Aktualności
27.02.2018

Ciekawość - pierwszy stopień do... radia!

Za nami kolejne przesłuchania w Radiu UWM FM. Młodzi ludzie otwarci na nowe wyzwania, ciekawi świata i kochający dobrą muzykę, zrobili pierwszy krok, aby niebawem rozpocząć współpracę z naszą redakcją. Jakie mają pomysły na siebie i dlaczego chcą sprawdzić się właśnie w radiu? Posłuchajcie!

Przesłuchania odbyły się 23 i 24 lutego. To jedna z dwóch oficjalnych okazji w roku, by dołączyć do zespołu Radia UWM FM. Ale też sygnał, że Radio UWM FM jest miejscem szlifowania dziennikarskich talentów. To właśnie w naszej redakcji najszybciej nauczycie się podstaw pracy reportera radiowego, dostaniecie szansę na tworzenie własnych audycji.

Do zespołu z ciekawym pomysłem i chęcią współpracy dołączyć można w każdej chwili. Nabór ma tylko o tym przypominać. W Kortowie przy Kanafojskiego 1 swoją dziennikarską karierę rozpoczynało wielu dziennikarzy i prezenterów, znanych dziś z "dużych mediów". To m.in. Kasia Staszko i Piotr Bułakowski (RMF FM), Radek Nałęcz (Muzo FM), Michał Prokopowicz (Eska Rock, wcześniej Antyradio), Monika Trętowska (Polskie Radio, wcześniej Chilli Zet), Michał Fedusio (Program 3 Polskiego Radia), Tomek Tylicki (TVP2), Adrian Brzozowski (Polsat Sport), Albert Kowalczyk (CGM, wcześniej Wirtualna Polska), Kamil Wicik (Radio Gdańsk), Małgorzata Sadowska i Dominik "Domino" Chowaniec (Radio Olsztyn).

Wśród tych, którzy pojawili się w weekend w naszej redakcji byli głównie studenci. I to nie tylko dziennikarstwa i komunikacji społecznej, ale także filologii (angielskiej, germańskiej), prawa, administracji, informatyki czy pracy socjalnej. Wielu z nich podkreślało, że radiem interesują się od dawna a na przesłuchania przyszli z ciekawości. "Ciekawość to był pierwszy stopień, który mnie tutaj sprowadził. Ciekawość poznania, jak tutaj jest. Chciałbym się czegoś nowego nauczyć i może rozwijać w przyszłości w tym kierunku" - mówił Łukasz, który interesuje sportem. A Kinga, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej - przynała, że do przyjścia do Radia UWM FM zachęcali ją znajomi. "Chyba dorosłam do tego, żeby spróbować tutaj, zobaczyć, jak to jest. Sprawdzić, czym się zajmujecie."

Posłuchajcie dlaczego zdecydowali się spróbować swoich sił w Radiu UWM FM. I jak poradzili sobie z naszymi zadaniami ;-)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: