Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Analiza i kreowanie trendów na UWM

  Analiza i kreowanie trendów - to jeden z najmłodszych kierunków studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Specjaliści z dziedziny filozofii, informatologii, ekonomii i socjologii kształcą młodych ludzi od roku na Wydziale Humanistycznym.

 • Opowieści znad Łyny

  Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w konkursie literackim „Opowieści znad Łyny”.

 • Dlaczego młodzi wybierają UWM?

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przygotowuje się do przyjęcia nowych studentów. O 4750 miejsc starało się prawie 10 tysięcy kandydatów. Najchętniej wybierali: kierunek lekarski, weterynarię, prawo, ekonomię i informatykę. Sprawdziliśmy, dlaczego chcą studiować na UWM.

 • Znamy najpopularniejsze kierunki na UWM

  Tradycyjnie już najwięcej osób z bogatej oferty kształcenia przygotowanej przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wybrało kierunek lekarski na Wydziale Nauk Medycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też propozycje Wydziału Humanistycznego. Sprawdź ranking!

 • Więcej osób wybrało UWM!

  Coraz więcej osób wybiera Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Kandydaci na studia stacjonarne I stopnia mogą już sprawdzić, czy dostali się na wymarzony kierunek. Do 24 lipca trwa natomiast rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia oraz studia niestacjonarne.

 • Studenci UWM remontują Ośrodek dla Matek z Dziećmi w Olsztynie

  Studenci Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie remontują budynek Ośrodka Wsparcia Dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży. To część akcji Workcamp, której uczestnicy pomagają bezpłatnie odnawiać placówki pożytku publicznego.

 • Startup Weekend Olsztyn po raz trzeci

  Trzecią edycję Startup Weekend Olsztyn wygrał zespół Drop Ship System. Tematem przewodnim były w tym roku pomysły ukierunkowane na "business 2 business". Gospodarzem wydarzenia było Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • O przyszłości polskiej nauki dyskutowano w Kortowie

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie kolejny raz był gospodarzem wspólnego posiedzenia prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polskiej Akademii Nauk oraz prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 • Wakacyjne sukcesy i plany artystów z Kortowa

  Dwie pary reprezentujące Zespół Pieśni i Tańca Kortowo stanęły na najwyższych stopniach podium I Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich "O Królewskie Koło". Z nagrodą z przeglądu w Kielcach wrócił też Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka UWM. Obie grupy niebawem wezmą udział w zagranicznych festiwalach.

 • IJCRS 2017

  Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest gospodarzem Międzynarodowej Konferencji o Zbiorach Przybliżonych. Od 3 do 7 lipca u w budynku Centrum Ekspozycyjnego "Stara Kotłownia" gościć będą najbardziej wpływowi informatycy z Polski i zagranicy.

 • Szansa na miliony dla Szpitala i pacjentów

  Uniwersytecki Szpital Kliniczny powinien włączyć w swoje struktury Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie. Przekonuje o tym prof. Wojciech Maksymowicz. I przedstawia konkretne rozwiązania, na których skorzystają przede wszystkim pacjenci.

 • 20-lecie Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM

  Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na obchody swojego 20-lecia połączone z I Zjazdem Absolwentów. Spotkanie jubileuszowe zaplanowano w dniach 29 czerwca - 1 lipca.

 • Czerwcowe posiedzenie Senatu UWM

  Za nami ostatnie w tym roku akademickim posiedzenie Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przedstawiciele władz uczelni, wydziałów, pracowników i studentów spotkali się 26 czerwca w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia".

 • Informacja w społeczeństwie XXI wieku

  O gospodarce cyfrowej, pozytywnych i negatywnych stronach publikacji w internecie oraz wykorzystaniu współczesnych technologii w toku nauczania już od najmłodszych lat dyskutowali uczestnicy jedenastej już konferencji pod hasłem "Informacja w społeczeństwie XXI wieku".

 • Na UWM powstała pierwsza w Polsce Akademia Biznesu

  Jesteś studentem lub doktorantem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i chciałbyś założyć własną firmę? Dołącz do Akademii Biznesu UWM. Rekrutacja rozpocznie się 1 września.

 • Konkurs na nowe logo UWM

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ogłosił konkurs na nowe logo. Propozycje zgłaszać można do 16 października. Na autora zwycięskiej pracy czeka nagroda w wysokości 5000 złotych.

 • Dobre perspektywy dla UWM

  Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła najnowszy Ranking Uczelni Wyższych. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie awansował w nim z 35. na 32. miejsce. To także jedenasty wynik na dwadzieścia dwa polskie uniwersytety. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prof. Jerzym Przyborowskim.

 • W Uniwersyteckim Szpitalu wybudził się kolejny pacjent!

  50-letni mężczyzna był w śpiączce od stycznia tego roku. Po wybudzeniu postawił pierwsze kroki i wypowiedział pierwsze słowa. Klinika Budzik Dla Dorosłych działa oficjalnie przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie od kwietnia.

 • Kolejne wydziały UWM będą kształcić dualnie

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie podpisał umowy z kolejnymi firmami, w których realizowane będzie kształcenie dualne. Nasza uczelnia jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadza do oferty taką praktyczną formę edukacji.

 • Studiuj na UWM!

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztyńskim ruszyła internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2017/2018. Uczelnia przygotowała bogatą ofertę. To 77 kierunków na 17 wydziałach.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: