Aktualności

Podcasty

 • Zamiast Kryminału - odcinek 17.

  W kolejnym odcinku audycji Zamiast Kryminału rozmawialiśmy o zagrożeniach związanych z podejmowaniem pracy za granicą. Na co powinniśmy zwracać uwagę przygotowując się do takiego wyjazdu? Naszym telefonicznym gościem była Joanna Garnier z Fundacji Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada.

 • Lejdi Gada - odcinek 78.

  Gościem audycji Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie była Izabela Gajdamowicz - szefowa kuchni i restauratorka. Zabrała nas w kulinarną podróż po świecie. Sama doświadczenie zbierała... w Nowym Jorku. Po latach wróciła do Olsztyna, by tutaj rozpieszczać nasze podniebienia.

 • Zamiast Kryminału - odcinek 16.

  Czym jest zespół stresu pourazowego? Kogo takie schorzenie dotyka najczęściej i jak z nim walczyć? Czy jesteśmy w stanie odciąć się od codziennego stresu, by uniknąć traumy? M.in. na te pytania w kolejnym odcinku audycji Zamiast Kryminału odpowiadał psycholog i psychoterapeuta Krzysztof Miarczyński.

 • Lejdi Gada - odcinek 77.

  Gościem audycji Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie była stylistka Izabela Jabłonowska. A rozmawialiśmy o tym dlaczego... nie warto być modnym. Co to jest styl i jak go w sobie pielęgnować, aby czuć się dobrze? Podobno najważniejszy jest uśmiech, w który powinniśmy ubierać się każdego dnia.

 • Kortowska Audycja Literacka - odcinek 12.

  We wrześniowej Kortowskiej Audycji Literackiej wspominaliśmy prof. Marię Janion - historyczkę literatury polskiego i europejskiego romantyzmu, historyczkę idei, krytyczkę literacką oraz wykładowczynię, która zmarła 23 sierpnia w Warszawie. Gościem Marty Wiśniewskiej był dr Piotr Przytuła z Instytutu...

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 43.

  Zdrowie emocjonalne jest ściśle powiązane ze zdrowiem naszego organizmu. O tym, jak zadbać o dobrą kondycję rozmawialiśmy w kolejnym odcinku audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego. Gościem Agnieszki Kacprzyk była Joanna Łagun - specjalistka od holistycznego uzdrawiania człowieka.

 • Zamiast Kryminału - odcinek 15.

  Skąd w społeczeństwie biorą się psychopaci i socjopaci? Co wpływa na ich zachowanie i powoduje, że decydują się na drastyczne kroki? Jak wpływają na swoje najbliższe otoczenie? Na te pytania w audycji Zamiast Kryminału odpowiadał psychoterapeuta Robert Banasiewicz.

 • Lejdi Gada - odcinek 76.

  Gościem audycji Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie była żeglarka i lingwistka - Dominika Ogrodnik. Na stałe mieszka we Francji i a w wakacje wraca nad mazurskie jeziora. Opowiedziała nam o swojej pasji i pomyśle na podróże. Jak już gdzieś jechać to... najlepiej na kilka lat.

 • Damian Skóra w Śmiechoskopie

  Gościem audycji satyrycznej Śmiechoskop był Damian Skóra. Arkadiusz "Jaksa" Jakszewicz spotkał się z nim... na targowisku w Olsztynie. A rozmawiali m.in o 1 Gali Stand-upu w Mrągowie, nowych programach komediowych i... zakupach naturalnych produktów.

 • Zamiast Kryminału - odcinek 14.

  Czym jest mobbing? A kiedy możemy mówić o dyskryminowaniu nas przez pracodawcę lub molestowaniu? Co możemy zrobić, gdy czujemy się nierówno traktowani? Na pytania w audycji Zamiast Kryminału odpowiadała dr Kamila Naumowicz z Katedry Prawa Pracy i Prawa Socjalnego UWM w Olsztynie.

 • Lejdi Gada - odcinek 75.

  Karolina Rogóz-Namiotko odwiedziła pracownię tkacką Beaty Jankowskiej w Jedwabnie. Naturalne farbowanie lnu znane jest od setek lat. Jeśli jesteście ciekawi jak to się robi i dlaczego w XXI wieku wraca się do takich tradycji - koniecznie posłuchajcie audycji Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie!

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 42.

  Kolejny raz gościem audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego była dr Edyta Borys z Katedry Pedagogiki Ogólnej i Opiekuńczej Wydziału Nauk Społecznych UWM w Olsztynie - studentka Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Posłuchajcie, w jaki sposób taniec może wpływać na nasz rozwój.

 • Zamiast Kryminału - odcinek 13.

  Kryminalistyka często mylona jest z kryminologią. Czym dokładnie zajmują się naukowcy specjalizujący się w wykrywaniu sprawców najbardziej brutalnych przestępstw? Jakimi narzędziami dysponują? W kolejnym odcinku audycji Zamiast Kryminału opowiadał o tym prof. Jarosław Moszczyński.

 • Lejdi Gada - odcinek 74.

  Gościem audycji Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie była architektka wnętrz Natalia Danelczyk. Przez wiele lat pracowała w zupełnie innej branży, jednak któregoś dnia postanowiła to zmienić i postawić na swoje marzenia. Wybrała studia na ASP. O drodze do spełnienia opowiedziała Karolinie Rogóz-Namiotko.

 • Zamiast Kryminału - odcinek 12.

  Przemoc rówieśnicza bywa bardzo dotkliwa dla tych, którzy jej doświadczają. Choć świadomość społeczna na ten temat rośnie, warto zastanowić się jak my dorośli możemy jej przeciwdziałać. Gościem audycji Zamiast Kryminału był Tomasz Sztachelski ze Stowarzyszenia Arka.

 • Lejdi Gada - odcinek 73.

  Gościem audycji Lejdi Gada była Karolina Gustaw - skrzypaczka z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Opowiedziała nam o trudnej drodze jaką musi przejść muzyk, aby pracować w profesjonalnej orkiestrze. Swoją przygodę rozpoczynała jako... czterolatka.

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 41.

  Czym jest dla nas ciało? Jak o nie dbać i czy poprzez pracę z nim możemy zmienić swoje przekonania lub pozbyć się bolesnych traum? Na te pytania w audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego odpowiadała Edyta Borys - studentka Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Posłuchajcie!

 • Śmiechoskop w Centrum Słowian i Wikingów

  Gościem audycji Śmiechoskop był Igor Górewicz - miłośnik historii, autor i wydawca związany z wydawnictwem Triglav, szef jednej z największych i najstarszych grup rekonstrukcyjnych w Polsce "Drużyna Grodu Trzygłowa". Arkadiusz "Jaksa" Jakszewicz spotkał się z nim w Centrum Słowian i Wikingów.

 • Zamiast Kryminału - odcinek 11.

  Po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza rozgorzała dyskusja dotycząca przestępstw popełnianych z nienawiści. Narastające społeczne podziały zachęcają do chwili refleksji nad źródłem nietolerancji. Czy obowiązujące w Polsce prawo w chroni we właściwy sposób potencjalne ofiary?

 • Lejdi Gada - odcinek 72.

  Gościem audycji Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie była Anna Mikita - autorka książek dla dzieci oraz nauczycielka przedszkolna. Inspiracje czerpie z tego, co ją otacza. Jej bajkowe opowieści mają często ukryte drugie dno, które potrafią odczytać tylko dorośli. Może spróbujecie i Wy?

Przyjaciele - stań się jednym z nich: