Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Sara Szymczak w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje była olsztyńska wokalistka Sara Szymczak. Opowiedziała nam m.in. o pracach związanych z nagraniem nowej płyty. Co się na niej znajdzie? Z kim i gdzie ją tworzy? Wspominaliśmy także początki jej muzycznej przygody. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Stach Bukowski z Olsztyna i Warszawy

  Kochają styl retro a wychowali się na piosenkach Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej i Anny Jantar. Grają rocka, ale inspirują się także muzyką klasyczną, rapem i polskim big beatem. Poznajcie olsztyńsko-warszawską grupę Stach Bukowski, która niedawno wydała swojego pierwszego singla "Lew". Stach...

 • Big Day w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi kolejnego odcinka audycji Gramy Swoje byli liderzy olsztyńskiej grupy Big Day: Ania Zalewska-Ciurapińska i Marcin Ciurapiński. Wspominaliśmy początki ich muzycznej drogi oraz kolejne albumy. Rozmawialiśmy też o pracach nad najnowszym wydawnictwem, które ukaże się prawdopodobnie w przyszłym roku.

 • Pod Kontrolą w audycji Gramy Swoje

  Zespół Pod Kontrolą rozwija się w Olsztynie od 2015 roku. Niebawem wyda swój debiutancki album. Na koncie ma pierwsze festiwalowe sukcesy. O nich i planach kapeli w audycji Gramy Swoje opowiadali: wokalistka i autorka tekstów Małgorzata Gorgol, gitarzysta Filip Przybyła oraz basista Maciej Szmelc.

 • Ilane w audycji Gramy Swoje

  W tym roku gościliśmy ją w studiu Radia UWM FM podczas kolejnej Nocy Radiowców. Z uwagą śledzimy jej występy i czekamy na nowe nagrania. Ilona Kossakowska - utalentowana wokalistka i autorka piosenek występująca pod pseudonimem Ilane - była gościem audycji Gramy Swoje!

 • Paulina Przybysz na OGF 2019

  Paulina Przybysz już trzeci raz miała okazję zaśpiewać na scenie Olsztyn Green Festivalu. Była tu z projektem Rita Pax i dwukrotnie ze swoimi solowymi koncertami. W tym roku oprócz piosenek z płyty "Chodź tu" usłyszeliśmy także premierowe utwory, które znajdą się na jej kolejnym krążku.

 • Mrozu na OGF 2019

  "Opowiadam to, co się dzieje u mnie i u innych. Staram się podać to w taki nieoczywisty sposób, żeby każdy mógł to sobie zinterpretować i odnieść to do swojego życia" - mówił nam o swoich piosenkach Mrozu. Po koncercie na Olsztyn Green Festivalu 2019 rozmawiała z nim Joanna Nawotka.

 • Wasabi na OGF 2019

  Przed rokiem zdobyli jedną z głównych nagród konkursu Fest Muza i wywalczyli przepustkę na scenę Olsztyn Green Festivalu. Przez ostatnie miesiące nie marnowali czasu. Tworzyli nowe piosenki, koncertowali i już niedługo przedstawią nam swoją debiutancką płytę. Nad jeziorem Ukiel spotkaliśmy się z zespołem Wasabi.

 • Baranovski na OGF 2019

  Swoimi pierwszymi singlami podbił playlisty mniejszych i dużych rozgłośni radiowych. W październiku ukaże się jego debiutancka płyta "Zbiór". O drodze do niej, początkach swojej muzycznej przygody i współpracy z grupą Xxanaxx Baranovski opowiedział nam po swoim koncercie na Olsztyn Green Festivalu.

 • Mery Spolsky na OGF 2019

  Przed rokiem zagrała after po Olsztyn Green Festivalu na starówce. Po dwunastu miesiącach zaproszono ją już na główną imprezę, co nie dziwi, bo w ostatnim czasie wszędzie jest jej pełno! Mery Spolsky opowiedziała nam o swoich piosenkach oraz tym, jak działają na dziewczyny i... chłopaków.

 • Smolik i Kev Fox na OGF 2019

  Ich muzyka kolejny raz zrobiła ogromne wrażenie na publiczności Olsztyn Green Festivalu. Na plażę nad jeziorem Ukiel wrócili po trzech latach - z kilkoma nowymi piosenkami i zapowiedzią drugiej dużej płyty. Andrzej Smolik i Kev Fox opowiedzieli nam o kolejnym etapie swojej współpracy.

 • Fisz Emade Tworzywo na OGF 2019

  Zespół Fisz Emade Tworzywo kolejny raz zaprezentował swoją muzykę podczas Olsztyn Green Festivalu. W tym roku przyjechał na Warmię z materiałem z wydanej w marcu płyty "Radar". Według opinii wielu - koncert grupy braci Waglewskich był jednym z najlepszych, których mogliśmy wysłuchać nad jeziorem Ukiel.

 • Daria Zawiałow na OGF 2019

  Wielu artystów nie ma szczęścia do grania w Olsztynie. Ale nie ona! W tym roku dla publiczności w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego wystąpiła już trzeci raz. Po koncercie w CEiIK-u i na Kortowiadzie wróciła na imprezę, która oczarowała ją dwa lata wcześniej - na Olsztyn Green Festival.

 • EABS na OGF 2019

  "Jestem hip-hopowcem z krwi i kości" - mówił nam Marek Pędziwiatr z grupy EABS. Jej debiutancka płyta "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)" została świetnie przyjęta przez krytykę i obsypana nagrodami. Na Olsztyn Green Festival 2019 muzycy przyjechali promować swój drugi krążek...

 • PostNatura w audycji Gramy Swoje

  Olsztyńska grupa PostNatura tworzy muzykę od 2013 roku. Dwa lata temu debiutowała imiennym krążkiem. Obecnie pracuje nad drugą płytą, która ukaże się jesienią. O czym w studiu Radia UWM FM opowiadali: perkusista zespołu Stanisław Dubowik i basista Jacek Lasota. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Mela Koteluk na OGF 2019

  Jak przyznaje - do Olsztyna ma duży sentyment. Ze względu na wspomnienia sceniczne, ale też naturę. Bardzo bliska jest jej także idea Olsztyn Green Festivalu, na którym w tym roku wystąpiła po raz drugi. Mela Koteluk opowiedziała nam także o swojej ostatniej płycie "Migawka" i tym, jak zmienia się jej...

 • Lao Che na OGF 2019

  Zespół Lao Che jest obecny na polskiej scenie muzycznej już od 20 lat. Choć na Warmię grupa przyjeżdża często, dopiero w tym roku pierwszy raz wystąpiła na Olsztyn Green Festivalu. Przed koncertem na plaży nad jeziorem Ukiel z Hubertem „Spiętym” Dobaczewskim i Mariuszem „Denatem” Denstem spotkał się Wojtek Miśkiewicz.

 • Wojtek Mazolewski Quintet na OGF 2019

  Jak wielu artystów lubi wracać nad jezioro Ukiel. Podczas szóstej edycji Olsztyn Green Festivalu zaprezentował ze swoim quintetem nowy program inspirowany muzyką Krzysztofa Komedy. Wojtek Mazolewski opowiedział nam o swoim podejściu do niej i planach związanych z wydaniem nowej płyty.

 • Voo Voo na OGF 2019

  "Człowiek bez idei jest jak milicjant bez pałki" - mówi pytany o swoje piosenki Wojciech Waglewski. Z zespołem Voo Voo już drugi raz wystąpił nad jeziorem Ukiel podczas Olsztyn Green Festivalu. W rozmowie z Karolem Kotańskim opowiedział m.in. o wydanej w tym roku płycie "Za niebawem". Posłuchajcie!

 • Łydka Grubasa w audycji Gramy Swoje

  Po świetnie przyjętym koncercie grupy Łydka Grubasa na Pol'and'Rock Festivalu gościem audycji Gramy Swoje był lider zespołu - Bartosz "Hipis" Krusznicki. Do Kostrzyna olsztyńska formacja wróciła dzięki zwycięstwie w plebiscycie "Złoty Bączek". A już jesienią zaprasza na klubową trasę!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: