Aktualności

Wywiady muzyczne

 • „Quo vadis” nominowane do Fryderyków

  Album z oratorium „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego nagrany przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską w Olsztynie został nominowany w dwóch kategoriach do nagrody „FRYDERYK 2017”. O wydawnictwie opowiadał na naszej antenie Piotr Sułkowski.

 • Bela Komoszyńska o nowej płycie Sorry Boys

  Roma jest trzecim studyjnym albumem Sorry Boys. Zespół wystąpił 4 marca w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant. Z pochodzącą z Działdowa wokalistką przed tym występem rozmawiał Michał Napiórkowski.

 • "Ciało Obce" z Nowego Kawkowa

  5 marca w studiu Radia UWM FM gościliśmy muzyków zespołu Happysad. Grupa koncertem w klubie Nowy Andergrant promowała nowy album "Ciało obce". Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Kubą Kawalcem i Maćkiem Ramiszem.

 • Szpital Św. Jakuba

  Paweł Szymański - mieszkający w Olsztynie śpiewający autor związany mocno ze sceną bluesową nowym wydawnictwem chce podsumować dwudziestoletnią muzyczną drogę. Premiera krążka i pierwszy koncert promocyjny już w maju.

 • Kolejna spowiedź Czesława Mozila

  Drugi tom "Księgi Emigrantów" grupy Czesław Śpiewa ukaże się 3 marca. Na płycie gościnnie pojawia się zespół muzyki barokowej Arte dei Suonatori. Jeszcze przed premierą wydawnictwa Czesław Mozil był naszym gościem w studiu Radia UWM FM.

 • Nowy krążek Transsexdisco

  "Surreal" to tytuł nowej płyty olsztyńskiej grupy Transsexdisco. Materiał powstawał przez trzy lata. O pracach nad piosenkami, nowym brzmieniu i zmianach w kapeli opowiedział nam Damian Lange.

 • Łona w audycji Rap Nau

  17 lutego w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant Łona i Webber promowali nowy album "Nawiasem Mówiąc". To kolejny świetnie przyjęty krążek duetu ze Szczecina, który ostatnio wystąpił w naszym mieście latem podczas Olsztyn Green Festivalu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Adamem Zielińskim.

 • Fińscy bluesmani w Olsztynie

  Koncert fińskiego duetu Micke Björklöf & Lefty Leppänen 11 lutego zainaugurował tegoroczny cykl Olsztyńskich Dobranocek Bluesowych. Z muzykami rozmawiał Karol Kotański.

 • "Mieszany" L.A.S.

  20 stycznia ukazał się drugi album projektu Jacka Lachowicza - L.A.S. Na płycie "Mieszany" znalazło się jedenaście piosenek. Muzyk opowiadał o wydawnictwie w magazynie muzycznym Radia UWM FM "Trzy Po Trzy".

 • Organek i jego "Czarna Madonna"

  20 stycznia w klubie Nowy Andergrant wystąpił zespół Organek. Był to pierwszy w tym roku koncert promujący wydany jesienią album "Czarna Madonna". O płycie opowiedział nam lider grupy - Tomasz Organek.

 • Raperzy z Barczewa wracają z nowym materiałem

  #Freenitaz to tytuł drugiego wydawnictwa spod szyldu Trinitaz. Raperzy z Barczewa opublikowali pierwszego singla zapowiadającego krążek. Odwiedzili także studio Radia UWM FM.

 • Debiut Łukasza Jędrysa

  Młody olsztyński autor śpiewający pod koniec 2016 roku wydał własnym sumptem debiutancką EPkę "Aperitif". Opowiadał nam o niej w "Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków".

 • Coma zagrała w CEiIK-u

  Łódzka grupa przyjechała do Olsztyna 3 grudnia, by promować swój nowy album "2005 YU55". Z wokalistą Piotrem Roguckim i perkusistą Adamem Marszałkowskim rozmawiał Daniel Świderski.

 • Dezerter zagrał w Olsztynie

  3 grudnia w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant jeden ze swoich ostatnich koncertów jesiennej trasy zagrała grupa Dezerter. Z perkusistą zespołu i autorem tekstów piosenek Krzysztofem Grabowskim spotkał się Michał Napiórkowski.

 • Bluesowa Dobranocka z Shaun Booker

  24 listopada amerykańska wokalistka bluesowa Shaun Booker wystąpiła wraz z gitarzystą John Del Toro Richardsonem na scenie kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Karola Kotańskiego.

 • Masha Qrella wystąpiła w studiu Radia UWM FM

  Pochodząca z Berlina wokalistka i autorka wystąpiła 26 listopada w studiu Radia UWM FM. Podczas specjalnej sesji live zaprezentowała z zespołem utwory z najnowszej płyty "Keys". Opowiedziała nam także o niej i swoich wrażeniach dotyczących Polski.

 • "Cincina" wyrównuje rekord UWUEMKI

  Piosenka z płyty "Sentiments" Julii Marcell przez prawie dwa lata utrzymywała się w naszej liście przebojów. Po 100 notowaniach wyrównała rekord należący dotąd do utworu "Imperium uboju" zespołu Hunter. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z wokalistką pochodzącą z Olsztyna.

 • Bajzel opowiada o "amOKu"

  18 listopada w olsztyńskim klubie Mech wystąpił Bajzel. Koncert był częścią trasy promującej nową płytę "amOK". Piotr Piasecki o krążku opowiadał w studiu Radia UWM FM.

 • Hunter w obronie wolności

  "Niewolność" - to tytuł najnowszego wydawnictwa grupy Hunter. Gościem magazynu muzycznego Radia UWM FM "Trzy Po Trzy" był wokalista i lider zespołu Paweł "Drak" Grzegorczyk. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

 • Tides From Nebula promuje Safehaven

  Po ponad dwóch latach od wydania poprzedniego albumu zespół Tides From Nebula wrócił wiosną z nową płytą „Safehaven”. O pracy nad nią oraz planach grupy 11 listopada przed koncertem w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant opowiadał nam Maciej Karbowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: