Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Zmarł prof. Grzegorz Białuński

  Z ogromnym smutkiem informujemy, że dziś rano zmarł Prorektor ds. kadr Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. dr hab. Grzegorz Białuński. Miał 51 lat. Rodzinie, przyjaciołom, bliskim Pana profesora składamy najszczersze kondolencje.

 • Oddaj krew w Kortowie!

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie przypomina o cyklicznych akcjach organizowanych na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W każdy kolejny wtorek na placu przy kortowskim Centrum Konferencyjnym pojawiać się będzie mobilny punkt poboru krwi.

 • Prof. Emil Pływaczewski doktorem honoris causa UWM w Olsztynie

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ma kolejnego doktora honoris causa. 15 października tytułem tym uhonorowano prof. Emila Pływaczewskiego - dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Uroczystość odbyła się w kortowskim Centrum Konferencyjnym. Posłuchaj naszej relacji!

 • Kolejna wystawa Artystycznej Rezerwy Twórczej

  Artyści amatorzy związani z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie już po raz ósmy zapraszają do obejrzenia swoich prac w Bibliotece Uniwersyteckiej. Wernisaż odbył się 12 października a wystawa czynna będzie do 20 grudnia. Co się na niej znalazło? Sprawdziliśmy!

 • Doktorat honoris causa UWM dla prof. Emila Pływaczewskiego

  Rektor oraz Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają w poniedziałek 15 października na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. dr. hab. Emilowi Pływaczewskiemu - wybitnemu prawnikowi i kryminologowi, Dziekanowi Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

 • Studenci UWM a program Erasmus+

  Czy studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie chętnie wyjeżdżają za granicę w ramach programu Erasmus+? A jak często z oferty naszej uczelni i pobytu w Kortowie korzystają żacy z innych krajów. Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy w w Biurze ds. Współpracy Międzynarodowej UWM.

 • Absolwentka UWM z nagrodą za świetne wyniki w nauce

  Absolwentka Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Justyna Tarapata została wyróżniona przez współpracującą z kortowską jednostką naukową firmę Tetra Pak. Za znakomite wyniki w nauce oraz działalność w kole naukowym otrzymała nagrodę finansową w wysokości 5 tysięcy euro.

 • Nie marnuj czasu! Dołącz do ACK!

  Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza wszystkich studentów do przyłączenia się do jednej z grup działających w strukturach tej placówki. Jeśli śpiewasz, grasz na jakimś instrumencie, tańczysz, ale też chcesz podróżować lub np. sprawdzić się w teatrze - to idealne...

 • Studiujesz? Nurkuj za darmo ze Skorpeną!

  Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena po wakacjach wraca z cyklem bezpłatnych zajęć pod hasłem: "Studiujesz? Za darmo nurkujesz!". Instruktorzy czekają na Was w piątki o 20:15 na Basenie Uniwersyteckim. O szczegółach opowiedziała nam prezes klubu Kamila Dobrońska.

 • Studiujesz prawo? Dołącz do ELSA Olsztyn!

  W dniach 10-11 października Olsztyński oddział Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA zorganizował w Kortowie Dni Adaptacyjne. Nowi studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mogli poznać koleżanki i kolegów ze starszych roczników, którzy zachęcali ich do...

 • Małe miasta i obszary wiejskie ważne dla gospodarki

  "Kierunki rozwoju małych miast i obszarów wiejskich w kontekście kształtowania gospodarki okrężnej" - to temat konferencji naukowej zorganizowanej 10 października w Kortowie przez Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Pomysłodawcą cyklu spotkań...

 • Dyskusja o rozwoju małych miast i obszarów wiejskich

  "Kierunki rozwoju małych miast i obszarów wiejskich w kontekście kształtowania gospodarki okrężnej" - to hasło konferencji naukowej, która 10 października odbędzie się w auli prof. Mieczysława Kotera w Kortowie. Jej organizatorami są: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej oraz Uniwersytet...

 • Dni Adaptacyjne w ELSA Olsztyn

  Olsztyński oddział Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA organizuje w dniach 10-11 października Dni Adaptacyjne. Jeśli właśnie rozpoczęliście studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - to doskonała okazja, by poznać koleżanki i kolegów ze starszych roczników.

 • Biblioteka UWM w nowym roku akademickim

  Cykliczne spotkania podróżnicze oraz pokazy filmowe, konferencje naukowe, wystawy a do tego dużo przestrzeni do nauki i spędzenia wolnego czasu. Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w nowym roku akademickim czytelników. Jej pracownicy w październiku kolejny raz organizują też zbiórkę...

 • Ruszają szkolenia dla pracowników i studentów UWM

  Doskonalenie kompetencji nauczycieli akademickich, studentów i doktorantów oraz podniesienie jakości zarządzania uczelnią - na te cele Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie otrzymał 33 miliony złotych dofinansowania. Przez najbliższe cztery lata z programu szkoleń skorzysta blisko 2500 tysiąca osób.

 • Jacy byli mężczyzni w Polsce XIX wieku?

  Na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w dniach 4-5 października odbywa się sesja naukowa poświęcona... mężczyznom. "Życie prywatne Polaków w XIX wieku. o mężczyźnie (nie)zwyczajnie" - to hasło konferencji zorganizowanej przez Instytut Historii i Stosunków...

 • O Polsce i Polakach w stulecie niepodległości na UWM

  "Polska i Polacy 1918-2018. Przemiany polityczne, społeczne, ekonomiczne i kulturowe" - to hasło międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej 4 października przez Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Obrady odbywały się w Muzeum Warmii i Mazur oraz Bibliotece UWM.

 • Wydział Sztuki UWM już po inauguracji

  Prawie 100 osób rozpoczęło właśnie studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uroczysta inauguracja odbyła się 4 października w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia". Tam też plastycy z grupy artystycznej Fałdy przygotowali specjalną wystawę, którą można oglądać...

 • Kolejne wydziały UWM uroczyście powitały nowy rok akademicki

  3 października rok akademicki 2018/2019 uroczyście zainaugurowali pracownicy i studenci dwóch kolejnych wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jakie plany mają władze Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oraz Wydziału Nauk Technicznych? Posłuchajcie!

 • Inauguracja roku akademickiego w Collegium Medicum UWM w Olsztynie

  Po inauguracji roku akademickiego 2018/2019 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, przyszedł czas na immatrykulacje wydziałowe. 2 października w kortowskim Centrum Konferencyjnym przysięgę złożyli nowi studenci Collegium Medicum UWM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: