Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Budyń i Bajzel - razem i osobno

  Jacek "Budyń" Szymkiewicz i Piotr "Bajzel" Piasecki - to jedne z barwniejszych postaci rodzimej sceny muzycznej. Poznali się w grupie Pogodno, od sześciu lat tworzą też duet Babu Król. I z nim właśnie 28 października wystąpili w sali kameralnej olsztyńskiego Amfiteatru. Ale nam opowiedzieli...

 • Poznajcie Kwiat Jabłoni

  Jeszcze kilka miesięcy temu mało kto wiedział o ich istnieniu. Dziś wyprzedają koncerty w całej Polsce i zapowiadają premierę debiutanckiej płyty. Kwiat Jabłoni - czyli rodzinny duet siostry i brata: Kasi Sienkiewicz i Jacka Sienkiewicza - to zdecydowanie jedno z objawień 2018 roku na polskiej scenie muzycznej.

 • Lao Che z kolejną lekcją WOS-u w Olsztynie

  27 października w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (kolejny raz w tym roku na Warmii) piosenki w nowej płyty "Wiedza o Społeczeństwie" zaprezentował zespół Lao Che. O Polsce, Polakach, duchowości, wierze i Bogu, ale też koncertach opowiedział nam Hubert "Spięty" Dobaczewski....

 • Posłuchaj debiutanckiej płyty Frontal Cortex

  Frontal Cortex to progrockowa kapela założona w 2015 roku w Olsztynie. Jak podkreślają muzycy - w swoich utworach duży nacisk kładą na emocje i uczucia. 26 października ukazał się ich debiutancki album zatytułowany "Passage" - nagrany i wyprodukowany w studiu Radia UWM FM przez Radka Hrynka.

 • Crush zagrał w studiu Radia UWM FM

  12 października w studiu Radia UWM FM gościliśmy trójmiejską grupę Crush. Młody heavy metalowy zespół zagrał swój premierowy materiał oraz opowiedział nam o swoich planach. Ich występ zainaugurował nowy cykl muzycznych Live Sesji. Raz w miesiącu będziemy zapraszać Was na spotkania z młodymi zespołami.

 • Radioslam chce zdobyć świat

  "Za kilka lat będziemy światowymi gwiazdami!" - zapowiada lider grupy RADIOSLAM Stas Lamaki. Zespół wrócił do Olsztyna po zwycięstwie w konkursie Fest Muza i zagrał koncert w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena. Muzycy odwiedzili też nasze radiowe studio, by opowiedzieć o swoich planach.

 • Grzegorz Turnau wraca do Anglii

  "Bedford School" to tytuł nowego albumu Grzegorza Turnaua, który ukaże się 9 listopada. Artysta z Krakowa nagrał piosenki po angielsku. I to pożyczone od swoich idoli z czasów, gdy uczył się w szkole na Wyspach. A do studia i na koncerty zaprosił m.in. olsztyńską grupę Shannon. O czym opowiadał na antenie...

 • (Nie tylko) jazzowe trio Mike'a Parkera

  Mike Parker's Trio Theory to zespół wykonujący oryginalne kompozycje inspirowane różnymi nowoczesnymi stylami muzycznymi oraz własne interpretacje jazzowych standardów. Zarażają rockową energią, klasycznym odczuwaniem dynamiki, awangardową paletą nastrojów oraz rytmem i harmonią zaczerpniętą ze współczesnego...

 • Pablopavo o nowej płycie Marginal

  Piąty krążek Pablopavo i Ludzików "Marginal" to ukłon w stronę klimatów disco, muzyki lat 70-tych. To płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. O wydawnictwie, które ukazało się 12 października na naszej antenie opowiadał Paweł Sołtys.

 • Słoń w RapStancji

  5 października miała miejsce premiera trzeciej solowej płyty Słonia - poznańskiego MC znanego głównie ze współpracy z producentem Mikserem, a także grupą WSRH. Najnowszy krążek zatytułowany "Mutylator" to kontynuacja dobrze znanej fanom rapera horrorcore'owej stylistyki, w której artysta wiedzie prym...

 • Romantycy Lekkich Obyczajów w jesiennej trasie

  24 miasta odwiedzą jesienią Romantycy Lekkich Obyczajów. Olsztyńska grupa zabiera z sobą w trasę także kilka zaprzyjaźnionych kapel, w tym trzy olsztyńskie grupy: Brylanty & Bażanty, Rosochate oraz Traffic Junky. Z Adamem Millerem i Damianem Lange spotkaliśmy przed koncertem w klubie Nowy Andergrant.

 • Nie żałuję żadnej piosenki

  30 września w olsztyńskiej Galerii Sowa swoje piosenki - te starsze i najnowsze - z towarzyszeniem zespołu Ajagore zaśpiewała Grażyna Łobaszewska. Na Warmię wróciła po dłuższej przerwie. Stąd też duże zainteresowanie i aż dwa koncerty z potrzeby publiczności. Z artystką spotkała się Marta Wróblewska.

 • Olsztyńskie reminiscencje na nowej płycie Waldemara Chylińskiego

  Trójmiejski pieśniarz Waldemar Chyliński wydał nowy album "Stało się życie". Znalazło się na nim kilka piosenek stworzonych dzięki współpracy z kompozytorami związanymi z Olsztynem. W studiu Radia UWM FM autor opowiedział nam o tym wydawnictwie. Wspominaliśmy też czasy jego studiów w Wyższej Szkole...

 • Między Poznaniem a Olsztynem

  Pochodzi z Olsztyna, ale obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu. Na Warmii najczęściej możemy usłyszeć ją u boku Skank Rangera i grupy Lonely Tree Sound. Ale już zapowiada, że niebawem światło dzienne ujrzą jej nowe projekty. Poznajcie Olę Rawską, czyli I-Steppa. Z wokalistką spotkała się Joanna Nawotka.

 • Lepią piosenki inne od innych

  Ona - młoda i niezwykle zdolna wokalista oraz autorka tekstów, laureatka m.in. głównej nagrody Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. On - od kilkunastu lat frontman, wokalista i gitarzysta grupy Mjut. Julita Zielińska i Patryk Kienast niebawem zadebiutują fonograficznie jako...

 • Szymonmówi wygrywa 35. Maraton Piosenki Osobistej

  Pochodzi z Bydgoszczy, ale obecnie mieszka w Warszawie. Pracuje z osobami wykluczonymi społecznie. Jest też animatorem kultury i barmanem. Pisze "najpiękniejsze piosenki o najgorszych rzeczach". Inspirują go: Lenny Valentino, Myslovitz, Bee Gees i Modern Talking. Co powstaje z tej wybuchowej mieszanki?

 • Poznajcie kujawskie Panieneczki

  Znają się od sześciu lat. W tym roku zagrały m.in. na Open'er Festivalu oraz katowickim OFF-ie. Jesienią ruszają we wspólną trasę koncertową z Kortezem. W sierpniu wydały debiutancką EPkę. "Opowieści zasłyszane na wiosce" to połączenie tradycji Kujaw ze współczesnym elektronicznym brzmieniem.

 • Oscar Jensen nagrał debiutancką płytę

  "To jest płyta o mnie. Znalazły się na niej wszystkie emocje, które miałem przez wiele lat w sobie i wylałem je w muzyce" - opowiadał o swoim debiutanckim solowym krążku "Hello" Oscar Jensen. Wokalista był gościem audycji Uwierz w Muzykę przed koncertem w olsztyńskim klubie Carpenter Inn.

 • Wielka gwiazda z Pakistanu w olsztyńskim Amfiteatrze

  W Pakistanie znają go niemal wszyscy. Imran Aziz Mian jest synem legendy muzyki qawwali i niezwykle popularnym artystą w swoim kraju. Wspólnie z Marią Rumińską i innymi muzykami z Polski w kilka dni stworzył materiał i nagrał płytę. Projekt "Warmia-Pakistan. Muzyka Bez Granic" usłyszycie już 31 sierpnia w...

 • Ralph Kamiński poruszył publiczność Olsztyn Green Festivalu 2018

  Sam jest wegetarianinem. Dlatego na na Olsztyn Green Festivalu czuł się znakomicie. Choć ma na koncie jedynie debiutancki album - zdołał zebrać spore grono fanów swoich piosenek. Co widać i słychać podczas jego koncertów. Z Ralphem Kamińskim nad jeziorem Ukiel rozmawiała Justyna Bryszewska.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: