Aktualności
25.04.2019

Ostatnie Przygody Kulinarne...

Przez ponad 8 lat na antenie Radia UWM FM odkrywał przed nami tajemnice polskiej kuchni. Swoje "Przygody Kulinarne" traktował jako misję. Bo jak podkreślał: "Kuchnia polska jest jedną z najciekawszych w Europie. Ale jest też całkowicie nieodkryta. Mamy piękną historię i coś, czego nie mają inni." Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Jana Tandyraka. Łączymy się w bólu z jego najbliższymi. I dziękujemy za każdą wspólną chwilę. Będzie nam Pana bardzo brakowało, Panie Janie...

Jan Tandyrak był olsztyńskim restauratorem, założycielem stowarzyszenia Starówka Razem, miejskim radnym i przewodniczącym Rady Miasta Olsztyna. Ale dla nas przede wszystkim przyjacielem Radia UWM FM i redakcyjnym kolegą. Od kwietnia 2011 roku w każdy czwartek dzielił się ze słuchaczami swoją kulinarną pasją i ogromną wiedzą na temat kuchni.

25 kwietnia miał poprowadzić kolejne Przygody Kulinarne z Malta Cafe. Tak się jednak nie stało... W ostatnim odcinku audycji to my wspominamy pana Jana. I dziękujemy za wszystko, czego zdążyliśmy się od niego nauczyć.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: