Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Wicked Heads debiutują z przytupem

  "Superheroes" - to tytuł debiutanckiej płyty krakowskiej grupy Wicked Heads. Kilka dni po premierze odwiedzili Olsztyn. Przed koncertem w Galerii Sowa o swoich piosenkach opowiadali w audycji U Progu Bluesa.

 • Staram się dbać o ciszę

  "Już mi się tak nie chce krzyczeć. Wolę opowiadać o swoich uczuciach. Choć zdarzają mi się jeszcze niepokorne 3-minutowe wystąpienia. Mam już 40 lat, więc staram się chyba teraz bardziej dbać o ciszę" - mówił nam po koncercie w klubie Nowy Andergrant Piotr Dąbrówka.

 • We All Eat Clouds wracają z nową muzyką i... nazwą

  Wszyscy Jemy Chmury - już pod tym szyldem grupa We All Eat Clouds po rocznej przerwie wróciła na scenę. Młodzi muzycy wystąpili 2 września w Amfiteatrze im. Czesława Niemena jako gość finału drugiej edycji konkursu Fest Muza. Po koncercie odwiedzili także nasze studio.

 • Mean Thai wygrywa Fest Muzę 2017!

  Olsztyńska grupa Mean Thai wygrała drugą edycję konkursu młodych kapel Fest Muza 2017. Laureaci zgarnęli 5000 złotych. Drugą nagrodę - sesję nagraniową w studiu Radia UWM FM - zdobył zespół Kino. Trzecie miejsce przypadło formacji Green Hill.

 • Transsexdisco gra już 10 lat

  "To zaczęło się od rozmów w Kortowie w czerwcowe popołudnie 2007 roku" - wspominał na naszej antenie Damian Lange, lider grupy Transsexdisco. Zespół zagra jubileuszowy koncert 2 września w Amfiteatrze im. Czesława Niemena.

 • 25 lat grupy Big Day

  22 sierpnia w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie grupa Big Day świętował swoje 25-lecie. W magazynie muzycznym Trzy Po Trzy historię zespołu założonego w 1992 roku wspominali: Ania Zalewska-Ciurapińska i Marcin Ciurapiński.

 • L.U.C. - OGF 2017

  To był jeden z najbardziej szalonych koncertów czwartej edycji Olsztyn Green Festivalu. L.U.C. z kilkudziesięcioosobową orkiestrą na scenie porwali publiczność zgromadzoną nad jeziorem Ukiel do wspólnej zabawy. O projekcie Rebel Babel Łukasz Rostkowski opowiedział Michałowi Napiórkowskiemu.

 • Xxanaxx - OGF 2017

  Podczas czwartej edycji Olsztyn Green Festivalu świetny koncert nad jeziorem Ukiel zagrała grupa Xxanaxx. Choć w naszym mieście bywają często - ten występ zdecydowanie był wyjątkowy. Z Klaudią Szafrańską i Michałem Wasilewskim rozmawiał Michał Napiórkowski.

 • Monika Borzym - OGF 2017

  28 lipca ukazał się najnowszy album Moniki Borzym "Jestem przestrzeń". O nim, ale także piosenkach Joni Mitchell, związkach swoich i muzycznego kompana Mariusza Obijalskiego z Olsztynem wokalistka opowiedziała nam podczas Green Festivalu.

 • Mary Komasa - OGF 2017

  Pochodzi z artystycznej rodziny. Choć urodziła się w Poznaniu, wiele lat spędziła za granicą. Dwa lata temu zadebiutowała imiennym krążkiem utrzymanym w dream popowej stylistyce. Mary Komasa podczas Olsztyn Green Festivalu opowiedziała nam także o pracy nad kolejnym albumem.

 • Ballady i Romanse - OGF 2017

  Czy sukces filmu "Córki Dancingu" przełożył się na zainteresowanie muzyką sióstr Barbary i Zuzanny Wrońskich? Dlaczego występ na Olsztyn Green Festivalu był dla nich szczególny? I co planują na najbliższą przyszłość? O tym opowiadały nam w połowie sierpnia nad jeziorem Ukiel.

 • Swiernalis - OGF 2017

  Elegant nihilista. Jego życie jest podobno gotowym scenariuszem smutnego dramatu. We wrześniu 2016 roku wydał debiutancką płytę "Drauma". O niej i swoich piosenkach opowiedział nam podczas 4. Olsztyn Green Festivalu.

 • Paula i Karol - OGF 2017

  Choć ich rodziny pochodzą z naszych stron, w tym roku pierwszy raz mogli zagrać swoje piosenki w Olsztynie podczas Green Festivalu. Przed swoim koncertem Paula Bialski i Karol Strzemieczny odwiedzili studio Radia UWM FM.

 • Jaki był 4. Olsztyn Green Festival?

  Po czwartej edycji Olsztyn Green Festivalu mamy mieszane uczucia. Dobre koncerty przeplatały się z poprawnymi, ale też czymś, co moglibyśmy nazwać "otwartymi próbami". Frekwencyjnie impreza odniosła kolejny sukces. Stawiając na alternatywną scenę i sprawdzoną formułę.

 • Olsztynianin na festiwalu Audioriver

  Piotr Bejnar to pochodzący z Olsztyna producent, live-performer, dj, dźwiękowiec i założyciel Otake Records. W maju - po kilku latach obecności na scenie - wydał swoją debiutancką płytę "Album". Opowiedział nam o niej podczas tegorocznej edycji festiwalu Audioriver.

 • Gram to, co lubię

  Romek Puchowski to muzyk awangardowy i bluesowy. Wokalista, instrumentalista, singer-songwriter. Przede wszystkim solista, ale także twórca i lider alternatywnej formacji Von Zeit. Współpracuje i grywa z wieloma wybitnymi postaciami polskiej i europejskiej sceny muzycznej. Nam opowiedział o tych projektach.

 • Watermelon Slim pierwszy raz w Polsce

  Watermelon Slim, czyli Bill Homans to gitarzysta znany z posługiwania się techniką slide, wokalista i harmonijkarz. 17 razy nominowany do Blues Music Award, dwukrotnie zdobył tę nagrodę. Do Polski przyjechał po raz pierwszy w wieku 68 lat. Zagrał jako gwiazda tegorocznych XXVI Olsztyńskich Nocy Bluesowych.

 • Kolejne święto bluesa w Olsztynie za nami

  Czołowi polscy i zagraniczni muzycy bluesowi ponownie zagrali w Olsztynie. Tegoroczne XXVI Noce Bluesowe odbyły się w dniach 14-15 lipca. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji i wysłuchania rozmów z gośćmi festiwalu.

 • Z pamiętnika... dobrej zmiany

  O swojej tegorocznej, najbardziej osobistej płycie "O zgubnym wpływie wyższych uczuć", Kortowie i Przystanku Woodstock, ale też próbie ucieczki od bieżących spaw i polityki oraz nowych piosenkach w studiu Radia UWM FM opowiadał Piotr Bukartyk.

 • MaJLo na SLMF 2017

  „Over The Woods” to tytuł drugiego krążka Macieja Milewskiego - producenta, kompozytora, multiinstrumentalisty i wokalisty znanego jako MaJLo. Mieszkający w Gdańsku artysta, związany także ze sceną jazzową, wystąpił 9 lipca w Olsztynie podczas Slow Life Music Festivalu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: