Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Wrześniowe posiedzenie Senatu UWM

  22 września w kortowskiej "Starej Kotłowni" pierwszy raz po wakacjach zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. A dyskutowano m.in. o zmianach w projekcie ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym", powstaniu na UWM Collegium Medicum i centrum nauki oraz o wynagrodzeniach...

 • Bibliotekarze z Kortowa pomagają schronisku

  Pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz chcą pomóc Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach. W październiku i listopadzie zorganizują zbiórkę w budynku swojej placówki.

 • Dwa nowe wydziały medyczne na UWM

  Na początku września Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie został podzielony na dwie nowe jednostki naukowe: Wydział Lekarski oraz Wydział Nauk o Zdrowiu. Związane jest to z utworzeniem na naszej uczelni Collegium Medicum.

 • Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na UWM

  Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Ryszard Górecki oraz Senat UWM zapraszają 2 października o 11 na uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego.

 • Międzynarodowy Konkurs Sensoryczny na UWM

  Na Wydziale Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczął się Międzynarodowy Konkurs Sensoryczny pod patronatem EUROPEL-u – europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego nauczycieli mleczarstwa.

 • Biblioteka UWM zaprasza po wakacjach

  10 lat temu został otwarty nowy gmach Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Z tej okazji jej pracownicy zorganizowali w dniach 14-15 września konferencję pod hasłem "Ewolucja nowych przestrzeni bibliotecznych". Poznaliśmy także jesienne plany placówki.

 • Salon Maturzystów kolejny raz gościł w Kortowie

  11 września kortowskie Centrum Konferencyjne odwiedzili uczniowie szkół średnich z naszego regionu. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" zorganizowały wspólnie kolejny Salon Maturzystów.

 • UWM zacieśnia współpracę z Uniwersytetem w Bari

  Delegacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie gościła we włoskim Bari. Celem wizyty było podpisanie aneksu do umowy między UWM a Uniwersytetem im. Aldo Moro. Dotyczy on m.in. wymiany studenckiej, organizowania wspólnych studiów magisterskich, a także wykładów prowadzonych przez profesorów wizytujących.

 • Adapciak 2017

  W Kortowie rozpoczął się tegoroczny Studencki Obóz Adaptacyjny. Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM organizuje go tradycyjnie dla wszystkich, którzy od października rozpoczną studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

 • 5. Ogólnopolskie Święto Sera

  Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością UWM w Olsztynie zaprasza w dniach 16-17 września na 5. Ogólnopolskie Święto Sera.

 • Sztuka Was szuka!

  Tym hasłem do studiowania na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zachęcają jego studenci i pracownicy. Przez miesiąc ich prace będzie można też oglądać wokół Amfiteatru im. Czesława Niemena.

 • 15. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza na 15. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. To ponad 400 wykładów, warsztatów, prezentacji, pokazów, wycieczek, konkursów, wystaw, przedstawień teatralnych i koncertów. A wszystko w dniach 26-28 września w Kortowie.

 • Salon Maturzystów 2017

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" zapraszają na kolejny Salon Maturzystów. 11 września uczniowie szkół średnich będą mogli dowiedzieć się w Kortowie, jak dobrze przygotować się do matury, ale też co i gdzie studiować.

 • Odwiedziliśmy kortowską Poliklinikę Weterynaryjną

  Leczenie małych i dużych zwierząt, badania, zabiegi chirurgiczne, szereg operacji specjalistycznych. To wszystko domena Polikliniki Weterynaryjnej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Yacht Klub UWM zaprasza

  Yacht Klub UWM jest agendą akademicką zrzeszającą amatorów żeglarstwa, a swoją działalność prowadzi głównie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Bez względu na wiek, doświadczenie żeglarskie czy jego brak, zaprasza w swe szeregi wszystkich zainteresowanych żeglugą.

 • Wrześniowa rekrutacja na UWM

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ogłosił dodatkowy nabór na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim 2017/2018. Kandydaci mają jeszcze do wyboru kilkadziesiąt kierunków. Internetowa rejestracja startuje 7 września.

 • Międzynarodowy sukces ZPiT Kortowo!

  Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" sukcesem zakończył udział w 18. Międzynarodowym Festiwalu Kultury i Sztuki w tureckim Büyükçekmece niedaleko Stambułu. Grupa reprezentowała Polskę obok przedstawicieli 23 innych państw. Zdobyła dwie pierwsze nagrody: dla najlepszej folklorystycznej pary i za najlepszą muzykę!

 • V Olsztyńska Wystawa Dalii

  Pracownicy Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają na V Olsztyńską Wystawę Dalii. Wydarzenie zaplanowano w dniach 9-10 września.

 • Dzień Absolwenta UWM

  Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na uroczyste obchody Dnia Absolwenta UWM. Spotkanie zaplanowano na sobotę 9 września.

 • Analiza i kreowanie trendów na UWM

  Analiza i kreowanie trendów - to jeden z najmłodszych kierunków studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Specjaliści z dziedziny filozofii, informatologii, ekonomii i socjologii kształcą młodych ludzi od roku na Wydziale Humanistycznym.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: