Aktualności

Podcasty

 • Żegluj z Yacht Klubem UWM - odcinek 3.

  O halsach i innych niezbędnych na wodzie pojęciach rozmawialiśmy w kolejnym odcinku audycji przygotowywanej przez Joannę Nawotkę i Agnieszkę Markiewicz z Yacht Klubu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zanim wybierzesz się na swój pierwszy rejs - koniecznie posłuchaj!

 • Pierwsza Praca - odcinek 3.

  W kolejnym odcinku audycji Pierwsza Praca rozmawialiśmy czasie pracy. Kto decyduje o nadgodzinach i formie ekwiwalentu za nie? M.in. na te pytania odpowiadał Patryk Łubiński z Naukowego Koła Prawa Pracy w Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Pocztówki z Islandii - odcinek 2.

  W kolejnej Pocztówce z Islandii Maja Romaniewicz opowiadała o teledyskach, które pozwolą Wam poznać magię tego niezwykłego kraju. Jakie są jego najpiękniejsze zakątki a kto i w jaki sposób naraził się Islandczykom swoim klipem? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Żegluj z Yacht Klubem UWM - odcinek 2.

  Czego i kogo nie zabiera się na jacht? Co przynosi pecha na morzu? Czym różni się grot od foka? Jakie wiatry wyróżniamy na wodzie i które z nich gwarantują szybki i płynny rejs? M.in. na te pytania odpowiadały na antenie Radia UWM FM Aga Markiewicz i Dominika Gliniecka z Yacht Klubu UWM w Olsztynie.

 • Pierwsza Praca - odcinek 2.

  O czym powinniśmy pamiętać rozstając się z pracodawcą? Jakie przysługują nam prawa? W jakich przypadkach możemy zostać zwolnieni dyscyplinarnie? M.in. na te pytania odpowiadał gość kolejnego odcinka audycji Pierwsza Praca, która powstaje dzięki współpracy z Kołem Naukowym Prawa Pracy UWM.

 • Pocztówki z Islandii - odcinek 1.

  Nasza redakcyjna koleżanka Maja Romaniewicz ostatnie miesiące spędza na Islandii. W każdy piątek na 95,9 fm opowiada o swoich wrażeniach z pobytu w tym niezwykłym kraju na wyspie otoczonej dwoma oceanami. Zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka nowej audycji - Pocztówki z Islandii.

 • Żegluj z Yacht Klubem UWM - odcinek 1.

  Garść porad dla tych, którzy planują rozpocząć swoją przygodę z żaglami. Joanna Nawotka w każdy wtorek o 17:30 spotyka się na antenie Radia UWM FM z przedstawicielami Yacht Klubu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zapraszamy do wysłuchania premierowego odcinka!

 • Pierwsza Praca - odcinek 1.

  Na co powinniśmy zwracać uwagę rozpoczynając pracę? Jakie mamy prawa a jakie obowiązki? W każdy wakacyjny poniedziałek o 17:30 wskazówek udzielą Wam na antenie Radia UWM FM wykładowcy i studenci z Koła Naukowego Prawa Pracy działającego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Poradnik Egzystencjalny - odcinek 21.

  Poradnik Egzystencjalny odwiedziła nasza była redakcyjna koleżanka, a dziś blogerka, specjalista od mody, kosmetyków, marketingu i social mediów - Monika Bułakowska. Rozmawiał z nią Łukasz Staniszewski. O czym dokładnie? Posłuchajcie ostatniego przed wakacyjną przerwą odcinka audycji!

 • Tomek Nowaczyk w Śmiechoskopie

  Gościem Arka Jakszewicza w Śmiechoskopie był komik, stand-up'er, członek kabaretu Czesuaf, nałogowy biegacz i autor wierszy dla dzieci - Tomek Nowaczyk. Rozmawialiśmy nie tylko o jego scenicznych kreacjach, ale też m.in. o działaniach w fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Podwójna Obsada - odcinek 39.

  W ostatnim przed wakacjami odcinku Podwójnej Obsady podsumowaliśmy ostatnie miesiące ciężkiej pracy i wysłuchaliśmy fragmentów rozmów z naszymi gośćmi, które nigdy nie pojawiły się na antenie. Teraz czas na odpoczynek. Do usłyszenia po przerwie!

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 37.

  Gościem Marty Wiśniewskiej w ostatnim w tym roku akademickim odcinku Kortowskiego Tygodnika Literackiego był dziennikarz i pisarz Tomasz Sekielski. Dr hab. Bernadetta Darska zrecenzowała książkę Pawła Smoleńskiego pt. "Królowe Mogadiszu". Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Auto Trop - odcinek 30.

  Gościem magazynu motoryzacyjnego Auto Trop była Magdalena Pietrusewicz - dyrektor Bizol Super Sprinty Orneta. Kolejną rundę ścigania zaplanowano 1 lipca na lotnisku w Ornecie. Kto może wziąć udział w zawodach i jakie warunki spełnić? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 14.

  W ostatnim przed wakacyjną przerwą odcinku audycji historycznej Ucieczka z Imadła Radek Lech i dr Tomasz Gajownik z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozmawiali o reakcji polskiego rządu na starcie III Rzeszy z ZSRR podczas II wojny światowej.

 • Poradnik Egzystencjalny - odcinek 20.

  Poradnik Egzystencjalny przyjął w tym tygodniu formę poradnika rodzicielskiego. Jak dobrze wychować dziecko? Co znaczy być dobrą mamą lub dobrym tatą? Na te pytania odpowiadali: Łukasz Staniszewski i jego gość - Dominika Radaszewska. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Podwójna Obsada - odcinek 38.

  Olsztyn od zawsze kojarzy się z żeglarstwem. Ale jak wyglądała zabawa na wodzie kilkadziesiąt lat temu? Na jakich jednostkach można było pływać? I co z tamtych tradycji pozostało do dziś? W Podwójnej Obsadzie odwiedziliśmy Przystań Warmia i Yacht Club Polski Olsztyn. Wskoczyliśmy też na pokład słynnej DeZety. ​

 • Anglocooltura - odcinek 11.

  Gośćmi Anglocooltury były: Olivia McCormick i Hannah Clark - amerykańskie studentki, które przyjechały na wymianę do Polski. Daniel Szczepański i Maciek Jankowski rozmawiali z nimi m.in. o tym, dlaczego zdecydowały się na nasz kraj i co je tu zaskoczyło. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Radiowa Migawka - odcinek 16.

  Gościem Radiowej Migawki była mecenas Karolina Sawicka, absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie i specjalistka od prawa autorskiego. Autorka bloga o prawie w fotografii - Prawy Profil. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 36.

  Gościem Marty Wiśniewskiej w Kortowskim Tygodniku Literackim była prof. Joanna Szydłowska - literaturoznawczyni z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. A rozmawialiśmy o współczesnym reportażu literackim. Posłuchajcie!

 • Auto Trop - odcinek 29.

  Marek Kuhn i Bartek Kobus wybrali się na trening Zbigniewa Staniszewskiego. Z olsztyńskim kierowcą i jego pilotem rozmawiali m.in. o przygotowaniach do kolejnych startów w cyklu Szuter Cup. O zbliżającym się 42. Rajdzie Kormoran opowiedział nam także dyrektor imprezy Krzysztof Szeszko.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: