Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Dr Iza Matusiak-Kempa - finalistka plebiscytu Belfer 2018

  23 stycznia poznamy laureatów trzynastej edycji Plebiscytu Belfer. Finałowe głosowanie odbędzie się już w nowym roku. Z najpopularniejszymi wykładowcami UWM będziemy spotykać się także na antenie Radia UWM FM. Jako pierwsza odwiedziła nas finalistka z Wydziału Humanistycznego - dr Iza Matusiak-Kempa.

 • ROA pomaga mieszkańcom akademików

  Rada Osiedla Akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ma nowego przewodniczącego. Mateusz Skwarek - mieszkaniec Domu Studenckiego nr 2 w Kortowie - opowiedział nam o tym, czym zajmuje się ROA. Czy studenci UWM chętnie decydują się na mieszkanie w akademiku? Posłuchajcie!

 • Kortowski stadion będzie gotowy już w sierpniu

  Czy duże lekkoatletyczne imprezy już niebawem będą organizowane w Kortowie? Prace na stadionie ruszyły pełną parą. Obiekt ma być gotowy w sierpniu przyszłego roku. O jego nowym kształcie i innych inwestycjach uczelni opowiedział nam Kanclerz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie dr inż. Aleksander Socha.

 • Będą podwyżki i nowe kierunki studiów na UWM

  Za nami ostatnie w tym roku kalendarzowym posiedzenie Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W piątek 14 grudnia w kortowskiej Starej Kotłowni dyskutowano na temat bieżących zadań uczelni oraz planów działań związanych z wejściem w życie Ustawy 2.0. Ale nie zabrakło też akcentów świątecznych.

 • Z Olsztyna na Antypody

  Za nami ostatnie w tym roku spotkanie cyklu Biblioteka Podróżnika. 13 grudnia w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie o swojej podróży do Australii i pracy na Antypodach opowiedziała Cecylia Chabinowska. Dlaczego warto skorzystać z programu "Zwiedzaj i pracuj w Australii"?

 • Goście z Offenburga przed świętami ponownie odwiedzili UWM

  13 grudnia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie gościli przedstawiciele współpracującego z naszą uczelnią Uniwersytetu w Offenburgu oraz Fundacji im. Marii i Georga Dietrichów. To już przedświąteczna tradycja, że odwiedzają nas pod koniec roku.

 • Kultura Pod Choinkę z jubileuszem UWM w tle

  12 grudnia w kortowskim Centrum Konferencyjnym otwarta została wystawa fotograficzna przygotowana z okazji obchodów 20-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Po jej wernisażu Akademickie Centrum Kultury UWM zaprezentowało swój tegoroczny dorobek podczas spotkania świątecznego pod hasłem: Kultura Pod...

 • Prof. Katarzyna Bojaruniec z Nagrodą Prezydenta Olsztyna

  Laureatką tegorocznej Nagrody Prezydenta Olsztyna im. Feliksa Nowowiejskiego w dziedzinie sztuk muzycznych została prof. Katarzyna Bojaruniec z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Jest to bardzo ważna dla mnie nagroda. Nie spodziewałam się" - mówiła w studiu Radia UWM FM.

 • O mediach w Bhutanie na Wydziale Humanistycznym UWM

  Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie gościł wykładowczynie z Royal Thimphu College w Bhutanie. Prof. Sonam Deki i prof. Vanlallawmkimi przyjechały do Kortowa w ramach programu Erasmus+ na zaproszenie jednego z wykładowców - vlogera i podróżnika dra Szymona Żylińskiego.

 • Jakub Goerick w Zarządzie Krajowej Reprezentacji Doktorantów

  Jakub Goerick - doktorant w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie został wybrany na członka Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Kadencja nowych władz rozpocznie się 1 stycznia i potrwa rok.

 • Klinika Budzik dla Dorosłych spełnia swoją rolę

  W klinice "Budzik dla Dorosłych" Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie wybudził się już dziesiąty pacjent. To 46-letni mieszkaniec Lublina, który trzy miesiące temu został potrącony przez samochód i doznał urazu głowy. Placówka działa od dwóch lat a jej pracownicy chcą pomagać większej liczbie...

 • Znamy finalistów plebiscytu Belfer 2018!

  Zakończyło się głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu Belfer 2018. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie już po raz trzynasty wybrali najpopularniejszych nauczycieli akademickich na swoich wydziałach. Finał zaplanowano w styczniu. Sprawdźcie, kto ma szansę na statuetkę!

 • Motomikołaje znów pomagają!

  W sobotę 8 grudnia na olsztyńskiej starówce już po raz dziesiąty pojawią się Motomikołaje. Akademicki klub motocyklowy Tabun ponownie organizuje zbiórkę na szczytny cel. W tym roku po raz kolejny zbierane będą środki na onkologiczne leczenie Przemka Mroczkowskiego, który od 2012 roku zmaga się guzem mózgu.

 • Najwyższy w historii grant dla humanistów z UWM

  Prawie 1,4 miliona złotych otrzymali z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego naukowcy z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na realizację interaktywnego atlasu statystyczno-demograficznego Królestwa Polskiego lat 1815-1914. Prace nad projektem potrwają 5 lat.

 • Kortowiada 2019 - znamy pierwsze szczegóły!

  Przyszłoroczna Kortowiada będzie wyjątkowa, bo już... sześćdziesiąta! Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie poinformowała, że juwenalia odbędą się w dniach 15-19 maja 2019 roku. Poznaliśmy też pierwszych gości głównej sceny festiwalowej.

 • (Jak zawsze) szczęśliwy finał akcji Kortowski Mikołaj!

  Ponad 18 tysięcy złotych zebrali studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podczas piątej edycji akcji Kortowski Mikołaj. Pieniądze zostały przekazane Ksymenie Brzózy - studentce trzeciego roku prawa, która od ósmego roku życia cierpi na zespół Hallervordena-Spaza.

 • Od GIS Day do konferencji GIS Olsztyn

  5 grudnia w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się pierwsza ogólnopolska konferencja GIS Olsztyn. Studenci i naukowcy z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozwinęli w ten sposób dyskusję na temat systemu informacji geograficznej.

 • Na UWM nauczysz się esperanto

  Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Esperantystów organizuje na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zajęcia nauki języka esperanto. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o 15 w sali nr 15 budynku przy ul. Kurta Obitza 1. Naszym gościem był Adam Frenszkowski.

 • Choinka na 20-lecie uczelni

  Pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz zaskoczyli swoją choinką. To już tradycja, że w budynku przy ul. Oczapowskiego w Kortowie na początku grudnia powstaje nieszablonowe drzewko. W tym roku zostało stworzone m.in. z... kart historii UWM.

 • Pomoc niepełnosprawnym studentom mocną stroną UWM

  3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Problemami studentów z różnym stopniem niepełnosprawności w Kortowie zajmuje się Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Na czym dokładnie polega jego praca? Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: