Aktualności

Wywiady muzyczne

 • The Bartenders pierwszy raz zagrali w Olsztynie

  10 listopada grupa The Bartenders zagrała swój pierwszy koncert w Olsztynie. Zespół był gościem dwudniowej imprezy pod hasłem Carpenter Rude Therapy. Muzycy odwiedzili także naszą redakcję. Spotkał się z nimi Michał Napiórkowski.

 • Wojtek Urbański o nowych płytach

  3 listopada w klubie Pijana Czapla wystąpił Wojtek Urbański. Po olsztyńskim koncercie w studiu Radia UWM FM opowiadał m.in. o pracach nad nowym solowym albumem, soundtracku do serialu "Ultraviolet", współpracy z Justyną Święs i Wojtkiem Mazolewskim oraz zamkniętej historii duetu Rysy.

 • Żywiołak gra pieśni pół/nocy

  "Pieśni pół/nocy" to tytuł nowego albumu grupy Żywiołak. O płycie, która ukazała się 6 października opowiadał na naszej antenie Robert Jaworski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Napiórkowskiego.

 • TAU w Olsztynie o muzyce i... Bogu

  22 października w klubie Nowy Andergrant wystąpił TAU, czyli Piotr Kowalczyk. Raper debiutował w 2008 roku jako Medium. Jest także producentem muzycznym i założycielem wytwórni Bozon Records. W Olsztynie spotkał się z nim Marcin Stankiewicz.

 • 20 lat Maleo Reggae Rockers

  Zespół Maleo Reggae Rockers 14 października wystąpił w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant. Koncert był częścią trasy z okazji 20-lecia grupy. Z Darkiem Malejonkiem spotkał się Michał Napiórkowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

 • Mariusz Duda w audycji #muzykatoprzyprawa

  "Fractured" to piąte wydawnictwo projektu Lunatic Soul, za który odpowiedzialny jest lider Riverside - multiinstrumentalista Mariusz Duda. Album ukazał się 6 października. O pracach nad nim w audycji #muzykatoprzyprawa z twórcą piosenek rozmawiał Adam Fokow.

 • Marta Andrzejczyk zaprasza na... kolację z Brelem

  "Kolacja z Brelem" - to nowy recital przygotowany przez Martę Andrzejczyk. Aktorka i wokalistka z Olsztyna prezentuje swoje wersje piosenek francuskich w aranżacjach Roberta Bielaka. Premiera miała miejsce 22 października w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena.

 • Hańba! in Allenstein

  Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba! dotarła w końcu do Olsztyna. Choć muzycy wolą mówić, że do Allenstein. 12 października byli gośćmi drugiej edycji Festiwalu Mendelsohna. Po koncercie w Galerii Sowa spotkał się z nimi Michał Napiórkowski.

 • Kortez o nowej płycie w Radiu UWM FM

  3 listopada ukaże się drugi album Korteza pt. "Mój Dom". Artysta wystąpił 12 października w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. W studiu Radia UWM FM opowiedział nam także o nowym wydawnictwie i piosenkach.

 • Janek Samołyk i jego Czas najlepszy w życiu

  6 października ukazał się czwarty solowy album Janka Samołyka. "Czas najlepszy w życiu" to zarazem pierwszy krążek wyprodukowany przez niego. Opowiedział nam o tym w studiu Radia UWM FM przed swoim koncertem w Olsztynie.

 • SIKSA, czyli laska z misją

  22 września w olsztyńskiej Pijanej Czapli swoje historie ze sceny i między ludźmi wykrzyczała, wyśpiewała, opowiedziała dziewczyna, o której ostatnio rozmawia wielu obserwatorów polskiej sceny niezależnej. Maja Romaniewicz sprawdziła kim tak naprawdę jest... SIKSA.

 • Wicked Heads debiutują z przytupem

  "Superheroes" - to tytuł debiutanckiej płyty krakowskiej grupy Wicked Heads. Kilka dni po premierze odwiedzili Olsztyn. Przed koncertem w Galerii Sowa o swoich piosenkach opowiadali w audycji U Progu Bluesa.

 • Staram się dbać o ciszę

  "Już mi się tak nie chce krzyczeć. Wolę opowiadać o swoich uczuciach. Choć zdarzają mi się jeszcze niepokorne 3-minutowe wystąpienia. Mam już 40 lat, więc staram się chyba teraz bardziej dbać o ciszę" - mówił nam po koncercie w klubie Nowy Andergrant Piotr Dąbrówka.

 • We All Eat Clouds wracają z nową muzyką i... nazwą

  Wszyscy Jemy Chmury - już pod tym szyldem grupa We All Eat Clouds po rocznej przerwie wróciła na scenę. Młodzi muzycy wystąpili 2 września w Amfiteatrze im. Czesława Niemena jako gość finału drugiej edycji konkursu Fest Muza. Po koncercie odwiedzili także nasze studio.

 • Mean Thai wygrywa Fest Muzę 2017!

  Olsztyńska grupa Mean Thai wygrała drugą edycję konkursu młodych kapel Fest Muza 2017. Laureaci zgarnęli 5000 złotych. Drugą nagrodę - sesję nagraniową w studiu Radia UWM FM - zdobył zespół Kino. Trzecie miejsce przypadło formacji Green Hill.

 • Transsexdisco gra już 10 lat

  "To zaczęło się od rozmów w Kortowie w czerwcowe popołudnie 2007 roku" - wspominał na naszej antenie Damian Lange, lider grupy Transsexdisco. Zespół zagra jubileuszowy koncert 2 września w Amfiteatrze im. Czesława Niemena.

 • 25 lat grupy Big Day

  22 sierpnia w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie grupa Big Day świętował swoje 25-lecie. W magazynie muzycznym Trzy Po Trzy historię zespołu założonego w 1992 roku wspominali: Ania Zalewska-Ciurapińska i Marcin Ciurapiński.

 • L.U.C. - OGF 2017

  To był jeden z najbardziej szalonych koncertów czwartej edycji Olsztyn Green Festivalu. L.U.C. z kilkudziesięcioosobową orkiestrą na scenie porwali publiczność zgromadzoną nad jeziorem Ukiel do wspólnej zabawy. O projekcie Rebel Babel Łukasz Rostkowski opowiedział Michałowi Napiórkowskiemu.

 • Xxanaxx - OGF 2017

  Podczas czwartej edycji Olsztyn Green Festivalu świetny koncert nad jeziorem Ukiel zagrała grupa Xxanaxx. Choć w naszym mieście bywają często - ten występ zdecydowanie był wyjątkowy. Z Klaudią Szafrańską i Michałem Wasilewskim rozmawiał Michał Napiórkowski.

 • Monika Borzym - OGF 2017

  28 lipca ukazał się najnowszy album Moniki Borzym "Jestem przestrzeń". O nim, ale także piosenkach Joni Mitchell, związkach swoich i muzycznego kompana Mariusza Obijalskiego z Olsztynem wokalistka opowiedziała nam podczas Green Festivalu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: