Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Prof. Arkadiusz Żukowski ponownie doceniony za granicą

  Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Arkadiusz Żukowski został członkiem Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Towarzystwa Politologicznego. "To wielka satysfakcja dla polskiej politologii, że jesteśmy doceniani" - mówił w rozmowie z naszym reporterem.

 • UWM przygotowuje się do zmian związanych z Ustawą 2.0

  1 października wejdą w życie nowe regulacje prawne dotyczące szkolnictwa wyższego. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie intensywnie przygotowuje się do zmian związanych z funkcjonowaniem uczelni wyższych w naszym kraju. O tych pracach, ale też założeniach Ustawy 2.0 rozmawialiśmy z prof. Jerzym Przyborowskim.

 • Prof. Wojciech Maksymowicz będzie doradcą MNiSW

  Prorektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ds. Collegium Medicum profesor Wojciech Maksymowicz decyzją Wicepremiera Jarosława Gowina został powołany w skład zespołu doradczego ds nauki i szkolnictwa wyższego. Na czym będą polegały jego obowiązki? Posłuchajcie!

 • Podsumowanie rekrutacji na rok akademicki 2018/2019 na UWM

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zakończyła się już rekrutacja na studia w roku akademickim 2018/2019. Zainteresowanie kandydatów kortowską uczelnią było większe niż przed rokiem. Są jednak jeszcze wolne miejsca na niektórych kierunkach. Dlatego od 7 do 14 września przewidziano dodatkowy wrześniowy...

 • Kortowiada jak PolAndRock Festival?

  Za nami kolejna edycja najpiękniejszego festiwalu świata. Już nie Przystanek Woodstock a Pol'n'rock Festival przyciągnął do Kostrzyna nad Odrą kilkaset tysięcy fanów dobrej i nieskrępowanej zabawy. Wśród uczestników imprezy byli także przedstawiciele Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w...

 • We wrześniu kolejny Zjazd Absolwentów UWM w Olsztynie

  Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do wzięcia udziału w obchodach Dnia Absolwenta. Tegoroczne spotkanie zaplanowano 8 września. Honorowym patronatem objął je JM Rektor UWM prof. dr hab. Ryszard Górecki.

 • Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego na UWM

  Do 14 sierpnia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbywają się zajęcia Letniej Akademii Kultury i Języka Polskiego. Do Kortowa przyjechali przedstawiciele Polonii z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Paragwaju czy Brazylii. By uczyć się języka ojczystego, ale też poznać kraj swoich przodków.

 • Olsztyński Rower Miejski - studenci są na tak!

  Od 28 lipca w Olsztynie można korzystać z sytemu Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Mieszkańcy mają do dyspozycji 110 jednośladów czekających w 10 stacjach. Jedna z nich umiejscowiona jest przy Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studenci zdecydowanie popierają to rozwiązanie!

 • Inżynieria środowiska z UWM w polskiej elicie!

  Polska Komisja Akredytacyjna przyznała ocenę wyróżniającą kierunkowi inżynieria środowiska realizowanemu na Wydziale Nauk o Środowisku UWM w Olsztynie. Tym samym znalazł się on w elitarnym gronie - tylko trzy spośród 71 miejsc realizujących ten kierunek na polskich uczelniach może się pochwalić tak wysoką jakością...

 • Głodni wiedzy także w wakacje

  Studenci z Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej działającego na Wydziale Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie spędzili początek wakacji u naszych zachodnich sąsiadów. Poznając niemieckie uczelnie, zakłady produkcyjne oraz ośrodki badawczo-rozwojowe poszerzali wiedzę zdobywaną...

 • Beesensor z UWM ma pomóc pszczołom

  Prof. Jerzy Wilde jest kierownikiem Katedry Pszczelnictwa Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To ekspert, ale i pasjonat, który szuka sposobu, by powstrzymać masowe ginięcie pszczół. Pomóc ma realizowany od stycznia w Kortowie trzyletni program badawczy "Beesensor".

 • Tancerze z Kortowa zdominowali Olsztyńskie Dni Folkloru

  Aż trzy medale zdobyli tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" podczas XXIII Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru "Warmia 2018". W trakcie festiwalu odbył się XXVIII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich, w którym najlepsza okazała się para z UWM: Alicja Wojciechowska i Michał Baran.

 • Przyszli lekarze wybierają Olsztyn

  "To jest wielki sukces. Tym bardziej, że rozwija się także konkurencja. Od zeszłego roku powstało parę nowych wydziałów lekarskich. Pomimo, że mamy niż demograficzny - do nas zgłasza się bardzo dużo kandydatów" - skomentował wyniki tegorocznej rekrutacji na kierunku lekarskim Dziekan Wydziału Lekarskiego...

 • Ranking popularności kierunków studiów na UWM 2018/2019

  Kierunek lekarski - co nie jest zaskoczeniem - zajmuje pierwsze miejsce w rankingach popularności kierunków studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w rekrutacji na rok akademicki 2018/2019. O jedno miejsce starało się tu 14 kandydatów. Trudno było dostać się też m.in. na filologię angielską i...

 • UWM ponownie łączy siły z Olsztyn Green Festivalem

  Przedstawicieli Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będziecie mogli spotkać w tym roku nad jeziorem Ukiel podczas piątej edycji Olsztyn Green Festivalu. Uczelnia kolejny raz na terenie imprezy będzie promowała swoją ofertę kształcenia, ale też działania studentów i ideę Green University.

 • Na zdrowie - dżem z rokitnika stworzony w Kortowie

  Katedra Przetwórstwa i Chemii Surowców Roślinnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie stworzyła unikalną recepturę dżemu z rokitnika i marchwi wyróżniającą się między innymi prozdrowotnymi właściwościami. Sprawdziliśmy na czym polega jego wyjątkowość. Z dr inż. Beatą Piłat spotkał się Wojciech Miśkiewicz.

 • Wybrali UWM - teraz muszą potwierdzić swoją decyzję!

  Ponad 11 tysięcy osób wybrało w tym roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Do najbliższego piątku kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani na studia I stopnia muszą dostarczyć uczelni wymagane dokumenty i tym samym potwierdzić chęć kształcenia w Kortowie. Dlaczego wybierają UWM?

 • Duże zainteresowanie studiami humanistycznymi na UWM

  "Można powiedzieć, że działania promocyjne podejmowane przez pracowników Wydziału Humanistycznego dają z roku na rok coraz lepszy efekt. Liczba kandydatów, którzy zgłosili się do nas zwiększyła się" - mówi sekretarz wydziałowej komisji rekrutacyjnej dr Magdalena Żmijkowska.

 • Międzynarodowy kurs letni dla młodych biologów

  Katedra Zoologii Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wspólnie z Wydziałem Nauk Rybackich Uniwersytetu w Hokkaido zapraszają studentów do udziału w międzynarodowym kursie letnim: „Hydrobiology and inland environmental science in Poland”.

 • AKP Skorpena przygotowuje się do swojego 50-lecia

  11 lipca odbyło się Walne Zgromadzenie Akademickiego Klubu Płetwonurków Skorpena, podczas którego wybrano nowy zarząd jednej z agend Akademickiego Centrum Kultury UWM. Dyskutowano także o przygotowaniach do jubileuszu 50-lecia, który zaplanowany jest w dniach 23-28 października.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: