Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Trwa rekrutacja w programie Erasmus +

  Hiszpania, Portugalia, Francja, Niemcy a może Turcja lub Finlandia? Program Erasmus + daje studentom i absolwentom możliwość wyjazdu zagranicznego - naukowego lub zawodowego. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa właśnie rekrutacja. Sprawdziliśmy na czym polega.

 • GameLake Jam - noc kodowania w Olsztynie

  To impreza skierowana m.in. do programistów, grafików komputerowych, studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UWM, których łączy wspólna pasja tworzenia gier multimedialnych. Zaplanowano ją 9 i 10 marca w budynku Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

 • UWM gotowy na nowe wyzwania

  Rektor UWM odebrał z rąk przedstawiciela Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego symboliczny czek na kwotę ponad 33 milionów złotych. Pieniądze przyznano uczelni w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Zintegrowane programy rozwoju uczelni”. Poznaliśmy też plany rozwoju Uniwersytetu na najbliższe lata.

 • Poznaj gwiazdy tegorocznej Kortowiady!

  Przedstawiamy pierwsze gwiazdy tegorocznej Kortowiady! Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ogłosiła, że w maju podczas juwenaliów w Kortowie wystąpią artyści dobrze znani Wam z anteny Radia UWM FM. Sprawdźcie sami!

 • Dzień Języka Ojczystego na UWM

  Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w środę 21 lutego na uroczyste obchody Dnia Języka Ojczystego. W programie m.in. dyktando, spotkania autorskie oraz rozstrzygnięcia konkursów: "O Trzcinę Kortowa" i "Mów poprawnie - to jest modne".

 • Już niebawem XIV Gamegrinder

  Akademicki Klub Miłośników Fantastyki „Olifant” zaprasza na czternastą edycję Kortowskiego Mini-konwentu Gier Towarzyskich "Gamegrinder". Chcecie pograć we współczesne gry towarzyskie (planszowe, karciane bitewne a nawet fabularne)? Zajrzyjcie 17 lutego do Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w...

 • Na UWM powstanie kierunek sportowy?

  Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapowiada pracę nad utworzeniem na uczelni nowego kierunku sportowego. Związane jest to z chęcią zagospodarowania terenów na olsztyńskich Pozortach należących do UWM. Propozycje prof. Ryszard Górecki ma przedstawić podczas najbliższych posiedzeń Senatu i...

 • Czym jest Ustawa 2.0?

  Kończą się prace dotyczące tzw. Ustawy 2.0, nowelizującej prawo o szkolnictwie wyższym. Określa się ją "Konstytucją dla nauki". Zmiany dotyczyć będą m.in.: procesu parametryzacji, ewaluacji dyscyplin naukowych, funkcjonowania senatu uczelni, zakresu obowiązków rektora czy utworzenia rad uczelni.

 • Już w sobotę XV Bal Uniwersytecki

  W najbliższą sobotę w Bibliotece UWM obędzie się jubileuszowy 15. Bal Uniwersytecki. Bawić będą się na nim osoby związane z uczelnią - studenci, naukowcy i ich goście. Impreza przygotowywana jest przez pracowników UWM i ma charytatywnych charakter. Sprawdziliśmy, czy wszystko jest już zapięte na ostatni guzik!

 • Dr Zbigniew Paprzycki olsztynianinem 2017 roku?

  Dr Zbigniew Paprzycki z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest jednym z kandydatów do tytułu Olsztynianina 2017 roku. Naukowiec jest twórcą pierwszego w regionie (i jednego z pierwszych w Polsce) niekomercyjnego portalu matematycznego dla uczniów i nauczycieli.

 • Studentki UWM popłyną w Rejsie Niepodległości

  Słyszeliście o Rejsie Niepodległości? Już w maju jeden z najsłynniejszych polskich żaglowców „Dar Młodzieży” rozpocznie wyprawę dookoła świata, by uczcić obchodzoną w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na jego pokładzie znajdą się też dwie studentki UWM!

 • Inżynierowie - wybierzcie UWM!

  Do 13 lutego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa rekrutacja śródroczna. Skierowana jest do absolwentów kierunków inżynierskich chcących kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia. Kandydaci mają do wyboru 21 kierunków na studiach stacjonarnych i 6 - na niestacjonarnych.

 • Studiujesz? Nurkuj ze Skorpeną!

  "Studiujesz? Za darmo nurkujesz!" to akcja działającego w Kortowie Akademickiego Klubu Płetwonurków "Skorpena". Jego instruktorzy prowadzą w piątki po 20 darmowe zajęcia na Pływalni Uniwersyteckiej. Jak można wziąć w nich udział? Sprawdziliśmy!

 • Studenci przygotowują się już do Kortowiady

  Tegoroczne juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaplanowano w dniach 16-20 maja. Nie znamy jeszcze programu imprezy. Ale studenci rywalizują już w Lidze Wydziałów i wybrali swoje przedstawicielki do Wenus Show. Obecnie na wydziałach trwają konkursy na projekt koszulki.

 • Kolejny wydział UWM powstanie... w Chinach?

  W Kortowie kolejny raz gościli przedstawiciele chińskiego miasta Weifang. Podczas spotkania z władzami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaproponowano m.in. utworzenie placówki naukowo-dydaktycznej kształcącej polskich i chińskich studentów w Chinach.

 • Podczas sesji i po sesji warto zajrzeć do Biblioteki UWM

  Do 9 lutego Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będzie otwarta dłużej. Z jej zasobów i przestrzeni można korzystać do 22. W placówce czekają na Was także wystawy fotograficzne a jej pracownicy już planują program kulturalny na semestr letni roku akademickiego 2017/2018.

 • Pierwsze w tym roku posiedzenie Senatu UWM

  W piątek 26 stycznia w kortowskim Centrum Konferencyjno-Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" pierwszy raz w 2018 roku zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyskutowano m.in. o "Programie rozwojowym" uczelni i jakości kształcenia, zadaniach inwestycyjno-remontowych,...

 • Studenckie morsowanie w Kortowie - spróbuj i Ty!

  Studenckie morsowanie - to wspólna akcja Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Akademickiego Klubu Płetwonurków "Skorpena" oraz YACHT Klubu UWM. W każdy czwartek o 19 ze studentami i mieszkańcami Olsztyna można wykąpać się w jeziorze Kortowskim.

 • Dr Tomasz Wierzejski Belfrem 2017 roku na UWM

  24 stycznia w kortowskim Centrum Konferencyjnym poznaliśmy laureatów plebiscytu Belfer 2017. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wybrali najpopularniejszych wykładowców akademickich. Wygrał dr Tomasz Wierzejski z Wydziału Nauk Ekonomicznych.

 • Rekordowe głosowanie w plebiscycie Belfer 2017

  Ponad 30 tysięcy głosów oddano w tegorocznym finale Plebiscytu Belfer. Studenci siedemnastu wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie byli wyjątkowo zmotywowani, by to ich ulubiony wykładowca wygrał głosowanie. Sprawdźcie sami!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: