Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Od Ajdola do Idola

  Mariusz Dyba w maju wygrał program Idol. Pochodzący z Ornety wokalista (absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie) opowiedział nam o swoich solowych planach, pracy nad nowym albumem grupy Chemia oraz wrażeniach z telewizyjnego show.

 • Grzech Piotrowski zaprasza na Wschód Piękna

  Od 30 czerwca do 2 lipca w Dorotowie, Olsztynku i Olsztynie zaplanowano koncerty kolejnej edycji festiwalu Wschód Piękna. To pomysł Grzecha Piotrowskiego, który na Warmię zaprasza swoich muzycznych przyjaciół z różnych stron świata. Artysta opowiedział nam także o swojej nowej... symfonii.

 • Powroty i spotkania

  25 maja w olsztyńskiej Galerii Sowa wystąpili: Waldemar Śmiałkowski, Andrzej Czamara i Marcin Skrzypczak. Dla śpiewających autorów był to powrót na scenę po dłuższej przerwie. I świetny pretekst do spotkania literacko-muzycznego środowiska naszego miasta.

 • Igorilla, czyli solowy projekt Igora Seidera

  Wokalista i raper znany z występów w zespołach Mama Selita i Polskie Karate wystąpił na małej scenie tegorocznej Kortowiady. Nam opowiedział o swoim solowym projekcie, debiutanckiej płycie i planach na najbliższa przyszłość.

 • Blue Veins dali się zapamiętać w Kortowie

  Blue Veins to duet. Tworzą go Mikołaj Białobrzewski (gitara,wokal) oraz Przemysław Zera (perkusja). Wystąpili w finale konkursu Kortofest 2017. Nie wygrali go, ale dali się zapamiętać. Nam opowiedzieli o swojej muzyce.

 • Chorzy wygrywają Kortofest

  To była już ósma edycja konkursu organizowanego podczas juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jurorzy jednogłośnie postanowili przyznać nagrody grupie Chorzy ze Szczecina. Na plaży kortowskiej 19 maja wystąpiło pięć kapel zakwalifikowanych wcześniej do Kortofestu.

 • Bluesmani z Chicago zagrali w Olsztynie

  16 maja w Galerii Sowa zagrał chicagowski kwartet The Steepwater Band. Koncert w Olsztynie był częścią ich długiej trasy po Europie Środkowo-Wschodniej promującej najnowszy album "Shake Your Faith". Z liderem zespołu, Jeffem Massey'em rozmawiał Karol Kotański.

 • Debiut The Missing Part

  10 maja w olsztyńskiej Galerii Sowa wystąpił duet The Missing Part. Właśnie ukazała się ich debiutancka płyta. Z Natalią Kwiatkowską (uznaną dwukrotnie za najlepszą wokalistkę roku kwartalnika Twój Blues) i gitarzystą Robertem Kapkowskim spotkał się Karol Kotański.

 • Mirosław Czyżykiewicz zaśpiewał w Olsztynie

  7 maja w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie wystąpił Mirosław Czyżykiewicz. Jeden z najważniejszych artystów sceny literacko-muzycznej opowiedział nam o swojej ostatniej płycie i planach na przyszłość.

 • Mery Spolsky zapowiada debiutancki krążek

  "Miło było Pana poznać" - to tytuł debiutanckiej płyty wokalistki, gitarzystki i autorki piosenek, która nagrywa jako Mery Spolsky. Album ukaże się jesienią nakładem wydawnictwa Kayax. A artystkę usłyszymy 20 maja na Chill Stage podczas Kortowiady.

 • Marek Napiórkowski z nowym projektem w Olsztynie

  24 kwietnia w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie ze swoim nowym projektem Warszawa - New York City wystąpił znakomity jazzowy gitarzysta Marek Napiórkowski. Z artystą spotkał się Tomek Przytuła.

 • Powrót Riverside

  W olsztyńskim klubie Nowy Andergrant zespół Riverside inauguruje trasę koncertową "Towards The Blue Horizon Tour 2017". O powrocie na scenie po śmierci Piotra Grudzińskiego i planach grupy opowiadał w audycji Uwierz w Muzykę Mariusz Duda.

 • Ćwierć wieku na scenie Roberta Kasprzyckiego

  Śpiewający autor o duszy rockmana świętuje w tym roku 25-lecie artystycznej pracy. Z tej okazji planuje specjalne koncerty. Pracuje też nad nowymi piosenkami i myśli o płycie. 8 kwietnia odwiedził nas w kortowskiej redakcji.

 • Doktor King instrumentalnie

  Znany na olsztyńskiej scenie muzycznej wokalista związany m.in. z zespołem Ejtobangla Doktor King nagrał właśnie nową, instrumentalną płytę. O swojej miłości do bębnów opowiadał w magazynie muzycznym Radia UWM FM "Trzy Po Trzy".

 • Jazzujący Algorhythm

  24 marca w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie wystąpił zespół Algorhythm. Trójmiejska formacja promowała najnowszy album "Mandala". Z muzykami o tym krążku i innych projektach rozmawiała Maja Romaniewicz.

 • Fajrant - "Hipokryzja"

  Olsztyńska punk-rockowa grupa Fajrant nagrała swoją drugą płytę. Przed koncertem promującym album "Hipokryzja" naszym gościem był Adam Borkułak. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Napiórkowskiego.

 • Fertile Hump od kuchni

  Warszawskie trio istniejące od 2015 roku tworzą: Magda Kramer, znany z The Stubs Tomek Szkiela oraz Maciek Misiewicz. 26 marca powrócili do Olsztyna. A przed koncertem odwiedzili studio Radia UWM FM.

 • Dwa razy w Memphis, pierwszy raz w Olsztynie

  Za nami kolejne w tym roku Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe. 25 marca pierwszy raz w Olsztynie zagrał poznański zespół Two Timer - tegoroczny półfinalista International Blues Challenge w Memphis i dwukrotny reprezentant Polski w tym konkursie.

 • O przyrodzie, muzyce i nowej płycie opowiada Jacek Lachowicz

  10 marca w olsztyńskim Mchu swoją najnowszą płytę "Mieszany" promował Jacek Lachowicz. Jako L.A.S. (Lachowicz Audio System) odwiedził też naszą redakcję. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Napiórkowskiego.

 • „Quo vadis” nominowane do Fryderyków

  Album z oratorium „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego nagrany przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską w Olsztynie został nominowany w dwóch kategoriach do nagrody „FRYDERYK 2017”. O wydawnictwie opowiadał na naszej antenie Piotr Sułkowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: