Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Studiuj na UWM - Wydział Sztuki

  "Sztuka Was szuka!" - tym hasłem Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olszynie zaprasza na studia w roku akademickim 2019/2020. Kandydaci do wyboru mają dwa kierunki: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.

 • Studiuj na UWM - Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa

  Geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, budownictwo oraz inżynieria informacji - to cztery kierunki studiów oferowane przez Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Opowiedziała nam o nich dr inż. Ada Wolny.

 • Nie zwlekaj! Zarejestruj się i rozpocznij studia na UWM!

  Do 8 lipca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2019/2020. Uczelnia przygotowała 75 kierunków studiów. Co trzeba zrobić, by wziąć udział w rekrutacji? Posłuchajcie! Opowiedział nam o tym kierownik Biura ds. studenckich UWM Paweł Łojewski.

 • Międzynarodowe konferencje na koniec czerwca

  Choć w kalendarzu końcówka czerwca, w najbliższych dniach na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zaplanowano trzy duże konferencje naukowe. Rozpoczną się 26 czerwca na Wydziale Humanistycznym oraz Wydziale Nauk Technicznych. Ten drugi świętuje swoje 50-lecie.

 • Czerwcowe posiedzenie Senatu UWM

  Za nami ostatnie przed wakacjami posiedzenie Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 25 czerwca kortowskiej Starej Kotłowni przyjęto m.in. plan rzeczowo-finansowy uczelni na 2019 rok. Dyskutowano także o kolejnych etapach wdrażania nowej ustawy o szkolnictwie wyższym.

 • Studiuj na UWM - Wydział Nauk Technicznych

  Cztery kierunki studiów oferuje w trwającej rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 Wydział Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To: energetyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika oraz nowa propozycja: inżyniera maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych.

 • Galeria rektorska oficjalnie otwarta

  W budynku Rektoratu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otwarto oficjalnie nową galerię sztuki - rektorską. Ma być kolejnym miejscem, w którym każdy będzie mógł oglądać prace studentów i artystów z Wydziału Sztuki UWM. Te pierwsze nawiązują do 20-lecia uczelni.

 • Kształcenie medyczne jednym z priorytetów UWM

  "Kształcenie medyczne zawsze będzie dla nas priorytetem!" - zapewniał podczas spotkania z pracownikami Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Rektor UWM prof. Ryszard Górecki.

 • Studiuj na UWM - Wydział Biologii i Biotechnologii

  Trzy kierunki studiów oferuje w trwającej rekrutacji Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To: biologia, biotechnologia i mikrobiologia. Czym się charakteryzują? Do kogo są skierowane? O tym opowiedział nam Prodziekan ds. studenckich prof. Aleksander Świątecki.

 • Barbara Kloc nową przewodniczącą RUSS UWM

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ma nową przewodniczącą. Wybory uzupełniające na kadencję 2018-2020 odbyły się 17 czerwca. Studenci poparli jedyną kandydatkę - Barbarę Kloc z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa.

 • UWM wzorowo realizuje program Legia Akademicka

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie podsumowano kolejny rok realizacji programu Legia Akademicka. Biorą w nim udział 64 uczelnie a UWM jest na pierwszym miejscu pod względem poziomu szkolenia i liczby uczestniczących studentów. W tym roku było to aż 359 osób z ośmiu uczelni.

 • Studiuj na UWM - Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa

  Najwyższej jakości kształcenie na kilku kierunkach studiów (architektura krajobrazu, leśnictwo, ochrona środowiska, rolnictwo, ogrodnictwo oraz gospodarowanie surowcami odnawialnymi i mineralnymi) oraz kilkadziesiąt lat tradycji - to charakteryzuje Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa UWM w Olsztynie.

 • Znamy kandydatkę na stanowisko przewodniczącej RUSS UWM

  Barbara Kloc z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa jest jedyną kandydatką do objęcia funkcji przewodniczącej Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przedterminowe wybory odbędą się w najbliższy poniedziałek.

 • Jeśli o żywności, to tylko na UWM!

  Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza kandydatów na cztery kierunki studiów: gastronomia - sztuka kulinarna, inżynieria przetwórstwa żywności, technologia żywności i żywnie człowieka oraz towaroznawstwo. Czym się charakteryzują i do kogo są skierowane? Posłuchajcie!

 • Wydział Bioinżynierii Zwierząt UWM - jeden z najlepszych w kraju!

  Bioinżynieria produkcji żywności, zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii oraz zootechnika - to kierunki studiów, które oferuje Wydział Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dlaczego warto je wybrać w trwającej rekrutacji? Posłuchajcie!

 • Stabilna pozycja UWM w najnowszym rankingu Perspektyw

  W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie utrzymał dziewiątą pozycję wśród polskich uniwersytetów. Na jego szczycie niezmiennie - Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Dobrze wypadły też poszczególne kierunki studiów na UWM.

 • II Studencki Wielosztuk Kulturalny na finiszu

  Przed nami ostatnie wydarzenia drugiej edycji Studenckiego Wielosztuku Kulturalnego. 14 czerwca w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena wystąpią: Kwiat Jabłoni i Ilane. Dzień później w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba usłyszymy dwa chóry: Ars Vocale i Musica In Via.

 • Wybierz Wydział Humanistyczny UWM!

  Trwa internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2019/2020. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przygotował w tym roku 75 kierunków. Najwięcej - bo aż 15 - oferuje Wydział Humanistyczny. Opowiedziała nam o nich Prodziekan ds. studenckich i Promocji dr Renata Rozbicka.

 • Złoty Dyplom dla chóru Musica In Via

  Działający na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie żeński chór Musica In Via zdobył "Złoty Dyplom" VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach na Litwie. To kolejne wyróżnienie dla grupy wokalnej, którą kieruje prof. Katarzyna Bojaruniec.

 • O wyzwaniach związanych ze starzeniem się społeczeństwa

  "Uniwersytet Warmińsko-Mazurski fantastycznie współpracuje z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w zakresie promocji, informowania i edukowania" - mówiła w Kortowie Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Była gościem konferencji "Wyzwania rynku pracy, ubezpieczeń i polityki senioralnej w kontekście...

Przyjaciele - stań się jednym z nich: