody KortoFestu 2018. Wygrała jednak prawo występu na dużej scenie tegorocznej edycji festiwalu Woodstock Ukraine. Muzycy zespołu w studiu Radia UWM FM opowiadali o swojej twórczości i... debiutanckiej płycie, która ukaże się niebawem.

 • Natalia Grosiak i Marika - Kortowiada 2018

  Ich występy były jednymi z najbardziej refleksyjnych chwil tegorocznej 59. Kortowiady. Pojawiły się na scenie juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w koncercie Pawbeatsa. W studiu Radia UWM FM opowiedziały o współpracy z kompozytorem i producentem, ale też solowych planach muzycznych.

 • Gwiazdy 59. Kortowiady na 95,9 fm

  18 i 19 maja na górce kortowskiej odbyły się największe koncerty tegorocznych juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Z gośćmi 59. Kortowiady rozmawialiśmy o wrażeniach z największej studenckiej imprezy w kraju i muzycznych planach. Spotkali się z nimi: Joanna Nawotka, Marta Wróblewska, Wojtek...

 • Oho!koko zwycięzcą Kortofestu 2018

  Główna nagroda Kortofestu kolejny raz pojechała do Szczecina. Po zeszłorocznej wygranej zespołu Chorzy, po zwycięstwo sięgnął duet Oho!koko. Alicję Kruk i Marka Szula zobaczymy zatem na dużej scenie 60. Kortowiady. Zgarnęli też m.in. 5000 zł, sesję nagraniową w studiu Radia UWM FM oraz instrumenty muzyczne.

 • Czarny Pies nie lubi stagnacji

  16 maja w olsztyńskiej galerii Sowa odbył się koncert niesamowitej formacji Czarny Pies. W jej skład wchodzą wybitni muzycy, kompozytorzy i indywidualiści, którzy poświęcili całe swoje życie muzyce. Z Leszkiem Winderem i Janem Gałachem rozmawiała Marta Wróblewska.

 • Z wolnością jest u nas coraz gorzej

  Piotr Bukartyk opowiedział nam m.in. o książce "Bukartyk. Fatalny przykład dla młodzieży", płycie "Ja, wolny człowiek" i piosenkach, które nie podobają się władzy. "Z wolnością jest u nas coraz gorzej..." - przestrzega. Śpiewający autor 11 maja wystąpił w olsztyńskiej Galerii Sowa.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: