Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Zadbaj o swoją karierę!

  Biuro Karier Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie to miejsce, w którym każdy student i absolwent kortowskiej uczelni uzyska fachową pomoc w planowaniu i realizacji ścieżki zawodowej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z doradcą zawodowym Anną Piotrowską.

 • O wiatrakach Warmii i Mazur

  Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku oraz Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają 23 marca na spotkanie promujące książkę Wiesławy Chodkowskiej i Moniki Sabljak-Olędzkiej "O wiatrakach Warmii i Mazur i młynarzu z daleka...".

 • Dbajmy o lasy!

  21 marca obchodziliśmy m.in. Międzynarodowy Dzień Lasów. Z tej okazji odwiedziliśmy działającą na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie Katedrę Leśnictwa i Ekologii Lasu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prof. Jakubem Borkowskim.

 • VII OSFP Kormorany

  Akademicki Klub Turystyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza 1 i 2 kwietnia do udziału w siódmej edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Podróży "Kormorany 2017". Sprawdź program!

 • 14. Skorpenowy Spływ Łyną

  Zbliża się wiosna. A członkowie Akademickiego Klubu Płetwonurków "Skorpena" witają ją tradycyjnie podczas Skorpenowego Spływu Łyną. W sobotę 18 marca impreza odbędzie się po raz czternasty.

 • Prof. Paweł Wielgosz kandydatem na Dziekana WGIPiB

  Prof. Paweł Wielgosz jest jedynym kandydatem na stanowisko Dziekana Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM. Wybory odbędą się 21 marca.

 • Sztuka jest kobietą!

  "Sztuka jest kobietą" - to hasło wydarzenia zorganizowanego 8 marca przez studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji.

 • Dzień Logopedy na UWM

  Na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowano 6 marca obchody Europejskiego Dnia Logopedy. Poznaliśmy także laureatów konkursu na najtrudniejszy „skrętacz języka” oraz lingwołamkę.

 • Młodzi artyści na Wydziale Sztuki UWM

  Na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie 2 marca odbyły się inauguracyjne zajęcia Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji z tego wydarzenia.

 • Wybory na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa

  Prof. Radosław Wiśniewski przestał pełnić funkcję Dziekana Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM. 1 marca objął stanowisko dyrektora nowego Departamentu Polityki Geoinformacyjnej w Ministerstwie Cyfryzacji. Nowego dziekana poznamy 21 marca.

 • Kortowiada 2017

  Chcesz wiedzieć, co czeka Cię podczas tegorocznej Kortowiady? Słuchaj Radia UWM FM! Na naszej antenie co tydzień prezentujemy kolejne gwiazdy juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i przyglądamy się przygotowaniom do tego wydarzenia.

 • UWM inicjuje dyskusję o dziedzictwie kulturowym regionu

  "Ochrona Dziedzictwa Kulturowego Warmii i Mazur" - to temat konferencji, która odbyła się 22 lutego w Kortowie. Jej pomysłodawcą był Rektor UWM, prof. Ryszard Górecki.

 • Dzień Języka Polskiego na UWM

  Na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie 22 lutego obchodzono Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z językoznawczynią prof. Katarzyną Kłosińską i zwycięzcami dyktanda.

 • Laureaci VI Konkursu o Trzicnę Kortowa

  Znamy laureatów VI edycji Konkursu Literackiego „O Trzcinę Kortowa”. Jury postanowiło przyznać dwie I nagrody: Malwinie Banach z II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie oraz Jakubowi Świdziniewskiemu z Gimnazjum nr 5 w Olsztynie.

 • Biblioteka Kulturalna 2017

  Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do udziału w wydarzeniach cyklu Biblioteka Kulturalna. Sprawdź program!

 • Dzień Otwartych Drzwi UWM

  Dzień Otwartych Drzwi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie już 5 kwietnia! Sprawdź ofertę kształcenia, przekonaj się na własnej skórze jak studiuje się w Kortowie! My też tam będziemy.

 • Nowe kierunki studiów na Wydziale Humanistycznym UWM

  Lingwistyka w biznesie oraz Komunikacja międzykulturowa w Europie - to dwa nowe kierunki studiów na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, na których studenci będą kształcić się od października.

 • Wykład Otwarty na UWM

  "Tabloidyzacja współczesnej kultury" - to temat wykładu otwartego, który w środę 22 lutego wygłosi na Wydziale Humanistycznym UWM językoznawca prof. Katarzyna Kłosińska. To wydarzenie towarzyszy obchodom Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

 • Ochrona Dziedzictwa Kulturowego Warmii i Mazur

  Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Ryszard Górecki zaprasza 22 lutego na konferencję naukową poświęconą ochronie dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

 • Kortowski park z dofinansowaniem

  Ponad 3 miliony złotych otrzyma Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na rewitalizację parku w Kortowie. O planach prac opowiedział na prof. Czesław Hołdyński.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: