Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Samorząd studencki UWM zaprasza do współpracy!

  Cotygodniowe zajęcia Kortowo na Sportowo, imprezy pod hasłem Coolturalny Student, plebiscyt Belfer i oczywiście Kortowiada - to najważniejsze wydarzenia, które organizuje Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie. Chcesz je współtworzyć? Jest okazja!

 • XX Dni Interdyscyplinarne na Wydziale Teologii UWM

  "W trosce o wychowanie: rodzina, szkoła, Kościół, Policja" - to hasło dwudziestych już Dni Interdyscyplinarnych zorganizowanych na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O tematach poruszanych w dyskusji opowiedział nam ks. dr Wojsław Czupryński.

 • Goście z Osaki w Collegium Medicum UWM w Olsztynie

  18 października Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie odwiedzili naukowcy i medycy z Osaki. Uczestniczyli w polsko-japońskim seminarium. O efektach rozmów i dalszych planach współpracy opowiedział nam Prorektor ds. Collegium Medicum UWM w Olsztynie prof. Sergiusz Nawrocki.

 • Czas odwiedzić Bibliotekę UWM!

  Co działo się w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w wakacje? Jakie wydarzenia przygotowali jej pracownicy na najbliższe miesiące? I dlaczego warto ją odwiedzić? Na te pytania odpowiedział nam Maciej Rynarzewski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Kamil Dejna stypendystą Fundacji Konrada Adenauera

  Student filologii germańskiej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Kamil Dejna otrzymał stypendium "Sur Place" Fundacji Konrada Adenauera. Na co planuje przeznaczyć to wsparcie finansowe i dlaczego zdecydował się o nie ubiegać? Posłuchajcie!

 • ELSA Olsztyn zaprasza na Dni Adaptacyjne

  ELSA Olsztyn jest jedną z najmłodszych grup lokalnych działających w Polsce. Ale ma już na swoim koncie organizację wielu wydarzeń, w tym ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji. Początek roku akademickiego to najlepszy czas, by dołączyć do Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa.

 • Jak rozwijają się miasta? - debata na UWM

  "Walka o przestrzeń. Krajobrazowe, społeczne i kulturowe aspekty zrównoważonego rozwoju miast" - to hasło ogólnopolskiej konferencji zorganizowanej w dniach 18-19 października na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie przez Katedrę Nauk o Rodzinie Wydziału Teologii.

 • Akademicka Orkiestra Dęta UWM wróciła z Hiszpanii

  Akademicka Orkiestra Dęta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wróciła ze swojego pierwszego zagranicznego festiwalu. Grupa przez ponad tydzień przebywała w hiszpańskim Malgrat de Mar. Studenci mieli także okazję zobaczyć Paryż. O wyjeździe opowiedziały nam: Ewa Kokoszko i Weronika Warszyńska.

 • Radiowe Koło Naukowe Eter z wizytą w Warszawie

  Studenci i wykładowcy z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie uczestniczyli w Ogólnopolskim Seminarium Reportażystów Radiowych w Warszawie. Kilkuosobowa grupa związana z Radiowym Kołem Naukowym "Eter" wybrała się do stolicy 14 października.

 • Kormoran Kortowiady 2019 - ruszyło ponowne głosowanie

  Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jeszcze raz wybiorą najlepszy koncert tegorocznych jubileuszowych 60. juwenaliów. Ruszyło ponowne głosowanie w plebiscycie Kormoran Kortowiady 2019. Kto wystąpi w Kortowie za rok i zgarnie statuetkę? Zdecydujcie!

 • Tańcz, graj i śpiewaj w zespole Kortowo!

  Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" w przyszłym roku będzie świętował swoje 50-lecie. Grupa ma na koncie setki koncertów w kraju i za granicą. Jeśli chcesz stać się częścią tej pięknej historii i rozwijać swój talent - dołącz do niej już teraz! Jesienny nabór zaplanowano 22 października.

 • Problem z parkowaniem w Kortowie?

  Do tego tematu wracamy na antenie Radia UWM FM często. I musimy przyznać, że rokrocznie problem z parkowaniem w niedozwolonych miejscach jest coraz większy. Samochodów przybywa, choć Kortowo jest dobrze skomunikowane z innymi częściami Olsztyna. A auta utrudniają poruszanie się po miasteczku.

 • Akademickie Centrum Kultury UWM zaprasza do współpracy

  "Studencie! Pokaż swój talent!" - tym hasłem Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w tym roku do współpracy z jedną z kilkunastu grup działających w Kortowie. Dlaczego warto do nich dołączyć? Posłuchajcie!

 • Dołącz do Chóru im. prof. Wiktora Wawrzyczka!

  Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza 22 i 23 października na jesienny nabór. Grupą od kilku miesięcy kieruje prof. Katarzyna Bojaruniec z Wydziału Sztuki UWM. Jak można do niej dołączyć i dlaczego warto to zrobić? Posłuchajcie!

 • Dziewiąta wystawa prac grupy A.R.T.

  Artyści amatorzy związani z działającą na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie grupą A.R.T. (Artystyczna Rezerwa Twórcza) kolejny raz zaprezentowali swoje prace. Będzie można je oglądać do 20 grudnia w galerii wystawienniczej na I piętrze Biblioteki Uniwersyteckiej.

 • O emigracji rosyjskiej w Polsce już po raz piąty na UWM

  Instytut Słowiańszczyzny Wschodniej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie już po raz piąty zaprosił naukowców z kraju i zagranicy do udziału w międzynarodowej konferencji z cyklu „Luminarze Rosyjskiej Emigracji”. W tym roku do Kortowa przyjechali badacze z Rosji, Francji, Austrii i Włoch.

 • Pracownicy UWM wyróżnieni w Dniu Edukacji Narodowej

  14 października, czyli w Dniu Edukacji Narodowej, nauczyciele akademiccy i zasłużeni pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odebrali odznaczenia państwowe oraz okolicznościowe statuetki wieńczące jubileusz XX-lecia uczelni. Uroczystość odbyła się na Wydziale Humanistycznym.

 • Projektowali, by zmienić nasze podejście do transplantacji

  Przez trzy dni na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz w Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury ponad trzydzieści osób pracowało nad rozwiązaniami, które mogą zmienić nasze podejście do transplantacji. Sprawdziliśmy jakie wnioski przyniosło spotkanie podczas pierwszego...

 • Projektują dla transplantologii!

  Na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie rozpoczęły się warsztaty projektowe Transplant JAM. Jak zapowiadają organizatorzy spotkania - 11, 12 i 13 października nasze miasto zaleje fala dobrych pomysłów, które mają ułatwić podjęcie decyzji o byciu dawcą organów do przeszczepu.

 • Życie prywatne Polaków w XIX wieku

  10 października na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się VII sesja naukowa "Życie prywatne Polaków w XIX wieku. Kariera w optyce prywatności". W tegorocznej edycji udział wzięli wybitni specjaliści z całej Polski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: