Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Finał konkursu Ajdol 2017

  W czwartek 27 kwietnia w kortowskim klubie studenckim Rakor odbędzie się finał konkursu wokalnego Ajdol 2017. Czternaście osób powalczy o szansę występu na dużej scenie tegorocznej Kortowiady. Początek o 20.

 • Kwietniowe posiedzenie Senatu UWM

  25 kwietnia w kortowskiej "Starej Kotłowni" obradował Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Władze uczelni przedstawiły plan umiędzynarodowienia kształcenia oraz wprowadziły zmiany w regulaminie studiów.

 • 15-lecie dziennikarstwa na UWM

  Na Wydziale Humanistycznym UWM zorganizowano okolicznościowe sympozjum poświęcone 15. rocznicy powstania kierunku studiów: dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Zapraszamy do wysłuchania fragmentów specjalnej audycji Radia UWM FM.

 • 46. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych

  W Kortowie zakończyło się 46. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych. Jego tegoroczne hasło to „Koła naukowe - szkołą twórczego działania”. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Izabelą Szatrawską.

 • Mateusz Mirczyński zwycięzcą konkursu Superhuman UWM

  24 kwietnia na Wydziale Humanistycznym podczas inauguracji XI Dni Humana poznaliśmy zwycięzcę trzeciej edycji konkursu Superhuman UWM. Został nim student filozofii i aktor teatru studenckiego KloszArt - Mateusz Mirczyński.

 • W 7 godzin z Olsztyna do Polanicy Zdrój!

  Za nami szósta edycja Kortowskich Zawodów Autostopowych. Wystartowało w nich kilkadziesiąt par. Studenci do pokonania mieli 600 km. Najlepsi na mecie pojawili się już po siedmiu godzinach. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji.

 • Studenckie grillowanie

  W najbliższy czwartek 27 kwietnia Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM zaprasza na wielkie grillowanie na plaży kortowskiej. Impreza potrwa od 15 do 22. Zaplanowano konkursy kulinarne oraz finał wokalnej rywalizacji Ajdol 2017.

 • XIII Tabunada

  Akademicki Klub Motocyklowy "Tabun" zaprasza na XIII TABUNADĘ - oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2017! Impreza odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia. W sobotę warto pojawić się przy Centrum Konferencyjnym UWM.

 • XI Dni Humana

  Pracownicy i studenci Wydziału Humanistycznego zapraszają na XI DNI HUMANA pod hasłem "Nie tylko dla humanistów". Impreza odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia. Sprawdź program!

 • Dzień z Ekonomią na UWM

  Studenci i pracownicy Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM zapraszają w środę 19 kwietnia na Dzień z Ekonomią. Zaplanowano kilka paneli naukowych, warsztaty, ale też atrakcje sportowe i imprezę w jednym z kortowskich klubów studenckich.

 • Oni powalczą o tytuł Superhumana

  Znamy pełną listę uczestników trzeciej edycji konkusu Superhuman UWM. Są wśród nich przedstawiciele wszystkich jednostek Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Nazwisko zwycięzcy poznamy 24 kwietnia.

 • VI Kortowskie Zawody Autostopowe

  Przed nami szósta edycja Kortowskich Zawodów Autostopowych - największych zawodów autostopowych w granicach naszego kraju! Impreza odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia. Zapisy trwają do 16 kwietnia. Sprawdź, jak się zgłosić.

 • Chiron – szkoła z potencjałem

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie był gospodarzem ogólnopolskiej konferencji pod hasłem „Chiron – szkoła z potencjałem”. Uczelnia uhonorowała te szkoły, których absolwenci zostali znakomicie przygotowani do podjęcia studiów i ze świetnymi wynikami je kończą.

 • UWM zaprezentował swoją ofertę

  Za nami kolejny Dzień Otwartych Drzwi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W środę 5 kwietnia swoją ofertę kształcenia zaprezentowały wszystkie wydziały uczelni. Kandydaci mogli przekonać się na własnej skórze dlaczego warto studiować w Kortowie.

 • Znamy laureatów VII OSFP Kormorany

  Za nami VII Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży "Kormorany 2017". W miniony weekend w Kortowie gościli podróżnicy z całego kraju. Główną nagrodę konkursu na najciekawszą relację z wyprawy zdobyła Agnieszka Zakonek.

 • Marcowe posiedzenie Senatu UWM

  24 marca kolejny raz w tym roku zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji z posiedzenia.

 • Studiuj na Wydziale Sztuki UWM!

  Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otwiera swoje drzwi dla przyszłych studentów. W środę 29 marca od 10.00 do 14.00 w budynku przy ul. Szrajbera 11 wszystkie osoby zainteresowane studiowaniem będą mogły zapoznać się z wykładowcami, pracowniami oraz pracami studentów.

 • Zadbaj o swoją karierę!

  Biuro Karier Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie to miejsce, w którym każdy student i absolwent kortowskiej uczelni uzyska fachową pomoc w planowaniu i realizacji ścieżki zawodowej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z doradcą zawodowym Anną Piotrowską.

 • Dbajmy o lasy!

  21 marca obchodziliśmy m.in. Międzynarodowy Dzień Lasów. Z tej okazji odwiedziliśmy działającą na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie Katedrę Leśnictwa i Ekologii Lasu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prof. Jakubem Borkowskim.

 • VII OSFP Kormorany

  Akademicki Klub Turystyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza 1 i 2 kwietnia do udziału w siódmej edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Podróży "Kormorany 2017". Sprawdź program!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: