Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Łydka Grubasa w audycji Gramy Swoje

  W kolejny piątkowy wieczór gośćmi audycji Gramy Swoje byli Bartosz "Hipis" Krusznicki i Maciek „Zigggy” Charytoniak z olsztyńskiej grupy Łydka Grubasa. Rozmawialiśmy o powrocie zespołu na scenę po zniesieniu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa oraz planach na najbliższe miesiące.

 • Maria Rumińska w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje była Maria Rumińska. Rozmawialiśmy o jej najnowszym solowym projekcie muzycznym, ale też najbliższych planach grupy Shannon. Nie zabrakło również refleksji dotyczących stanu zawieszenia w jakim znajdują się artyści.

 • Autorskie piosenki na nowej płycie Doroty Osińskiej

  W lutym ukazał się najnowszy album Doroty Osińskiej zatytułowany "Cześć, To Ja!". To szczególna płyta dla pochodzącej z Wrocławia wokalistki i aktorki. Napisała bowiem teksty do wszystkich piosenek, które na niej się znalazły. O czym opowiadała w audycji Nazwij To Jak Chcesz.

 • Ania Broda w audycji Gramy Swoje

  W audycji Gramy Swoje gościliśmy kolejną uczestniczkę projektu KOS do którego Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprosił artystów związanych z regionem. Ania Broda to piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka i autorka tekstów tworząca w obrębie muzyki folk/etno/jazz i posługująca się techniką śpiewu...

 • Earl Jacob w audycji Uwierz w Muzykę

  Nagrywa i koncertuje z Pablopavo i Ludzikami. Był też wokalistą grupy The Bartenders. Jako Earl Jacob pisze też swoje piosenki. Solowo debiutował dość późno, ale jego autorski repertuar mieliście okazję nieraz usłyszeć na antenie Radia UWM FM. Jakub Sadowski był gościem audycji Uwierz w Muzykę.

 • Natalia Świerczyńska zapowiada bardzo osobisty album

  Jesienią tego roku ukaże się bardzo osobista, autorska płyta, na której Natalia Świerczyńska opowiadać będzie historie inspirowane opowieściami swojej babci z czasów II wojny światowej. Zapowiada ją singiel "Las". Wokalistka i autorka opowiadała o tym na antenie Radia UWM FM.

 • Hania Rani: Brakowało mi osobistej wypowiedzi

  Jej najnowszy album "Home" to kontynuacja opowieści, którą otworzył zeszłoroczny solowy debiut - "Esja". Hania Rani opowiedziała nam o pracy nad płytą, budowie własnego języka muzycznej wypowiedzi i przekazywania emocji przez dźwięki oraz powrocie do nagrywania z Dobrawą Czocher. Posłuchajcie!

 • Magdalena Białecka w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje była Magdalena Białecka. Z uzdolnioną kompozytorką związaną m.in. z Filharmonią Warmińsko-Mazurską rozmawialiśmy m.in. o projekcie KOS realizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

 • Fonograficzny debiut Marii Tyszkiewicz

  "Ufam sobie" - to tytuł debiutanckiej płyty Marii Tyszkiewicz. Piękna i zdolna wokalistka podzieliła się swoimi piosenkami, które powstały dzięki współpracy ze świetnymi tekściarzami i producentami muzycznymi. O czym opowiadała na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Robert Cichy zapowiada kolejny solowy album

  26 czerwca ukaże się nowy solowy album Roberta Cichego zatytułowany "Dirty Sun". Zapowiada go singiel "Piach i wiatr". O pracy nad krążkiem, zaproszonych do współpracy gościach i klipie nagranym telefonem komórkowym w czasie pandemii muzyk opowiada w audycji Uwierz w Muzykę.

 • Secfremist w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje był Marcin Buzar - lider grupy Secfremist, która niedawno wydała album "Whispers Of Death". O pracy nad płytą, historii i planach zespołu z Ornety oraz kondycji sceny metalowej na Warmii i Mazurach mogliście usłyszeć na antenie Radia UWM FM.

 • Jakub Qbek Zajączkowski w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje był Jakub Qbek Zajączkowski. Młody wokalista opowiadał o swoich pierwszych doświadczeniach na scenie oraz pracy nad nowymi piosenkami i debiutanckim albumem. Wojtek Miśkiewicz rozmawiał z nim tuż przed finałem telewizyjnego programu Szansa na Sukces.

 • Mery Spolsky: Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

  Autorka i wokalistka Mery Spolsky nie narzeka w ostatnich tygodniach na brak zajęć. Mimo odwołanych koncertów i braku bezpośredniego kontaktu z publicznością, stara się dobrze wykorzystać czas domowej izolacji. Nam opowiedziała także o swojej drugiej płycie "Dekalog Spolsky". Posłuchajcie!

 • Mariusz Dyba śpiewa dla walczących z COVID-19

  Pochodzący z Ornety, związany przez lata z Olsztynem wokalista Mariusz Dyba nagrał wyjątkową piosenkę dedykowaną wszystkim służbom walczącym z epidemią COVID-19. W teledysku do utworu "Warto" pojawili się ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze i strażacy. Jak do tego doszło? Posłuchajcie!

 • Ilane w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje była Ilona Kossakowska - wokalistka i autorka piosenek znana jako Ilane. Opowiadała o pracy nad najnowszym singlem, ale też zajęciach w Studiu Wokalnym ACK UWM oraz Zespole Pieśni i Tańca "Kortowo". Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Duże Pe w audycji Uwierz w Muzykę

  Gościem audycji Uwierz w Muzykę był wokalista, dj, radiowiec, właściciel studia nagraniowego i agent piłkarski w jednej osobie - Marcin "Duże Pe" Matuszewski. Michałowi Napiórkowskiemu opowiedział m.in. o planach Masala Soundystem, występach w Korei Południowej oraz akcji #Hot16Challenge.

 • Kaśka Sochacka: Muzyka musi być totalnie szczera

  Jest jednym z największych odkryć polskiej sceny muzycznej ostatnich miesięcy. Po premierze debiutanckiej EPki pracuje obecnie nad pierwszą dużą płytą. Czy krążek ukaże się jeszcze w tym roku? Jak sukces piosenki "Wiśnia" wpłynął na jej dalsze kroki? Z Kaśką Sochacką rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 • Dariusz Krasowski w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje był wokalista olsztyńskiej grupy Traffic Junky - Dariusz Krasowski. Zespół pracuje obecnie nad swoją drugą płytą. Niebawem pojawi się pierwszy singiel zapowiadający album - polskojęzyczny utwór "Rozdział". A kiedy możemy spodziewać się całego materiału? Posłuchajcie!

 • Popkultura w stylu new romantic

  Po prawie ośmiu latach od swojego fonograficznego debiutu zespół Popkultura wrócił w maju z drugą płytą zatytułowaną "Miłość Zdrada". O nowych piosenkach, pracy nad albumem oraz tym, co działo się z grupą przez tak długi czas na antenie Radia UWM FM opowiadał jej lider Maciek Olbrych.

 • INA WEST w audycji Gramy Swoje

  Izabela Wróblewska pochodzi z Jabłonki pod Nidzicą. Muzyczną edukację zdobywała m.in. w Olsztynie. Po występach u boku Julii Marcell, rozpoczęła swoją solową drogę - najpierw z projektem Cosovel, a obecnie jako INA WEST. Kilka miesięcy temu wydała swój najnowszy album "Girls". Zapraszamy do wysłuchania...

Przyjaciele - stań się jednym z nich: