Aktualności

Podcasty

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 45.

  Gościem Kortowskiego Tygodnika Literackiego był prof. Grzegorz Jasiński z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Opowiadał o książce "Mazurzy wobec wiary i Kościoła. Ewangelicyzm w relacjach duchownych i nauczycieli w XIX wieku".

 • Grzegorz Halama w Śmiechoskopie

  Gościem Arka Jakszewicza w audycji Śmiechoskop był Grzegorz Halama. Artysta kabaretowy 14 listopada wystąpił w Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie podczas spotkania z cyklu Coolturalny Student. Nam opowiedział o swoich najbardziej znanych kreacjach scenicznych, ale też planach na przyszłość.

 • Lejdi Gada - odcinek 9.

  Karolina Rogóz-Namiotko wybrała się do Warszawy na spotkanie z Agatą Popek - operatorką żurawia wieżowego, która w stolicy buduje domy. Jak sama przyznaje - to fascynująca praca, bo jej efekt daje szczęście całym rodzinom. Ale na czym to dokładnie polega? Przekonajcie się sami! Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Studencki Poradnik Prawny - odcinek 11.

  W Studenckim Poradniku Prawnym ponownie rozmawialiśmy o spadkach. Gościem Justyny Bryszewskiej i Michała Gornowicza był dr Paweł Lewandowski z Katedry Prawa Cywilnego II i Prawa Gospodarczego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Auto Trop - odcinek 38.

  W magazynie motoryzacyjnym Auto Trop rozmawialiśmy o specyfice pracy kierowcy ciężarówki. Czy każdy może się w niej sprawdzić? Jakie kwalifikacje należy zdobyć? Jakie są plusy i minusy życia w trasie? Gościem Marka Kuhna był zawodowy kierowca Kamil Sienkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 20.

  W audycji Ucieczka z Imadła rozmawialiśmy o Powstaniu Warszawskim. Co ten pamiętny zryw miał wspólnego z wydarzeniami 1918 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość? Gościem Radka Lecha był dr Tomasz Gajownik z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 44.

  Gośćmi Marty Wiśniewskiej w kolejnym odcinku Kortowskiego Tygodnika Literackiego były: Monika Stępień i Michalina Janyszek - organizatorki trzydniówki literackiej "Piszę Olsztyn". Szczegółowo opowiedziały o programie wydarzenia, które zaplanowano w dniach 16-18 listopada i przybliżyły jego ideę.

 • Śmiechoskop nadaje z... Trondheim

  Arek "Jaksa" Jakszewicz tym razem nadawał dla Was prosto z... norweskiego Trondheim. Przechadzając się urokliwymi uliczkami tego miasta spotkał parę polskich artystów grafików. Maria Mileńsko i Tomasz Pawluk opowiedzieli mu o życiu nad Trondheimsfjorden, kuchni północy i... oczywiście humorze.

 • Lejdi Gada - odcinek 8.

  Poznały się 18 lat temu na egzaminach do szkoły wojskowej. Ich drogi jednak się rozeszły. Gościem Karoliny Rogóz-Namiotko w audycji Lejdi Gada była mjr Agnieszka Krystman - szefowa Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie. Rozmawialiśmy o kobiecości, sile i misji, ale również byciu matką i...

 • Studencki Poradnik Prawny - odcinek 10.

  Gośćmi Studenckiego Poradnika Prawnego byli: opiekunka działającego na Wydziale Prawa i Administracji UWM w Olsztynie Koła Naukowego Prawa Pracy dr Kamila Naumowicz oraz zastępca okręgowego inspektora prawa pracy w Olsztynie Łukasz Sztych. A rozmawialiśmy m.in. o działalności Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Auto Trop - odcinek 37.

  Na czym polega praca spedytora? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy w kolejnym odcinku magazynu motoryzacyjnego Auto Trop. Gościem Marka Kuhna była Łukasz Mrówka. Rozpoczęliśmy nową serię rozmów o zawodach związanych z motoryzacją. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 19.

  W audycji Ucieczka z Imadła rozmawialiśmy o niemieckiej i sowieckiej okupacji na ziemiach polskich podczas II Wojny Światowej. Gościem Radka Lecha był dr Tomasz Gajownik z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 43.

  Gośćmi Kortowskiego Tygodnika Literackiego byli: prof. Jarosław Rubacha oraz dr Renata Rozbicka z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie - autorzy książki "Bułgarska epopeja (1915-1918) Armia bułgarska na frontach I wojny światowej w świetle publikacji dziennika "Czas".

 • Śmiechoskop o nowej scenie komediowej w... Kortowie

  Gościem Arka Jakszewicza w Śmiechoskopie był olsztyński komik Krzysztof Sawczuk - gospodarz nowej stand-upowej sceny. Przez najbliższe tygodnie w kortowskim klubie studenckim Poprawka będą odbywać się cykliczne spotkania komediowe. A swoim patronatem objęło je Radio UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Radiowa Migawka - odcinek 25.

  W kolejnym odcinku Radiowej Migawki wysłuchaliśmy relacji z wernisażu fotografii prof. Janusza Połoma. Otwarciu wystawy „Na 275 kilometrze” towarzyszyło także wręczenie artyście Brązowego Medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Podsumowaliśmy także pierwsze w tym roku akademickim warsztaty organizowane przez SAF...

 • Studencki Poradnik Prawny - odcinek 9.

  W Studenckim Poradniku Prawnym rozmawialiśmy o spadkach. Kiedy możemy ubiegać się o majątek pozostawiony przez bliskiego zmarłego? A jak zabezpieczyć swoje dobra, by nie trafiły w niepożądane ręce? Gościem Justyny Bryszewskiej i Michała Gornowicza był dr Paweł Lewandowski z Katedry Prawa Cywilnego II i Prawa...

 • Auto Trop - odcinek 36.

  W kolejnym odcinku magazynu motoryzacyjnego Auto Trop Marek Kuhn opowiadał m.in. o sporze dotyczącym ograniczenia emisji spalin, rosnących cenach paliw, nowelizacji ustawy Prawo O Ruchu Drogowym oraz nowościach na rynku samochodowym. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Mediofon - październik 2018

  Za nami pierwszy w tym roku akademickim Mediofon, w którym opowiadaliśmy m.in. o ciekawych zainteresowaniach badawczych studentki dziennikarstwa Wiolety Wróbel, sukcesie polskiej audycji w brytyjskim konkursie Community Media Awards, a także o spotkaniach Vlog MOK i innych wydarzeniach związanych z mediami w Olsztynie.

 • Ucieczka z Imadła - odcinek 18.

  Gościem Radka Lecha w audycji Ucieczka z Imadła był prof. Witold Gieszczyński z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. A rozmawialiśmy o Stanisławie Mikołajczyku i pierwszej konferencji tzw. "Wielkiej Trójki" w Teheranie w 1943 roku.

 • Kortowski Tygodnik Literacki - odcinek 42.

  Gościem Marty Wiśniewskiej w Kortowskim Tygodniku Literackim była Alicja Bykowska-Salczyńska - poetka, pisarka i autorka słuchowisk radiowych. Rozmawialiśmy o jej najnowszym tomie poetyckim pt. "Cno", będącym lirycznym reportażem z podróży na Wołyń, w którym głos został oddany wyłącznie kobietom.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: