Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Studenci UWM otwierają Poradnię Logopedyczną

  Od wakacji na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpocznie pracę Studencka Poradnia Logopedyczna. To już kolejna po utworzeniu kilka miesięcy temu Poradni Językowej inicjatywa pracowników oraz studentów z Instytutu Polonistyki i Logopedii UWM.

 • Kolejni lekarze weterynarii z UWM rozpoczynają pracę

  146 absolwentów odebrało 15 czerwca dyplomy ukończenia studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W uroczystości w kortowskim Centrum Konferencyjnym oprócz świeżo upieczonych lekarzy weterynarii udział wzięły ich rodziny i najbliżsi. My też tam byliśmy!

 • Sygnał poparcia dla protestujących studentów popłynął z Kortowa

  Studenci i wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie włączyli się w ogólnopolski protest akademicki przeciwko Ustawie 2.0, zmieniającej funkcjonowanie uczelni wyższych w naszym kraju. W piątek 15 czerwca kilkanaście osób zebrało się pod Biblioteką Uniwersytecką w Kortowie.

 • Wydział Sztuki UWM świętował z Niebieskim Piórkiem

  Koncerty, warsztaty muzyczne i plastyczne, zwiedzanie pracowni i możliwość spotkania z wykładowcami oraz studentami - to główne atrakcje tegorocznego "Niebieskiego Piórka", czyli święta Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Odwiedziliśmy budynek przy ul. Szrajbera, by porozmawiać...

 • Branża mleczarska spotkała się w Olsztynie

  Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie był w dniach 12-14 czerwca gospodarzem XXVI Sympozjum "Technika i technologia w przemyśle mleczarskim". Spotkanie miało na celu prezentację najnowszych rozwiązań technicznych, technologicznych oraz diagnostycznych w branży mleczarskiej.

 • Czy odżywianie wpływa na rozwój raka?

  „Żywienie i nowotwory” to hasło I Konferencji Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych zorganizowanej w dniach 13-14 czerwca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Spotkanie jest początkiem nowego cyklu „Dylematy nauki o żywieniu człowieka – dziś i jutro”.

 • Akademickie Centrum Kultury UWM w Olsztynie zaprasza do śpiewania... na plaży

  Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo", Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka UWM w Olsztynie oraz Akademicki Klub Turystyczny zapraszają w czwartek 14 czerwca od 17:00 do wspólnego śpiewania na kortowskiej plaży. Zabierzcie z sobą instrumenty i dobry humor!

 • Święto Wydziału Sztuki UWM

  Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w czwartek 14 czerwca na "Niebieskie Piórko", czyli swoje kolejne święto. Jego tegoroczne hasło to "Sztuka w mieście". Artyści plastycy i muzycy zaprezentują swoją twórczość na Scenie Staromiejskiej. Od rana zapraszają także...

 • Zarażali muzyczną pasją

  "Pasja do muzyki w czterech ścianach" - pod takim hasłem studenci i wykładowcy z Instytutu Muzyki UWM w Olsztynie zorganizowali w poniedziałek 11 czerwca grę miejską. Zabawa oparta była na kluczowych założeniach przedmiotów metodycznych, realizowanych na ostatnim roku studiów magisterskich o specjalności...

 • Najlepsi w Polsce - Wydział Bioinżynierii Zwierząt UWM zaprasza na studia

  Wydział Bioinżynierii Zwierząt - jako jedyny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie - może pochwalić się najlepszym w Polsce kierunkiem kształcenia. Zootechnika w najnowszym rankingu miesięcznika Perspektywy zajęła pierwsze miejsce. O specyfice studiów na tym i dwóch innych kierunkach kształcenia...

 • W Noc Bibliotek graliśmy w planszówki

  Za nami XV Kortowski Mini-Konwent Gier Towarzyskich "Gamegrinder". Wiosenna edycja wydarzenia organizowanego wspólnie przez Bibliotekę UWM w Olsztynie oraz Akademicki Klub Miłośników Fantastyki "Olifant" wpisała się w obchody Nocy Bibliotek. W sobotę 9 czerwca w kortowskiej placówce pojawiło się...

 • II Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości znów w Kortowie

  7 czerwca w kortowskim Centrum Konferencyjnym rozpoczął się II Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości. To największe tego typu wydarzenie w północno-wschodniej Polsce. Jego gościem specjalnym był Günter Verheugen. Przedstawiciele władz naszej uczelni opowiadali o tym, jaka przyszłość czeka Uniwersytet...

 • Poznaliśmy laureatów XVI Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych

  6 czerwca na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie odbyła się Gala Laureatów XVI Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. Wśród jej gości - obok uczestników rywalizacji i ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół - pojawili się przedstawiciele władz uczelni, miasta i województwa.

 • Studentka UWM wygrała Konfrontacje Młodych Chórmistrzów

  Od 4 do 6 czerwca w Kortowie gościli uczestnicy III Uniwersyteckiego Forum Dyrygentów. To coroczne spotkanie studentów oraz pedagogów kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej uczelni wyższych. Poznaliśmy także laureatów Konfrontacji Młodych Chórmistrzów. Zwyciężyła Żaneta Kucharska z Wydziału...

 • XV Gamegrinder w Kortowie

  Akademicki Klub Miłośników Fantastyki "Olifant" oraz Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają w najbliższą sobotę 9 czerwca do udziału w XV edycji Kortowskiego Mini-konwentu Gier Towarzystkich "Gamegrinder". Na uczestników czekać będzie ponad 200 różnych gier.

 • A Wy? Znacie historię Kortowa?

  „Od Kortau do Kortowa" to hasło spotkania zorganizowanego 4 czerwca w kortowskiej Starej Kotłowni przez Instytut Polonistyki i Logopedii UWM w Olsztynie. O historii dzielnicy naszego miasta zamieszkałej obecnie m.in. przez studentów opowiadali olsztyńscy pisarze: Marcin Cielecki, Paweł Jaszczuk, Włodzimierz...

 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ma już 19 lat

  4 czerwca w kortowskim Centrum Konferencyjnym Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie świętował swoje 19-lecie. Podczas święta uczelni tytuł doktora honoris causa UWM odebrał prof. Aarte de Kruif z Uniwersytetu w Ghent. Odbyły się także promocje doktorskie i habilitacyjne. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji.

 • Kortowscy sygnaliści z kolejnymi nagrodami

  W dniach 2-3 czerwca w Brodnicy odbył się XII Międzynarodowy Festiwal Sygnalistów Myśliwskich "Hubertus 2018". Z kilkoma nagrodami z imprezy do Olsztyna wrócił Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Artemis". O wyróżnieniach oraz planach grupy opowiedział nam jej kierownik Mikołaj Ciesielski.

 • Uniwersyteckie Forum Dyrygentów w Kortowie

  Zakład Dyrygentury i Kształcenia Wokalnego Instytutu Muzyki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają na III edycję Uniwersyteckiego Forum Dyrygentów - corocznego spotkania studentów oraz pedagogów kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej uczelni wyższych.

 • Od Kortau do Kortowa

  Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w najbliższy poniedziałek 4 czerwca do udziału w ciekawej dyskusji pod hasłem: „Od Kortau do Kortowa". Wezmą w niej udział olsztyńscy pisarze: Marcin Cielecki, Paweł Jaszczuk, Włodzimierz Kowalewski i Kacper Kozłowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: