Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Senat UWM o przejęciu OSW i restrukturyzacji dwóch wydziałów

  Drugie w listopadzie posiedzenie Senatu UWM poświęcone było m.in. dyskusji na temat przejęcia obiektów, studentów i kadry Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Rozmawiano także o restrukturyzacji Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Nauki o Żywności.

 • Chińczycy zainteresowani współpracą z UWM

  22 listopada w Kortowie odbyło się spotkanie władz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Prezydenta Olsztyna z przedstawicielami ambasady Chińskiej Republiki Ludowej. Rozmowy dotyczyły kolejnych obszarów współpracy naukowej, gospodarczej, kulturalnej i sportowej.

 • Za pół roku Kortowiada! Ruszyła Liga Wydziałów UWM

  Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczęli już przygotowania do kolejnej Kortowiady. Ruszyła rywalizacja w Lidze Wydziałów. A program juwenaliów nabiera kształtów. Sprawdźcie, co wiemy już o przyszłorocznej imprezie!

 • UWM zaczyna współpracę z ZUS

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie rozpoczyna współpracę z kolejną instytucją w zakresie kształcenia dualnego. 17 listopada władze uczelni podpisały list intencyjny z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

 • I Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości w Kortowie

  Najlepsi polscy mówcy i inspiratorzy, znani przedsiębiorcy, samorządowcy, parlamentarzyści z regionu, trenerzy i mentorzy oraz twórcy start-upów gościli 16 listopada w Kortowie. Wszystko za sprawą I Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości.

 • Po co i jak analizować trendy?

  Instytut Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Laboratorium Innowacji Społecznych zapraszają do udziału w konferencji pod hasłem "Futures thinking - po co i jak analizować trendy?".

 • Studenci UWM dołączą do Legii Akademickiej

  Na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyło się spotkanie informacyjne projektu Legia Akademicka. Przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej zachęcali studentów do szkolenia wojskowego. A Ci chcą w nim uczestniczyć.

 • W Kortowie ruszyło Pogotowie Językowe

  Na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie 13 listopada zaczęło działać Pogotowie Językowe. To inicjatywa dr hab. Marioli Wołk z Instytutu Polonistyki i Logopedii UWM. Czym jest i kto może korzystać z jego pomocy? - sprawdzała Gabriela Bury.

 • Senat UWM o parametryzacji i nowym logo uczelni

  10 listopada w kortowskim Centrum Konferencyjno-Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Rozmawiano m.in. o parametryzacji i konkursie na nowe logo uczelni. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji.

 • Studenci UWM zapraszają do Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

  Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to projekt realizowany od 2012 roku przez Klub Ja­gielloński. Jest jedną z największych kuźni młodzieżowych projektów społecznych. W strukturach ANP działają m.in. studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Miss Polonia studiuje w Kortowie?

  Monika Czajkowska - studentka rolnictwa na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa UWM - jest jedną z dwudziestu finalistek konkursu Miss Polonia 2017. Zwyciężczynię poznamy 26 listopada.

 • Wystartowała Akademia Biznesu UWM

  Akademia Biznesu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczęła zajęcia! 7 listopada w kortowskim Centrum Ekspozycyjnym "Stara Kotłowania" pierwszy raz jej wykładowcy spotkali się ze studentami i doktorantami zakwalifikowanymi w pierwszej rekrutacji.

 • Dołącz do Akademickiej Orkiestry Dętej UWM

  Akademicka Orkiestra Dęta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie działa w Kortowie od 2008 roku. Od listopada prowadzi ją nowy kapelmistrz Rafał Krauze. Na naszej antenie opowiadał o planach zespołu i zapraszał do współpracy nowych instrumentalistów.

 • Czwarta edycja Czwartków z Humanistyką

  Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do udziału w czwartej edycji cyklu spotkań edukacyjnych pod hasłem "Czwartki z Humanistyką". To interesujące wykłady i warsztaty skierowane do młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

 • Kortowo na Sportowo

  „Kortowo na sportowo” to akcja Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie. Jej głównym celem jest zachęcenie studentów, ale także mieszkańców Olsztyna do regularnych ćwiczeń oraz prowadzenia zdrowego trybu życia. Zajęcia odbywają się w piątki o 20:30 w kortowskiej hali sportowej.

 • Kortowiada bez disco-polo? To możliwe!

  Zmiany w charakterze muzycznym kortowskich juwenaliów zapowiedział na naszej antenie nowy przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie - Krystian Filipek. A my sprawdziliśmy, jak te propozycje przyjęli studenci.

 • Krystian Filipek nowym przewodniczącym samorządu studenckiego UWM

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ma nowego przewodniczącego. To Krystian Filipek z Wydziału Nauk Technicznych. Na stanowisku zastąpił Pawła Stefanowicza. Wybory odbyły się 27 października.

 • Studiujesz - za darmo nurkujesz!

  "Studiujesz? Za darmo nurkujesz!" to akcja działającego w Kortowie Akademickiego Klubu Płetwonurków "Skorpena". Jego instruktorzy prowadzą w piątki na Pływalni Uniwersyteckiej darmowe zajęcia. Jak można wziąć w nich udział? - sprawdziła Gabriela Bury.

 • 25 lat Fundacji ŻAK UWM

  Fundacja "ŻAK" Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ma już 25 lat. Założono ją w 1992 roku - jeszcze w Akademii Rolniczo-Technicznej. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w kortowskim Centrum Konferencyjnym 27 października. A uświetnił je występ Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo".

 • Październikowe posiedzenie Senatu UWM

  W kortowskim Centrum Konferencyjno-Ekspozycyjnym "Stara Kotłownia" 27 października zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyskutowano m.in. o sprawach finansowych i dydaktycznych uczelni oraz o wstępnych wynikach parametryzacji.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: