Aktualności

Podcasty

 • Byle do Matury - odcinek 6.

  W audycji Byle do Matury rozmawialiśmy o harcerstwie i studiach mundurowych. Co trzeba zrobić, by dostać np. do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu? O tym opowiadał nam Adam Trzeciak - uczeń klasy maturalnej IV Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.

 • Auto Trop - odcinek 47.

  W magazynie motoryzacyjnym Auto Trop Marek Kuhn podsumował zakończony niedawno Rajd Dakar. Jak na piaszczystych trasach w Peru poradzili sobie polscy kierowcy i piloci, w tym olsztynianin Sebastian Rozwadowski? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 7.

  Co wpływa na poczucie własnej wartości i jak wielkie ma ono znaczenie na nasz stan psychiczny? Rozmawialiśmy o tym w kolejnym odcinku audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego. Gościem Agnieszki Kacprzyk i Mai Romaniewicz była dr Lidia Willan-Horla. Posłuchajcie!

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 27.

  W audycji Ucieczka z Imadła rozmawialiśmy o reemigracji, która miała miejsce po 1945 roku. Kto wracał wówczas do Polski? I dlaczego jest to temat wciąż nie tak bardzo znany? Gośćmi Radka Lecha byli: prof. Jarosław Rubacha, dr Tomasz Gajownik oraz dr Anna Ambrochowicz-Gajownik. Posłuchajcie!

 • Od ART do UWM - odcinek 8.

  Dlaczego w Olsztynie powstała Wyższa Szkoła Rolnicza? Jak rozwijało się szkolnictwo wyższe w regionie od 1945 roku do czasu utworzenia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego? W audycji Od ART do UWM opowiadał o tym prof. Stanisław Achremczyk z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UWM.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 54.

  Kortowski Tygodnik Literacki wspominał zmarłego 28 grudnia 2018 roku Amosa Oza - jednego z najwybitniejszych pisarzy izraelskiego pochodzenia. Gościem Marty Wiśniewskiej była prof. Beata Tarnowska z Instytutu Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Lejdi Gada - odcinek 16.

  W kolejnym odcinku audycji Lejdi Gada gościem Karoliny Rogóz-Namiotko była Patrycja Dąbrowska. Rozmawiałyśmy o bractwach rycerskich i działaniu w grupie rekonstrukcji historycznych. Nie tylko o strzelaniu z łuku czy walce na miecze. Czy współczesna kobieta może zostać rycerzem? Posłuchajcie sami!

 • Byle do Matury - odcinek 5.

  Gościem audycji Byle do Matury była uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie - Matylda Śmiecińska. A rozmawialiśmy o tym, jak rozwija swój talent aktorski i dlaczego z tym zawodem i z którą szkołą teatralną chce związać swoją przyszłość. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Studencki Poradnik Prawny - odcinek 18.

  W Studenckim Poradniku Prawnym rozmawialiśmy o prawnych aspektach tragedii do której doszło 14 stycznia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Gościem audycji był Paweł Śmiałek - doktorant w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w...

 • Auto Trop - odcinek 46.

  W magazynie motoryzacyjnym Radia UWM FM rozmawialiśmy o nowym nurcie w renowacji i konserwacji samochodów - car detailingu. Gościem Marka Kuhna był specjalista w tym temacie - pasjonat motoryzacji Mateusz Pachucki. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 6.

  W audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego rozmawialiśmy o dzieciach - ich nauczaniu czy programowaniu od pierwszych dni życia. Gościem Mai Romaniewicz była Zuzanna Jastrzębska-Krajewska - terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz nauczyciel wychowania przedszkolnego.

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 26.

  W audycji Ucieczka z Imadła Radek Lech i Mateusz Kowalewski rozmawiali tym razem o nauce historii. W szkole i na studiach wyższych. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Radiowa Migawka - odcinek 29.

  Jerzego Kryszaka znamy przede wszystkim jako aktora, satyryka i parodystę, także postać telewizyjną. Jego wielką pasją jest natomiast... fotografia. Dlatego na spotkanie z nim wybrał się Mateusz Kopacz - autor Radiowej Migawki. Co najbardziej pociąga go w przygodzie z apartem? Posłuchajcie!

 • Od ART do UWM - odcinek 7.

  Od Uniwersytetu Królewieckiego do Wyższej Szkoły Rolniczej i Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie... Jak rozwijało się kształcenie wyższe w tej części Europy w XIX i XX wieku? W audycji Od ART do UWM opowiadał o tym prof. Stanisław Achremczyk z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UWM w Olsztynie.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 53.

  Gościem Marty Wiśniewskiej w Kortowskim Tygodniku Literackim była Małgorzata Rejmer - autorka książki "Błoto słodsze niż miód", za którą otrzymała niedawno Paszport Polityki w kategorii literatura. Opowiedzieliśmy także o VIII edycji Konkursu Literackiego "O Trzcinę Kortowa".

 • Lejdi Gada - odcinek 15.

  Gościem Karoliny Rogóz-Namiotko w kolejnym odcinku audycji Lejdi Gada czyli kobiety przy mikrofonie była Sara Szymczak - piosenkarka, aktorka i mama dwóch synów. O śpiewaniu, muzycznej pasji i pracy na scenie opowiadała w studiu Radia UWM FM. Ale nie tylko! Posłuchajcie sami!

 • Byle do Matury - odcinek 4.

  Gościem audycji Byle do Matury był Radosław Jankowski - uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie, który chce studiować w Stanach Zjednoczonych. Co trzeba zrobić, by wyjechać za ocean i rozpocząć tam naukę? Posłuchajcie!

 • Studencki Poradnik Prawny - odcinek 17.

  Co zmieniło się w polskim prawie pracy z początkiem 2019 roku? Kto i w jaki sposób zyskał na tym? Gościem Justyny Bryszewskiej i Michała Gornowicza w Studenckim Poradniku Prawnym była Dajana Śmigiel z Koła Naukowego Prawa Pracy Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie. Posłuchajcie!

 • Auto Trop - odcinek 45.

  Co zmieni się na rynku motoryzacyjnym w 2019 roku? Dlaczego najbliższe miesiące będą trudne zarówno dla producentów samochodów jak i kierowców? O tym oraz startującym właśnie Rajdzie Dakar opowiadaliśmy w kolejnym odcinku magazynu Auto Trop. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 5.

  Jak definiujemy tzw. życiową porażkę? Czy warto stawiać siebie w roli przegranego i jak wyjść na prostą, gdy nasze plany na przyszłość się posypią. M.in. na te pytania odpowiadał gość kolejnego odcinka audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego - psychoterapeuta i filozof Marek Jawor. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: