Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Startuje II Studencki Wielosztuk Kulturalny

  Wspólny koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Warszawianka" zainauguruje 28 kwietnia drugą edycję olsztyńskiego festiwalu kultury studenckiej - "Studencki Wielosztuk Kulturalny". Jego organizatorem jest Akademickie Centrum Kultury UWM. Sprawdź program!

 • Wszystkie gwiazdy Kortowiady 2019

  Znamy już wszystkie zespoły, które wystąpią na dużej scenie jubileuszowej 60. Kortowiady. Jako ostatni do składu imprezy dołączyli: AronChupa & Little Sis Nora oraz olsztyńska grupa Enej. Juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędą się w dniach 15-19 maja.

 • Akademia Biznesu UWM z dofinansowaniem

  Urząd Marszałkowski województwa warmińsko-mazurskiego już po raz drugi wsparł działającą na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie Akademię Biznesu. Umowę dotyczącą dofinansowania kwotą 300 tysięcy złotych podpisali 16 kwietnia Marszałek Gustaw Marek Brzezin oraz Prorektor UWM ds. nauki prof. Jerzy Jaroszewski.

 • Śpiewali najlepiej. W nagrodę wystąpią na dużej scenie Kortowiady

  Za nami kolejna edycja konkursu wokalnego Ajdol. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przez kilka tygodni rywalizowali o prawo występu na dużej scenie Kortowiady 2019. Spośród kilkudziesięciu osób, które wzięły udział w eliminacjach, jurorzy wybrali sześcioro laureatów.

 • Pewne są tylko podatki i...

  "Współczesne wyzwania prawa podatkowego" - to temat konferencji naukowej zorganizowanej 18 kwietnia przez naukowców i studentów z Katedry Prawa Finansowego oraz Koła Naukowego Prawa Inwestycyjnego Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji.

 • Humaniści z Kortowa zakończyli swoje święto

  Przez trzy dni studenci i wykładowcy Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prezentowali swoje działania, zainteresowania naukowe i inne talenty podczas XIII Dni Humana. Przekonując, że studia humanistyczne poszerzają horyzonty i dają ogromne możliwości.

 • Budzik dla Dorosłych powiększa się!

  Klinika „Budzik dla dorosłych" w Olsztynie wzbogaci się o 7 nowych łóżek. Od lipca tego roku będzie mogła przyjąć 15 pacjentów. To wynik adaptacji nowych pomieszczeń w których mieścić ma się Zakład Rehabilitacji Leczniczej. Szacowana wartość inwestycji to milion złotych, z czego połowę pokryje Fundacja Ewy...

 • U nas jest bardzo fajnie! - za nami Dzień z Ekonomią

  Za nami Dzień z Ekonomią, czyli święto Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie. Obchodzono je kolejny raz w Kortowie 16 kwietnia. W programie wydarzenia znalazły się m.in. spotkania z pracodawcami i doradcami personalnymi, wykłady oraz turniej szachowy i mecz studenci kontra kadra.

 • Znamy już prawie wszystkie gwiazdy Kortowiady 2019

  DJ Hazel dołączył właśnie do składu jubileuszowej 60. Kortowiady. 17 maja zamknie swoim setem didżejskim pierwszy wieczór koncertowy na dużej scenie juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kto jeszcze zagra w tym roku dla studentów w Kortowie? Sprawdźcie program!

 • Za nami finał XVII Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych

  Szymon Piotr Sieradzki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu wygrał finał XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych dla szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszą szkołą okazało się Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka St. Małachowskiego w Płocku.

 • Łączy nas miłość do radia w Kortowie

  Za nami IV Noc Radiowców w Kortowie. 13 kwietnia w redakcji Radia UWM FM spotkaliśmy się z Wami - słuchaczami naszej stacji - ale także dziennikarzami i prezenterami, którzy właśnie tu stawiali swoje pierwsze kroki w eterze. Jak te powroty oceniają Ci, którzy przyjęli nasze zaproszenie? Posłuchajcie!

 • Kormoran poleciał na Śląsk

  Paweł Pieczka z Gliwic - student Politechniki Śląskiej - wyjechał z Kortowa z główną nagrodą konkursu IX Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Podróży "Kormorany". Opowiadał o swojej wyprawie rowerowej na Syberię - "Rajza w Nieznane". Impreza odbyła się w tym roku w dniach 12-14 kwietnia.

 • Prof. Małgorzata Chomicz z europejską nagrodą za swoje grafiki

  Prof. Małgorzata Chomicz z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdobyła główną nagrodę Europejskiego Triennale Grafiki Współczesnej w Tuluzie. Doceniono jej linoryty z cyklu „Silence”. Z artystką spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Przedstawicie kół naukowych promowali swoje działania na UWM

  "Koła Naukowe Szkołą Twórczego Działania" - to hasło 48. edycji Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych. 11 i 12 kwietnia w Kortowie swoją działalność naukową przedstawiło ponad 300 studentów i doktorantów z całej Polski. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji.

 • XIII Dni Humana

  "Nie tylko dla humanistów" - tym hasłem studenci i wykładowcy Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają na trzynaste już Dni Humana. Od 15 do 17 kwietnia zaplanowano wykłady, warsztaty, koncerty i spotkania z zaproszonymi gośćmi. O wydarzeniu opowiedziała nam dr...

 • Na UWM uczczono pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

  W Kortowie upamiętniono ofiary zbrodni katyńskiej. 11 kwietnia przy pamiątkowym głazie w Alei Ofiar Katyńskich władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz zaproszeni goście złożyli wieńce i zapalili znicze. Podczas uroczystości wmurowano także urnę z ziemią z miejsca kaźni w Katyniu.

 • Nagrają bajki dla chorych dzieciaków z całej Polski

  Studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podczas zajęć wpadły na pomysł nagrania płyty z bajkami dla dzieci. Chcą rozesłać je do szpitali, by wywołać uśmiechy na buziach najmłodszych pacjentów. Na ten cel zbierają pieniądze w internecie.

 • Kortowo będzie jeszcze piękniejsze!

  Nowe krzewy, ścieżki spacerowe, ławki, oświetlenie i zdroje wody pitnej - m.in. o to wzbogaci się już niebawem kortowski park. To efekt kolejnych prac prowadzonych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w ramach projektu "Wzmocnienie różnorodności biologicznej i rewaloryzacja zabytkowego parku w...

 • Daria Zawiałow i Myslovitz dołączają do składu Kortowiady 2019

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przedstawiła kolejne gwiazdy jubileuszowej 60. Kortowiady. Na głównej scenie juwenaliów wystąpią w tym roku: Daria Zawiałow i zespół Myslovitz. Studencka impreza odbędzie się w dniach 15-19 maja.

 • Miej Zdrowie Pod Kontrolą!

  Za nami wiosenna odsłona akcji "Zdrowie pod Kontrolą". Organizują ją dwa razy w roku studenci Collegium Medicum UWM w Olsztynie działający w międzynarodowym stowarzyszeniu IFMSA-Poland. 6 kwietnia w Galerii Warmińskiej każdy mógł skorzystać z bogatej oferty bezpłatne badań i konsultacji ze specjalistami.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: