Aktualności

Podcasty

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 68.

  Gościem Kortowskiego Tygodnika Literackiego była Magdalena Grzebałkowska - reporterka i pisarka. Jest autorką biografii Krzysztofa Komedy pt. "Komeda. Osobiste życie jazzu" i właśnie o tej najnowszej publikacji opowiadała na antenie Radia UWM FM. Posłuchajcie!

 • Błażej Krajewski w Śmiechoskopie

  Arkadiusz "Jaksa" Jakszewicz wybrał się z mikrofonem Radia UWM FM do Londynu. Między występami polskich komików dla mieszkających na wyspach rodaków rozmawiał z jednym z nich. Błażej Krajewski opowiadał w Śmiechoskopie m.in. o tym jak odbierany jest przez publiczność w kraju i za granicą.

 • Lejdi Gada - odcinek 31.

  W audycji Lejdi Gada Ola Brodowska i Aldona Olszewska ze Studenckiego Forum Biznes Centre Club Region Olsztyn opowiadały o kobiecym biznesie oraz ambicjach związanych z pracą i studiami. Dziewczyny są organizatorkami wydarzenia: Przedsiębiorcza Kobieta - Kobieca Twarz Biznesu.

 • Poznaj historię Kortowiady - odcinek 9.

  Gościem ostatniego odcinka audycji Poznaj Historię Kortowiady przed jubileuszowymi 60. juwenaliami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego był Kamil Wicik - nasz były redakcyjny kolega i konferansjer, który także w tym roku zapowiadać będzie występy gwiazd imprezy.

 • Auto Trop - odcinek 62.

  W magazynie motoryzacyjnym Auto Trop mogliście wysłuchać relacji z XI Warmińskiej Motomajówki, która 12 maja odbyła się w Krośnie koło Ornety. Marek Kuhn spotkał się z organizatorami wydarzenia oraz gośćmi z całej Polski.

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 18.

  Od kilkudziesięciu lat pomagają wszystkim, którzy nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi problemami. Działają w Olsztyńskim Telefonie Zaufania "Anonimowy Przyjaciel". Andrzej Dramiński i Andrzej Kurowski byli gośćmi audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego.

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 39.

  Po zakończeniu stanu wojennego w 1983 roku rozbita Solidarność musiała odbudować swoją pozycję. Sytuacja w Polsce i ZSRR pogarszała się. O okolicznościach, które doprowadziły do obrad okrągłego stołu i wyborów w 1989 roku rozmawialiśmy w audycji Ucieczka z Imadła z prof. Witoldem Gieszczyńskim.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 67.

  Gościem Kortowskiego Tygodnika Literackiego był prof. Sławomir Buryła z Instytutu Polonistyki i Logopedii UWM w Olsztynie. Pretekstem do spotkania była zbliżająca się setna rocznica urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Lejdi Gada - odcinek 30.

  Gościem audycji Lejdi Gada była Katarzyna Trzeszczkowska - kosmetolog oraz... wokalistka grupy TAS. Jak znaleźć złoty środek pomiędzy tym, co modne a tym, co odpowiednie dla nas? Jak pielęgnować ciało i umysł? Czy podążanie za trendami wbrew wszystkiemu może nas oszpecić? Posłuchajcie!

 • Poznaj historię Kortowiady - odcinek 8.

  W kolejnym odcinku naszej audycji przypominaliśmy historię KortoFestu, czyli konkursu młodych kapel, który od 2010 roku towarzyszy najpiękniejszym juwenaliom w Polsce. Przed nami jego 10. edycja. Od początku idea jest niezmienna. Z finałowej szóstki kapel, wygrywa jedna - najlepsza.

 • Auto Trop - odcinek 61.

  W magazynie motoryzacyjnym Auto Trop zapraszaliśmy na XI Warmińską Motomajówkę, która 12 maja odbędzie się w Krośnie koło Ornety. Marek Kuhn spotkał się z organizatorami wydarzenia z klubu motocyklowego Drager. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 38.

  W kolejnym odcinku audycji Ucieczka z Imadła rozmawialiśmy o działalności opozycji w Polsce w latach 1981-1983, czyli podczas trwania stanu wojennego. Kim były jego ofiary? Kto obok Solidarności organizował się wówczas w podziemiu? Gościem Radka Lecha był prof. Witold Gieszczyński.

 • Od ART do UWM - odcinek 21.

  Gościem audycji Od ART do UWM był sekretarz zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, specjalista w zakresu rolnictwa - Jan Skamarski. Rozmawialiśmy o studenckiej działalności w Kortowie w latach 60-tych minionego wieku.

 • Lejdi Gada - odcinek 29.

  Gościem audycji Lejdi Gada była Jolanta Okuniewska - nauczycielka wczesnej edukacji, nominowana w 2016 roku do Global Teacher Prize czyli tzw. nauczycielskiego Nobla. Znalazła się w kręgu 50 najlepszych belfrów na świecie. Karolinie Rogóz-Namiotko opowiedziała o swoim zawodzie.

 • Poznaj historię Kortowiady - odcinek 7.

  W kolejnym odcinku naszej audycji przenieśliśmy się do lat 60-tych minionego wieku. Juwenalia Akademii Rolniczo-Technicznej nabierały wówczas kształtu podobnego do dzisiejszej imprezy. Studenci bawili się na plaży, w kortowskim parku, akademikach i na stadionie, gdzie odbywały się także... międzynarodowe zawody...

 • Auto Trop - odcinek 60.

  W magazynie motoryzacyjnym Radia UWM FM Auto Trop opowiadaliśmy o kolejnej edycji BMW Crew Event, którą zaplanowano 18 maja w Expo Mazury w Ostródzie. Gościem Marka Kuhna był Dawid Mikołajczyk - założyciel BMW Team Warmia Mazury. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 17.

  Jaka jest rola nauczycieli i rodziców w życiu, wychowaniu oraz edukacji dzieci? W kolejnym odcinku audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego opowiadała o tym nauczycielka przedszkolna, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Szesnastka im. Ireny Kwintowej - Jolanta Jastrzębska.

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 37.

  W kolejnym odcinku audycji Ucieczka z Imadła rozmawialiśmy o kontrowersjach związanych z wprowadzeniem w Polsce w 1981 roku stanu wojennego oraz politycznej karierze Wojciecha Jaruzelskiego. Gościem Radka Lecha był prof. Witold Gieszczyński.

 • Mediofon - kwiecień 2019

  Gośćmi kwietniowego Mediofonu byli m.in.: wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej" z Rosji Wacław Radziwinowicz oraz dr Barbara Kozak z Instytutu Słowiańszczyzny Wschodniej UWM w Olsztynie. Rozmawialiśmy o Rosji i mediach rosyjskich. Odwiedzili nas także przedstawiciele Stowarzyszenia Olsztyn 2.0.

 • Od ART do UWM - odcinek 20.

  W audycji Od ART do UWM wspominaliśmy m.in. pierwsze juwenalia i inne wydarzenie rozrywkowe organizowane w Kortowie w latach 60-tych. Rozmawialiśmy też o działalności Fundacji im. Michała Oczapowskiego oraz Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Olsztynie. Gościem Wojtka Miśkiewicza był dr Leon Szeląg.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: