Aktualności

Podcasty

 • Kortowska Audycja Literacka - odcinek 10.

  W lipcowej Kortowskiej Audycji Literackiej rozmawialiśmy o najnowszej książce olsztyńskiej pisarki Ewy Schilling - "Nadfiolet". Marta Wiśniewska była także na pierwszym od dawna spotkaniu autorskim w Olsztynie, poświęconym powieści Wioletty Sawickiej "Franka w obcym domu". Prof. Joanna...

 • Błażej Krajewski w Śmiechoskopie

  Gościem audycji Śmiechoskop był Błażej Krajewski. Arkadiusz Jaksa Jakszewicz spotkał się z nim nad jeziorem Ukiel przed występem w Olsztynie. A rozmawiali m.in. o sytuacji komików w dobie pandemii, perspektywach powrotu do normalności oraz o... jedzeniu. Posłuchajcie!

 • Zamiast Kryminału - odcinek 6.

  Samobójstwo to akt najgorszego okrucieństwa, jakie człowiek jest w stanie zadać samemu sobie. Zawsze pozostaje pytanie: dlaczego zdecydował się targnąć na własne życie? Odpowiedzi szukaliśmy w audycji Zamiast Kryminału. Naszym gościem był suicydolog Ryszard Jabłoński z Wydziału Nauk Społecznych UWM.

 • Lejdi Gada - odcinek 67.

  Gościem audycji Lejdi Gada była Dominika Kasperowicz - pochodząca z Olsztyna fryzjerka i wizażystka na stałe przebywająca w Londynie. Sześć lat temu wzięła udział w telewizyjnym show dla fryzjerów amatorów. O pracy na planie sesji zdjęciowych, produkcji teatralnych czy filmowych opowiedziała Karolinie Rogóz-Namiotko.

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 38.

  Pandemia koronawirusa okazała się trudnym egzaminem dla wielu rodzin i związków. O negatywnych skutkach izolacji, ale również korzyściach jakie nam przyniosła rozmawialiśmy w kolejnym odcinku audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego. Gościem Agnieszki Kacprzyk była Agnieszka Łobacz.

 • Karol Kopiec w Śmiechoskopie

  Gościem audycji Śmiechoskop był Karol Kopiec - komik związany z grupą Stand-Up Polska. Arkadiusz Jaksa Jakszewicz pytał swojego kolegę po fachu m.in. o powrót na scenę po trzech miesiącach imprezowego zawieszenia oraz przygotowania do... przyjęcia weselnego. Posłuchajcie!

 • Zamiast Kryminału - odcinek 5.

  W schowku magazynowym na przedmieściach Las Vegas zostaje znalezione ciało. To makabryczne odkrycie kieruje śledczych na trop morderczego klanu Westów. Każdy z członków tej rodziny skrywał jakąś tajemnicę, jednak kilka dekad nikt nie był w stanie udowodnić im okrutnych przestępstw...

 • Lejdi Gada - odcinek 66.

  Gościem audycji Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie była masażystka Ula Krawczyk-Jankowska. Masaż jest idealnym lekarstwem na stres i inne dolegliwości. Co miała przyjemność sprawdzić na własnej skórze Karolina Rogóz-Namiotko. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Zamiast Kryminału - odcinek 4.

  Gościem audycji Zamiast Kryminału była dr hab. Monika Kotowska z Katedry Kryminologii i Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. A rozmawialiśmy o zjawisku prostytucji w Polsce i na świecie. Co wiedzą o nim naukowcy? Na ile da się to zbadać?

 • Tomasz Kwiatkowski w Śmiechoskopie

  Gościem kolejnego odcinka audycji Śmiechoskop był Tomasz Kwiatkowski. Arkadiusz Jaksa Jakszewicz rozmawiał z nim o powrocie do imprez komediowych i spotkań z publicznością, pierwszym poznańskim stand-upie w plenerze oraz o... butach zimowych, które od dwóch lat zimują w Olsztynie.

 • Lejdi Gada - odcinek 65.

  Izabela Ciesielska i Helena Wróblewska prowadzą pod Olsztynem rodzinne ekologiczne gospodarstwo. Hodują kozy, a z ich mleka produkują rozmaite przetwory. Z niego natomiast powstaje regionalny ser. Żyją w zgodzie z naturą i potrafią przełożyć to także na swój biznes. Jak to robią? Posłuchajcie!

 • Wieczorynka Naukomanów S02E38

  To był już ostatni odcinek drugiego sezonu Wieczorynki Naukomanów na antenie Radia UWM FM. Przed wakacyjną przerwą dr hab. Sławomir Kulesza pokusił się o podsumowanie najciekawszych tematów poruszanych w audycji. Zdradził też jakimi zagadnieniami planuje zająć się jesienią.

 • Kortowska Audycja Literacka - odcinek 9.

  "Wieczny początek. Warmia i Mazury" - to zbiór reportaży o naszym regionie, zamknięty w czasowej klamrze stu lat - 1920-2020. Gościem Kortowskiej Audycji Literackiej była autorka tej książki Beata Szady. Prof. Joanna Chłosta-Zielonka z Instytutu Literaturoznawstwa UWM także ją zrecenzowała.

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 37.

  Jak wpływa na nas epidemia koronawirusa? Czy zmieniliśmy się jako społeczeństwo? A może wyciągnęliśmy wnioski z własnych zachowań? Odpowiedzi szukaliśmy w kolejnym odcinku audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego. Gościem Agnieszki Kacprzyk była psycholog i psychoterapeutka Agnieszka Łobacz.

 • Śmiechoskop a dawne czasy i brytyjska kwarantanna

  Arkadiusz Jaksa Jakszewicz w kolejnym odcinku audycji Śmiechoskop rozmawiał z babcią Anielą ze Świnoujścia - o dawnych czasach i jej spojrzeniu na współczesny świat. Połączyliśmy się także z Wyspami Brytyjskimi gdzie od niedawna obowiązuje przymusowa kwarantanna.

 • Wieczorynka Naukomanów S02E37

  W Dniu Dziecka dr hab. Sławomir Kulesza próbował szukać odpowiedzi na trudne pytania najmłodszych. Nie na każde da się jednak odpowiedzieć prosto. W niektórych przypadkach jest to nawet niemożliwe. Mimo wszystko próbować warto i trzeba! Przekonajcie się sami i wysłuchajcie audycji!

 • Mediofon - maj 2020

  To był już ostatni w tym roku akademickim odcinek audycji Mediofon. Prof. Urszula Doliwa, dr Magdalena Żmijkowska i dr Marta Więckiewicz-Archacka opowiadały jak epidemia wpłynęła na kreatywność studentów i wykładowców Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie.

 • Michał Porycki w Śmiechoskopie

  Gościem audycji Śmiechoskop był Michał Porycki - radiowiec z krwi i kości z telewizyjnym doświadczeniem. Znacie go choćby z Podwójnej Obsady na 95,9 fm. Opowiadał o magii pracy w mediach, ale też ciężkim i zarazem odświeżającym okresie zmian. Redaktor dołączył właśnie do Radia Nowy Świat.

 • Lejdi Gada - odcinek 64.

  Gościem audycji Lejdi Gada była Agnieszka Ewald, czyli Facetka od stresu. Uczy innych jak sobie radzić z nim radzić i oswajać zwykłą codzienność, która potrafi dać się nam wszystkim we znaki. Czasami kilka drobnych zmian w naszym życiu potrafi zdziałać cuda. Przekonajcie się sami!

 • Wieczorynka Naukomanów S02E36

  Nauka nie jest wolna od... kłamstewek, kłamstw i wielkich oszustw. Jakie były najbardziej spektakularne przypadki takich nadużyć czy złej interpretacji danych? I jakie były tego przyczyny? W kolejnej Wieczorynce Naukomanów opowiadał o tym dr hab. Sławomir Kulesza.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: