Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Wisła uwiodła Kapelę Ze Wsi Warszawa

  Kapela Ze Wsi Warszawa wraca z nową płytą "Uwodzenie". Zespół ponownie odkrywa Mazowsze. Tym razem daje się ponieść nurtom rzeki, czerpiąc inspiracje zarówno z Wisły jak i Urzecza - historycznego podwarszawskiego mikroregionu etnograficznego, rozciągającego się po obydwu jej brzegach.

 • Adam Nowak i Akustyk Amigos nagrali "Pół płyty"

  Adam Nowak, Jarek Treliński oraz Karim Martusewicz nagrali wspólny album sygnowany nazwą swojego nowego projektu - Akustyk Amigos. Na "Pół płyty" składa się siedem premierowych utworów o których na antenie Radia UWM FM opowiadał lider grupy Raz Dwa Trzy. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Dravar z pierwszą EPką w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje byli członkowie grupy Dravar - Agata Mirkowicz i Daniel Chorążewicz. Pochodząca ze Szczytna formacje wydawała właśnie swoją pierwszą EPkę zatytułowaną "Szachy". Co się na niej znalazło? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Astigmatic Records - od Bitaminy po Renatę Lewandowską

  Działająca od kilku lat wytwórnia Astigmatic Records pokazuje w jaki sposób zasadę "nie ilość - lecz jakość" przekuć w rynkowy sukces i jednocześnie zostać dostrzeżonym poza granicami Polski. Bitamina, EABS, Błoto, Jaubi i Renata Lewandowska to niektórzy artyści związani z tym wydawcą.

 • NANGA zadebiutowała albumem "Cisza w bloku"

  "Cisza w bloku" to tytuł debiutanckiej płyty grupy NANGA. Zespół stworzyli muzycy znani z występów w formacji Lao Che - Maciej Dzierżanowski i Filip Różański. A do współpracy zaprosili m.in. Magdę Dubrawską (wokalistkę Gangu Śródmieście) oraz Barbarę Wrońską. Posłuchajcie, jak powstawał materiał.

 • Lunatic Soul z nową płytą w audycji Gramy Swoje!

  13 listopada ukazał się nowy album Lunatic Soul zatytułowany "Through Shaded Woods". Tym razem Mariusz Duda zabiera słuchaczy w muzyczną podróż zainspirowaną skandynawskim i słowiańskim folkiem. O czym opowiadał Wojtkowi Miśkiewiczowi w audycji Gramy Swoje. Posłuchajcie!

 • Hyper Son prezentuje "Euforię"

  Gośćmi Wojtka Miśkiewicza w audycji Nazwij to Jak Chcesz byli muzycy zespołu Hyper Son - Maciej Kita, Kajetan Pietrzak i Mateusz Frankiewicz. Na początku listopada ukazał się ich najnowszy album "Euforia" - mocno inspirowany nowoczesnym brzemieniem amerykańskiego rapu.

 • Marek Pędziwiatr o nowej płycie EABS i planach wydania solowego krążka

  Marek Pędziwiatr to muzyk, kompozytor, producent i dj. Znamy go z występów z Electro-Acoustic Beat Sessions, Night Marks, Błoto czy zespołem Pauliny Przybysz. Na antenie Radia UWM FM opowiadał o wydanej pod koniec października nakładem Astigmatic Records trzeciej płycie EABS - "Discipline Of Sun Ra"....

 • Pogodne piosenki na ponure czasy

  "Być może to wszystko" - to tytuł nowego albumu Piotra Bukartyka. W premierowych piosenkach autor jak zwykle z dystansem spogląda na swoją i naszą codzienność. Zdaje się być z nią pogodzony, ale ma też nadzieję na "Nowy Świat". O czym opowiadał na antenie Radia UWM FM.

 • "Antibody" - nowy album Warsaw Afrobeat Orchestra

  W połowie października nakładem amerykańskiej wytwórni Peace & Rhythm ukazał się trzeci album Warsaw Afrobeat Orchestra - "Antibody". Materiał jest w dużej mierze kontynuacją wcześniej obranej przez zespół drogi. W audycji Uwierz w Muzykę o nowym krążku opowiadał Adam Kłosiński.

 • Małgorzata Gorgol w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje była Małgorzata Gorgol - wokalistka znana z zespołu Pod Kontrolą. Wspólnie z Pawłem Wernerem tworzy także nowy projekt ME-WY. Na antenie Radia UWM FM opowiadała o planowanej na przyszły rok premierze jego debiutanckiego albumu.

 • MaJLo: Jestem typem domatora. Ale tęsknię za Islandią

  "Vestiges: The Scenes" to trzeci album Macieja Milewskiego - trójmiejskiego wokalisty, instrumentalisty i autora piosenek znanego jako MaJLo. Dziesięć utworów, które się na nim znalazły to sceny zainspirowane podróżą na Islandię. "Ona stworzyła w mojej głowie przestrzeń do tworzenia" - przyznaje.

 • Połączyła ich Agnieszka Osiecka. Potem powstała "Absencja"

  Program "Absencja" miał swoją koncertową premierę pięć lat temu. Teraz ukazał się w końcu na płycie. Jak doszło do współpracy autorki tekstów Karoliny Słyk oraz wokalisty i kompozytora Pawła Ruszkowskiego? Warto sięgnąć po ich wspólny album, bo to jedno z najciekawszych tegorocznych wydawnictw...

 • Tha Noota w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje była Tha Noota, czyli Danuta Błaszczak - olsztyńska artystka, która w ostatnim czasie pojawia się w coraz bardziej uznanych podcastach i zestawieniach djów dub techno. Opowiedziała nam o swoich początkach, inspiracjach muzycznych oraz najbliższych planach.

 • Praczas o nowej płycie "Opus Minimum"

  23 października ukazał się nowy album Praczasa - "Opus Minimum". Na płycie gościnnie pojawili się m.in.: Anna Iwanek, Pablopavo, Hubert "Spięty" Dobaczewski i Patryk Kraśniewski. Nowy materiał to efekt wieloletniej fascynacji muzyką w jej najszerszym rozumieniu: od klasyki, przez elektronikę, po...

 • PostNatura z drugą płytą w audycji Gramy Swoje

  "The Great Silence" - to tytuł drugiego album olsztyńskiej grupy PostNatura. Tuż przed oficjalną listopadową premierą wydawnictwa Daniel Świderski i Jacek Lasota opowiadali o pracy nad nowymi kompozycjami w audycji Gramy Swoje. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Natalia Świerczyńska opowiada o nowej płycie

  "O północy" - to tytuł nowej niezwykle osobistej i wzruszającej płyty Natalii Świerczyńskiej. W piosenkach opisała historie swojej babci, która często dzieliła się z nią opowieściami z czasów II Wojny Światowej. To opowieści o tęsknocie za pięknem, dobrem i miłością.

 • Apolinary POlek ze wsi Czarny Kierz

  Apolinary POlek od dziewięciu lat mieszka w warmińskiej wsi Czarny Kierz. Jak przyznaje - zakochał się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia. O urokach tej części Polski śpiewa w swoich piosenkach. Obecnie przygotowuje się do nagrania kolejnej autorskiej płyty - gorzkiej, traktującej o relacjach międzyludzkich.

 • Cezary Kuczyński w audycji Gramy Swoje

  Olsztyńska grupa Brylanty&Bażanty 16 października miała świętować swoje trzecie urodziny. Zaplanowany na tę okazję koncert został jednak odwołany (jak wiele innych - przez nowe obostrzenia związane z pandemią). O planach zespołu w audycji Gramy Swoje opowiadał jego wokalista Cezary Kuczyński.

 • Nowa płyta duetu Plastic pojawi się na początku 2021 roku

  Zespół Plastic opublikował niedawno kolejny utwór zapowiadający swój czwarty album. Jego premiera została przesunięta na początek 2021 roku. A o pracy nad nowym materiałem w audycji Nazwij To Jak Chcesz opowiadali: Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: