Aktualności

Inne

 • Olsztyn Green Festival 2021 - piątkowe studio festiwalowe

  Pierwszego dnia tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu w rozmawialiśmy m.in. z Muńkiem Staszczykiem i Belą Komoszyńską z Sorry Boys. Nasze plenerowe studio na plaży odwiedzili także: Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski, dr hab. Leszek Błaszkiewicz oraz dr inż. Joanna Ciborska.

 • Stacja Dobro z nagrodą konkursu IDOL 2021

  Nasza redakcyjna koleżanka Aneta Pawelczyk-Piłat została laureatką regionalnego etapu konkursu IDOL 2021 organizowanego przez Fundację Szansa dla Niewidomych. W kategorii Media pierwszą nagrodę otrzymała audycja Radia UWM FM "Stacja Dobro"!.

 • Dołącz do zespołu Radia UWM FM!

  Masz pomysł na audycję? Chcesz nauczyć się pracy reportera radiowego od podstaw? Czekamy na Ciebie w Radiu UWM FM! Jeszcze w sierpniu możesz dołączyć do naszego zespołu. Zrób pierwszy krok i daj się poznać. A może niedługo właśnie Ciebie usłyszymy na 95,9 fm?

 • Strzał w samodzielność. Ruszyła zbiórka!

  Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa Strzał w 10 w Olsztynie organizuje po raz drugi zbiórkę na wyjazd #Strzał w Samodzielność. W tym roku 11 wspaniałych, młodych bohaterów z Zespołem Downa i FAS będzie pokonywać swoje bariery nad polskim morzem.

 • Wygraj wakacje w Chorwacji!

  Chcesz wygrać voucher o wartości 1000 złotych dla dwóch osób na lot samolotem w obie strony z Szyman do do Rijeki? Weź udział w konkursie przygotowanym przez Radio UWM FM i Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. Nagraj swoje wspomnienia z Chorwacji i leć tam jeszcze raz!

 • VI Noc Radiowców w Kortowie

  Tym wydarzeniem rozpoczynamy świętowanie 20-lecia Radia UWM FM. W sobotę 19 czerwca zapraszamy Was na VI Noc Radiowców w Kortowie. Na 95,9 fm ponownie usłyszycie audycje sprzed lat oraz ich autorki i autorów. W studiu live sesję zagrają nasi specjalni muzyczni goście.

 • Jak nas słychać?

  Od kilku dni pracujemy nad nowym brzmieniem Radia UWM FM. Chcemy zmieniać się dla Was na lepsze. I jesteśmy ciekawi Waszej opinii! Dajcie znać, czy słychać różnicę. Napiszcie też na czym jeszcze Wam zależy i czego oczekujecie po naszej pracy. Kontakt: pisz@uwmfm.pl

 • Kolejny rekordowy finał WOŚP. Orkiestra grała głośno także w Olsztynie

  Ponad 127 milionów złotych - taką kwotę wskazuje obecnie licznik 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo obowiązujących ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, Polacy kolejny raz pokazali, że potrafią i chcą pomagać. Także w Olsztynie działo się sporo.

 • Przed nami 29. finał WOŚP!

  Przed nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Główne wydarzenia zaplanowano na niedzielę 31 stycznia - także w Olsztynie.

 • Paczki dla Bezdomnych - przedświąteczna akcja w Olsztynie

  Od 17 do 19 grudnia w Olsztynie trwać będzie zbiórka produktów spożywczych, odzieży, kosmetyków oraz ozdób choinkowych i świątecznych opakowań na prezenty. Trafią one przed Wigilią do olsztyńskiego schroniska dla bezdomnych, by jego podopieczni mogli także poczuć magię Bożego Narodzenia.

 • WOŚP znów zagra w Olsztynie. Sztab został już zarejestrowany!

  W Olsztynie został już oficjalnie zarejestrowany sztab 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 16 listopada zgłaszać mogą się do niego osoby, które chciałyby pomóc w tegorocznej zbiórce. Jak to zrobić? Kto może zostać wolontariuszem? Posłuchajcie!

 • Wyniki OBO 2020

  146 projektów zgłoszono to tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W październiku mieszkańcy wybrali te, które zostaną zrealizowane w najbliższych miesiącach. Właśnie poznaliśmy wyniki głosowania. Do zwycięzców trafi w sumie ponad 6,5 miliona złotych.

 • Coraz bliżej narodowej kwarantanny. Od soboty nowe obostrzenia

  Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych, instytucji kultury, ograniczenia w przyjmowaniu gości hotelowych a także wprowadzenie obowiązku nauki zdalnej we wszystkich klasach szkół podstawowych i ponadpodstawowych - to nowe obostrzenia wprowadzone przez polski rząd. Będą obowiązywały od 7 do 29 listopada.

 • V Noc Radiowców w Kortowie - online i w eterze

  Już 20 czerwca zapraszamy Was na V Noc Radiowców. W tym roku bądźcie z nami przy radioodbiornikach i w internecie. Niestety nie możemy spotkać się jeszcze z Wami w Kortowie. Ale przygotujemy specjalne audycje na tę okazję. Oprowadzimy Was też wirtualnie po naszej redakcji. Do usłyszenia i zobaczenia!

 • Wracają koncerty! Od 6 czerwca pójdziemy także do kina czy teatru

  Rząd ogłosił szczegóły związane z kolejnym etapem znoszenia obostrzeń związanych z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Od najbliższej soboty na spacerze nie będziemy musieli już zakrywać ust i nosa. Można będzie też organizować koncerty w otwartej przestrzeni. Od 6 czerwca otwarte zostaną m.in. kina i teatry.

 • Polskie uczelnie i szkoły nadal zamknięte dla uczniów. Co z maturami?

  Polski rząd przedłużył do 26 kwietnia okres zamknięcia szkół, placówek edukacyjnych i uczelni wyższych. Do odwołania obowiązywać będzie także zakaz organizacji imprez masowych. W przyszłym tygodniu mamy natomiast poznać plan łagodzenia wprowadzonych restrykcji. A kiedy odbędą się matury?

 • Zostań w domu, słuchaj Radia UWM FM

  Przez ostatnie tygodnie ramówka Radia UWM FM zmieniła swój dotychczasowy kształt. Staramy się być blisko Was. Zachęcamy do pozostania w domach i włączenia się w tworzenie naszego programu. Informujemy o tym, co dzieje się w Olsztynie i okolicy. Sprawdzamy jak z obecną sytuacją radzą sobie artyści.

 • V Noc Radiowców w Kortowie

  W tym roku - jeśli wszystko dobrze się ułoży - na kolejną Noc Radiowców w Kortowie chcielibyśmy zaprosić Was 20 czerwca. Jak zwykle w redakcji przy ul. Kanafojskiego 1 czekać będą na Was dziennikarze, prezenterzy i osoby tworzące obecnie i przed laty program Radia UWM FM. Do zobaczenia!

 • Nasza redakcyjna koleżanka z nagrodą im. Seweryna Pieniężnego

  25 lutego w olsztyńskim ratuszu odbyła się siódma Gala Dziennikarzy Warmii i Mazur. Tradycyjnie wręczono nagrody Konkursu im. Seweryna Pieniężnego. Jedną z nich - dla młodego dziennikarza - zdobyła nasza redakcyjna koleżanka, autorka Kortowskiej Audycji Literackiej Marta Wiśniewska.

 • Zimowe przesłuchania w Radiu UWM FM. Dołącz do nas!

  Lubisz radio? Ktoś mówił Ci, że Twój głos brzmi dobrze? Interesuje Cię to, co dzieje się w Olsztynie i najbliższej okolicy? A może masz fajny i oryginalny pomysł na audycję? Zrób pierwszy krok! 25 i 27 lutego zapraszamy na zimowe przesłuchania w Radiu UWM FM. Daj sobie szansę!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: