Aktualności

Podcasty

 • Student Aktywnie! - odcinek 31.

  Letnia Szkoła Innowacji to program skierowany do studentów i studentek czterech ostatnich semestrów studiów stacjonarnych I i II stopnia realizowanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W audycji Student Aktywnie! o jego trzeciej edycji opowiadała Marta Wangin z Centrum Badań i Projektów UWM.

 • Gdzie Nogi Poniosą - odcinek 14.

  Początek roku akademickiego to dobry czas, by zacząć... rozwijać swój talent sportowy. O sekcjach działających na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, a w szczególności o ergometrze wioślarskim w audycji Gdzie Nogi Poniosą opowiadał Emil Andrzej Karpiński.

 • Kortowska Audycja Literacka - odcinek 37.

  Gościem Marty Wiśniewskiej w październikowym odcinku Kortowskiej Audycji Literackiej była prof. Bernadetta Darska - literaturoznawczyni i krytyczka literacka z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM, która właśnie wydała nową książkę "Berlinowanie. Zapiski z doświadczania miasta".

 • Twórcze spotkanie z Agnieszką Beatą Pacek

  W październikowym odcinku audycji Twórcze Spotkania Aneta Pawelczyk-Piłat gościła Agnieszkę Beatę Pacek - działaczkę społeczną, dziennikarkę i autorkę książki "W mieście szytym na miarę. Mrągowo i okolice". Zapraszamy do wysłuchania opowieści o jej artystycznej drodze.

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 94.

  O fundamentach, energii życiowej, zrozumieniu własnego ciała i starożytnej filozofii w audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego opowiadał Michał Szymański. Z fizjoterapeutą i specjalistą od medycyny chińskiej spotkała się Agnieszka Kacprzyk. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Wieczorynka Naukomanów S05E04

  W Wieczorynce Naukomanów zastanawialiśmy się nad sensem misji ciskania sondami w asteroidy... Sławek Kulesza opowiadał o efektach projektu DART, którego spektakularny finał (zderzenie sondy z asteroidą) mogliśmy na żywo obserwować w poniedziałek 26 września. Posłuchajcie!

 • Lejdi Gada - odcinek 158.

  Karolina Rogóz-Namiotko w kolejnym odcinku audycji Lejdi Gada gościła ginekolożkę, seksuolożkę i autorkę książki "Sztuka Kobiecości" dr Beatę Wróbel oraz Ewę Szymerę z Fundacji "Różowa Skrzyneczka". A rozmawiały o seksie, kobiecych ciałach i menstruacji. A także o tym, co sprawia że jesteśmy...

 • Stacja Dobro - odcinek 61.

  W audycji Stacja Dobro Marta Parciak z Fundacji Rozwoju Michelin opowiadała o akcji MOC Dobra, której finał zaplanowano na 2 października w Kuźni Społecznej. Aneta Pawelczyk-Piłat rozmawiała także z wolontariuszami ze stowarzyszenia Wiosna, którzy zachęcali do udziału w rekrutacji do tegorocznej Szlachetnej Paczki...

 • Student Aktywnie! - odcinek 30.

  Koło Naukowe Suicydologii zaprasza w dniach 25-26 października do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Porozmawiajmy o samobójstwie. Zachowania suicydalne w ujęciu interdyscyplinarnym". O wydarzeniu w audycji Student Aktywnie! opowiadały: Olga Michalik i Barbara Steć.

 • Gdzie Nogi Poniosą - odcinek 13.

  Rozpoczęła się jesień. Za oknem zrobiło się chłodniej. Nie przejmujcie się jednak. Są miejsca, gdzie jest dużo zimniej. O jednym z nich - Oslo - w audycji Gdzie Nogi Poniosą opowiadał Emil Andrzej Karpiński. Posłuchajcie, co warto zobaczyć w stolicy i największym mieście Norwegii.

 • Żołnierskie Historie, Żołnierska Przyszłość - odcinek 9.

  Okres II wojny światowej, to czas głębokiej rewolucji w strukturach dowodzenia, planowaniu, taktyce i wykorzystaniu rodzajów sił zbrojnych. Jak wiele możemy nauczyć się z historii? O tym rozmawialiśmy w kolejnym odcinku audycji Żołnierskie Historie, Żołnierska Przyszłość. Posłuchajcie!

 • Strefa Intymna - odcinek 2.

  Jak dziś pojmujemy równość płci, kobiecość i feminizm. Sporo dyskusji na ten temat towarzyszyło tegorocznej edycji Campusu Polska Przyszłości. Podczas tego wydarzenia Aneta Pawelczyk-Piłat rozmawiała z Kazimierą Szczuką i prof. Małgorzatą Fuszarą. Posłuchajcie!

 • Polski Na Wynos - S02E11-15

  Jaka jest historia słów: klamka, klucz, lustro i zwierciadło? Skąd wzięły się w języku polskim pryszcze, bąble, krosty oraz trąd i trądzik? M.in. o tym w kolejnych odcinkach audycji Polski Na Wynos opowiadała Ania Makarewicz. Wróciła też do dawnych powiedzeń i frazeologizmów. Posłuchajcie!

 • Wieczorynka Naukomanów S05E03

  W kolejnej Wieczorynce Naukomanów Sławek Kulesza opowiadał o tegorocznych laureatach Ignobli. To nagrody za odkrycia naukowe z pozoru śmieszne, jednak zmuszające do refleksji. Jedną z nich uhonorowano także polskich naukowców. Czy to powód do dumy, czy raczej smutku? Posłuchajcie!

 • Lejdi Gada - odcinek 157.

  Beata Tokarczyk to bizneswoman. Była wydawcą Magazynu Bez Gorsetu na Warmii i Mazurach. Obecnie wydaje Magazyn Warto w Trójmieście. Zajmuje się też biznesem niezwiązanym z mediami, ale ze zdrowiem i urodą. Bo kobieta przedsiębiorcza umie odnaleźć się w każdej branży!

 • Stacja Dobro - odcinek 60.

  W audycji Stacja Dobro opowiadaliśmy o działalności Strefy Aktywności i Integracji Społecznej oraz Regionalnej Strefy Pomocy. Aneta Pawelczyk-Piłat gościła w studiu Radia UWM FM Annę Zimowską z Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa.

 • Student Aktywnie! - odcinek 29.

  W audycji Student Aktywnie! Aneta Pawelczyk-Piłat gościła Martę Pacułę i Dawida Dąbrowskiego z Naukowego Koła Badań Podwodnych „Hydronautic" działającego na Wydziale Geoinżynierii UWM o w Olsztynie. Opowiadali m.in. o bardzo aktywnych wakacjach. Latem odwiedzili m.in. Woliński Park Narodowy.

 • Gdzie Nogi Poniosą - odcinek 12.

  Jakie są blaski i cienie pracy przewodnika turystycznego i pilota wycieczek? O tym w audycji Gdzie Nogi Poniosą opowiadała Katarzyna Grabowska - przewodniczka po Warmii i Mazurach. To pierwsze z serii spotkań, w którym chcemy przybliżyć Wam ciekawe zakątki naszego regionu.

 • Miss Trendi - odcinek 16.

  Gościem kolejnego odcinka audycji Miss Trendi był specjalista technologii BIM - Dariusz Naruszewicz. Czym charakteryzuje się Building Information Modeling i czy jest technologią przyszłości? Co odróżnia ją od klasycznej metody projektowania? Gdzie jest wykorzystywana i kto z niej korzysta? Posłuchajcie!

 • Radiowe Gawędy o Przyrodzie - odcinek 39.

  Żurawie. Ptaki, które fascynowały starożytnych Greków, dawnych Słowian i ... fascynują nas teraz. O swojej fascynacji żurawiami w Radiowych Gawędach o Przyrodzie opowiadał Wojtek Gotkiewicz. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: