Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Informacja w społeczeństwie XXI wieku

  O gospodarce cyfrowej, pozytywnych i negatywnych stronach publikacji w internecie oraz wykorzystaniu współczesnych technologii w toku nauczania już od najmłodszych lat dyskutowali uczestnicy jedenastej już konferencji pod hasłem "Informacja w społeczeństwie XXI wieku".

 • Na UWM powstała pierwsza w Polsce Akademia Biznesu

  Jesteś studentem lub doktorantem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i chciałbyś założyć własną firmę? Dołącz do Akademii Biznesu UWM. Rekrutacja rozpocznie się 1 września.

 • Konkurs na nowe logo UWM

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ogłosił konkurs na nowe logo. Propozycje zgłaszać można do 16 października. Na autora zwycięskiej pracy czeka nagroda w wysokości 5000 złotych.

 • Dobre perspektywy dla UWM

  Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła najnowszy Ranking Uczelni Wyższych. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie awansował w nim z 35. na 32. miejsce. To także jedenasty wynik na dwadzieścia dwa polskie uniwersytety. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prof. Jerzym Przyborowskim.

 • W Uniwersyteckim Szpitalu wybudził się kolejny pacjent!

  50-letni mężczyzna był w śpiączce od stycznia tego roku. Po wybudzeniu postawił pierwsze kroki i wypowiedział pierwsze słowa. Klinika Budzik Dla Dorosłych działa oficjalnie przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie od kwietnia.

 • Kolejne wydziały UWM będą kształcić dualnie

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie podpisał umowy z kolejnymi firmami, w których realizowane będzie kształcenie dualne. Nasza uczelnia jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadza do oferty taką praktyczną formę edukacji.

 • Studiuj na UWM!

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztyńskim ruszyła internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2017/2018. Uczelnia przygotowała bogatą ofertę. To 77 kierunków na 17 wydziałach.

 • 18 lat UWM w Olsztynie

  2 czerwca Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie świętował swoje 18 urodziny. W kortowskim Centrum Konferencyjnym tytuł doktora honoris causa uczelni odebrał prof. Jan Kiciński. Wręczono także inne nagrody oraz wyróżnienia. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji z kolejnego Święta UWM.

 • Geodezja UWM trzecia w Polsce!

  Fundacja Perspektywy ogłosiła najnowszy ranking studiów inżynierskich. Bardzo dobre miejsca zajął w nim Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM. W kategorii „geodezja i kartografia" jest trzeci w Polsce!

 • Wydział Sztuki żegna młodych studentów

  W piątek 2 czerwca odbędzie się oficjalne zakończenie zajęć Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Wydziale Sztuki. W projekcie „Eksperymentowanie w sztuce. Warsztaty plastyczno-muzyczne" wzięło udział około 180 uczniów z ponad 10 szkół podstawowych i gimnazjów.

 • Za nami kolejne Dni Afryki na UWM

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zakończyły się kolejne Dni Afryki. Tegoroczne hasło wydarzenia to: „Afryka – Europa Środkowa i Wschodnia. Historia relacji, stan obecny i perspektywy”.

 • Złota Łopatka znów dla studentów z UWM

  Studenci kierunku lekarskiego z Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zajęli 1. miejsce w kategorii zespołowej Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Anatomicznej „Scapula Aurea/Golden Scapula”.

 • Majowe posiedzenie Senatu UWM

  Przedstawienie oferty kształcenia, podsumowanie Kortowiady, plany budżetowe i zatwierdzenie powstania Collegium Medicum - to główne tematy majowego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji.

 • Dni Afryki na UWM

  Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w dniach 29-30 maja na międzynarodową konferencję naukową „Afryka – Europa Środkowa i Wschodnia. Historia relacji, stan obecny i perspektywy”. Sprawdź program!

 • Święto UWM

  Rektor i Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają do udziału w obchodach kolejnego święta uczelni. Zaplanowano je w piątek 2 czerwca w kortowskim Centrum Konferencyjnym. Sprawdź program uroczystości!

 • To były rekordowe juwenalia!

  Nawet 150 tysięcy osób mogło bawić się w Kortowie podczas tegorocznych juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dopisała pogoda a publiczność i artyści byli zachwyceni klimatem 58. Kortowiady. W naszym studiu podsumował ją Paweł Stefanowicz z RUSS UWM.

 • Ostatnie godziny studenckiej zabawy

  58. Kortowiada jest rekordowa pod wieloma względami. Od środy studentom dopisywały nie tylko świetne humory, ale i znakomita pogada. Piątkowe koncerty na dużej scenie obejrzało 60 tysięcy osób. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji z ostatnich dni juwenaliów UWM.

 • Tramwaj Zwany Pożądaniem

  Tramwaj Zwany Pożądaniem to ogólnopolska akcja stowarzyszenia IFMSA-Poland mająca na celu promowanie profilaktyki zdrowia reprodukcyjnego. W sobotę 20 maja studenci Wydziału Nauk Medycznych UWM będą edukować uczestników Kortowiady.

 • Studenci kolejny raz przejęli władzę!

  Parada Wydziałów i przekazanie kluczy do bram miasta oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To już za nami. Drugiego dnia 58. Kortowiady poznaliśmy także nową Miss Wenus. A na scenie na plaży kortowskiej odbyły się pierwsze juwenaliowe koncerty.

 • Bawmy się bezpiecznie!

  Kortowiada to nie tylko najlepsze w Polsce, ale także bardzo bezpieczne juwenalia. Podczas imprezy w miasteczku studenckim pracuje zespół lekarzy, ratowników. O porządek dba także Straż Kortowska i policja. Sprawdziliśmy w jaki sposób.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: