Aktualności

Podcasty

 • Poradnik Egzystencjalny - odcinek 14.

  W Poradniku Egzystencjalnym rozmawialiśmy o tym, jak się rozwieźć. Według ostatnich danym w miastach rozpada się prawie co drugie małżeństwo. W jaki sposób załatwić to polubownie? Gościem Łukasza Staniszewskiego był adwokat Marcin Kotowski. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Radiowa Migawka - odcinek 7.

  Gościem Radiowej Migawki był Kazimierz Centkowski - fotoreporter i były prezes Studenckiej Agencji Fotograficznej "Jamnik", która niedawno w Kortowie świętowała swoje 50-lecie. Spotkał się z nim Mateusz Kopacz. Jak wspomina początki tej agendy artystycznej? Posłuchajcie!

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 27.

  W kolejnym odcinku Kortowskiego Tygodnika Literackiego Marta Wiśniewska poinformowała o najważniejszych, bieżących wydarzeniach literackich, przejrzała prasę i zaprosiła na spotkania literackie, które w tym tygodniu odbędą się w Olsztynie. Nie zabrakło oczywiście recenzji książkowej.

 • Auto Trop - odcinek 20.

  W kolejnym odcinku magazynu motoryzacyjnego Radia UWM FM rozmawialiśmy o zmianie opon z zimowych na letnie oraz sposobach prawidłowego polerowania samochodu. Do wysłuchania audycji Auto Trop zapraszają: Bartek Kobus i Marek Kuhn.

 • Anglocooltura - odcinek 1.

  Zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka audycji przygotowanej przez studentów i wykładowców z Katedry Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: Macieja Jankowskiego i Daniela Szczepańskiego. Ich gościem była dr Katarzyna Kodeniec.

 • Poradnik Egzystencjalny - odcinek 13.

  Jak żyć... bez radia. M.in. o tym z doświadczonymi radiowcami (którzy zrobili sobie przerwę) Magdaleną Szydłowską i Wojciechem Jermakowem w Poradniku Egzystencjalnym rozmawiał Łukasz Staniszewski. A wszystko z okazji ogólnopolskiego dnia radia i III Nocy Radiowców w Kortowie.

 • Podwójna Obsada - odcinek 30.

  To był wyjątkowy odcinek. Podwójna Obsada w składzie: Jola Wiszniewska i Michał Porycki wybrała się do... Rzymu. Z radiowym mikrofonem towarzysząc naszej redakcyjnej koleżance Marcie Woźniak, która pobiegła w maratonie. Jak realizować taką pasję walcząc z wieloma przeciwnościami i... z cukrzycą? Posłuchajcie!

 • Radiowa Migawka - odcinek 6.

  Gośćmi Mateusza Kopacza w Radiowej Migawce były uczestniczki warsztatów fotograficznych zorganizowanych z okazji 50-lecia Studenckiej Agencji Fotograficznej "Jamnik": Aleksandra Piotrowska, Diana Chartuniewicz i Katarzyna Chmielewska. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 26.

  W kolejnym odcinku Kortowskiego Tygodnika Literackiego rozmawialiśmy o "Papierówce". To niszowe pismo literackie wydawane w Olsztynie. Gościem Marty Wiśniewskiej była poetka, pedagog i animatorka życia kulturalnego Monika Stępień - współtwórczyni trzeciego numeru tego periodyku.

 • Auto Trop - odcinek 19.

  W magazynie motoryzacyjnym Auto Trop podsumowaliśmy tegoroczną edycję Poznań Motor Show. Największa impreza motoryzacyjna w naszym kraju odbyła się w dniach 5-8 kwietnia stolicy Wielkopolski. A na miejscu był Marek Kuhn. Zapraszamy do wysłuchania jego relacji z tego wydarzenia.

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 7.

  W audycji historycznej Radia UWM FM rozmawialiśmy o początku II wojny światowej. Co działo się dokładnie w Polsce we wrześniu i październiku 1939 roku? Gościem Radka Lecha i Daniela Szczepańskiego był dr Tomasz Gajownik z Zakładu Europy Wschodniej i Stosunków Międzynarodowych UWM w Olsztynie.

 • Poradnik Egzystencjalny - odcinek 12.

  Gośćmi Łukasza Staniszewskiego w Poradniku Egzystencjalnym byli fotografowie: Arek Stankiewicz, Jarek Poliwko i Jacek Filipowicz. Opowiadali o swojej artystycznej wyprawie do Tokio. Jaki był jej cel i co ich zaskoczyło w "kraju kwitnącej wiśni"? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Podwójna Obsada - odcinek 29.

  Niedaleko centrum Olsztyna spotkaliśmy człowieka, który wygląda dokładnie jak żołnierz amerykańskiej jednostki specjalnej. Nazywa się Robert Kołodziński i jest rekonstruktorem. W Podwójnej Obsadzie opowiadał o tym, dlaczego czasami zamienia się w "specjalsa", choć nigdy nie był w wojsku.

 • Radiowa Migawka - odcinek 5.

  Gościem kolejnego odcinka Radiowej Migawki był Jeremi Dudkiewicz - specjalista od fotografii podwodnej, zdobywca nagrody National Geografic. Spotkał się z nim Mateusz Kopacz. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 25.

  Gośćmi Kortowskiego Tygodnika Literackiego były: Julia Szymla i Wiktoria Wilczewska z XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, które podsumowały projekt "Czytam(nie)". Jego celem było ulepszenie dialogu międzypokoleniowego za pomocą książek. Projekt został zrealizowany w Olsztynie w ramach olimpiady...

 • Podwójna Obsada - odcinek 28.

  Jak być silną kobietą, nie tracąc nic ze swojej delikatności? Jak się nie dać w zdominowanym przez facetów showbiznesie? Gościem Podwójnej Obsady była modelka Renata Kaczoruk. A spotkali się z nią: Blanka Pietrzak oraz Michał Porycki. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Radiowa Migawka - odcinek 4.

  Gościem kolejnego odcinka Radiowej Migawki był Jarosław Skórski - prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Blur. Rozmawialiśmy m.in. o zainteresowaniu fotografią w naszym regionie. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 24.

  Gościem Marty Wiśniewskiej w Kortowskim Tygodniku Literackim był Wojciech Hieronymus Borkowski - poeta mieszkający w Olsztynie, który właśnie wydał książkę poetycką "List z detencji". Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 • Auto Trop - odcinek 18.

  Gościem magazynu motoryzacyjnego Auto Trop był Sebastian Kraszewski, czyli Kickster ZnaFca - popularny youtuber, który prezentuje satyryczne podejście do motoryzacji. Marek Kuhn rozmawiał z nim w Ostródzie podczas tegorocznej edycji imprezy Auto Moto Arena. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Mediofon - marzec 2018

  W marcowym odcinku Mediofonu rozmawialiśmy przede wszystkim o Kętrzyńskich Dniach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Spotkaliśmy się z koordynatorką wydarzenia dr Renatą Rozbicką oraz wykładowcami z Wydziału Humanistycznego zaangażowanymi w ten projekt. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: