Aktualności

Podcasty

 • Kortowski vloger na naukowej wymianie w Finlandii

  Dr Szymon Żyliński z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM wrócił właśnie z wymiany naukowej. W ramach programu Erasmus odwiedził Finlandię. O swoim doświadczeniu opowiadał w Uniwersyteckiej Rozmowie Tygodnia. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 19.

  Gościem Marty Wiśniewskiej w Kortowskim Tygodniku Literackim była Ewa Kozłowska, autorka zbioru miniatur pt. "Krótkie historie", powstałych w latach 2014-2016. W 2017 roku książka była nominowana do Literackiej Nagrody Warmii i Mazur "Wawrzyn". Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Auto Trop - odcinek 13.

  W magazynie sportowym Radia UWM FM opowiadaliśmy o wydarzeniach upamiętniających 25. rocznicę śmierci legendarnego olsztyńskiego kierowcy rajdowego Mariana Bublewicza. Marek Kuhn przypominał także o zmianach w sposobie karania kierowców łamiących przepisy drogowe.

 • Poradnik Egzystencjalny - odcinek 6.

  Gdy człowiek rzuca w człowieka kamieniem i jeden z nich jest Polakiem a drugi Żydem - czy kamieniami obrzucają się narody, czy wciąż Kowalski i Apfelbaum? Co lub kto sprawia, że jesteśmy Polakami? I co to właściwie znaczy? Na ten temat rozmawialiśmy z drem Piotrem Wasylukiem i prof. Krzysztofem Szatrawskim.

 • Podwójna Obsada - odcinek 22.

  Nie lubisz historii? Nie przejmuj się - jest nas więcej! Ale po wysłuchaniu tej audycji, możesz zmienić zdanie. Bo historia jest ciekawa. Trzeba tylko o niej ciekawie opowiadać. W Podwójnej Obsadzie robił to Grzegorz Pepłowski - konserwator zabytków i archeolog.

 • O Wydziale Humanistycznym UWM w Uniwersyteckiej Rozmowie Tygodnia

  Gościem Uniwersyteckiej Rozmowy Tygodnia była Prodziekan ds. studenckich i promocji Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie dr Renata Rozbicka. A rozmawialiśmy o ofercie kształcenia humanistów w Kortowie oraz wydarzeniach organizowanych w tej jednostce naukowej.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 18.

  Gośćmi Marty Wiśniewskiej w Kortowskim Tygodniku Literackim były: Julia Szymla i Julia Ciemięga z XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie - koordynatorki projektu "Czyta[m]nie", którego celem jest promowanie komunikacji międzypokoleniowej poprzez wymianę ulubionych lektur.

 • Auto Trop - odcinek 12.

  W magazynie motoryzacyjnym Auto Trop wspominaliśmy legendarnego olsztyńskiego kierowcę rajdowego Mariana Bublewicza. Gośćmi Marka Kuhna byli: Wojciech Fijałkowski i Maciej Fijałkowski z Automobilklubu Warmińskiego. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 1.

  Zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka nowej audycji historycznej - "Ucieczka z Imadła". Jej autorzy - Radosław Lech i Daniel Szczepański - będą spotykać się z historykami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, by rozmawiać o drodze Polski do odzyskania niepodległości w 1918 roku.

 • Fiedorczuk, Jurkiewicz, Kopiec i Popek... w Śmiechoskopie

  Gośćmi Arka Jakszewicza w audycji Śmiechoskop byli uczestnicy kolejnej odsłony cyklu Stand-up Andergrant: Wojtek Fiedorczuk, Karol Kopiec, Cezary Jurkiewicz i Piotr Popek. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Podwójna Obsada - odcinek 21.

  Podwójna Obsada (w składzie: Michał Porycki i Arek Jakszewicz) rozmawiała o tatuażu... dawniej i dziś. Czy artysta może odmówić wykonania jakiegoś obrazu na skórze? I czy to zawsze jest sztuką? Naszym gościem była Żaneta Reliszko, znana jako "Wściekły kot".

 • Auto Trop - odcinek 11.

  W kolejnym odcinku magazynu motoryzacyjnego Radia UWM FM opowiadaliśmy o egzaminie na prawo jazdy. Co trzeba obecnie zrobić, by otrzymać dokument? Jak zmieniają się przepisy? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z egzaminatorem Marcinem Kiwitem z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie.

 • Poradnik Egzystencjalny - odcinek 5.

  Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda dzień olsztyńskiego artysty? Co robi, gdy otworzy w końcu zaspane oko? Pije kawę, liczy lajki na fejsie, a może od razu bierze się do roboty, czyli cierpi za miliony? Sprawdzamy to w Poradniku Egzystencjalnym. Dzień z życia artysty przedstawili: aktorka Milena Gauer i...

 • Śmiechoskop na urodzinach wrocławskiego stand-upu!

  Gośćmi Arka Jakszewicza w kolejnym Śmiechoskopie byli uczestnicy urodzinowej imprezy wrocławskiego stand-upu: Błażej Krajewski, Mateusz Socha, Tomek Kołecki, Piotr Popek, Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Zalewski! Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Prof. Jerzy Przyborowski w Uniwersyteckiej Rozmowie Tygodnia

  Gościem Uniwersyteckiej Rozmowy Tygodnia był Prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski. Rozmawialiśmy m.in. o konkursie o grant Rektora, stypendiach MNiSW dla studentów i doktorantów z UWM oraz trwającej rekrutacji śródrocznej.

 • Podwójna Obsada - odcinek 20.

  Czy nosisz się modnie, czy masz swój styl? Czym jest moda i dlaczego czarne nie zawsze wyszczupla? O tym wszystkim rozmawialiśmy w audycji Podwójna Obsada. Naszym gościem była Izabela Jabłonowska, stylistka, autorka strony Stylowy Blog. Michałowi Poryckiemu towarzyszyła tym razem Marta Woźniak.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 17.

  Gościem Kortowskiego Tygodnika Literackiego była dr hab. Joanna Jurewicz - profesor w Katedrze Azji Południowej Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego, znawczyni i tłumaczka najstarszych indyjskich tekstów religijnych i filozoficznych. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Auto Trop - odcinek 10.

  Gościem Marka Kuhna w magazynie motoryzacyjnym Auto Trop był olsztyński pilot rajdowy, uczestnik tegorocznego Rajdu Dakar - Sebastian Rozwadowski. W parze z litewskim kierowcą Benediktasem Vanagasem ukończył morderczy wyścig na 30. miejscu. Jak wspomina swój drugi start? Posłuchajcie!

 • Mediofon - styczeń 2018

  O sesji, akcji Czyta[m]nie oraz badaniach prowadzonych wśród studentów dziennikarstwa opowiadali w styczniowym odcinku audycji Mediofon - dr hab. Urszula Doliwa i Arkadiusz Czarnecki. Posłuchajcie!

 • Poradnik Egzystencjalny - odcinek 4.

  W Poradniku Egzystencjalnym radziliśmy jak żyć... (dobrze) ze studentami. Naszym gościem był najpopularniejszy wykładowca 2017 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie - dr Tomasz Wierzejski z Wydział Nauk Ekonomicznych UWM. Rozmawialiśmy także z innymi zwycięzcami plebiscytu Belfer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: