Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Bartosz Naumowicz o planach Rady Samorządu Doktorantów UWM

  Mgr inż. Bartosz Naumowicz z Instytutu Geoinformacji i Kartografii (Wydział Geoinżynierii) został niedawno wybrany nowym przewodniczącym Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O swoich planach i zmianach w Szkole Doktorskiej UWM opowiadał w naszym studiu.

 • Kultura pod Choinkę - przedświąteczny koncert w Kortowie

  Akademickie Centrum Kultury UWM w Olsztynie zaprasza na Koncert Świąteczny „Kultura pod choinkę”. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadzą nas studenckie grupy z Kortowa. W takiej formule spotkamy się już po raz dziesiąty, będzie to zatem koncert jubileuszowy! Wystąpią: Kloszart, Studio Wokalne UWM, Orkiestra...

 • X Sesja Naukowa z cyklu "Życie prywatne Polaków w XIX wieku"

  "Śmiech, humor, satyra" - to hasło X Sesji Naukowej z cyklu Życie prywatne Polaków w XIX wieku. W dniach 29-30 listopada na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie o kulturowej i społecznej roli śmiechu w czasach rozbiorów dyskutowali naukowcy kilkunastu ośrodków akademickich.

 • Polacy, Turcy i Słowacy na warsztatach w Katedrze Architektury Krajobrazu UWM

  W Katedrze Architektury Krajobrazu na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się międzynarodowe warsztaty, w których wzięli udział studenci i wykładowcy z uniwersytetów w Turcji i na Słowacji. O swoich wrażniach opowiedzieli Marcie Wiśniewskiej.

 • Senat UWM o podziale subwencji na 2023 rok i zmianach w statucie uczelni

  We wtorek 29 listopada w Kortowie zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O główne tematy obrad zapytaliśmy Rektora UWM prof. Jerzego Przyborowskiego. A dyskutowano m.in. o podziale pierwotnym subwencji na 2023 rok oraz zmianach w Statucie UWM.

 • Kortowski Mikołaj znów pomaga! Trwa IX edycja studenckiej zbiórki na UWM

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do udziału w dziewiątej edycji akcji Kortowski Mikołaj. W tym roku studenci chcą pomóc Marcie Burzyńskiej z Wydziału Nauk Społecznych. Zbiórka trwa do 20 grudnia.

 • Studenci wybierają Belfra UWM 2022. Zagłosuj w II etapie plebiscytu!

  Ruszył II etap plebiscytu Belfer UWM 2022. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wybierają najpopularniejszych wykładowców na każdym z 16 wydziałów uczelni. Głosowanie trwa do 6 grudnia. Kto w tym roku ma szansę na tytuł? Sprawdźcie!

 • Trzy nagrody Pro Juvenes dla studentów UWM

  Aż trzy statuetki Pro Juvenes trafiły w tym roku na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Nagrody przyznawane przez Parlament Studentów RP zdobyli: Maciej Piórek, Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej oraz Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM (jako organizator Kortowiady).

 • I Spotkanie Literaturoznawców na UWM

  25 listopada na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyło się I Spotkanie Literaturoznawców. Swoje aktualne badania i projekty realizowane na uczelni zaprezentowało 26 literaturoznawców i literaturoznawczyń z Instytutu Literaturoznawstwa.

 • James Bond Symfonicznie w Kortowie - relacja

  To było z pewnością jedno z artystycznych wydarzeń tego roku w Kortowie! W sobotę 26 listopada w Centrum Konferencyjnym solistki i soliści Studia Wokalnego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z towarzyszeniem muzyków Orkiestry Akademickiej UWM wykonali utwory z filmów o agencie 007.

 • Nabór do Studenckiego Naukowego Koła Językoznawców

  Studiujesz na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, interesujesz się zjawiskami językowymi i chcesz rozwinąć swoje kompetencje komunikacyjne? Dołącz do Studenckiego Naukowego Koła Językoznawców. Nabór już w poniedziałek 28 listopada o 15:00 na Wydziale Humanistycznym.

 • Kolejne ekspozycje olsztyńskiej delegatury IPN do obejrzenia w Kortowie

  Z okazji 100. rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech Instytut Pamięci Narodowej przygotował specjalną wystawę, którą do 30 listopada oglądać można przy Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie. Natomiast w grudniu na Wydziale Humanistycznym pojawi się ekspozycja upamiętniająca ofiary stanu wojennego.

 • Naukowcy z UWM na VI Kongresie Przyszłości

  Za nami VI Kongres Przyszłości. W Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ponownie dyskutowano o kierunkach rozwoju regionu i kraju. A w tej dyskusji nie zabrakło głosu naukowców z Kortowa. My rozmawialiśmy z prof. Mariolą Grzybowską-Brzezińską oraz dr inż Joanną Ciborską.

 • Rada Uczelni o kosztach zużycia energii i zmianach w Statucie UWM

  Podczas listopadowego posiedzenia Rady Uczelni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jej przewodniczący - prof. Marek Chmaj - podkreślał, że sporym wyzwaniem będzie ograniczenie zużycia energii. Pozytywnie zaopiniowano także projekt zmiany Statutu UWM.

 • Inspirujące spotkania w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM

  Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej mogli w tym tygodniu uczestniczyć w dwóch inspirujących spotkaniach na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie. Odwiedził ich m.in. Michał Płonka - producent magazynu "Polska i Świat" emitowanego na antenie TVN24.

 • Wraca "Kortowo na Sportowo"!

  Po kilku miesiącach przerwy Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ponownie zaprasza na darmowe zajęcia pod hasłem "Kortowo na Sportowo". Odbywać będą się w każdy kolejny piątek w hali sportowej przy ul. Prawocheńskiego.

 • Sympozjum filozoficzne poświęcone myśli prof. Leszka Kołakowskiego

  Instytut Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na spotkanie inaugurujące cykl sympozjów naukowych pod hasłem "Rocznice filozoficzne". Będzie ono poświęcone myśli prof. Leszka Kołakowskiego - w 95. rocznicę urodzin i 50. rocznicę wydania jego dzieła "Obecność mitu".

 • Koncert Muzyki Chóralnej

  Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie obchodzi w tym roku swoje 70-lecie. Z tej okazji artyści zaplanowali kilka wydarzeń. Jedno z nich odbędzie się już w najbliższy piątek w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba Apostoła w Olsztynie.

 • Budżet Akademicki na UWM. Pierwsze projekty już czekają

  Jeszcze w tym roku wystartuje pierwsza edycja Budżetu Akademickiego. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą mogli zgłaszać projekty zagospodarowania przestrzeni miasteczka akademickiego. Pierwsze są już gotowe - powstały w Katedrze Architektury Krajobrazu.

 • James Bond Symfonicznie w Kortowie

  Orkiestra Akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Studio Wokalne UWM zapraszają na wyjątkowy koncert - "James Bond Symfonicznie". W sobotę 26 listopada o 18:00 w kortowskim Centrum Konferencyjnym zaprezentują piosenki z filmów o agencie Jej Królewskiej Mości.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: