Aktualności
23.11.2017

Kolejny raz zagramy z WOŚP!

14 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 26. raz! W małych i większych miastach, w Polsce i najdalszych zakątkach świata. W Olsztynie pełną parą pracuje już sztab WOŚP. Do 30 listopada mogą zgłaszać się do niego wolontariusze, którzy chcieliby włączyć się w finał.

W przyszłym roku Orkiestra Jurka Owsiaka grać będzie "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W Olsztynie zespołem dowodzi nowa szefowa sztabu - harcmistrz Dorota Limontas z Hufca Warmińskiego ZHP im. Ryszarda Knosały.

"Ruszyła już rekrutacja wolontariuszy. Do 30 listopada można zgłaszać jeszcze chęć uczestnictwa. Poprzez naszą stronę internetową wypełnia się formularz i jako wolontariusz można się zgłosić do akcji. Poza tym oczywiście nie zabraknie całej masy atrakcji przygotowanych przez wielu organizatorów imprez zamkniętych" - mówiła na naszej antenie Dorota Limontas.

Olsztyński sztab został oficjalnie zarejestrowany w centrali. "Potrzebujemy 500 wolontariuszy. Wolontariuszem może zostać każdy. Najmłodszy w chwili obecnej - ma rok! Już mamy pierwsze zgłoszenia. Może to być każdy. Osoby do 16 roku życia będą miały pełnoletniego opiekuna. Dzieciaki zgłaszają się z rodzicami."

Z Dorotą Limontas spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie: wosp.olsztyn.eu oraz facebook'u olsztyńskiego sztabu. Tam także mogą się zgłaszać wszyscy, którzy chcieliby zorganizować wydarzenie podczas finału WOŚP, podarować coś na licytację, itd.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: