Aktualności

Inne

 • Wiosenne przesłuchania w Radiu UWM FM

  Nie zdążyliście na jesienne przesłuchania? A może właśnie teraz obudziła się w Was chęć podzielenia się ze światem swoimi zainteresowaniami? Nie traćcie czasu i zróbcie ten pierwszy krok. Już w środę 1 marca zapraszamy do redakcji mieszącej się w budynku DS2 przy ul. Kanafojskiego 1 w Kortowie.

 • Czekamy na Ciebie! Przyjdź na jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM!

  19 października zapraszamy na jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM! Daj się poznać! Przyjdź do redakcji mieszczącej się w Domu Studenckim nr 2 w Kortowie i opowiedz nam o swoich zainteresowaniach, pomysłach na audycje i tym, co Cię kręci. Zrób ten pierwszy krok a może zostaniesz z nami na dłużej?

 • Szukamy realizatora nagrań!

  Masz doświadczenie w pracy w studiu nagrań? Potrafisz odnaleźć się w młodym zespole redakcyjnym? Może to oferta właśnie dla Ciebie! Dołącz do nas! Radio UWM FM zatrudni na pełny etat realizatora nagrań/technika. Dokumenty składać można do 20 września. Sprawdź szczegóły ogłoszenia!

 • Mocny finał Campusu Polska Przyszłości 2022

  Spotkania z uczestniczkami Powstania Warszawskiego - Wandą Traczyk-Stawską i Anną Przedpełską-Trzeciakowską - a także z prof. Jerzym Bralczykiem, Andrzejem Sewerynem i Agnieszką Holland wypełniły ostatni dzień tegorocznej edycji Campusu Polska Przyszłości. Posłuchajcie naszej relacji.

 • Garri Kasparow w Kortowie

  "Potrzebujemy czystki elity politycznej w Europie, która pokazywała, że była skorumpowana i popierała Putina ze względu na zyski osobiste lub inne względy" - mówił w Kortowie Garri Kasparow. Co jeszcze działo się kolejnego dnia Campusu Polska Przyszłości? Posłuchajcie!

 • Ważne deklaracje, ważne rozmowy - trwa Campus Polska Przyszłości

  W Kortowie trwa druga edycja Campusu Polska Przyszłości. Do Olsztyna przyjechało ponad 1300 młodych osób z całej Polski - by debatować, poznać wybitne postaci świata kultury, gospodarki, polityki, ale też działaczy społecznych i naukowców. I zadawać pytania dotyczące przyszłości naszego kraju.

 • Kortowo ponownie w centrum dyskusji o przyszłości Polski

  W Kortowie rozpoczęła się druga edycja Campusu Polska Przyszłości. W programie 200 paneli dyskusyjnych, warsztatów i spotkań. "Będziemy rozmawiali z młodymi ludźmi i wsłuchiwali się w ich głos" - mówił podczas inauguracji gospodarz wydarzenia Rafał Trzaskowski.

 • Campus Polska Przyszłości - dyskusje o Polsce i świecie w Kortowie

  "Przyszłość niesie ogromne wyzwania. Chcemy żyć w bezpiecznym kraju. Dziś potrzebujemy wspólnoty i współpracy jak nigdy wcześniej" - piszą organizatorzy Campusu Polska Przyszłości. Od 26 sierpnia do 1 września w Kortowie spotka się około 1300 młodych ludzi z całego kraju. Prezentujemy program wydarzenia.

 • Radio UWM FM zatrudni realizatora nagrań / technika

  Masz doświadczenie w pracy w studiu nagrań? Potrafisz odnaleźć się w redakcji radiowej? Może to oferta właśnie dla Ciebie! Dołącz do nas! Radio UWM FM zatrudni na pełny etat realizatora nagrań/technika. Dokumenty składać można do 7 sierpnia. Sprawdź szczegóły ogłoszenia!

 • VII Noc Radiowców w Kortowie

  W sobotę 18 czerwca ponownie spotkamy się w Kortowie, by wspominać historię Radia UWM FM i świętować kolejne urodziny rozgłośni! Zapraszamy na VII Noc Radiowców. W redakcji czekać będą na Was wychowankowie naszej stacji i jej obecna załoga. A na antenę wrócą audycje sprzed lat.

 • Wiosenne przesłuchania w Radiu UWM FM!

  Jeśli chcesz się rozwijać, poznać wiele ciekawych osób a może nawet przeżyć przygodę swojego życia - koniecznie zajrzyj do redakcji Radia UWM FM w środę 16 marca! Zapraszamy na wiosenne przesłuchania. Przyjdź, opowiedz o swoich zainteresowaniach i dołącz do nas!

 • Poznaj Radio UWM FM, wylicytuj płytę i zagraj z WOŚP!

  Spędź z nami jeden dzień (poznając redakcję oraz współtworząc program Radia UWM FM) i zgarnij płytę z autografem gwiazdy 61. Kortowiady - Kaśki Sochackiej. Zapraszamy do udziału w licytacji podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

 • Dołącz do nas - przyjdź na przesłuchania do Radia UWM FM!

  Długo na to czekaliśmy... ale w końcu możemy zaprosić Was na kolejne przesłuchania! Chcecie współtworzyć zespół Radia UWM FM - nauczyć się dziennikarskiego fachu, poznać wielu inspirujących ludzi a może nawet rozpocząć przygodę na całe życie? Zajrzyjcie do nas 13 lub 14 października!

 • Od 1 września - jesienna ramówka w Radiu UWM FM

  Tak! To już ten czas... Wieczory robią się coraz krótsze, a rano wstaje nam się trudniej. Ale dla radiowców jesień oznacza czas powrotów. Jeśli stęskniliście się za głosami, które w wakacje zniknęły z naszej anteny lub jesteście ciekawi jakie nowości przygotowaliśmy - przeczytajcie ten tekst!

 • Kortowo miejscem dyskusji o przyszłości Polski i Europy

  27 sierpnia w Kortowie rozpocznie się Campus Polska Przyszłości. W wydarzeniu uczestniczyć będzie tysiąc młodych osób chcących mieć wpływ na przyszłość swojego kraju. Spotkają się tu z czołowymi politykami z kilku europejskich krajów, ale także przedstawicielami świata nauki i kultury.

 • Olsztyn Green Festival 2021 - niedzielne studio festiwalowe

  Ostatniego dnia tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu w naszej audycji plenerowej gościliśmy m.in. Błażeja Króla, dziewczyny z Shyness! oraz Kwiat Jabłoni. Festiwalową strefę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odwiedzili także organizatorzy imprezy oraz przedstawiciele władz samorządowych.

 • Olsztyn Green Festival 2021 - sobotnie studio festiwalowe

  Misia Furtak, Arek Kłusowski, Baasch i Organek byli naszymi gośćmi podczas sobotniej audycji z Olsztyn Green Festiwalu. Na scenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Radia UWM FM rozmawialiśmy także z naukowcami. Zapraszamy do wysłuchania sobotniej audycji z plaży nad jeziorem Ukiel.

 • Olsztyn Green Festival 2021 - piątkowe studio festiwalowe

  Pierwszego dnia tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu w rozmawialiśmy m.in. z Muńkiem Staszczykiem i Belą Komoszyńską z Sorry Boys. Nasze plenerowe studio na plaży odwiedzili także: Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski, dr hab. Leszek Błaszkiewicz oraz dr inż. Joanna Ciborska.

 • Stacja Dobro z nagrodą konkursu IDOL 2021

  Nasza redakcyjna koleżanka Aneta Pawelczyk-Piłat została laureatką regionalnego etapu konkursu IDOL 2021 organizowanego przez Fundację Szansa dla Niewidomych. W kategorii Media pierwszą nagrodę otrzymała audycja Radia UWM FM "Stacja Dobro"!.

 • Dołącz do zespołu Radia UWM FM!

  Masz pomysł na audycję? Chcesz nauczyć się pracy reportera radiowego od podstaw? Czekamy na Ciebie w Radiu UWM FM! Jeszcze w sierpniu możesz dołączyć do naszego zespołu. Zrób pierwszy krok i daj się poznać. A może niedługo właśnie Ciebie usłyszymy na 95,9 fm?

Przyjaciele - stań się jednym z nich: