Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Drzwi na UWM szeroko otwarte!

  Kilka tysięcy uczniów odwiedziło 31 marca budynek Biblioteki Uniwersyteckiej w Kortowie, korzystając z zaproszenia na Dzień Otwarty Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uczelnia zaprezentowała swoją ofertę kształcenia, ale też wiele możliwości rozwijania zainteresowań podczas studiów.

 • Straż Uniwersytecka na dwóch kółkach

  Jeśli studiujecie czy pracujecie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie lub po prostu bywacie czasem w Kortowie, pewnie trafiliście na patrol Straży Uniwersyteckiej. Dba ona o porządek w miasteczku akademickim. Od kilku dni robi to jeszcze bardziej... eko - na rowerach elektrycznych.

 • UWM i ZGOK zacieśniają współpracę

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zacieśnia współpracę z Zakładem Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie. Strony deklarują w nim m.in. wolę przygotowania i realizacji wspólnych projektów badawczych oraz wymianę doświadczeń w zakresie aktualnych problemów i zmian w gospodarce odpadami.

 • Studencki Grant Rektora - V edycja konkursu dla kół naukowych z UWM

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ogłosił piątą edycję konkursu Studencki Grant Rektora. O finansowe wsparcie swoich projektów badawczych lub artystycznych mogą starać się przedstawiciele kół naukowych działających na uczelni. Termin przyjmowania wniosków upływa 31 maja.

 • Dwa wiosenne koncerty ZPiT "Kortowo"

  Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" tradycyjnie wita się z publicznością w nowym roku "Koncertem Wiosennym". Zaplanowano go na sobotę 1 kwietnia o 17:00 w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tego samego dnia o 13:00 na scenie wystąpi także grupa dziecięca.

 • Znamy wszystkie gwiazdy 62. Kortowiady

  Znamy już wszystkie gwiazdy 62. Kortowiady. Organizatorzy juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przedstawili właśnie ostatnią z nich. To popularny raper White 2115 - najchętniej słuchany polski artysta 2022 roku na platformie Spotify!

 • Legia Akademicka - VI edycja programu na UWM

  Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mogą do 5 kwietnia składać wnioski o przyjęcie do programu ochotniczego szkolenia wojskowego - Legia Akademicka. Część teoretyczna zajęć realizowana będzie w Kortowie 15 i 22 kwietnia. Szczegóły zdradził nam prof. Wiesław Łach.

 • Dzień Kandydata w najlepszym liceum na Warmii i Mazurach

  Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie zorganizowało 25 marca kolejny Dzień Kandydata. Organem prowadzącym szkoły jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. I od kilku lat jest to najlepsze liceum w regionie, co potwierdza m.in. coroczny ranking Fundacji Edukacyjnej...

 • Marcowe posiedzenie Senatu UWM

  W piątek w Kortowie zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Marcowe posiedzenie było wyjątkowo intensywne i długie. A dyskutowano m.in. o podwyżkach wynagrodzeń zasadniczych pracowników uczelni. O główne tematy obrad zapytaliśmy Rektora UWM prof. Jerzego Przyborowskiego.

 • Marcowe, bardzo kobiece wydanie Wiadomości Uniwersyteckich

  "Kobiety w zmieniającym się świecie" - to temat przewodni marcowego wydania Wiadomości Uniwersyteckich. A że na uczelni pracuje i studiuje wiele inspirujących kobiet - wiemy doskonale! W studiu Radia UWM FM gościliśmy jedną z nich - redaktor naczelną pisma UWM, Darię Bruszewską-Przytułę.

 • "Ukojenie" - wystawa akwareli Wioletty Ustyjańczuk

  "Ukojenie" - to tytuł pierwszej wystawy akwareli Wioletty Ustyjańczuk. Autorka od lat związana jest zawodowo z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Obecnie pracuje w Telewizji Kortowo. A malować zaczęła całkiem niedawno. Swoje prace prezentuje w Bibliotece Uniwersyteckiej.

 • II edycja Pchlego Targu w Kortowie

  Akademicki Klub Turystyczny UWM w Olsztynie zaprasza w dniach 24-26 marca na II edycję Pchlego Targu. Opróżnijcie szafy lub zróbcie w nich miejsce na nowe rzeczy! Zabierzcie ze sobą wszystko, czego chcecie się pozbyć - sprzedać bądź wymienić. To też wspaniała okazja na pokazanie i wypromowanie własnych wyrobów.

 • "Szturm na cyfryzację" - wystawa studentów do obejrzenia w Kortowie

  "Szturm na cyfryzację" - to tytuł wystawy rysunków cyfrowych, które oglądać można obecnie w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Autorami prac są studenci kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych z lat 2020-2023. Wernisaż odbył się 21 marca. Posłuchajcie...

 • O programach NAWA na UWM

  W kortowskim Centrum Konferencyjno–Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" odbyło się spotkanie poświęcone programom naukowym skierowanym do kadry naukowej i studentów. Zorganizowały je wspólnie: Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej UWM oraz Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.

 • XVIII Skorpenowy Spływ Łyną

  Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena" zaprasza w najbliższą sobotę 25 marca na XVIII Skorpenowy Spływ Łyną! Wydarzenie wraca do dawnej formuły po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Kto może wziąć w nim udział? I jak przygotować się do startu? Posłuchajcie!

 • Kolejna debiutantka wystąpi na głównej scenie 62. Kortowiady

  Znamy już 14 z 15 gwiazd, które pod koniec maja wystąpią na głównej scenie juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Do składu 62. Kortowiady dołączyła właśnie Zalia - młoda, ale już całkiem popularna wokalistka i autorka piosenek.

 • Odwiedziliśmy Kortosferę

  Już za kilka miesięcy Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji "Kortosfera" przyjmie pierwszych gości. To jedna z ważniejszych inwestycji realizowanych w ostatnich latach przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Postanowiliśmy sprawdzić, na jakim etapie jest wyposażenie budynku i co dokładnie czekać będzie w...

 • Chcesz pobiegać? Zajrzyj do Kortowa!

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza biegaczy do korzystania ze stadionu lekkoatletycznego w Kortowie. Od dziś otwarty będzie dla wszystkich chętnych od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00 a także w weekendy w godzinach 13:00-15:00.

 • Dni Mózgu na UWM

  Czy mózg może być fit? Co robić, by uczyć się wydajnie? I jak to, co jemy, wpływa na nasze zachowanie? Na te i wiele innych pytań odpowiadali podczas Dni Mózgu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie wykładowcy i studenci z kilku wydziałów, które zaangażowały się w tym roku w wydarzenie.

 • Warsztaty Jurydyczne na UWM

  Już po raz siódmy Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza studentów do udziału w Warsztatach Jurydycznych. Zaplanowano je w dniach 20-23 marca w Auli Cytrynowej kortowskiego Centrum Konferencyjnego. Szczegóły zdradziła nam dr Krystyna Ziółkowska.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: