Aktualności

Inne

 • Zimowe przesłuchania w Radiu UWM FM

  Nie przegap tego! Już 20 i 21 lutego zapraszamy na kolejne przesłuchania do zespołu Radia UWM FM. Szukamy osób otwartych na nowe doświadczenia, kontaktowych, z pomysłami na audycje lub chęcią nauczenia się podstaw pracy prezentera i reportera radiowego.

 • Orkiestra w Olsztynie zagrała tysiącami serc

  Za nami 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zapomnijmy go! W każdym aspekcie. Milionów uśmiechniętych twarzy, radości pomagania i bycia razem. Ale też tragedii, która stała się udziałem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Niech nas to nauczy, jak wielką, wręcz zabójczą moc mają słowa i mowa......

 • Już prawie sześć lat biegają na sześć łap

  Za nami świąteczny Bieg na Sześć Łap. 16 grudnia w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie od rana ustawiała się długa kolejka chętnych do przespacerowania się z czworonogiem z tej placówki. Akcję zapoczątkowała już prawie sześć lat temu Monika Dąbrowska.

 • Posłuchaj nagrodzonej audycji Radia UWM FM i spotkaj się z jej autorkami

  12 grudnia zapraszamy na spotkanie z naszymi redakcyjnymi koleżankami Kingą Weber i Agnieszką Wójcik - studentkami trzeciego roku dziennikarstwa, które zdobyły główną nagrodę jury oraz nagrodę publiczności konkursu na audycję radiową „Zapytaj o Polskę”.

 • Reportaż Radia UWM FM nagrodzony w Gdańsku!

  Agnieszka Ida Wójcik i Kinga Weber z Radia UWM FM zdobyły główną nagrodę jury oraz nagrodę publiczności konkursu na audycję radiową "Zapytaj o Polskę" zorganizowanego w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rozgłośni Studenckich „Radioucze(L)ni” w Gdańsku.

 • Piotr Grzymowicz ponownie prezydentem Olsztyna

  Za nami druga tura wyborów prezydenckich w Olsztynie. Przez kolejnych pięć lat miastem rządzić będzie dotychczasowy włodarz Piotr Grzymowicz. Nowego-starego prezydenta zapytaliśmy m.in o najważniejsze wyzwania, które stoją przed nim i jego urzędnikami oraz współpracę ratusza z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w...

 • Zrobili pierwszy krok. Teraz rozpoczną przygodę z radiem!

  Za nami jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM. Jak zwykle na początku nowego roku akademickiego dajemy szansę dołączenia do naszego zespołu redakcyjnego studentom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ale też wszystkim tym, którzy chcieliby sprawdzić się na antenie. Dlaczego zdecydowali się zrobić ten...

 • Baba Fest 2018

  Trwa ósma edycja Olsztyńskiego Festiwalu Rozwoju i Inspiracji BABA FEST 2018. W związku z tym rozmawialiśmy z przedstawicielkami partnera tego wydarzenia: Dyrektor ds Parametryzacji Rachunków Citi Service Center Poland Beatą Kierońską oraz Kierownik ds Implementacji Klientów Citi Service Center Poland Martą Dorosz.

 • Rozpocznij przygodę z radiem w Kortowie!

  Zapraszamy na jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM! Czekamy na Was 25 i 26 października od 15 do 18 w redakcji przy ul. Kanafojskiego 1 w Kortowie. Tu nauczysz się wszystkiego od podstaw. Jeśli myślisz o pracy w radiu lub po prostu chcesz zacząć realizować się przy mikrofonie - zrób ten pierwszy krok!

 • Nowe audycje, wyczekiwane powroty - czyli jesień na 95,9 fm

  We wrześniu na antenę po wakacyjnej przerwie wracają pierwsze audycje. Przygotowaliśmy też dla Was kilka nowości. Rozmowy z silnymi, ambitnymi, czasem szalonymi kobietami, studenckie porady prawne, trochę muzycznej teorii i garść sportowych emocji. Co jeszcze? Przekonaj się i nastaw jesienią na Radio UWM FM!

 • Pomóżmy Zosi stanąć na nóżkach!

  Zosia Czerniecka jest pogodnym, uśmiechniętym dzieckiem, które nie rozumie dlaczego nie może wstać. Nóżki dziewczynki powyginane są w dwie strony. Gdyby spróbowała wstać - połamią się jak zapałki. Jedyną nadzieją jest operacja, której chcą podjąć się lekarze ze Stanów Zjednoczonych. Potrzeba jednak ponad 600...

 • Krew potrzebna jest zawsze!

  Choć medycyna w XXI wieku rozwija się bardzo szybko i jest w stanie pomóc coraz większej liczbie chorych, nie zmienia się jedno - wciąż potrzebna jest krew. Nie da się jej zastąpić żadnym lekiem a jest niezbędna, by ratować życie. Dlatego często przypominamy - to nic nie kosztuje, a jest bardzo ważne!

 • Pomóżmy Martynce chwycić szczęście... z Joanną Jędrzejczyk

  Gdy zadzwoniła do nas była bardzo poruszona - problemami małej Martynki i tym, że mimo kilku głośnych akcji tak niewiele udało się do tej pory uzbierać z kwoty, która potrzebna jest do przeprowadzenia operacji w USA. Joanna Jędrzejczyk włączyła się w akcję Pomagamy Martynce - Chwycić Szczęście.

 • Martynka potrzebuje naszej pomocy!

  Ma 10 lat. Interesuję się przyrodą, kocha zwierzęta. Marzy by w przyszłości zostać weterynarzem. Urodziła się z Zespołem Polanda. Ostatnio wykryto u niej także Radial Club Hand. To bardzo rzadka choroba. Lekarze w Polsce nie mogą już jej pomóc. Potrzebna jest kosztowna operacja przeprowadzona przez amerykańskich...

 • Znamy projekty, które powalczą o środki z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

  Prawie 4 miliony złotych będą mogli wykorzystać w przyszłym roku mieszkańcy Olsztyna na realizację projektów zgłoszonych w szóstej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. 16 lipca w ratuszu podczas konferencji prasowej zaprezentowano te, które przeszły weryfikację urzędników. We wrześniu startuje głosowanie.

 • Spędź wakacje... w Radiu UWM FM!

  Zapraszamy na wakacyjne praktyki w Radiu UWM FM. W lipcu oraz w sierpniu w naszej redakcji możesz nauczyć się pracy reportera radiowego, poznać tajniki tworzenia audycji i spróbować swoich sił przed mikrofonem. Zapisy trwają do końca lipca. Sprawdź szczegóły!

 • Gramy dla Was od 17 lat. Zapraszamy na urodziny!

  Zapraszamy na urodzinowe spotkanie w olsztyńskim Mchu! Gramy dla Was już 17 lat. W sobotę 23 czerwca zajrzyjcie na olsztyńską starówkę, by wspólnie z nami świętować kolejny rok w eterze. Gwarantujemy świetną muzykę, atmosferę, rozmowy do rana oraz... kilka niespodzianek.

 • Zapraszamy na III Noc Radiowców w Kortowie!

  Kolejny raz wsiadamy w radiowy wehikuł czasu. Na 95,9 fm wracają na tę jedną "Noc" audycje, których mogliście słuchać w Radiu UWM FM od 2001 roku. W redakcji czekać będą na Was byli i obecni dziennikarze, prezenterzy, współpracownicy rozgłośni z Kortowa. Zapraszamy 14 kwietnia!

 • Dzień Kobiet i... Mężczyzn z Radiem UWM FM!

  Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn zapraszamy do udziału w konkursie. 8 i 9 marca na antenie Radia UWM FM będziemy uszczęśliwiać panie i panów, którzy zdecydują się wziąć udział w naszej zabawie. Na czym polega i co można wygrać? Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem!

 • Ciekawość - pierwszy stopień do... radia!

  Za nami kolejne przesłuchania w Radiu UWM FM. Młodzi ludzie otwarci na nowe wyzwania, ciekawi świata i kochający dobrą muzykę, zrobili pierwszy krok, aby niebawem rozpocząć współpracę z naszą redakcją. Jakie mają pomysły na siebie i dlaczego chcą sprawdzić się właśnie w radiu? Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: