Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Gorzki aka Binx w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje był Kamil Gorzka aka Binx z olsztyńskiego kolektywu Lonely Tree Soundsystem. Rozmawialiśmy o jego inspiracjach oraz fascynacji muzyką i kulturą reggae, najbliższych planach i scenie soundsystemowej w regionie i kraju. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Maken: Najważniejszy jest przekaz

  Mirosław "Maken" Dzięciołowski – dj, promotor i dziennikarz muzyczny znany także jako DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I gościł w lutym w Olsztynie podczas kolejnej edycji Marleyek. Przy okazji występu w pubie Carpenter Inn podzielił się z nami wieloma anegdotami dotyczącymi polskiej sceny soundsystemowej...

 • Frontal Cortex w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi audycji Gramy Swoje byli muzycy zespołu Frontal Cortex: Grzegorz Gołaszewski, Łukasz Gołaszewski i Rafał Piegat. Z radością wróciliśmy do ich debiutanckiej płyty "Passage" nagranej w 2018 roku w studiu Radia UWM FM. Czym olsztyńska grupa planuje zaskoczyć nas w najbliższym czasie? Posłuchajcie!

 • Lesław o idealnej płycie grupy Komety - Alfa Centauri

  Lesław Strybel - lider zespołu Komety - twierdzi, że po latach udało mu się nagrać płytę idealną. Jej tytuł "Alfa Centauri" został zainspirowany filmem science fiction, ale też pierwiastkiem kosmicznym, który autor zauważył w swoich piosenkach. O czym opowiadał w audycji Uwierz w Muzykę.

 • Łydka Grubasa w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi audycji Gramy Swoje byli Bartosz "Hipis" Krusznicki i Artur "Carlos" Wszeborowski z zespołu Łydka Grubasa. Rozmawialiśmy przede wszystkim o wydanej właśnie czwartej płycie olsztyńskiej grupy zatytułowanej "Socjalibacja" oraz koncertach, które będą promować wydawnictwo.

 • INA WEST - o kobietach dla planety

  Mieszka i tworzy za naszą zachodnią granicą. Jako INA WEST pod koniec 2019 roku wydała krążek "Girls". Kilkanaście miesięcy temu w Olsztynie zaśpiewała też swoje nowe piosenki na scenie festiwalu Local Warming. To był jej pierwszy solowy występ. Izabela Wróblewska była gościem audycji Uwierz w Muzykę.

 • "Cud" pod amfiteatrem w Olsztynie

  25 stycznia w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena Karolina Czarnecka promowała swoją najnowszą solową płytę "Cud". Połączyła na niej inspiracje kulturą Podlasia ze współczesnym brzmieniem i rapem. Album ukazał się też w szczególnym dla niej roku - 30 urodzin i 30-lecia upadku komunizmu w Polsce.

 • Filip Kozłowski (Rosochate) w audycji Gramy Swoje

  Przed kolejnym olsztyńskim koncertem grupy Rosochate gościem audycji Gramy Swoje był wokalista zespołu Filip Kozłowski. Co planuje z kolegami na 2020 rok? Kiedy znów wejdą do studia Radia UWM FM, by zarejestrować swoje piosenki? Posłuchajcie!

 • Maria i Marcin Rumińscy w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi audycji Gramy Swoje byli: Maria i Marcin Rumińscy. Miniony rok był dla nich bardzo pracowity. Koncertowali z grupą Shannon i Grzegorzem Turnauem. Wydali nowe płyty. Kolejny będzie nie mniej intensywny. Czym planują zaskoczyć słuchaczy? My już wiemy! Posłuchajcie!

 • Medal za odwagę

  Grupa Nene Heroine zadebiutowała fonograficznie w 2019 roku krążkiem "Total Panorama". Choć materiał gotowy był już trzy lata temu. Koncertowy rok rozpoczęła od występu w olsztyńskim pubie LAS. Muzycy odwiedzili także studio Radia UWM FM, by opowiedzieć o swojej współpracy. Posłuchajcie!

 • Brylanty & Bażanty w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi kolejnego odcinka audycji Gramy Swoje byli: Cezary Kuczyński i Dariusz Wiśniewski z olsztyńskiej grupy Brylanty & Bażanty. Jakie plany ma zespół na nowy 2020 rok? Kiedy doczekamy się jego nowych piosenek i jak patrzą z perspektywy czasu na swój debiut - krążek "Dobrze, że jesteś"?

 • Happyboys w audycji Gramy Swoje

  W kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje naszymi gośćmi byli: Mikołaj Zubalski i Jakub Olchowy z duetu Happyboys. Opowiedzieli nam o swojej aktywności scenicznej, nagraniach, zainteresowaniu trapem oraz imprezie Random Boys Festival organizowanej od dwóch lat w Warszawie.

 • Hiroshima w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi Wojtka Miśkiewicza w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje byli Adam Slipiko i Bartosz Kurpiewski z zespołu Hiroshima. Jaki był 2019 rok dla olsztyńskiej grupy i co planuje w kolejnym? Posłuchajcie! Rozmawialiśmy także o kondycji lokalnej sceny muzyki metalowej oraz przestrzeni do jej grania.

 • Pod Kontrolą w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi audycji Gramy Swoje byli Małgorzata Gorgol i Paweł Brzuszek z zespołu Pod Kontrolą. Rozmawialiśmy o debiutanckiej płycie olsztyńskiej grupy "Jak to możliwe", która miała swoją premierę na początku grudnia. Co znalazło się na krążku i jakie plany mają muzycy? Posłuchajcie!

 • Nowe oblicze Traffic Junky

  Olsztyńska grupa Traffic Junky pracuje intensywnie nad materiałem na swoją drugą płytę. Album ukaże się w przyszłym roku i będzie podzielony na dwie części - polsko i anglojęzyczną. Czy zmieni się również brzmienie zespołu? O tym w studiu Radia UWM FM opowiadali Dariusz Krasowski i Konrad Wieteska.

 • Wszyscy Jemy Chmury w audycji Gramy Swoje

  Zespół Wszyscy Jemy Chmury (wcześniej We All Eat Clouds) przedstawił się publiczności na Warmii i Mazurach w 2015 roku. W październiku tego roku wystąpił w finale Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Jakie plany mają: Mateusz Szkoda, Krzysztof Sobieraj i Jan Dołkowski? Posłuchajcie!

 • Plastic odwiedził LAS. Nowa płyta tuż tuż!

  Na początku 2020 roku ukaże się czwarty studyjny krążek grupy Plastic. Zapowiadały go single "U Gonna Love It" oraz "Out Of Control". Tytuł ostatniego to także hasło jesiennej trasy koncertowej, która dotarła do Olsztyna. 7 grudnia zespół wystąpił w pubie LAS. A gośćmi Joanny Nawotki byli:...

 • The Same Baby w audycji Gramy Swoje

  W kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje gościliśmy przedstawicielki młodej olsztyńskiej grupy The Same Baby. Ola Błażewicz i Julia Szymla opowiadały o dwóch latach swojej współpracy, pierwszych nagraniach i planach na najbliższą przyszłość. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Maria Rumińska: Ta współpraca bardzo mnie zmieniła

  "HAMARA MUZYKA. Poland-Pakistan. Music Without Borders 2017-18" - to tytuł albumu, który jest efektem niezwykłej współpracy artystów z Polski i Pakistanu. Jego cyfrowa premiera miała miejsce 1 grudnia. O spotkaniu dwóch muzycznych światów i drodze do wydawnictwa opowiedziała nam Maria Rumińska.

 • Enej w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi audycji Gramy Swoje byli Kuba Czaplay Czaplejewicz i Łukasz Przyborowski z olsztyńskiej grupy Enej. Rozmawialiśmy o kolejnych koncertach z cyklu "Kolędowanie z Enejem" oraz pracach nad nowym albumem zespołu. Znajdą się na nim utwory ludowe z różnych regionów Polski w nowych aranżacjach.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: