Aktualności

Podcasty

 • Radiowa Migawka - odcinek 20.

  Gośćmi Radiowej Migawki byli olsztyńscy fotografowie z dużym doświadczeniem: Grzegorz Wadowski i Adam Jakub Bertrand. A rozmawialiśmy o fotografii analogowej i cyfrowej, postprodukcji zdjęć i pracy w ciemni. Zapraszamy do wysłuchania audycji i... na warsztaty ze Studencką Agencja Fotograficzną "Jamnik".

 • Studencki Poradnik Prawny - odcinek 4.

  W Studenckim Poradniku Prawnym rozmawialiśmy o prawach i obowiązkach studenta. Przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego odwiedził nas przedstawiciel Biura ds. studenckich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Piotr Herman. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Auto Trop - odcinek 31.

  Po wakacyjnej przerwie na antenę Radia UWM FM wrócił magazyn motoryzacyjny Auto Trop. Marek Kuhn w pierwszym jesiennym odcinku opowiedział o rezultatach 75. Rajdu Polski w Mikołajkach oraz 21. Rajdu Warmińskiego. Mogliśmy także wysłuchać relacji z sierpniowego Monster Truck Show przy Hali Urania w Olsztynie.

 • Pocztówki z Islandii - odcinek 12.

  To była już ostatnia Pocztówka z Islandii nadesłana do Olsztyna przez Maję Romaniewicz. Jak będzie wspominała kilkumiesięczny pobyt na wyspie? Za czym będzie najbardziej tęskniła i czy zakochała się w tej niezwykłej krainie? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Śmiechoskop w Biskupinie i... Wrocławiu

  Arek Jakszewicz odwiedził Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Przy ognisku rozmawiał z tymi, który odtwarzają historię średniowiecza. Ale skoro to Śmiechoskop... w audycji nie zabrakło także spotkania z komikiem. We Wrocławiu o swoich scenicznych działaniach i planach opowiedział nam... mieszkaniec Łodzi Adam Sobaniec.

 • Lejdi Gada - odcinek 3.

  "Bieg na sześć łap" to inicjatywa Moniki Dąbrowskiej, która w audycji Lady Gada opowiedziała nam jak łączyć dobre z pożytecznym i czerpać radość z dawania miłości bezdomnym zwierzakom. To niezwykle wesoła i inspirująca kobieta, która postanowiła zmienić świat na lepsze. Przekonajcie się sami!

 • Radiowa Migawka - odcinek 19.

  Gościem Mateusza Kopacza w kolejnym odcinku Radiowej Migawki był Andrzej Makowski - fotograf oraz specjalista od marketingu z Fundacji ŻAK Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Studencki Poradnik Prawny - odcinek 3.

  Gościem Justyny Bryszewskiej i Michała Gornowicza w Studenckim Poradniku Prawnym była ponownie adwokat Agnieszka Śpiewankiewicz. Wróciliśmy do tematu możliwych odszkodowań za nieudane wakacje. Jeśli trafiliście do hotelu, który nie spełniał wymagań z katalogu biura podróży - koniecznie posłuchajcie!

 • Pierwsza Praca - odcinek 12.

  Gościem ostatniego odcinka naszej wakacyjnej audycji Pierwsza Praca był Adrian Naszkierski z działającego na Wydziale Prawa i Administracji UWM w Olsztynie Koła Naukowego Prawa Pracy. A rozmawialiśmy o odpowiedzialności pracownika - materialnej i porządkowej. Co może grozić nam gdy zaniedbujemy swoje obowiązki?...

 • Pocztówki z Islandii - odcinek 11.

  Maja Romaniewicz powoli żegna się z Islandią. Po tygodniowym pobycie w Polsce wróciła na wyspę i wysyła Wam kolejną pocztówkę. A w niej opowiedziała m.in. o kolejnej edycji Iceland Airwaves Festivalu, który odbędzie się na początku listopada w Reykjavíku.

 • Wojtek Fiedorczuk w Śmiechoskopie

  11 września w olsztyńskim klubie Pijana Czapla wystąpił jeden z najbardziej znanych polskich stand-uperów Wojtek Fiedorczuk. Kilka tygodni wcześniej zdobył "Złotą Szpilkę" w konkursie organizowanym tradycyjnie podczas Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry. A nam opowiedział m.in. o swoich najbliższych...

 • Lejdi Gada - odcinek 2.

  Gościem audycji Lejdi Gada była zwyciężczyni konkursu Olsztyn Street Art Garden - Julia Deptuła. Zajmuje się malarstwem wielkoformatowym. Nam opowiedziała o łamaniu stereotypów, odrzucaniu utartych schematów i trudnościach w byciu „ładną dziewczyną malującą po ścianach”.

 • Radiowa Migawka - odcinek 18.

  Gościem Mateusza Kopacza w Radiowej Migawce był fotograf i grafik komputerowy współpracujący z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie - Maciej Szymanek. Rozmawialiśmy o pracy z aktorami oraz jego wystawie związanej z premierą spektaklu "Anna Karenina". Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Studencki Poradnik Prawny - odcinek 2.

  Zapewne wielu z Was podczas wakacji miało problemy ze zgubionym bagażem, niedogodnościami na lotnisku czy hotelem, który różnił się od tego z oferty biura podróży. Czy i w jakich sytuacjach możemy walczyć o swoje? O tym rozmawialiśmy w drugim odcinku Studenckiego Poradnika Prawnego.

 • Pierwsza Praca - odcinek 11.

  Co zrobić, gdy nie otrzymaliśmy wynagrodzenia za wykonaną pracę, choć wywiązaliśmy ze zleconych nam zadań? Jaka jest szansa na otrzymanie należnych nam pieniędzy? Na te pytania w audycji Pierwsza Praca odpowiadał Mikołaj Mucha - student piątego roku prawa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

 • Pocztówki z Islandii - odcinek 10.

  Maja Romaniewicz swoją kolejną Pocztówkę z Islandii wysłała ze studia Radia UWM FM. Tuż przed ponownym wylotem na wyspę opowiedziała o atrakcjach turystycznych i miejscach, które jesienią warto tam odwiedzić. Kończą się białe noce, można za to oglądać wyraźne zorze polarne. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Lejdi Gada - odcinek 1.

  W pierwszym odcinku audycji Lejdi Gada (czyli kobiety przy mikrofonie) Karolina Rogóz-Namiotko spotkała się ze spadochroniarką Martyną Wacławik, by porozmawiać o skakaniu, lataniu i spadaniu... Po wysłuchaniu tej rozmowy każda i każdy z Was bez obaw wyskoczy z działającego samolotu. Są dziewczyny, które bez strachu...

 • Radiowa Migawka - odcinek 17.

  Gościem pierwszej po wakacjach Radiowej Migawki był aktor teatralny i filmowy, wokalista, założyciel oraz dyrektor artystyczny Teatru IMKA w Warszawie - Tomasz Karolak. O pracy aktora na planach zdjęciowych oraz licznych podróżach rozmawiał z nim Mateusz Kopacz. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Studencki Poradnik Prawny - odcinek 1.

  Masz jakieś wątpliwości związane z przepisami prawa? Potrzebujesz pomocy? Chcesz poznać postawy obowiązujących norm? Nie stać Cię by zwrócić się do kancelarii? W każdy poniedziałek po 18 na antenie Radia UWM FM zapraszamy do słuchania Studenckiego Poradnika Prawnego, w którym wyjaśniamy i odpowiadamy na Wasze pytania!

 • Pierwsza Praca - odcinek 10.

  Gościem kolejnego odcinka audycji Pierwsza Praca była Ewa Kilimann z Koła Naukowego Prawa Pracy działającego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. A rozmawialiśmy o zasadach Bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: