Aktualności

Podcasty

 • Wieczorynka Naukomanów S02E10

  W kolejnej Wieczorynce Naukomanów dr hab. Sławomir Kulesza zastanawiał się czy jesteśmy sami we Wszechświecie... Czy istnieją inne formy życia a jeśli tak, to dlaczego tak trudno nam je odnaleźć? Tyle pytań, tak mało pewnych odpowiedzi. Ale czy nauka coś nam podpowiada? Posłuchajcie!

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 27.

  Olsztyński Telefon Zaufania pomaga już od 45 lat. Jest wsparciem dla osób w trudnej życiowej sytuacji. Przez całą dobę czeka na Ciebie dyżurny – życzliwy, ciepły, serdeczny i dyskretny – po prostu anonimowy przyjaciel. O jego pracy rozmawialiśmy audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego.

 • Andrzej Sosnowski i Piotr Szumowski w Śmiechoskopie

  Gośćmi audycji Śmiechoskop byli Andrzej Sosnowski i Piotr Szumowski. Komicy odwiedzili studio Radia UWM FM po swoim występie w olsztyńskim klubie Pijana Czapla. A rozmawiał z nimi Arkadiusz "Jaksa" Jakszewicz. Posłuchajcie!

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 49.

  W kolejnym odcinku audycji Ucieczka z Imadła rozmawialiśmy o polskim wywiadzie wojskowym w czasach II Wojny Światowej. Wiedzieliście, że nasi agenci byli jednymi z najlepszych? Gościem Radka Lecha był dr Tomasz Gajownik z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UWM w Olsztynie.

 • Lejdi Gada - odcinek 45.

  Gościem audycji Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie była Aleksandra Zera. Komponuje i pisze teksty piosenek. Postanowiła wyśpiewać marzenia i po prostu je spełnić. Utwory publikuje w internecie i ma już sporo fanów. Miejmy odwagę się spełniać! - przekonywała w studiu Radia UWM FM.

 • Wieczorynka Naukomanów S02E09

  Gościem kolejnej Wieczorynki Naukomanów była Gabrysia Przybyła - absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie a obecnie studentka I roku kierunku „Photonics” na Politechnice Warszawskiej. Prywatnie masażystka lomi-lomi-nui i propagatorka metod relaksacyjnych opartych na pracy z ciałem.

 • Radiowa Migawka - odcinek 33.

  Gośćmi Radiowej Migawki byli: Alicja, Julita i Adam - młodzi adepci fotografii, którzy uczą sie tej dziedziny sztuki w jednej z olsztyńskich szkół technicznych. Opowiadali o swoich idolach, planach artystycznych oraz poznawaniu tajników fotografii cyfrowej. A spotkał się z nimi Mateusz Kopacz.

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 48.

  Podczas prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego w Polsce zaistniały widoczne zmiany. Kolejne rządy reformowały walutę, administracyjny podział kraju. Ponadto Polska dołączyła do NATO i Unii Europejskiej. O tych wydarzeniach w audycji Ucieczka z Imadła opowiadał prof. Witold Gieszczyński.

 • Lejdi Gada - odcinek 44.

  Gościem audycji Lejdi Gada była Karolina Wizner - facepainterka, animatorka i tancerka. Maluje twarze oraz ludzkie ciała przekształcając je w postaci ze świata baśni i fantastyki. Potrafi wymalować ludzkie marzenia ukrywając pod farbą zwykłe lęki. Jak to robi? Posłuchajcie!

 • Wieczorynka Naukomanów S02E08

  Skąd się wzięła koncepcja czasu? Czy tylko człowiek rejestruje jego bieg? Czy czas można zatrzymać? To tylko niektóre z pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi w kolejnej Wieczorynce Naukomanów. Dr hab. Sławomir Kulesza do dyskusji zaprosił Mateusza Zimnocha z I LO w Olsztynie.

 • Kortowska Audycja Literacka - odcinek 2.

  W listopadowej Kortowskiej Audycji Literackiej naszym gościem był m.in. prof. Zbigniew Chojnowski z Instytutu Polonistyki i Logopedii UWM w Olsztynie. A rozmawialiśmy o książce "Grzegorz Białuński we wspomnieniach". Opowiadaliśmy także o Studium Reportażu przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 26.

  Jak redukować stres i usuwać skutki traum? Czy mogą w tym pomóc ćwiczenia? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy w kolejnym odcinku audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego. Gościem Agnieszki Kacprzyk był Paweł Walczak - psychoterapeuta i terapeuta pracy z ciałem. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 47.

  W audycji Ucieczka z Imadła rozmawialiśmy o tym, co działo się na polskiej scenie politycznej po upadku rządu Jana Olszewskiego, czyli tzw. "Nocnej zmianie". Gościem Radka Lecha był prof. Witold Gieszczyński z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UWM w Olsztynie.

 • Lejdi Gada - odcinek 43.

  Gościem Karoliny Rogóz-Namiotko w audycji Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie była Magdalena Zalewska. Amerykanka polskiego pochodzenia wychowywała się na słonecznej Florydzie, ale wróciła nad Wisłę, co było spełnieniem jej marzenia. Nie mieści się Wam to w głowie? To posłuchajcie!

 • Wieczorynka Naukomanów S02E07

  Kolejny odcinek Wieczorynki Naukomanów poświęcony był ciemnej stronie nauki: strasznym eksperymentom, okrutnym naukowcom i skrzętnie skrywanym tajemnicom... Dr hab. Sławomir Kulesza i Daria Szymańska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie rozmawiali o... śmierci.

 • Mediofon - październik 2019

  Za nami pierwszy w tym roku akademickim Mediofon. Urszula Doliwa i Marta Więckiewicz-Archacka rozmawiały między innymi z twórcami filmu „Z wnętrza" oraz autorem książki „Cyfrowe państwo – uwarunkowania i perspektywy". W audycji nie zabrakło też relacji z Ogólnopolskiego Seminarium Reportażu Radiowego.

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 46.

  Czy polska scena polityczna była zawsze podzielona tak jak dziś? Co charakteryzowało spory naszych rodaków kilkaset lat temu? Gdzie szukać ich korzeni? W kolejnym odcinku audycji Ucieczka z Imadła opowiadał o tym Radek Lech. Posłuchajcie!

 • Lejdi Gada - odcinek 42.

  Gościem kolejnego odcinka audycji Lejdi Gada była fotografka Agnieszka Blonka. Jej zdjęcia były publikowane m.in. na łamach Vogue Italia. Gdy mamy pomysł na siebie i dążymy do celu to zawsze na samym końcu sięgniemy po marzenia. Jak to zrobić? Posłuchajcie!

 • Wieczorynka Naukomanów S02E06

  Jesteście jeszcze głodni księżycowych opowieści? W kolejnym odcinku Wieczorynki Naukomanów dr hab. Sławomir Kulesza kontynuował rozważania na temat naszego naturalnego satelity i jemu podobnych. Skąd się wziął na naszym niebie? Wiedzieliście, że istnieje aż kilka naukowych hipotez?

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 25.

  W kolejnym odcinku audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego Agnieszka Kacprzyk szukała odpowiedzi na pytanie: jak być kowalem własnego losu i rozwijać w sobie poczucie, że życie jest w naszych rękach. Naszym gościem była wykładowczyni i trenerka dr Lidia Willan-Horla.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: