Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • #KierunekUWM - Wydział Humanistyczny

  Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie może pochwalić się najbogatszą ofertą kształcenia. Kandydaci w trwającej rekrutacji mają do wyboru aż 13 kierunków studiów. Czym się charakteryzują? O to zapytaliśmy Prodziekan ds. studenckich i promocji dr Renatę Rozbicką.

 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - uczelnia przyjazna studentom

  Dlaczego warto wybrać Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie? Jak przekonuje Rektor elekt UWM prof. Jerzy Przyborowski jest to uczelnia przyjazna studentom. Tu mogą rozwijać się naukowo, ale też dbać o swoje zainteresowania. I czeka na nich szeroka oferta kierunków kształcenia.

 • Znamy laureatów nagród Fundacji Georga i Marii Dietrichów

  Katarzyna Sierak i Michał Augustynowicz - to tegoroczni zdobywcy nagród Fundacji Georga i Marii Dietrichów z Offenburga. Przyznano je po raz szósty autorom najlepszych prac dyplomowych napisanych i obronionych przez studentów filologii germańskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

 • Prof. Ryszard Górecki podsumował swoją pracę dla UWM

  Prof. Ryszard Górecki przez 17 lat piastował stanowisko Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Swoją pracę dla UWM podsumował 3 lipca w kortowskim Centrum Konferencyjnym podczas specjalnego posiedzenia Rady Uczelni oraz Rady Rektorskiej. Zapraszamy do wysłuchania wystąpienia.

 • O efektach pracy Rady Uczelni opowiada prof. Zbigniew Chojnowski

  Zaopiniowanie projektu nowego statutu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz wskazanie kandydatów na stanowisko Rektora - to główne zadania zrealizowane w pierwszym roku pracy członków Rady Uczelni. O jej podsumowanie poprosiliśmy prof. Zbigniewa Chojnowskiego.

 • Zagraniczni studenci na UWM

  Studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rozpoczyna w każdym roku akademickim około 250 cudzoziemców. Najczęściej robią to obywatele Szwecji, Ukrainy i Białorusi. Czym różni się prowadzona dla nich rekrutacja? O to zapytaliśmy Sylwię Zakrzewską z Biura ds. Współpracy Międzynarodowej.

 • Ruszają studia drugiego stopnia na kierunku lingwistyka w biznesie

  W tym roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie swoje prace licencjackie obronili pierwsi absolwenci kierunku studiów lingwistyka w biznesie. Z myślą o nich, ale też innych kandydatach uczelnia już w październiku uruchomi studia drugiego stopnia.

 • Gratulacje dla UWM od... Królowej Szwecji

  Agnieszka Napieralska - studentka Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, która została laureatką czwartej polskiej edycji konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji Sylwii - przekazała list gratulacyjny na ręce Rektora elekta UWM.

 • Darmowe konsultacje dla kandydatów na studia plastyczne na UWM

  Jeśli zamierzasz studiować na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - możesz skorzystać z darmowych konsultacji online dla kandydatów. Pracownicy Instytutu Sztuk Pięknych będą udzielać wskazówek od 27 lipca do 7 sierpnia. Sprawdziliśmy na czym to polega.

 • Na UWM rusza projekt Spotkania z Nauką

  1 lipca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zainaugurowano dwuletni projekt edukacyjny "Spotkania z Nauką". Zaangażowało się w niego ponad 50 pracowników naukowych uczelni. Na czym dokładnie będą polegały ich działania? O to zapytaliśmy prof. Stanisława Czachorowskiego.

 • Punkt Obsługi Kandydata już działa w Bibliotece UWM

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa internetowa rejestracja kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 15:00 w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej działa także Punkt Obsługi Kandydata. Kto powinien go odwiedzić?

 • Razem Choć Osobno

  Jak poradzili sobie w czasie domowej izolacji studenci i pracownicy Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie? Możecie się tego dowiedzieć oglądając film podsumowujący akcję "Razem Choć Osobno". O pracy nad nim opowiedziała nam dr Joanna Frankowiak. Posłuchajcie!

 • UWM szuka młodych popularyzatorów i zaprasza na 18. Dni Nauki i Sztuki

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do udziału w konkursie "Młody popularyzator". Uczniowie mogą do 11 września przesyłać nagrania filmów przedstawiających prosty eksperyment naukowy. Zwycięzców poznamy podczas 18. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

 • Najbliższe plany samorządu studenckiego UWM

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie już planuje jesienne działania w Kortowie. We wrześniu chce zaprosić nowych żaków na kolejnego Adapciaka. Na antenie Radia UWM FM podsumowaliśmy aktywność studentów w kończącym się roku akademickim 2019/2020.

 • Prof. Iwona Anna Ndiaye nagrodzona w Moskwie

  Prof. Iwona Anna Ndiaye z Instytutu Literaturoznawstwa UWM w Olsztynie zdobyła jedną z nagród XI Międzynarodowego Literacko-Artystycznego Festiwalu „Rosyjskie Mity” w Moskwie. Doceniono jej monografię „Pod maską Talii. O tożsamości poetyckiej Nadieżdy Teffi".

 • Kolejne uprawnienia do nadawania stopni naukowych na UWM

  Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów przyznała Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu w Olsztynie kolejne uprawnienia do nadawania stopnia doktora. Od teraz możliwe będzie to także w dziedzinie nauk społecznych - dyscyplinie: geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna.

 • Na UWM obradowała Rada Uczelni

  Od ponad roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie działa Rada Uczelni. Do jej kompetencji należy m.in. monitorowanie zarządzania uczelnią, jej gospodarki finansowej, opiniowanie projektów oraz współdziałanie z Senatem i Rektorem. O dotychczasowej pracy opowiedział nam prof. Marek Chmaj.

 • XXII Międzynarodowa Konferencja Slawistyczna w nietypowej formie

  Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom XXII Międzynarodowej Konferencji Slawistycznej "Polsko-Wschodniosłowiańskie Kontakty Językowe, Literackie, Kulturowe". Zaplanowano ją w dniach 22-23 czerwca na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie.

 • UWM we wszystkich kierunkach!

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza wszystkich do wirtualnego spaceru po kampusie. Telewizja Kortowo przygotowała cykl materiałów wideo pokazujących pracownie, laboratoria, wydziały i inne miejsca, gdzie kształcą się studenci. Można w nich zapoznać się także z ofertą kształcenia uczelni.

 • Zarezerwuj miejsce w akademiku na rok akademicki 2020/2021

  Fundacja "ŻAK" Uniwersytetu Warmńsko-Mazurskiego w Olsztynie przyjmuje wnioski dotyczące rezerwacji miejsc w domach studenckich na rok akademicki 2020/2021. W czerwcu mogą starać się o nie osoby już studiujące na UWM. Od 1 lipca do 10 września trwać będzie nabór skierowany do kandydatów i nowych studentów.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: