Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Kolejne święto bluesa w Olsztynie za nami

  Czołowi polscy i zagraniczni muzycy bluesowi ponownie zagrali w Olsztynie. Tegoroczne XXVI Noce Bluesowe odbyły się w dniach 14-15 lipca. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji i wysłuchania rozmów z gośćmi festiwalu.

 • MaJLo na SLMF 2017

  „Over The Woods” to tytuł drugiego krążka Macieja Milewskiego - producenta, kompozytora, multiinstrumentalisty i wokalisty znanego jako MaJLo. Mieszkający w Gdańsku artysta, związany także ze sceną jazzową, wystąpił 9 lipca w Olsztynie podczas Slow Life Music Festivalu.

 • Buslav na SLMF 2017

  Autor jednego z najgłośniejszych debiutów fonograficznych 2016 roku na polskiej scenie muzycznej wystąpił 9 lipca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie podczas drugiej edycji Slow Life Music Festivalu. Nam opowiedział o swoich piosenkach i postrzeganiu świata.

 • Henry David’s GUN na SLMF 2017

  Za nami kolejna edycja Slow Life Music Festivalu. Wśród gości imprezy zachęcającej do zwolnienia biegu i złapania oddechu przy dźwiękach najlepszej songwriterskiej muzyki pojawił się zespół Henry David's GUN. Z muzykami spotkał się Piotr Szauer.

 • Raz Dwa Trzy na zamku w Olsztynie

  Podczas 44. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" naszą redakcję odwiedzili muzycy zespołu Raz Dwa Trzy. Grupa 30 czerwca zagrała koncert na zamkowym dziedzińcu w Olsztynie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Adamem Nowakiem.

 • Łukasz Jędrys zwycięzcą 44. Spotkań Zamkowych

  Za nami 44. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Nagrodę główną konkursu zdobył olsztynianin Łukasz Jędrys. Gośćmi festiwalu byli m.in. Marek Dyjak, Raz Dwa Trzy i Jerzy Satanowski z koncertem z okazji jubileuszu 45-lecia pracy artystycznej.

 • Natalia Nykiel zaśpiewała w Kortowie

  Olsztyn był ostatnim przystankiem tegorocznej trasy Red Bull Tour Bus. 21 czerwca na kortowskiej plaży zaśpiewała Natalia Nykiel. Wokalistka przed koncertem odwiedziła studio Radia UWM FM i opowiedziała nam o tej przygodzie oraz najbliższych planach.

 • Od Ajdola do Idola

  Mariusz Dyba w maju wygrał program Idol. Pochodzący z Ornety wokalista (absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie) opowiedział nam o swoich solowych planach, pracy nad nowym albumem grupy Chemia oraz wrażeniach z telewizyjnego show.

 • Grzech Piotrowski zaprasza na Wschód Piękna

  Od 30 czerwca do 2 lipca w Dorotowie, Olsztynku i Olsztynie zaplanowano koncerty kolejnej edycji festiwalu Wschód Piękna. To pomysł Grzecha Piotrowskiego, który na Warmię zaprasza swoich muzycznych przyjaciół z różnych stron świata. Artysta opowiedział nam także o swojej nowej... symfonii.

 • Powroty i spotkania

  25 maja w olsztyńskiej Galerii Sowa wystąpili: Waldemar Śmiałkowski, Andrzej Czamara i Marcin Skrzypczak. Dla śpiewających autorów był to powrót na scenę po dłuższej przerwie. I świetny pretekst do spotkania literacko-muzycznego środowiska naszego miasta.

 • Igorilla, czyli solowy projekt Igora Seidera

  Wokalista i raper znany z występów w zespołach Mama Selita i Polskie Karate wystąpił na małej scenie tegorocznej Kortowiady. Nam opowiedział o swoim solowym projekcie, debiutanckiej płycie i planach na najbliższa przyszłość.

 • Blue Veins dali się zapamiętać w Kortowie

  Blue Veins to duet. Tworzą go Mikołaj Białobrzewski (gitara,wokal) oraz Przemysław Zera (perkusja). Wystąpili w finale konkursu Kortofest 2017. Nie wygrali go, ale dali się zapamiętać. Nam opowiedzieli o swojej muzyce.

 • Chorzy wygrywają Kortofest

  To była już ósma edycja konkursu organizowanego podczas juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jurorzy jednogłośnie postanowili przyznać nagrody grupie Chorzy ze Szczecina. Na plaży kortowskiej 19 maja wystąpiło pięć kapel zakwalifikowanych wcześniej do Kortofestu.

 • Bluesmani z Chicago zagrali w Olsztynie

  16 maja w Galerii Sowa zagrał chicagowski kwartet The Steepwater Band. Koncert w Olsztynie był częścią ich długiej trasy po Europie Środkowo-Wschodniej promującej najnowszy album "Shake Your Faith". Z liderem zespołu, Jeffem Massey'em rozmawiał Karol Kotański.

 • Debiut The Missing Part

  10 maja w olsztyńskiej Galerii Sowa wystąpił duet The Missing Part. Właśnie ukazała się ich debiutancka płyta. Z Natalią Kwiatkowską (uznaną dwukrotnie za najlepszą wokalistkę roku kwartalnika Twój Blues) i gitarzystą Robertem Kapkowskim spotkał się Karol Kotański.

 • Mirosław Czyżykiewicz zaśpiewał w Olsztynie

  7 maja w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie wystąpił Mirosław Czyżykiewicz. Jeden z najważniejszych artystów sceny literacko-muzycznej opowiedział nam o swojej ostatniej płycie i planach na przyszłość.

 • Mery Spolsky zapowiada debiutancki krążek

  "Miło było Pana poznać" - to tytuł debiutanckiej płyty wokalistki, gitarzystki i autorki piosenek, która nagrywa jako Mery Spolsky. Album ukaże się jesienią nakładem wydawnictwa Kayax. A artystkę usłyszymy 20 maja na Chill Stage podczas Kortowiady.

 • Marek Napiórkowski z nowym projektem w Olsztynie

  24 kwietnia w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie ze swoim nowym projektem Warszawa - New York City wystąpił znakomity jazzowy gitarzysta Marek Napiórkowski. Z artystą spotkał się Tomek Przytuła.

 • Powrót Riverside

  W olsztyńskim klubie Nowy Andergrant zespół Riverside inauguruje trasę koncertową "Towards The Blue Horizon Tour 2017". O powrocie na scenie po śmierci Piotra Grudzińskiego i planach grupy opowiadał w audycji Uwierz w Muzykę Mariusz Duda.

 • Ćwierć wieku na scenie Roberta Kasprzyckiego

  Śpiewający autor o duszy rockmana świętuje w tym roku 25-lecie artystycznej pracy. Z tej okazji planuje specjalne koncerty. Pracuje też nad nowymi piosenkami i myśli o płycie. 8 kwietnia odwiedził nas w kortowskiej redakcji.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: