Aktualności

Inne

 • Nasza redakcyjna koleżanka z nagrodą im. Seweryna Pieniężnego

  25 lutego w olsztyńskim ratuszu odbyła się siódma Gala Dziennikarzy Warmii i Mazur. Tradycyjnie wręczono nagrody Konkursu im. Seweryna Pieniężnego. Jedną z nich - dla młodego dziennikarza - zdobyła nasza redakcyjna koleżanka, autorka Kortowskiej Audycji Literackiej Marta Wiśniewska.

 • Zimowe przesłuchania w Radiu UWM FM. Dołącz do nas!

  Lubisz radio? Ktoś mówił Ci, że Twój głos brzmi dobrze? Interesuje Cię to, co dzieje się w Olsztynie i najbliższej okolicy? A może masz fajny i oryginalny pomysł na audycję? Zrób pierwszy krok! 25 i 27 lutego zapraszamy na zimowe przesłuchania w Radiu UWM FM. Daj sobie szansę!

 • Walentynkowy konkurs Radia UWM FM

  Smakowita kolacja we dwoje? A może słodki torcik w dowód miłości? Mamy też coś dla miłośników teatru czy muzyki elektronicznej. A jeśli zamarzy Wam się niestandardowy prezent - czeka również wizyta w profesjonalnym studiu depilacji woskiem. Zapraszamy do udziału w naszym walentynkowym konkursie!

 • Radiowa premiera słuchowiska Halo Ziemia!

  W najbliższą niedzielę 29 grudnia zapraszamy na radiową premierę słuchowiska Łukasza Staniszewskiego "Halo Ziemia!" Tekst przedstawia historię dwóch astronautów wysłanych na orbitę naszej planety w celu zneutralizowania sondy, na której znajduje się działo wymierzone w Ziemię.

 • Radio czeka na Ciebie! Przyjdź na przesłuchania!

  Lubisz radio? Ktoś mówił Ci, że Twój głos brzmi dobrze? Interesuje Cię to, co dzieje się w Olsztynie i najbliższej okolicy? A może masz fajny i oryginalny pomysł na audycję? Zrób pierwszy krok! 14 i 15 października zapraszamy na jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM. Daj sobie szansę!

 • AZS Na Fali znów na 95,9 fm

  To już czwarty sezon naszych spotkań z drużyną Indykpol AZS Olsztyn na antenie Radia UWM FM w audycji AZS Na Fali. Mateusz Lewandowski i Marcin Zarębski w każdy wtorek po 13 rozmawiają z zawodnikami i trenerami akademików, siatkarskimi ekspertami i byłymi graczami kortowskiej ekipy. Wracają już 17 września!

 • Jesień na antenie Radia UWM FM

  16 września startujemy z jesienną ramówką Radia UWM FM! Przygotowaliśmy dla Was kilka nowych propozycji: m.in. codzienny Magazyn Akademicki i audycję lidera zespołu Shannon Marcina Rumińskiego - Folk Fun. Po wakacyjnej przerwie wracają też dobrze już znane pozycje programowe.

 • Jaksa z nagrodą festiwalu FAMA!

  Nasz redakcyjny kolega, komik i konferansjer Arkadiusz "Jaksa" Jakszewicz zdobył jedną z nagród 49. edycji Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA 2019. Jury wyróżniło jego program "Z miłości do historii" w kategorii sztuki sceniczne.

 • 18 i 19 sierpnia Gramy dla Marka!

  Przed nami dwa dni koncertów pod hasłem "Gramy dla Marka" na olsztyńskim Starym Mieście. Big Day, Harlem, Romantycy Lekkich Obyczajów, Enej i kilkunastu innych wykonawców połączyło swoje siły, by wesprzeć perkusistę Marka Łupkowskiego - ojca dwóch synów, męża, którego dopadł rak.

 • OBO 2020 - wspólnie zmieniajmy Olsztyn!

  6 400 000 złotych - to kwota przeznaczona na realizację propozycji mieszkańców Olsztyna w siódmej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty miejskie i osiedlowe zgłaszać można do 4 września. Na co warto zwrócić uwagę tworząc wniosek i dlaczego warto to zrobić? Posłuchajcie!

 • Wakacyjne praktyki w Radiu UWM FM

  Zapraszamy na wakacyjne praktyki w Radiu UWM FM. W lipcu i sierpniu w naszej redakcji możecie nauczyć się pracy reportera radiowego, poznać tajniki tworzenia audycji i spróbować swoich sił przed mikrofonem. Zapisy trwają do końca czerwca. Sprawdźcie szczegóły!

 • Świętuj z nami osiemnastkę w eterze!

  Od 2001 roku nadajemy nieprzerwanie program radiowy na częstotliwości 95,9 fm. Radio UWM FM świętuje zatem w tym roku swoje osiemnaste urodziny! Z tej okazji zapraszamy 20 i 22 czerwca na dwa wydarzenia. Spotkamy się na stand-up'ie w klubie Nowy Andergrant oraz w naszej kortowskiej redakcji.

 • Od Radia Kortowo do UWM FM

  Podczas IV Nocy Radiowców na 95,9 fm wspominaliśmy ostatnie lata działalności Radia Kortowo. W specjalnej audycji Kamil Wicik i Bartosz Tobieński (ostatni redaktor naczelny Radia Kortowo) przypomnieli drogę do uzyskania koncesji na nadawanie programu w eterze - już pod nową nazwą Radio UWM FM.

 • Radioaktywni na IV Noc Radiowców

  Pamiętacie Rap Audycję Brooklyn? Przez lata na antenie Radia UWM FM Dominik "Domino" Chowaniec, Tomek "Gadzik" Gadzikowski i Bartek Dajnowski dzielili się z Wami swoimi muzycznymi odkryciami. Podczas IV Nocy Radiowców w Kortowie wspominali te czasy w audycji Radioaktywni. Posłuchajcie!

 • Łyk Espresso od Kasi Staszko

  Podczas IV Nocy Radiowców na 95,9 fm wrócili prezenterzy, którzy swoją radiową przygodę rozpoczynali w Radiu UWM FM. Na "Łyk Espresso" zaprosiła Was Kasia Staszko (obecnie związana z RMF FM). W godzinnej audycji kulturalnej mogliśmy wysłuchać wywiadów, których bohaterami byli: Magdalena Miśka-Jackowska...

 • Ostatnie Przygody Kulinarne...

  Przez ponad 8 lat na antenie Radia UWM FM odkrywał przed nami tajemnice polskiej kuchni. Swoje "Przygody Kulinarne" traktował jako misję. Bo jak podkreślał: "Kuchnia polska jest jedną z najciekawszych w Europie. Ale jest też całkowicie nieodkryta. Mamy piękną historię i coś, czego nie mają inni."

 • Wielkanocne symbole i tradycje oraz święta w Kortowie

  Jaka jest symbolika świąt wielkanocnych? W jaki sposób powinniśmy przeżywać je w kościele rzymskokatolickim? A skąd wzięły się inne tradycje, takie jak śmigus-dyngus? Naszym gościem był duszpasterz akademicki ks. Piotr Dernowski z kortowskiej parafii św. Franciszka z Asyżu.

 • Garść radiowych wspomnień na 95,9 fm już w tę sobotę!

  Przed nami IV Noc Radiowców w Kortowie. W najbliższą sobotę 13 kwietnia zapraszamy Was do odwiedzenia Radia UWM FM i słuchania nas na 95,9 fm! Na antenę wrócą audycje sprzed lat - ich autorki oraz autorzy. Co przygotowali na tę okazję Kasia Staszko, Dominik Chowaniec, Kamil Wicik i Bartosz Tobieński? Posłuchajcie!

 • IV Noc Radiowców w Kortowie

  13 kwietnia kolejny raz otwieramy dla Was naszą redakcję. Podczas Nocy Radiowców możecie sprawdzić jak powstaje program Radia UWM FM. Zajrzeć do studia, naszego newsroomu, spróbować swoich sił przed mikrofonem i posłuchać zaprzyjaźnionych z nami zespołów, które zagrają specjalne live sesje.

 • Zimowe przesłuchania w Radiu UWM FM

  Nie przegap tego! Już 20 i 21 lutego zapraszamy na kolejne przesłuchania do zespołu Radia UWM FM. Szukamy osób otwartych na nowe doświadczenia, kontaktowych, z pomysłami na audycje lub chęcią nauczenia się podstaw pracy prezentera i reportera radiowego.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: