Aktualności
03.11.2017

Już niebawem usłyszycie ich na 95,9 fm!

Za nami jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM. Niezwykle udane! Wzięło w nich udział czterdzieści osób. Entuzjastycznych, z pomysłami i chęcią do zgłębiania tajników pracy prezentera, reportera, dziennikarza radiowego.

Przesłuchania odbyły się 27 i 28 października. Ich uczestnicy musieli przedstawić swoje zainteresowania oraz - o ile takie już przemyśleli - pomysły na audycję. Tych nie brakowało. Od muzycznych, przez kulturalne, sportowe po historyczne i popularnonaukowe.

Ponieważ poziom naboru był w tym roku niezwykle wysoki, do współpracy zaprosiliśmy aż trzydzieści osób. "Dajemy im szansę. Tu w redakcji czeka na nich profesjonalny sprzęt, nasza fachowa pomoc - lekcje dziennikarstwa radiowego. Tylko od nich zależy jak tę szansę wykorzystają" - mówi Piotr Szauer pełniący funkcję redaktora naczelnego Radia UWM FM. "Początki bywają trudne. Wiele rzeczy jest zupełnie nowych. Nie każdy ma świadomość, ile pracy trzeba włożyć w stworzenie jednej audycji. Ale Ci, którzy wykażą się determinacją, pokonają pierwsze przeszkody - mogą już niebawem zadebiutować na antenie w autorskich programach".

Wśród tegorocznych chętnych do rozpoczęcia współpracy z Radiem UWM FM dominowali studenci pierwszego roku kierunku: dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ale pojawili się też żacy czy absolwenci: ekonomii, historii, prawa, bioinżynierii zwierząt, informatyki czy... mechatroniki! W redakcji zaczną się pojawiać regularnie już w listopadzie.

Posłuchajcie dlaczego zdecydowali się rozpocząć współpracę z Radiem UWM FM.

Kolejne przesłuchania w Radiu UWM FM odbędą się na przełomie lutego i marca 2018 roku. Zapraszamy już teraz!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: