Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Prof. Miron Wolny opowiada o Symposium Peregrinum 2024

  W dniach 11-13 czerwca na Università degli studi della Campania Luigi Vanvitelli w Santa Mari Capua Vetere – w historycznym miejscu antycznej Kapui - odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa, w której uczestniczył m.in. prof. Miron Wolny z Wydziału Humanistycznego UWM.

 • LOFAR ERIC szansą dla UWM i europejskich badań

  Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski i prof. Andrzej Krankowski uczestniczyli 10 czerwca w uroczystym otwarciu europejskiej infrastruktury badawczej konsorcjum LOFAR ERIC. Polska jest jednym z sześciu członków-założycieli.

 • Spotkajmy się na Wydziale Humanistycznym UWM!

  Wydział Humanistyczny UWM w Olsztynie może pochwalić się bardzo bogatą ofertą kształcenia, na studiach stacjonarnych I stopnia obejmującą aż jedenaście kierunków. O ich specyfice i dodatkowych aktywnościach, które czekają na przyszłych studentów, opowiedziała nam prof. Joanna Chłosta-Zielonka!

 • Potencjał białka owadziego tematem międzynarodowej konferencji na UWM

  Naukowcy, producenci i hodowcy wzięli udział w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej zatytułowanej "Hodowla owadów na cele paszowe i żywieniowe" zorganizowanej w dniach 19-20 czerwca przez Katedrę Prewencji Weterynaryjnej i Higieny Pasz na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM.

 • To jasne jak Słońce! W sobotę zapraszamy do Kortosfery!

  "Słońce rządzi wszystkim – Energia" - to myśl przewodnia wydarzenia, na które w najbliższą sobotę 22 czerwca zaprasza Kortosfera, czyli Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji UWM w Olsztynie. Na młodszych i starszych czeka moc atrakcji. To będzie dzień wypełniony nauką, zabawą i muzyką!

 • Młodzi naukowcy z UWM wśród najlepszych w Polsce!

  Dr inż. Karol Mierzejewski z Wydziału Biologii i Biotechnologii oraz mgr inż. Arkadiusz Zakrzewski z Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie znaleźli się w gronie stypendystów programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Ten zaszczyt spotyka co roku jedynie 100 wybitnych młodych...

 • Jak zdać sesję? Zapytaliśmy o to studentów UWM

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rozpoczęła się letnia sesja egzaminacyjna. Potrwa do 30 czerwca. Studenci, którym nie uda się zaliczyć wszystkich przedmiotów, będą musieli wrócić do Kortowa we wrześniu. A jak radzą sobie z egzaminami? I jakie mają sposoby na skuteczną naukę? Posłuchajcie!

 • Wciąż brak porozumienia. Pracownicy UWM jeszcze poczekają na podwyżki

  Kolejne spotkanie przedstawicieli trzech związków zawodowych działających na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie z władzami uczelni nie przyniosło porozumienia w sprawie sposobu podziału 79 milionów złotych przyznanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podwyżki dla pracowników.

 • "Problemy inżynierii" - jubileuszowa konferencja na 55-lecie Wydziału Nauk Technicznych UWM

  "Problemy inżynierii" - to hasło konferencji naukowej zorganizowanej w dniach 12-14 czerwca z okazji 55-lecia Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W wydarzeniu udział wzięło ponad stu naukowców z większości uczelni technicznych w Polsce.

 • UWM na Perspektywy Women in Tech Summit 2024

  Uniwersytet Warmiński-Mazurski w Olsztynie kolejny raz uczestniczył w największej w Europie i Azji konferencji dla kobiet o nowych technologiach - Perspektywy Women in Tech Summit. Organizuje ją Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do studentek i studentów z całego świata.

 • Poznajcie Ambasadorów UWM!

  Julia Pitus, Magdalena Stawicka, Wiktoria Sękiel, Dawid Wierzbicki i Paulina Zdzieborska - to pięcioro Ambasadorów UWM, którzy poprzez studygramy (ale nie tylko) będą blisko społeczności akademickiej i najważniejszych wydarzeń uczelnianych. Poznajcie ich lepiej!

 • Nowy porządek międzynarodowy: in statu nascendi

  W dniach 11-12 czerwca Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie był gospodarzem 2. Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Nowy porządek międzynarodowy: in statu nascendi". W wydarzeniu udział wzięło kilkudziesięciu naukowców - m.in. z Polski i Pakistanu.

 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - doskonałe miejsce do rozwoju!

  "Mamy szeroką i atrakcyjną ofertę kształcenia. Oferujemy wiele możliwości rozwoju osobistego, ale też społecznego" - mówi prof. Sławomir Przybyliński, prorektor ds. studenckich UWM w Olsztynie. Uczelnia zaprasza do udziału w rekrutacji na studia w roku akademickich 2024/2025.

 • Jak chronić środowisko? Studenci uczą się tego podczas praktycznych zajęć

  Studenci Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w niecodzienny sposób mogli zaliczyć zajęcia z jednego z przedmiotów realizowanych w semestrze letnim. Zainspirował ich do tego prof. Stanisław Czachorowski. Właśnie poznaliśmy pierwsze efekty ich pracy.

 • Trwa rekrutacja do kortowskich akademików

  Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mogą już ubiegać się o miejsce w jednym z dziewięciu kortowskich akademików. Rekrutacja wystartowała w poniedziałek i potrwa do 23 czerwca. Szczegóły zdradziła nam Monika Sowińska, kierująca Działem Zakwaterowania Fundacji "ŻAK" UWM.

 • UWM świętował na sportowo! W Kortowie odbył się też Piknik Nauki i Sztuki

  Za nami absolutnie wyjątkowy weekend w Kortowie. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprosił do swojego kampusu mieszkańców stolicy regionu, by wspólnie bawić się i świętować 25-lecie uczelni. Za nami Piknik Nauki i Sztuki, VI Bieg Uniwersytecki oraz mecz piłki nożnej: studenci vs kadra UWM.

 • Gamegrinder z plusem i... na plus!

  Za nami kolejna edycja Kortowskiego Mini-konwentu Gier Towarzyskich "Gamegrinder". W sobotę 8 czerwca Bibliotekę Uniwersytecką odwiedziło około 200 fanów gier planszowych, karcianych czy bitewnych. A organizatorzy przygotowali dla nich także dodatkowe atrakcje - prelekcje, sesje gier fabularnych i konkursy.

 • Dariusz Wieczorek na UWM: Chcemy rozmawiać o polskiej nauce

  7 czerwca w Kortowie gościł Minister Nauki. Dariusz Wieczorek spotkał się z Rektorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzym Przyborowskim, Wojewodą Radosławem Królem, członkinią zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Marią Bąkowską oraz rektorami innych uczelni wyższych z regionu.

 • UWM coraz wyżej wśród najlepszych uniwersytetów świata

  QS World University Rankings to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów uniwersytetów z całego świata. W opublikowanym właśnie najnowszym zestawieniu Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie znalazł się w gronie 1200 najlepszych uczelni, poprawiając swój wynik sprzed roku.

 • Światowy Dzień Ochrony Środowiska na UWM

  Zbiórka elektrośmieci, wspólne sadzenie kwiatów, gry edukacyjne i terenowe - to tylko niektóre atrakcje przygotowanie z okazji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska na UWM. W wydarzeniu zorganizowanym 6 czerwca na plaży w Kortowie udział wzięli uczniowie olsztyńskich i podolsztyńskich szkół oraz przedszkoli.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: