Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Za nami kolejny Dzień z Ekonomią

  Prelekcje, warsztaty, szkolenia, konkursy, ale także mistrzostwa w szachy oraz turniej piłki nożnej - to główne atrakcje tegorocznego Dnia z Ekonomią. W czwartek 19 kwietnia Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprosił w swoje progi obecnych i przyszłych studentów.

 • Zakończyły się XII Dni Humana

  Spotkanie wykładowców i studentów przy ognisku zakończyło XII Dni Humana. Trzydniowe święto Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie relacjonowaliśmy na antenie Radia UWM FM. Przysłuchiwaliśmy się konkursom, wykładom, warsztatom i spotkaniom z gośćmi wydarzenia. Zapraszamy do wysłuchania naszych rozmów!

 • Studenckie Grillowanie na kortowskiej plaży

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie zaprasza na kolejną edycję Studenckiego Grillowania. Studenci będą rywalizować przy ruszcie! 24 kwietnia na kortowskiej plaży zaplanowano m.in. finał konkursu wokalnego Ajdol. Jego zwycięzca wystąpi na dużej scenie tegorocznej Kortowiady.

 • Popularny bloger i dziennikarz sportowy na XII Dniach Humana

  Gośćmi drugiego dnia tegorocznego święta Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie byli: Tomasz Smokowski i Dominik "Stanley" Stankiewicz. Znany i ceniony komentator sportowy oraz związany z UWM popularny bloger spotkali się ze studentami w Kortowie.

 • Dzień z Ekonomią w Kortowie

  Prelekcje, warsztaty, szkolenia, konkursy, ale także mistrzostwa w szachy oraz turniej piłki nożnej - to główne atrakcje tegorocznego Dnia z Ekonomią. Zajrzyjcie w czwartek 19 kwietnia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Znamy wszystkie gwiazdy dużej sceny Kortowiady 2018!

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przedstawiła już wszystkie gwiazdy, które 18 i 19 maja wystąpią na głównej scenie juwenaliów. I nie ma wśród nich wykonawców disco-polo! Sprawdź kto zagra na 59. Kortowiadzie!

 • Podczas Dni Humana poznaliśmy super humanistów!

  Znamy laureatów czwartej edycji konkursu Superhuman UWM. Główną nagrodę przyznano studentce filologii polskiej Alicji Sławińskiej. Werdykt jury ogłoszono podczas inauguracji XII Dni Humana. Święto Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczęło się 16 kwietnia.

 • Kormoran poleciał do Krakowa

  Za nami VIII Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży "Kormorany". 14 i 15 kwietnia w Kortowie gościli podróżnicy z całej Polski. Poznaliśmy także laureatów konkursu na najciekawszą studencką wyprawę minionego roku. Kormoran trafił do Mieczysława Okorskiego z Krakowa.

 • UWM otwarty na region

  Kętrzyńskie Dni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie to sygnał, że uczelnia jest otwarta na współpracę z samorządami regionu. I wyciąga rękę do młodzieży, która nie zdecydowała jeszcze o swojej przyszłości. Przez kilka dni przyszli studenci mogli przekonać się dlaczego warto wybrać UWM.

 • Znamy finalistów Ajdola 2018

  Szesnaście osób powalczy o szansę występu na dużej scenie tegorocznej Kortowiady. Właśnie zakończyły się eliminacje konkursu wokalnego Ajdol. Jest on skierowany do studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Decydujące przesłuchania - 24 kwietnia podczas grillowania na plaży kortowskiej.

 • Rozpoczęły się Kętrzyńskie Dni UWM w Olsztynie

  Od 11 do 13 kwietnia Uniwersytet Warmińsko-Mazurski będzie prezentował swoją ofertę kształcenia, działania studentów i naukowców w Kętrzynie. Relacje z Kętrzyńskich Dni UWM w Olsztynie codziennie na antenie Radia UWM FM, naszej stronie i w mediach społecznościowych!

 • Na UWM o niepełnosprawności

  Działające na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych zaprasza 12 kwietnia do udziału w I Akademickim Forum Osób z Niepełnosprawnościami. Zaplanowano je w godzinach 14:00-17:00 w Bibliotece UWM (ul. M. Oczapowskiego 12B, sala 307). Naszym gościem była Dorota Opolska.

 • W Kortowie uczczono pamięć ofiar katyńskich

  Władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, przedstawiciele pracowników uczelni, studentów oraz zaproszeni goście uczcili 10 kwietnia pamięć zamordowanych 78 lat temu w Katyniu Polaków. Spotkali się, by złożyć kwiaty w kortowskiej Alei Ofiar Katyńskich.

 • W Kortowie podpisano dokumenty powierdzające kolejną ministerialną dotację dla UWM

  9 kwietnia w Kortowie gościł podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr. hab. Sebastian Skuza. Jego wizyta związana była z podpisaniem dokumentów potwierdzających przyznanie UWM dotacji w kwocie 10 milionów złotych na budowę siedziby dwóch Wydziałów: Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych.

 • SAF Jamnik świętowała swoje 50-lecie

  Studencka Agencja Fotograficzna Jamnik skończyła 50 lat. Z okazji jubileuszu w Kortowie oraz pałacu w Łężanach zorganizowano warsztaty dla studentów. W Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" 7 kwietnia spotkali się natomiast wychowankowie tej agendy artystycznej.

 • Konwent UWM o inwestycjach dla regionu

  W piątek 6 kwietnia w Kortowie pierwszy raz w tym roku zebrał się Konwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyskutowano o wsparciu przez samorząd inwestycji planowanych m.in. przez Collegium Medicum UWM, ale także wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej dla wspólnego interesu naszego regionu.

 • Czas na studia - studia na czasie!

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie kolejny raz zaprezentował swoją ofertę kształcenia podczas Dnia Otwartych Drzwi. W piątek 6 kwietnia w budynku Centrum Nauk Humanistycznych na tegorocznych maturzystów czekali studenci, wykładowcy oraz eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. My też tam byliśmy....

 • Autostopem po północnej Polsce

  I Kortowski Rajd Autostopowy to największa impreza o charakterze wyścigu autostopowego w Polsce! Organizuje ją w weekend 20-22 kwietnia działający w Kortowie Akademicki Klub Turystyczny. Trwają zapisy! Sprawdź, dlaczego warto wystartować.

 • Zdrowie Pod Kontrolą

  Akcja "Zdrowie pod Kontrolą" organizowana jest kolejny raz przez studentów UWM działających w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Jej celem jest ułatwienie lokalnej społeczności dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. Wydarzenie zaplanowano 7...

 • Kormorany 2018

  Akademicki Klub Turystyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w dniach 13-15 kwietnia na VIII Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży "Kormorany" 2018! W programie m.in. prezentacje konkursowe, prelekcje zaproszonych gości, warsztaty muzyczne oraz wiązania węzłów żeglarskich, pokaz...

Przyjaciele - stań się jednym z nich: