Aktualności
05.11.2018

Piotr Grzymowicz ponownie prezydentem Olsztyna

Za nami druga tura wyborów prezydenckich w Olsztynie. Przez kolejnych pięć lat miastem rządzić będzie dotychczasowy włodarz Piotr Grzymowicz. Nowego-starego prezydenta zapytaliśmy m.in o najważniejsze wyzwania, które stoją przed nim i jego urzędnikami, szansę na realizację inwestycji sportowych, których domagają się olsztynianie, współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz tegoroczną kampanię wyborczą, podczas której nie brakowało wzajemnych oskarżeń.

Co w opinii Piotra Grzymowicza zadecydowało o tym, że mieszkańcy zaufali mu kolejny raz, choć kontrkandydaci obiecali więcej? "Obietnic było aż nadto. Przede wszystkim nierealnych do spełnienia. I to jest nieuczciwe wobec wyborców" - mówił w naszym studiu. "Sama kampania była nie do końca uczciwa. Pojawiało się wiele nieprawdziwych informacji dyskredytujących także moją osobę. A za tym szły hejty. A na taką kampanię mieszkańcy nie zasługują. Bo powinniśmy rozmawiać zawsze merytorycznie, o konkretach. Powinniśmy toczyć bój na programy a jednocześnie być w tym wszystkim uczciwi, transparentni. Tak nie było" - podsumował kampanię.

Jakie ma plany? Jaką rolę w rozwoju miasta odgrywa Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Posłuchajcie! Z Prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem rozmawiał Piotr Szauer.

Piotr Grzymowicz pokonał w drugiej turze wyborów prezydenckich w Olsztynie Czesława Jerzego Małkowskiego. Poparło go 54,47% głosujących. Frekwencja wyniosła ok. 48 procent.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: