Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Za nami kolejny Festiwal im. Szymona Czecha

  13 stycznia w klubie Nowy Andergrant odbyła się kolejna edycja Festivalu im. Szymona Czecha. Podczas koncertów wspominano związanego z Olsztynem wybitnego producenta dźwięku i muzyka. Na scenę po 22 latach w odświeżonym składzie wróciła grupa Atrocious Filth.

 • Koncertowe pożegnanie roku pod gwiazdami z Wojtkiem Mazolewskim

  30 grudnia na dziedzińcu olsztyńskiego zamku na zakończenie roku wystąpił Wojtek Mazolewski Quintet. Mimo przeszywającego chłodu - tłumy olsztynian skorzystały z zaproszenia Miejskiego Ośrodka Kultury i grupy, która rozgrzała ich swoją muzyką.

 • Sztywny Pal Azji w starym składzie z nową płytą

  Kultowy zespół wrócił w pierwotnym składzie! W listopadzie 2017 roku ukazała się ich nowa płyta "Szara", a 1 grudnia grupa wystąpiła w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant. Z muzykami spotkał się Karol Kotański.

 • Peja o dawnej i współczesnej scenie rapowej

  8 grudnia w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant wystąpił jeden z najbardziej znanych i doświadczonych polskich raperów - Peja. Ryszard Andrzejewski opowiedział nam o swoim postrzeganiu współczesnej sceny hip-hopowej i tej sprzed lat. Podzielił się także z wrażeniami z występu podczas Kortowiady.

 • Olsztyńska PostNatura z pierwszą płytą

  8 grudnia w olsztyńskim Mchu grupa PostNatura zagrała koncert promujący swój długogrający imienny krążek. Wojtek Miśkiewicz spotkał się z muzykami zespołu - z kilku powodów bliskiemu Radiu UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy i polecamy album!

 • Enej rozpoczął kolędowanie

  Olsztyńska grupa Enej koncertem w kortowskim Centrum Konferencyjnym UWM rozpoczęła trasę z nowym repertuarem. Specjalnym, bo złożonym z polskich i ukraińskich kolęd. Przed premierowym występem Piotr Sołoducha i Mirek Ortyński odwiedzili studio Radia UWM FM.

 • Nick Schnebelen porwał olsztyńską Sowę

  26 listopada amerykański gitarzysta Nick Schnebelen zakończył w olsztyńskiej Galerii Sowa długą, listopadową trasę po Europie Środkowej. Opowiedział nam o swoich wrażeniach, inspiracjach i planach na przyszłość.

 • Traffic Junky o trasie Warmia Is Loud

  25 listopada w klubie Nowy Andergrant odbył się przedostatni koncert trasy Warmia is Loud. Ruszyły w nią trzy olsztyńskie zespoły: Cerber, Traffic Junky i Messa, odwiedzając dwanaście miast w całej Polsce.

 • Oscar Jensen debiutuje solowo

  23 listopada premierę miał pierwszy solowy singiel Oscara Jensena "Never Turn Back Time". Powstał dzięki współpracy z Piotrem "Pitem" Kędzierzawskim i Michałem Jelonkiem - muzykami grupy Hunter. To zapowiedź debiutanckiej płyty "Hello", która ukaże się w 2018 roku.

 • Skank Ranger z pierwszą EPką

  Skank Ranger to olsztyński producent Grzegorz Zacharewicz. Czerpie z muzyki jamajskiej wszystko co najlepsze. Właśnie wydał debiutancką Epkę "Sweet Funk Riddim" i opowiedział nam o niej na antenie Radia UWM FM.

 • Ukraiński trubadur, który pokochał Polskę

  18 listopada ukraiński trubadur Sasha Boole odwiedził Olsztyn. Miał tu zagrać koncert. Ten jednak z winy organizatora został odwołany. Marcie Wróblewskiej udało się jednak spotkać z artystą i porozmawiać m.in. o nowej płycie "Golden Tooth".

 • Organek po Męskim Graniu i w jesiennej trasie

  Zespół Organek 16 listopada wystąpił w klubie Nowy Andergrant. Była to już druga w tym roku wizyta grupy w Olsztynie. Z Tomaszem Organkiem rozmawialiśmy o jego przygodzie z projektem Męskie Granie, jesiennej trasie koncertowej, zbliżającej się przerwie w graniu oraz planach na kolejny rok.

 • The Bartenders pierwszy raz zagrali w Olsztynie

  10 listopada grupa The Bartenders zagrała swój pierwszy koncert w Olsztynie. Zespół był gościem dwudniowej imprezy pod hasłem Carpenter Rude Therapy. Muzycy odwiedzili także naszą redakcję. Spotkał się z nimi Michał Napiórkowski.

 • Wojtek Urbański o nowych płytach

  3 listopada w klubie Pijana Czapla wystąpił Wojtek Urbański. Po olsztyńskim koncercie w studiu Radia UWM FM opowiadał m.in. o pracach nad nowym solowym albumem, soundtracku do serialu "Ultraviolet", współpracy z Justyną Święs i Wojtkiem Mazolewskim oraz zamkniętej historii duetu Rysy.

 • Żywiołak gra pieśni pół/nocy

  "Pieśni pół/nocy" to tytuł nowego albumu grupy Żywiołak. O płycie, która ukazała się 6 października opowiadał na naszej antenie Robert Jaworski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Napiórkowskiego.

 • TAU w Olsztynie o muzyce i... Bogu

  22 października w klubie Nowy Andergrant wystąpił TAU, czyli Piotr Kowalczyk. Raper debiutował w 2008 roku jako Medium. Jest także producentem muzycznym i założycielem wytwórni Bozon Records. W Olsztynie spotkał się z nim Marcin Stankiewicz.

 • 20 lat Maleo Reggae Rockers

  Zespół Maleo Reggae Rockers 14 października wystąpił w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant. Koncert był częścią trasy z okazji 20-lecia grupy. Z Darkiem Malejonkiem spotkał się Michał Napiórkowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

 • Mariusz Duda w audycji #muzykatoprzyprawa

  "Fractured" to piąte wydawnictwo projektu Lunatic Soul, za który odpowiedzialny jest lider Riverside - multiinstrumentalista Mariusz Duda. Album ukazał się 6 października. O pracach nad nim w audycji #muzykatoprzyprawa z twórcą piosenek rozmawiał Adam Fokow.

 • Marta Andrzejczyk zaprasza na... kolację z Brelem

  "Kolacja z Brelem" - to nowy recital przygotowany przez Martę Andrzejczyk. Aktorka i wokalistka z Olsztyna prezentuje swoje wersje piosenek francuskich w aranżacjach Roberta Bielaka. Premiera miała miejsce 22 października w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena.

 • Hańba! in Allenstein

  Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba! dotarła w końcu do Olsztyna. Choć muzycy wolą mówić, że do Allenstein. 12 października byli gośćmi drugiej edycji Festiwalu Mendelsohna. Po koncercie w Galerii Sowa spotkał się z nimi Michał Napiórkowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: