Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • UWM będzie kształcił przyszłych strategów

  Interdyscyplinarne studia strategiczne - to nowa propozycja w ofercie kształcenia Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Absolwenci studiów pierwszego stopnia będą mogli wybrać ten kierunek już w kolejnej rekrutacji na rok akademicki 2019/2020.

 • Biblioteka Podróżnika w nowym semestrze

  Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na kolejnych osiem spotkań cyklu Biblioteka Podróżnika. O swoich wyprawach do Włoch, Irlandii, Łotwy, Birmy, Chile, Boliwii, Indii oraz na Malediwy i Sri Lankę opowiadać będą m.in. pracownicy uczelni.

 • Kopernik połączył Wydział Nauk Ekonomicznych UWM i III LO w Olsztynie

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego podpisał umowę o współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie. A pretekstem do spotkania w Kortowie uczniów i naukowców było święto patrona szkoły i chęć przedstawienia jego... ekonomicznych zasług.

 • Dni Języka Ojczystego na UWM

  Spotkanie z Jakubem Żulczykiem, dyktando, ostry dyżur "Pogotowia Językowego" i rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu literackiego "O Trzcinę Kortowa" - to główne atrakcje obchodów Dni Języka Ojczystego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zajrzyjcie 20 i 21 lutego na Wydział...

 • Jak kształcić dzieci i... nauczycieli?

  Uniwersytet Dzieci działa już od 2007 roku. Obecnie kształci około 10 tysięcy młodych osób. Ale nie skupia się tylko na nich. Chce także inspirować nauczycieli. M.in. temu służyła debata, która odbyła się 15 lutego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

 • Recytowały i śpiewały poezję na UWM

  Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie już po raz piąty zaprosił uczniów z regionu do udziału w konkursie recytatorskim „Polska poezja XX i XXI wieku”. Najlepsze okazały się: Monika Orłowska (recytacja) oraz Julia Matylda Świerczyńska (poezja śpiewana).

 • Czwartki z Humanistyką... także o miłości

  14 lutego Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz odwiedzili uczniowie szkół średnich z naszego regionu. Podczas kolejnej serii zajęć cyklu Czwartki z Humanistyką nie zabrakło wykładów związanych z tematem miłości. W końcu zorganizowano je w Walentynki.

 • Nie tylko dla singli - AKT zaprasza na Walentynkowy Rajd

  To już ósma edycja Walentynkowego Rajdu dla Singli. Akademicki Klub Turystyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza jednak do udziału w nim nie tylko osoby, które szukają swoich "drugich połówek". Uczestnicy przemaszerują 14 kilometrów olsztyńskimi lasami i alejkami.

 • Startup Heroes - zostań bohaterem, bądź innowacyjny

  Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny realizuje od stycznia projekt „Startup Heroes”. Zaprasza studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy mają ciekawy pomysł na produkt lub usługę do współpracy w zakresie jego realizacji.

 • Dlaczego kochamy radio?

  Łączy nas miłość do dobrej muzyki, chęć poznawania ciekawych osób, bycia tam, gdzie dzieje się coś interesującego oraz opowiadania o tym słuchaczom. Kiedyś zrobiliśmy ten pierwszy krok i przekroczyliśmy drzwi kortowskiej redakcji. Dziś znacie nas z anteny Radia UWM FM i wielu innych stacji.

 • Empatia uczy studentki asertywności

  Działający na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Akademicki Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Terapii "Empatia" organizuje warsztaty "Ja w relacjach". Mają one uczyć studentki asertywności i technik dobrej komunikacji.

 • Minister Gowin chwali UWM i opowiada o Ustawie 2.0

  Wicepremier oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin spotkał się z władzami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz przedstawicielami wszystkich wydziałów. Chwalił bogatą ofertę kształcenia UWM oraz odpowiadał na pytania związane z "Konstytucją dla Nauki".

 • Studencie - oceń swojego wykładowcę!

  Podczas sesji egzaminacyjnej studenci rozliczani są z wiedzy, którą zdobywali przez cały semestr. Jednak i oni mają prawo a nawet obowiązek oceniania swoich wykładowców. W systemie USOS pod koniec każdego semestru pojawiają się ankiety, które żacy powinni wypełnić. Służy to kontroli jakości kształcenia.

 • XVI Bal Uniwersytecki w stylu wiedeńskim

  Goście tegorocznego Balu Uniwersyteckiego byli hojni i świetnie bawili się w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, która kolejny raz stała się miejscem karnawałowego spotkania przedstawicieli władz uczeni, poszczególnych wydziałów, studentów oraz przyjaciół UWM.

 • Olsztyński Budzik dla Dorosłych pomaga i inspiruje innych

  Już 15 pacjentów, którzy trafili w śpiączce do olsztyńskiej kliniki "Budzik dla Dorosłych" wybudziło się z niej. To jedyna tego typu placówka w Polsce. Ale może jednocześnie pomagać tylko 8 osobom. Potrzeby są o wiele większe. Naszym gościem był kierujący kliniką dr Łukasz Grabarczyk.

 • Zootechnika lub informatyka? Na UWM kończy się rekrutacja śródroczna

  Już tylko do 12 lutego absolwenci studiów inżynierskich mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Na antenie Radia UWM FM prezentujemy ofertę kształcenia uczelni. Dlaczego warto wybrać Wydział Bioinżynierii Zwierząt lub Wydział Matematyki i Informatyki?

 • Czas na Bal Uniwersytecki!

  9 lutego w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie już po raz szesnasty przedstawiciele uczelni i jej przyjaciele będą bawić się podczas Balu Uniwersyteckiego. Przygotowano go w stylu wiedeńskim. Jakie atrakcje czekają na gości? Sprawdziliśmy!

 • Kormorany 2019 coraz bliżej!

  Lubicie podróże? Byliście w ciekawym miejscu i chcielibyście o tym opowiedzieć? To na Was czekają organizatorzy IX Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Podróży "Kormorany"? Zgłoszenia do konkursu - w którym oceniane będą najciekawsze studenckie wyprawy 2018 roku - przyjmowane są do końca lutego.

 • Naukowcy i nurkowie z UWM planują kontynuację wspólnych badań

  Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena" wraz z naukowcami z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie planuje kontynuację badań zbiorników wodnych. Chcą odwiedzić m.in. Wigierski Park Narodowy i Tatrzański Park Narodowy.

 • Dlaczego warto wybrać Wydział Nauk Technicznych UWM?

  Mechanika i budowa maszyn, inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej oraz mechatronika - to kierunki studiów drugiego stopnia oferowane w rekrutacji śródrocznej przez Wydział Nauk Technicznych UWM w Olsztynie. O ich specyfice rozmawialiśmy z Prodziekanem ds. kształcenia prof. Sławomirem Wierzbickim.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: