Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Studia dualne z Michelin na UWM. Trwa rekrutacja!

  Do 30 września trwa rekrutacja na studia dualne prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych oraz Wydział Nauk Technicznych UWM w Olsztynie z firmą Michelin. 28 września zaplanowano wirtualny Dzień Otwarty dla studentów pierwszego roku mechaniki i budowy maszyn oraz zarządzania i inżynierii produkcji.

 • Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM chce potwierdzić europejski poziom kształcenia i badań

  Prof. Bogdan Lewczuk rozpoczął swoją drugą kadencję na stanowisku Dziekana Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie. O najważniejszych wyzwaniach na lata 2020-2024 opowiedział naszemu reporterowi. A co udało się osiągnąć od 2016 roku?

 • Jakie wyzwania stoją przed Szkołą Zdrowia Publicznego UWM?

  Prof. Jadwiga Snarska od stycznia 2020 roku kieruje pracą Szkoły Zdrowia Publicznego UWM w Olsztynie. We wrześniu została powołana na nową, czteroletnią kadencję. Jakie stawia cele sobie i pracownikom na najbliższe lata? Najważniejszym jest powrót do struktury wydziału.

 • Na UWM powstaje mała encyklopedia przyrody

  50 nauczycieli akademickich z trzech wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaangażowało się w stworzenie małej encyklopedii przyrody. To jeden z elementów projektu „Spotkania z Nauką” w którym uczestniczą także pracownicy Biblioteki UWM. Szczegóły zdradził nam prof. Stanisław Czachorowski.

 • Wydział Nauk Społecznych UWM - w drodze do Kortowa

  Przed prof. Joanną Ostrouch-Kamińską pierwsza pełna kadencja pracy na stanowisku Dziekana Wydziału Nauk Społecznych UWM w Olsztynie. Jej zwieńczeniem będą przenosiny do powstającej właśnie w Kortowie nowej siedziby, którą WNS będzie współdzielił z Wydziałem Prawa i Administracji.

 • Plany działań Wydziału Teologii UWM w Olsztynie

  Ks. prof. Marek Żmudziński kontynuuje pracę na stanowisku dziekana Wydziału Teologii UWM w Olsztynie. Jak podkreśla - jednym z głównych zadań na lata 2020-2024 będzie intensyfikowanie działań naukowych i stworzenie nowych zakresów kształcenia, które zainteresują przyszłych studentów.

 • Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/2021 na UWM

  2 października Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie rozpocznie oficjalnie rok akademicki 2020/2021. Podczas uroczystości w kortowskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się tradycyjna immatrykulacja a przemówienie inauguracyjne wygłosi nowy Rektor prof. Jerzy Przyborowski.

 • Coraz bliżej powrotu studentów na UWM. Jak realizowane będą zajęcia?

  Do 21 września studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mają poznać szczegółowy harmonogram organizacji zajęć i sposób ich prowadzenia na poszczególnych kierunkach, poziomach i profilach kształcenia w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021. Szczegóły zdradził nam prof. Paweł Wysocki.

 • Wydział Nauk Technicznych UWM - gwarantuje dobrą pracę i rozwój naukowy

  Prof. Adam Lipiński przez kolejne cztery lata będzie kierował pracą Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie. W rozmowie z naszym reporterem podkreślał, że najważniejsze wyzwanie kolejnej kadencji to utrzymanie wysokiej kategorii naukowej i powrót studentów w mury uczelni.

 • Dodatkowa rekrutacja na studia na UWM

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przedstawił szczegółowe informacje dotyczące dodatkowego naboru na studia w roku akademickim 2020/2021. Internetowa rejestracja kandydatów rozpocznie się 22 września i potrwa do 5 października. Naszym gościem był Paweł Łojewski.

 • Wydział Lekarski UWM z coraz silniejszą pozycją w Polsce

  Uzyskanie wyższej kategorii naukowej oraz realizacja inwestycji (Centralnego Laboratorium Collegium Medicum UWM oraz Centralnego Szpitala Klinicznego w Olsztynie) - to główne zadania jakie stawia przed Wydziałem Lekarskim UWM w Olsztynie jego dziekan na kadencję 2020-2024 prof. Leszek Gromadziński.

 • Plany działań samorządu studenckiego UWM

  Jesienią Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wybierze nowe Prezydium oraz Przewodniczącego. Jakie działania planuje w czasie, gdy większość studentów przebywać będzie z dala od uczelni? Czy w 2021 roku zorganizuje kolejną Kortowiadę?

 • Uczcili pamięć organizacji absolwenckich działających w Kortowie

  Tegoroczne Święto Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - obchodzone tradycyjnie we wrześniu - miało inny charakter niż zwykle. Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią wirusa SARS-CoV-2 do Kortowa nie mogli przyjechać wychowankowie uczelni z dawnych lat.

 • Co wpływa na naszą masę ciała? Badają to naukowcy z UWM

  Dr Małgorzata Obara-Gołębiowska z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie realizuje od roku projekt badawczy dotyczący zwyczajów żywieniowych, czynników psychologicznych i genetycznych mających wpływ na naszą masę ciała.

 • Wydział Nauki o Żywności UWM spokojny o swoją przyszłość

  Rozwój infrastruktury naukowo-badawczej, doskonalenie oferty kształcenia, większy nacisk na współpracę zagraniczną - to główne osiągnięcia ostatnich czterech lat na Wydziale Nauki o Żywności UWM w Olsztynie. W kadencji 2020-2024 kierować będzie nim nadal prof. Małgorzata Darewicz.

 • Ambitne plany Wydziału Sztuki UWM

  Prof. Benedykt Błoński rozpoczął właśnie swoją trzecią kadencję na stanowisku Dziekana Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. W ostatnich latach zmieniło się na nim wiele. Powstały nowe grupy artystyczne, wzbogacony został program studiów. A w planach jest utworzenie kolejnych kierunków.

 • Daniel Castellani: Jesteśmy gotowi!

  "Jesteśmy gotowi i cieszymy się, że rozgrywki już się rozpoczynają" - mówi przed pierwszym spotkaniem sezonu 2020/2021 PlusLigi trener Indykpolu AZS Olsztyn. Daniel Castellani podkreśla, że choć skład akademików bardzo się zmienił, z każdym meczem ich gra wygląda lepiej.

 • Centrum Poradnictwa Prawnego odpowiedzią na problemy czasu pandemii

  W maju tego roku decyzją Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie powołana została komisja ekspercka - Centrum Poradnictwa Prawnego WPiA. Jednym z jego zadań jest wspomaganie pracowników uczelni w okresie pandemii w zakresie nieodpłatnych porad prawnych.

 • Ruszyły zapisy na zajęcia 18. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki

  Eksperymenty w laboratorium chemicznym, warsztaty językowe a może wyprawa tropem natury? Podczas 18. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki czeka na Was ponad 500 różnych zajęć i wykładów. W tym roku impreza odbędzie się w nietypowej formie - w małych grupach oraz zdalnie w dniach 23-25 września. Właśnie ruszyły zapisy!

 • Stabilizacja na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM

  Prof. Iwona Bogacka kontynuuje misję kierowania Wydziałem Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie. O najważniejszych wyzwaniach stojących przed pracownikami i studentami tej jednostki naukowo-dydaktycznej oraz formie realizacji zajęć w nowym roku akademickim opowiedziała naszemu reporterowi.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: