Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa UWM

  Architektura krajobrazu, chemia, leśnictwo, ochrona środowiska oraz rolnictwo - to pięć kierunków studiów oferowanych w trwającej rekrutacji na rok akademicki 2022/2023 przez Wydział Rolnictwa i Leśnictwa UWM w Olsztynie. Zapytaliśmy o nie Prodziekana ds. studenckich prof. Jacka Olszewskiego.

 • Centrum Monitoringu Internetowego Dziennikarstwa Obywatelskiego powstanie na UWM

  Prawie 300 tysięcy złotych dofinansowania otrzymali z Ministerstwa Edukacji i Nauki badacze z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie. Dzięki grantowi przez najbliższe dwa lata będą mogli tworzyć Centrum Monitoringu Internetowego Dziennikarstwa Obywatelskiego.

 • Naukowcy z UWM diagnozowali kondycję społeczną uczniów z Warmii i Mazur

  "Mini Festiwal Nauki i Sztuki" - czyli konferencja naukowa "Zachowania patologiczna wśród dzieci i młodzieży szkolnej" połączona z wystawą prac wyłonionych w ramach konkursu "Paszport Młodego Odkrywcy" - zakończył realizację projektu "Kryminalne zagadki Olsztyna".

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Geoinżynierii UWM

  Budownictwo, geodezja i kartografia, geoinformatyka, gospodarka przestrzenna, inżynieria środowiska oraz turystyka i rekreacja - to sześć kierunków studiów, które w trwającej rekrutacji oferuje Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie. Opowiedziała nam o nich prof. Urszula Filipkowska.

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Nauk Społecznych UWM

  Aż dziewięć kierunków studiów ma w swojej ofercie Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Odnajdzie się na nich każdy, kto interesuje się... człowiekiem. Przekonywała o tym w naszym studiu dr Beata Adrjan - Prodziekan ds. kształcenia.

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Prawa i Administracji UWM

  Wydział Prawa i Administracji UWM w Olsztynie prowadzi nabór na pięć kierunków studiów. To: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, prawo oraz nowa propozycja - doradztwo podatkowe. Dlaczego warto wybrać któryś nich? O to zapytaliśmy prof. Piotra Chlebowicza.

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM

  Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kształci na dwóch kierunkach studiów: matematyka oraz informatyka. Jak przekonuje Prodziekan ds. studenckich dr Aleksandra Kiślak-Malinowska - obydwa dają gwarancję zatrudnienia już w trakcie studiów.

 • Spotkajmy się na UWM - studiuj na Wydziale Sztuki

  Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz produkcja muzyczna i realizacja dźwięku - to trzy kierunki studiów, które oferuje w roku akademickim 2022/2023 Wydział Sztuki UWM w Olsztynie. O specyfikę kształcenia na nich zapytaliśmy prof. Jana Połowianiuka.

 • XI Konferencja Adeptów Fizjologii na UWM

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie pierwszy raz był gospodarzem Konferencji Adeptów Fizjologii. Jedenastą edycję tego wydarzenia zorganizowano w dniach 27-28 czerwca pod hasłem „Adepci Fizjologii - łączy nas pasja”. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji.

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt UWM

  Wydział Bioinżynierii Zwierząt UWM w Olsztynie prowadzi rekrutację na cztery kierunki studiów. To: zootechnika, zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii, bioinżynieria produkcji żywności oraz ichtiologia i akwakultura. Opowiedziała nam o nich prof. Magdalena Koziorowska-Gilun.

 • Senat UWM przed wakacjami

  Przed wakacyjną przerwą we wtorek 28 czerwca w Kortowie zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyskutowano m.in. o finansach uczelni oraz wynikach ewaluacji dyscyplin naukowych, które mają zostać przedstawione niebawem. Szczegóły zdradził nam Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski.

 • 130 kolejnych lekarzy zakończyło kształcenie na UWM

  27 czerwca w kortowskim Centrum Konferencyjnym odbyło się kolejne już Absolutorium Kierunku Lekarskiego. Mury Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie opuściło ponad 130 absolwentów. To największy do tej pory rocznik kończący kształcenie na Wydziale Lekarskim.

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2022/2023. Uczelnia przygotowała aż 75 kierunków kształcenia. o ofertę Wydziału Nauk Ekonomicznych zapytaliśmy Prodziekana ds. studenckich dra Marka Siemińskiego. 2706 WNE 1 Kogo w szczególności...

 • Wakacje w Kortowie. Rusza Akcja Lato!

  Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kończą letnią sesję egzaminacyjną i opuszczają Kortowo. Ich miejsce w akademikach w lipcu i sierpniu zajmą dzieci i młodzież z całego kraju. O Akcji Lato opowiedział nam prezes Fundacji ŻAK UWM Cezary Kurkowski.

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Nauki o Żywności UWM

  Technologia żywności i żywienie człowieka, gastronomia - sztuka kulinarna oraz bezpieczeństwo i certyfikacja żywności - to trzy kierunki studiów na które w roku akademickim 2022/2023 zaprasza Wydział Nauki o Żywności UWM w Olsztynie. Czym się charakteryzują? O to zapytaliśmy prof. Jarosława Kowalika.

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM

  Weterynaria to jednej z najwyżej ocenianych kierunków kształcenia oferowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Od kilkunastu lat posiada prestiżową europejską akredytację. Choć studia nie są łatwe, mnóstwo kandydatów próbuje się na nie dostać. O czym opowiadał nam prof. Bogdan Lewczuk.

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Humanistycznym UWM

  Aż 13 kierunków kształcenia oferuje w roku akademickim 2022/2023 Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Obok klasycznych propozycji (takich jak: historia, filozofia czy filologie) kandydaci mogą wybrać również studia interdyscyplinarne.

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM

  Biologia, biotechnologia oraz mikrobiologia - to trzy kierunki studiów, które w trwającej rekrutacji oferuje Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O ich specyfice opowiedzieli nam: prof. Aleksander Świątecki i dr Beata Dulisz.

 • Stabilna pozycja UWM w rankingu Perspektywy 2022

  W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie został sklasyfikowany na 32. miejscu. Wśród uniwersytetów zajmuje natomiast jedenastą pozycję. Najwyżej ocenione kierunki studiów to: zootechnika oraz weterynaria.

 • Noc radości, noc spotkań i wspomnień

  Za nami VII Noc Radiowców w Kortowie. W sobotę 18 czerwca w redakcji Radia UWM FM gościliśmy słuchaczki i słuchaczy oraz osoby, które w ostatnich 21 latach tworzyły program naszej stacji. Wspomnieniami sięgaliśmy też czasów Radia Kortowo. To jego załodze zawdzięczamy wywalczenie koncesji na nadawanie programu w eterze.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: