Aktualności

Podcasty

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 13.

  Stres - wróg czy przyjaciel? Jak na nas wpływa? Co robić, by się mu nie poddać? Jak sobie z nim radzić? Czy kobiety i mężczyźni robią to tak samo? M.in. na te pytania w audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego odpowiadała psycholożka Agnieszka Łobacz. A rozmawiały z nią: Agnieszka Kacprzyk i Maja Romaniewicz.

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 33.

  W audycji Ucieczka z Imadła rozmawialiśmy o końcowym okresie rządów Władysława Gomułki w latach 1967-1970. Co osłabiło jego pozycję jako I sekretarza KC PZPR? Jak żyli wtedy Polacy? Gościem Radka Lecha był prof. Jarosław Rubacha. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Życie w Sieci - odcinek 3.

  Jak rozwijała się przez lata branża rozrywkowa w internecie? W jaki sposób jest postrzegana dziś? W audycji Życie w Sieci rozmawialiśmy m.in. na temat gier online, second life, e-sportu oraz virtual reality. Naszym gościem ponownie był dr Miłosz Babecki z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w...

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 62.

  Gośćmi Kortowskiego Tygodnika Literackiego byli: germanista, badacz kultury i literatury niemieckiej prof. Hubert Orłowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Mariusz Stachowiak "Oderwany" - ekspert od fotografii mobilnej, autor książki pt. "Piękne zdjęcia ze smartfona. W zasięgu...

 • Śmiechoskop znów w drodze

  Arkadiusz Jaksa Jakszewicz ponownie nadawał z trasy między występami komediowymi. Był w Warszawie, Jaworznie i... gdzie jeszcze? Posłuchajcie! Jego gośćmi w audycji Śmiechoskop byli: Piotr Popek oraz Damian Kubik (znany także jako Antoni Grgoń-Grucha).

 • Lejdi Gada - odcinek 23.

  Czy rozwód to porażka? A może jednak początek czegoś nowego? Czy można się dobrze rozwieść - tak, by nie ucierpieli na tym sami zainteresowani i ich dzieci? Gościem audycji Lejdi Gada była adwokat, specjalistka od prawa rodzinnego - Magdalena Wilczek. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Poznaj historię Kortowiady - odcinek 1.

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie świętuje swoje 20-lecie. Przed nami także jubileuszowa 60. Kortowiada. Dlatego też na antenie Radia UWM FM postanowiliśmy przybliżyć Wam historię najlepszych i największych juwenaliów w Polsce. Czy studenci znają ją dobrze? Posłuchajcie!

 • Auto Trop - odcinek 55.

  Marek Kuhn z mikrofonem Radia UWM FM odwiedził tegoroczną edycję targów Auto Moto Arena w Ostródzie. Co zwróciło jego uwagę? Jakie nowinki motoryzacyjne prezentowano w Expo Mazury? Relacji z tego wydarzenia mogliście wysłuchać w kolejnym odcinku magazynu Auto Trop.

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 12.

  Przemoc w związku to ogromny problem. Często przemilczany, duszony, niedostrzegany z zewnątrz. I nie chodzi tylko o znęcanie się fizyczne. Czasem psychiczna agresja bywa równie bolesna. Kiedy i jak powiedzieć dość? O tym rozmawialiśmy w kolejnym odcinku audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego.

 • Życie w Sieci - odcinek 2.

  W jaki sposób i jak często pracujemy wykorzystując internet i praktycznie nie wychodząc z domu? Od kiedy stało się to możliwe i na czym polega komercyjne wykorzystanie sieci? O tym rozmawialiśmy w kolejnym odcinku audycji Życie w Sieci. Naszym gościem był dr Miłosz Babecki.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 61.

  W Kortowskim Tygodniku Literackim Marta Wiśniewska zapowiadała nadchodzące wydarzenia literackie w Olsztynie. Jej gościem była Monika Stępień, współorganizatorka Wolnego Slamu - spotkania, które 21 marca zaplanowano w olsztyńskim Starym Zaułku. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Śmiechoskop ze stacji Kutno

  W drodze z Olsztyna do Płocka - na dworcu kolejowym w Kutnie - Arkadiusz "Jaksa" Jakszewicz przygotował dla Was kolejny odcinek audycji Śmiechoskop. Spotkał tam... komika z Łodzi. Adam Sobaniec opowiedział o swoim podejściu do stand-up'u ostatnim programie oraz wspomnieniach z Warmii i Mazur....

 • Lejdi Gada - odcinek 22.

  Gościem Karoliny Rogóz-Namiotko w kolejnym odcinku audycji Lejdi Gada była Klaudia Bernat - tatuatorka i mama siedmiomiesięcznej Antoniny. Rozmawiałyśmy o dziarach, mrocznym świecie studiów tatuażu i o światłych urokach macierzyństwa. Posłuchajcie!

 • Auto Trop - odcinek 54.

  20 tysięcy gości i blisko tysiąc samochodów - tak było w zeszłym roku. A jak zapowiada się Auto Moto Arena 2019? O największej tego typu imprezie w północno-wschodniej Polsce rozmawialiśmy w magazynie motoryzacyjnym Auto Trop. Dlaczego warto wybrać się 16 i 17 marca do Expo Mazury w Ostródzie?

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 11.

  Dlaczego hipochondria - choć to poważne zaburzenie somatoformiczne - przez wielu z nas jest wyśmiewana i bagatelizowana? Jak powinni zachować się najbliżsi osoby, która się z nią zmaga? I czy może ona "wywołać" kolejne choroby? O tym rozmawialiśmy z psychiatrą Włodzimierzem Połubińskim.

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 32.

  Spory pomiędzy Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą a Kościołem Katolickim były czymś charakterystycznym dla historii PRL. W sposób szczególny objawiło się to w 1000 rocznicę chrztu Polski. O tych wydarzeniach w audycji Ucieczka z Imadła opowiadali: prof. Witold Gieszczyński oraz prof. Jarosław Rubacha.

 • Życie w Sieci - odcinek 1.

  Życie w Sieci to nowa audycja Radia UWM FM, w której co tydzień rozmawiamy na temat przenoszenia się naszego życia osobistego i zawodowego do przestrzeni wirtualnej. Jej pierwszym gościem był dr Miłosz Babecki z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie.

 • Od ART do UWM - odcinek 14.

  Gościem kolejnego odcinka audycji Od ART do UWM był wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz redaktor naczelny Wiadomości Uniwersyteckich - Lech Kryszałowicz. A rozmawialiśmy m.in. o Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, życiu artystycznym i studenckim tej uczelni.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 60.

  Gościem Marty Wiśniewskiej w Kortowskim Tygodniku Literackim była Bożena Kraczkowska - pisarka, poetka, autorka tekstów piosenek, wokalistka i dziennikarka. A rozmawialiśmy przede wszystkim o jej najnowszej książce pt. "Czubek". Dr hab. Bernadetta Darska zrecenzowała "Lata powyżej zera" Anny...

 • Lejdi Gada - odcinek 21.

  Gośćmi audycji Lejdi Gada były młode i zdolne siatkarki plażowe: Izabela Rzodkiewicz i Izabela Żukowska. Złote medalistki Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej mają szansę wyjechać na ISF World Schools Championship Beach Volleyball 2019, które na początku października odbędą się we Włoszech.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: