Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Karolina Lizer w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje była Karolina Lizer. Pochodząca ze Stręgielka pod Węgorzewem młoda wokalistka i kompozytorka opowiadała o swojej debiutanckiej płycie "Lśniąca. Łąkowe historie", a także występie w koncercie "Debiuty" zeszłorocznej edycji Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 • Marcin Świetlicki: Pisząc teksty liczę się z basem

  Najnowszy projekt muzyczny poety i wokalisty Marcina Świetlickiego pierwszy raz pojawił się w naszym regionie. Zespół Morświn zaprezentował materiał z wydanej wiosną płyty "Rewolucjaaa" podczas charytatywnego koncertu w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie koło Olsztyna.

 • Cezary Makiewicz w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje był Cezary Makiewicz. Z autorem przeboju "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa" rozmawialiśmy m.in. o Pikniku Country, ale też jego ostatnich nagraniach i planach na najbliższe miesiące. Posłuchajcie!

 • Wszechświat Anny Byaaz

  Anna Byaaz wydała właśnie płytę "Universe". Wrocławska wokalistka działała dotąd w takich projektach jak Byanca&Funktomas czy Polly Wants To Be A Hero. W ostatnim czasie skupiła się na muzyce elektronicznej i współpracy z producentem oraz instrumentalistą Pawłem Konikiewiczem. Wykłada również w Szkole...

 • Małe Przyjemności na Dni Olsztyna

  Marta Andrzejczyk i Ewa Pawlak poznały się przed laty w teatrze. Jednak gdy po dłuższej przerwie spotkały się ponownie w Olsztynie... zaczęły pisać piosenki. Tak powstały Małe Przyjemności. Do projektu zaprosiły jeszcze Piotra Banaszka. A 22 lipca zaprezentują się publiczności w Olsztynie.

 • Lasota w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje był Lasota - lider olsztyńskiej grupy Varmia. Rozmawialiśmy o najnowszej, wydanej w tym roku płycie "Bal Lada", ostatnich miesiącach w życiu zespołu oraz jego najbliższych planach koncertowych. Posłuchajcie!

 • Spięty o solowym albumie, powrocie na scenę i przyszłości Lao Che

  11 lipca Hubert "Spięty" Dobaczewski zaprezentował w Olsztynie piosenki ze swojej najnowszej solowej płyty "Black Mental". Przed koncertem w Amfiteatrze im. Czesława Niemena opowiedział Michałowi Napiórkowskiemu o pracy nad tym materiałem, zespole towarzyszących mu na scenie oraz przyszłości......

 • Krakowskie trio Dobry Wieczór zapowiada debiutancką EP-kę

  Dobry Wieczór to nowa krakowska grupa, którą tworzą: Katarzyna Staszko, Paweł Hahn i Bartosz Owczarek. Niedawno zadebiutowali singlem "Burza". A niebawem w sieci pojawi się kolejny klip zapowiadających ich pierwszą EP-kę "Troski". Posłuchajcie, co mówi o niej wokalistka związana wcześniej z...

 • Lenda/Kozub - zabawa muzyką z Marcinem Borsem

  Duet Lenda/Kozub jednogłośnie został wybrany największa indywidualnością konkursu tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Przed przyjazdem na festiwal wydał EP-kę "Zabawa w Dom". O pracy nad nią oraz kolejnych planach Paulina i Piotr opowiadali na antenie...

 • Popkultura zagrała w Olsztynie

  W 2020 roku grupa Popkultura wydała swój drugi album "Miłość Zdrada". Ale właściwie dopiero teraz z nowymi piosenkami ma okazję zaprezentować się na większych i mniejszych scenach. Przed koncertem w Olsztynie nasze radiowe studio odwiedził lider zespołu Maciek Olbrych.

 • Karolina Czarnecka w audycji Nazwij To Jak Chcesz

  W audycji Nazwij To jak Chcesz Karolina Czarnecka opowiadała o skierowanej do nastolatek platformie "Córy" oraz współpracy z Chórem Dziewczęcym "Skowronki" we wspólnym projekcie "What Happens When The Woman Takes Power". Z pochodząca z Sokółki wokalistką rozmawiał Wojciech Miśkiewicz.

 • Maken zaprasza na jubileuszową edycję Ostróda Reggae Festival

  Już w ten weekend w Ostródzie doroczne święto reggae. Przez trzy dni w amfiteatrze i jego okolicy będą rozbrzmiewać wszystkie odmiany pochodzącej z Karaibów muzyki. O poszczególnych scenach festiwalowych i artystach na nich występujących na antenie Radia UWM FM opowiadał Mirosław "Maken" Dzięciołowski.

 • Marcin Rumiński w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje był Marcin Rumiński. Rozmawialiśmy głównie o jego projekcie Rumun Bajdurzy, w którym przedstawia warmińskie bajki. Ale także o grupie Shannon i innych muzycznych wcieleniach olsztyńskiego multiinstrumentalisty.

 • Przedstawiamy laureatów 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"

  Jury 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie doceniło autorskie piosenki. Na antenie Radia UWM FM o swoich wrażeniach opowiadali laureaci konkursu: duet Lenda/Kozub, Piotr Zubek, Aleksandra Jeznach i Michał Wróblewski. A rozmawiał z nimi Piotr Szauer.

 • Połączyła ich poezja Baczyńskiego. Mela Koteluk i Kwadrofonik o współpracy i planach

  Mela Koteluk wystąpiła 26 czerwca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie z towarzyszeniem grupy Kwadrofonik. Wspólnie zaprezentowali piosenki z wydanej przed rokiem płyty "Atronomia Poety. Baczyński". O pracy nad albumem, wspólnych i indywidualnych planach rozmawiał z nimi Piotr Szauer.

 • Paula & Karol: Avengersi polskiej sceny alternatywnej

  Zespół Paula & Karol właśnie wydał swoją piątą płytę "Lifestrange". O pracy nad albumem w czasach pandemii i artystycznej bliskości mimo dzielących artystów setek kilometrów opowiadała nam Paula Bialski. "Jeszcze przed pandemią czułam niepokój" - przyznaje wokalistka.

 • Lonely Tree Sound w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje był Kamil Gorzka z olsztyńskiego kolektywu Lonely Tree Sound. Właśnie ukazała się jego trzecia płyta "Ludzie we mgle". O tym wydawnictwie, ale też koncertowych planach opowiadał w studiu Radia UWM FM. Posłuchajcie!

 • Krzysztof Cugowski zagrał w Olsztynie z Zespołem Mistrzów

  "Sen o dolinie", "Twoje radio", "Demony wojny" czy "Martwe morze" - to tylko niektóre utwory, które wybrzmiały 24 czerwca ze sceny Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie. Letni sezon koncertowy w stolicy regionu otworzył występ Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów.

 • Hipis z Łydki Grubasa w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje był lider olsztyńskiej grupy Łydka Grubasa - Bartosz "Hipis" Krusznicki. Wokalista opowiedział o kulisach pracy nad teledyskiem do singla "Ona Mówi". Zdradził także plany koncertowe zespołu na kolejne miesiące.

 • Nowy album Lonely Tree Sound

  Lonely Tree Sound to kolektyw z Olsztyna grający muzykę reggae i dub w elektronicznym wydaniu. Właśnie ukazała się jego trzecia płyta "Ludzie we mgle". Podobnie jak dwie wcześniejsze, została nagrana w studiu Dj'a Faudy w podolsztyńskich Rapatach. Naszym gosciem był Kamil Gorzka.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: