Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Korespondencja elektroniczna z urzędem

  Jak komunikować się z urzędami, aby zaoszczędzić czas i nerwy? O czym należy pamiętać załatwiając formalności w internecie? M.in. na te pytania podczas kolejnego spotkania Akademii Ciekawości UWM odpowiadał dr Marcin Adamczyk z Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie.

 • UWM na IV Kongresie Przyszłości

  "Człowiek - Natura - Technologia" - to hasła przewodnie tegorocznej IV edycji Kongresu Przyszłości. Zaplanowano go w dniach 24-27 listopada w formie online. Wśród gości prelekcji i paneli dyskusyjnych znaleźli się także przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Poradnia dla ozdrowieńców COVID-19 w Szpitalu UWM

  Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie udziela porad ozdrowieńcom, którzy zwalczyli COVID-19 i chcieliby oddać osocze. Specjalna poradnia rozpoczęła pracę 23 listopada. W jaki sposób można skorzystać z jej wsparcia? O to zapytaliśmy dyrektora placówki Radosława Borysiuka.

 • Czy owadom zapylającym grozi wyginięcie?

  Gościem Akademii Ciekawości UWM była prof. Agnieszka Kosewska z Katedry Entomologii, Fitopatologii i Diagnostyki Molekularnej Wydziału Kształtowania i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Podczas spotkania online podkreślała, jak istotną rolę w naszym ekosystemie odgrywają owady.

 • Piotr Wałejko pokieruje pracą samorządu studenckiego UWM

  20 listopada odbyły się wybory przewodniczącego Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kadencję 2020/2022. Wymaganą liczbę głosów otrzymał jedyny kandydat na to stanowisko - Piotr Wałejko z Wydziału Nauk Ekonomicznych.

 • Jak poradzić sobie z codziennością? Akademia Ciekowości radzi...

  Akademia Ciekawości UWM kolejny raz gościła eksperta z Akademickiego Centrum Wsparcia "Empatia". Ryszard Jabłoński opowiadał o kryzysach emocjonalnych oraz próbach samobójczych. W jaki sposób możemy pomóc sobie lub osobom w naszym otoczeniu, gdy zauważymy, że coś jest nie tak? Posłuchajcie!

 • Fałsz w social media i marketingu

  Jak rozpoznać, czy osoba promująca produkt kłamie i którą markę można uznać za rzetelną? Na co należy zwracać uwagę czerpiąc wiedzę z internetu? M.in. na te pytania odpowiadali goście kolejnego spotkania Akademii Ciekawości UWM - Paula Peszko i Franek Rumak. Posłuchajcie!

 • Szkolenia dla studentów Szkoły Zdrowia Publicznego UWM

  Szkoła Zdrowia Publicznego UWM w Olsztynie prowadzi rekrutacje na szkolenia realizowane dla studentów w ramach projektu "Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania". Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną do 27 listopada.

 • Zdrowie Pod Kontrolą - akcja studentów w tym roku głównie online

  Studenci Collegium Medicum UWM działający w olsztyńskim oddziale Międzynarodowego Stowarzyszenia IFMSA-Poland zapraszają do udziału w wydarzeniach tegorocznej edycji akcji Zdrowie Pod Kontrolą. Zaplanowano je w dniach 26-28 listopada - głównie formie online. Szczegóły zdradziła nam Paulina Zdzieborska.

 • Za nami kolejne Spotkanie Medialne na UWM

  Dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Kamil Wolnicki był gościem kolejnego Spotkania Medialnego zorganizowanego przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O swojej pracy opowiadał internautom 19 listopada.

 • 30-lecie Instytutu Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie

  Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie świętuje w tym roku swoje 30-lecie. Jednym z elementów obchodów jubileuszu miała być wystawa "Rzeczywistość i wyobraźnia". Z wiadomych przyczyn została jednak odwołana. Co planują artyści z UWM? Posłuchajcie!

 • Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM wybierze nowego przewodniczącego

  20 listopada poznamy nowego przewodniczącego Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kadencję 2020-2022. O funkcję ubiega się tylko jeden kandydat - Piotr Wałejko z Wydziału Nauk Ekonomicznych. Wybory odbędą się w formie zdalnej.

 • Dziennikarze z UWM zapraszają na spotkanie online z Kamilem Wolnickim

  Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w czwartek 19 listopada o 18:00 na spotkanie online z dziennikarzem "Przeglądu Sportowego" Kamilem Wolnickim. Kto i w jaki sposób może wciąż w nim udział? Posłuchajcie!

 • COVID-19 - groźny także dla młodszych

  Na COVID-19 chorują wszyscy. Bez względu na wiek, styl życia czy stan zdrowia zakażenie wirusem SARS-CoV-2 może wyrządzić wiele złego każdemu z nas. O czym podczas kolejnego spotkania Akademii Ciekawości UWM opowiadali: studentka Paulina Kaczorowska oraz lekarz Łukasz Jaśkiewicz.

 • GIS Day 2020 na UWM

  18 listopada użytkownicy systemów informacji geograficznej - w tym także studenci i naukowcy z Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - kolejny raz włączą się w obchody GIS Day. W tym roku wydarzenia odbędą się w formie online. Szczegóły zdradził nam Robert Jędrzejczak.

 • XXIV Dni Edukacji Prawniczej na UWM

  Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA zaprasza do udziału w wydarzeniach XXIV Dni Edukacji Prawniczej. Wszystkie prelekcje odbywają się w trybie online. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zaplanowano je w dniach 16-18 listopada. Naszym gościem była Julia Szajnecka.

 • Tajemnice Kortowa i... spadających liści - kolejne spotkania Akademii Ciekawości UWM

  "Kortowo/Kortau - Historia Prawdziwa" oraz "Wielkie żarcie – czyli co się dzieje z liśćmi spadającymi z drzew?" to tematy dwóch kolejnych spotkań Akademii Ciekawości UWM. Jeśli przeoczyliście piątkową i sobotnią premierę online - nic straconego! Naukowców z UWM możecie posłuchać choćby teraz!

 • Dlaczego warto rozmawiać o problemach? - tłumaczy Akademia Ciekawości UWM

  Za nami kolejne spotkanie z cyklu Akademia Ciekawości UWM. W piątek 13 listopada o działaniach psychologów z Wydziału Nauk Społecznych UWM w Olsztynie i problemach, z którymi zmagają się studenci opowiadała prof. Beata Krzywosz-Rynkiewicz z Akademickiego Centrum Wsparcia "Empatia". Posłuchajcie!

 • Szkolenie dla studentów UWM w ramach projektu SMARTRURAL

  Do 30 listopada trwa nabór na szkolenia zaplanowane w ramach międzynarodowego projektu SMARTRURAL. Mogą z nich skorzystać studenci ekonomii oraz architektury krajobrazu, którzy chcieliby zdobyć wiedzę z zakresu design thinking oraz umiejętności praktyczne w opracowywaniu małej architektury turystycznej.

 • Nowa forma realizacji praktyk studenckich

  Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mogą uzyskać zaliczenie określonych zajęć, w tym praktyk zawodowych, pracując w podmiotach zaangażowanych w zwalczanie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kto dokładnie ma szansę skorzystać z takiego rozwiązania? O to zapytaliśmy prof. Pawła Wysockiego.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: