Aktualności
30.10.2018

Zrobili pierwszy krok. Teraz rozpoczną przygodę z radiem!

Za nami jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM. Jak zwykle na początku nowego roku akademickiego dajemy szansę dołączenia do naszego zespołu redakcyjnego studentom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ale też wszystkim tym, którzy chcieliby sprawdzić się na antenie. Dlaczego zdecydowali się zrobić ten pierwszy krok? Posłuchajcie!

Różni ich wiele - wiek, kierunek studiów, doświadczenie, zainteresowania. Ale łączy to, co najważniejsze - chęć poznania radia, sprawdzenia się przed mikrofonem i nauki. Wśród uczestników tegorocznych jesiennych przesłuchać do Radia UWM FM największą grupę tworzyli jak co roku studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pojawili się też jednak żacy z innych kierunków na Wydziale Humanistycznym, ale też Wydziałów: Biologii i Biotechnologii, Prawa i Administracji, Sztuki czy Teologii.

Wielu z nich interesuje się muzyką. Część przyszła z konkretnym pomysłem na audycję. Jakim? Przekonajcie się sami!

Ci, którym udało się pomyślnie przejść jesienny nabór, współpracę z Radiem UWM FM rozpoczną już na początku listopada. A jeśli nie zdążyliście na tegoroczne przesłuchania - kolejne odbędą się już w lutym 2019 roku. Studentom dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie przypominamy także, że w każdej chwili mogą odwiedzić naszą redakcję i zgłosić się na praktyki. Realizujemy je przez cały rok.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: