Aktualności

Podcasty

 • W Szpilkach o Sporcie - odcinek 9.

  Gościem Marty Woźniak w audycji W Szpilkach o Sporcie był pomocnik i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w piłkarskiej kadrze Stomilu Olsztyn - Grzegorz Lech. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

 • Auto Trop - odcinek 3.

  Gościem trzeciego odcinka magazynu motoryzacyjnego AutoTrop był kierowca i pilot rajdowy - Wojtek Jermakow. Rozmawialiśmy także o mistrzostwach Warmii i Mazur w kartingu. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 • O leczeniu traumy w Rozmowach Damsko-Męskich

  Gościem Agnieszki Wiśniewskiej w Rozmowach Damsko-Męskich był psycholog, nauczyciel akademicki i coach - dr Andrzej Lis-Kujawski. A rozmawialiśmy m.in. o sposobach wychodzenia z traumy. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 • Podwójna Obsada - odcinek 12.

  Gośćmi Michała Poryckiego i Wojtka Jermakowa w Podwójnej Obsadzie byli olsztyńscy podróżnicy oraz blogerzy: Gosia i Kamil Kowalewicz. Autorzy bloga robimypodroze.pl zwiedzają świat i podpowiadają innym, jak to robić "na dwóch nogach i czterech kołach".

 • Prof. Zbigniew Chojnowski w Uniwersyteckiej Rozmowie Tygodnia

  Gościem Uniwersyteckiej Rozmowy Tygodnia był prof. Zbigniew Chojnowski. Poeta, historyk literatury, krytyk literacki i nauczyciel akademicki UWM w Olsztynie - wyróżniony ostatnią nagrodą Polskiej Akademii Nauk. Rozmawialiśmy m.in. o kolejnej edycji konkursu "O Trzcinę Kortowa".

 • Auto Trop - odcinek 2.

  W drugim odcinku magazynu motoryzacyjnego Radia UWM FM rozmawialiśmy z uczestnikami 55. Rajdu "Barbórka". Marek Kuhn wyjaśniał także jak zmieniły się przepisy w badaniach technicznych aut. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • O jodze w Rozmowach Damsko-Męskich

  Gościem Agnieszki Wiśniewskiej w Rozmowach Damsko-Męskich był instruktor jogi akademickiej i relaksacji, animator kultury - Marek Ruczko. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 • Podwójna Obsada - odcinek 11.

  29 listopada gościem Podwójnej Obsady był dr Michał Kurzyński z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka audycji Wojtka Jermakowa i Michała Poryckiego.

 • Wioletta Sawicka w Kortowskim Tygodniku Literackim

  W 10. odcinku Kortowskiego Tygodnika Literackiego gościem Marty Wiśniewskiej była pisarka Wioletta Sawicka. Autorka opowiadała o swojej najnowszej powieści "Wyspy szczęśliwe". Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 • W Szpilkach o Sporcie - odcinek 8.

  Gościem Marty Woźniak w audycji W Szpilkach o Sporcie była znakomita olsztyńska gimnastyczka Paula Plichta. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

 • Mediofon - listopad 2017

  W listopadowym odcinku audycji Mediofon rozmawialiśmy o seminarium reportażu radiowego, działającym w Kortowie Pogotowiu Językowym, studentach z zagranicy, którzy przyjeżdżają do Olsztyna studiować dziennikarstwo, a także o mapie dźwiękowej Kortowa.

 • Auto Trop - odcinek 1.

  Zapraszamy do odsłuchania premierowego odcinka audycji Auto Trop. To nasz nowy magazyn motoryzacyjny przygotowywany przez Marka Kuhna.

 • O makijażu w Rozmowach Damsko-Męskich

  Gościem Agnieszki Wiśniewskiej w Rozmowach Damsko-Męskich była makijażystka współpracująca z kilkoma stacjami telewizyjnymi Joanna Kowalska. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 • Tomek Kwiatkowski w Śmiechoskopie

  Gościem Śmiechoskopu był Tomek Kwiatkowski. 22 listopada wspólnie z Sebastianem Rejentem, Mateuszem Sochą, Piotrem Popkiem, Michałem Kutkiem i Arkiem Jakszewiczem wystąpił w klubie Nowy Andergrant podczas imprezy organizowanej przez Stand-Up Warmia.

 • Podwójna Obsada - odcinek 10.

  Gościem Podwójnej Obsady była Joanna Warecha - dziennikarka, która przybliżyła nam trudny i zapomniany temat: PGR-ów. To nie pomyłka! Było o historii, socjologii, psychologii, równych szansach, mitach i stereotypach, ale też współczesnym życiu ich mieszkańców.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 9.

  20 listopada gościem Kortowskiego Tygodnika Literackiego był pisarz Krzysztof Beśka. Marcie Wiśniewskiej opowiedział o swojej nowej powieści zatytułowanej "Cień na piasku". Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • W Szpilkach o Sporcie - odcinek 7.

  Sebastian Rozwadowski - pilot rajdowy z Olsztyna jest już na ostatniej prostej przygotowań do startu w Rajdzie Dakar. O tym, że życie często płata figla i warto podchodzić do niego z dystansem, opowiadał Marcie Woźniak w audycji W Szpilkach o Sporcie.

 • Maciej Wróbel w Rozmowach Damsko-Męskich

  Gościem Agnieszki Wiśniewskiej w Rozmowach Damsko-Męskich był dziennikarz telewizyjny, niegdyś związany z TVP3 Olsztyn obecnie kierujący Regionalną Telewizją Re TV - Maciej Wróbel. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 • Podwójna Obsada - odcinek 9.

  Czy Polacy powinni mieć powszechny dostęp do broni? Czy teraz trudno jest zdobyć takie pozwolenie? Czy broń daje poczucie bezpieczeństwa? Między innymi o tym Wojtek Jermakow i Michał Porycki rozmawiali z mistrzem strzelania dynamicznego Marcinem Tausiewiczem.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 8.

  13 listopada gośćmi Kortowskiego Tygodnika Literackiego były autorki książek o historii łowiectwa i leśnictwa na Warmii i Mazurach: dr hab. Izabela Lewandowska, prof. UWM oraz Sylwia Szkamruk.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: