Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • ZSM Artemis obsypany nagrodami w Spychowie

  Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Artemis" sukcesem zakończył udział w XV Mazurskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego w Spychowie. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdobyli kilka nagród indywidualnych i zespołowych.

 • Międzynarodowy sukces absolwentki UWM

  Jako jedyna Polka uczestniczyła w zajęciach letniej szkoły Europejskiej Agencji Kosmicznej w Portugalii. Ze swoją międzynarodową grupą wygrała także organizowany tam konkurs. O swoich badaniach Beata Milanowska - absolwentka angielskojęzycznej specjalności geodezja i geoinformatyka na UWM - opowiedziała w naszym...

 • Heather Anderson z wykładem na UWM

  Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na wykład światowej klasy specjalistki w dziedzinie radia. Australijka Heather Anderson odwiedzi Kortowo w dniach 21-22 sierpnia. O spotkaniu opowiedziała nam dr hab. Urszula Doliwa.

 • UWM ponownie na zielonym festiwalu

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie kolejny raz pojawił się na Olsztyn Green Festivalu. Podczas imprezy, której charakter współgra z realizowaną przez uczelnię ideą "Green University" UWM zachęcał do wspólnej zabawy, pływania po jeziorze Ukiel czy... nurkowania z AKP Skorpena.

 • Dodatkowa rekrutacja na studia na UWM

  Od 6 do 13 września prowadzona będzie internetowa rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Dodatkowa rekrutacja skierowana jest m.in. do osób, które poprawiały maturę lub wcześniej nie zdecydowały się na konkretny kierunek w roku akademickim 2019/2020.

 • ZPiT Kortowo wrócił z USA

  Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" wrócił ze swojej trzytygodniowej wyprawy do USA. Studenci wystąpili na dwóch festiwalach folklorystycznych: Magic Valley Folk Festival w Burley (Idaho) oraz World Folkfest w Springville (Utah). Odwiedzili także Wielki Kanion Kolorado, Salt Lake City, Las Vegas i... Paryż.

 • UWM dołączył do sieci ERRIN

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu dołączyły do Europejskiej Sieci Współpracy Regionów w Zakresie Badań i Innowacji (ERRIN). Porozumienie w tej sprawie podpisano 12 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim.

 • Adapciak 2019

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza osoby zakwalifikowane na studia do udziału w Adapciaku 2019. Obóz adaptacyjny odbędzie się w dniach 16-22 września w Kortowie oraz Sztynorcie.

 • Prof. Radosław Wiśniewski został prezesem Głównego Urzędu Miar

  Były dziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Radosław Wiśniewski został powołany na stanowisko prezesa Głównego Urzędu Miar. O swoich nowych obowiązkach opowiadał w studiu Radia UWM FM.

 • XX Beacon Satellite Symposium na UWM

  Centrum Diagnostyki Radiowej Środowiska Kosmicznego Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będzie w dniach 19-23 sierpnia gospodarzem najważniejszej konferencji naukowej organizowanej co trzy lata przez Międzynarodową Unię Radiową (URSI).

 • Podsumowanie rekrutacji na UWM

  11,5 tysiąca osób wzięło udział w internetowej rejestracji kandydatów na studia w roku akademickim 2019/2020 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Naukę na UWM rozpocznie prawie 6 tysięcy zakwalifikowanych. Najpopularniejszy był kierunek lekarski.

 • 50 lat Wydziału Humanistycznego UWM

  Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza 14 września na kolejne wydarzenia związane z obchodami swojego 50-lecia. Zaplanowano m.in. spotkanie absolwentów i bal. Trwają także prace nad publikacją związaną z historią tej jednostki naukowej.

 • Kortowo jeszcze bezpieczniejsze

  Straż Uniwersytecka modernizuje system monitoringu miasteczka akademickiego. W Kortowie pojawiły się ostatnio nowe kamery a te zamieszczone wcześniej w znanych punktach zostały wymienione na bardziej funkcjonalne. O czym opowiedział nam szef kortowskich służb - Kamil Witowicz.

 • Ostatnie dni Kortowa w USA

  Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" kończy już swoją pierwszą podróż do USA. Studenci wystąpili na dwóch festiwalach: Magic Valley Folk Festival w Burley (Idaho) oraz World Folkfest w Springville (Utah). Ostatnie dni wyprawy za ocean miną im na zwiedzaniu Wielkiego Kanionu Kolorado i Las Vegas.

 • Nowotwór nie oznacza bezpłodności

  Rak szyjki i trzonu macicy nie muszą oznaczać bezpłodności. Coraz częściej nowotwory dotykają młode kobiety. Nowatorską metodę leczenia dającą szansę na zajście w ciążę opracował zespół prof. Marcina Jóźwika - kierownika Katedry Ginekologii i Położnictwa Collegium Medicum UWM w Olsztynie.

 • Szpital UWM z certyfikatem najwyższej jakości leczenia

  Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie otrzymał Certyfikat Akredytacyjny potwierdzający najwyższy poziom standardów leczniczych w naszym kraju. Przyznaje go Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i jest ważny przez trzy kolejne lata. Akademicka placówka starała się o niego od 2015 roku.

 • 75 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie

  W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o jego tle historycznym i znaczeniu rozmawialiśmy z prof. Witoldem Gieszczyńskim. Dlaczego Polacy rozpoczęli swój patriotyczny zryw właśnie 1 sierpnia 1944 roku? Jak jest on oceniany z perspektywy czasu? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Park w Kortowie zaskoczy Was jesienią!

  W sierpniu zakończą się prace związane z rewitalizacją kortowskiego parku. Już zmieniło się w nim wiele. Pojawiły się latarnie, drewniane ławki i kosze na śmieci. Sadzone są rośliny i ozdobne krzewy. O szczegółach prac opowiedział nam Kanclerz UWM dr inż. Aleksander Socha.

 • UWM ponownie na Olsztyn Green Festivalu

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie znów będzie obecny nad jeziorem Ukiel podczas kolejnej edycji Olsztyn Green Festivalu. Uczelnia realizując autorską koncepcję Green University podczas imprezy będzie także promować wśród młodzieży swoją ofertę kształcenia. W jaki sposób? Posłuchajcie!

 • Naukowcy z UWM badają jeziora Wigierskiego Parku Narodowego

  Jezioro Wigry, Jezioro Muliczne, Jezioro Białe i Jezioro Staw - to cztery akweny w których w wakacje swoje badania prowadzą naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Towarzyszą im ochotnicy i członkowie Akademickiego Klubu Płetwonurków "Skorpena".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: