Aktualności

Inne

 • Jaksa z nagrodą festiwalu FAMA!

  Nasz redakcyjny kolega, komik i konferansjer Arkadiusz "Jaksa" Jakszewicz zdobył jedną z nagród 49. edycji Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA 2019. Jury wyróżniło jego program "Z miłości do historii" w kategorii sztuki sceniczne.

 • 18 i 19 sierpnia Gramy dla Marka!

  Przed nami dwa dni koncertów pod hasłem "Gramy dla Marka" na olsztyńskim Starym Mieście. Big Day, Harlem, Romantycy Lekkich Obyczajów, Enej i kilkunastu innych wykonawców połączyło swoje siły, by wesprzeć perkusistę Marka Łupkowskiego - ojca dwóch synów, męża, którego dopadł rak.

 • OBO 2020 - wspólnie zmieniajmy Olsztyn!

  6 400 000 złotych - to kwota przeznaczona na realizację propozycji mieszkańców Olsztyna w siódmej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty miejskie i osiedlowe zgłaszać można do 4 września. Na co warto zwrócić uwagę tworząc wniosek i dlaczego warto to zrobić? Posłuchajcie!

 • Wakacyjne praktyki w Radiu UWM FM

  Zapraszamy na wakacyjne praktyki w Radiu UWM FM. W lipcu i sierpniu w naszej redakcji możecie nauczyć się pracy reportera radiowego, poznać tajniki tworzenia audycji i spróbować swoich sił przed mikrofonem. Zapisy trwają do końca czerwca. Sprawdźcie szczegóły!

 • Świętuj z nami osiemnastkę w eterze!

  Od 2001 roku nadajemy nieprzerwanie program radiowy na częstotliwości 95,9 fm. Radio UWM FM świętuje zatem w tym roku swoje osiemnaste urodziny! Z tej okazji zapraszamy 20 i 22 czerwca na dwa wydarzenia. Spotkamy się na stand-up'ie w klubie Nowy Andergrant oraz w naszej kortowskiej redakcji.

 • Od Radia Kortowo do UWM FM

  Podczas IV Nocy Radiowców na 95,9 fm wspominaliśmy ostatnie lata działalności Radia Kortowo. W specjalnej audycji Kamil Wicik i Bartosz Tobieński (ostatni redaktor naczelny Radia Kortowo) przypomnieli drogę do uzyskania koncesji na nadawanie programu w eterze - już pod nową nazwą Radio UWM FM.

 • Radioaktywni na IV Noc Radiowców

  Pamiętacie Rap Audycję Brooklyn? Przez lata na antenie Radia UWM FM Dominik "Domino" Chowaniec, Tomek "Gadzik" Gadzikowski i Bartek Dajnowski dzielili się z Wami swoimi muzycznymi odkryciami. Podczas IV Nocy Radiowców w Kortowie wspominali te czasy w audycji Radioaktywni. Posłuchajcie!

 • Łyk Espresso od Kasi Staszko

  Podczas IV Nocy Radiowców na 95,9 fm wrócili prezenterzy, którzy swoją radiową przygodę rozpoczynali w Radiu UWM FM. Na "Łyk Espresso" zaprosiła Was Kasia Staszko (obecnie związana z RMF FM). W godzinnej audycji kulturalnej mogliśmy wysłuchać wywiadów, których bohaterami byli: Magdalena Miśka-Jackowska...

 • Ostatnie Przygody Kulinarne...

  Przez ponad 8 lat na antenie Radia UWM FM odkrywał przed nami tajemnice polskiej kuchni. Swoje "Przygody Kulinarne" traktował jako misję. Bo jak podkreślał: "Kuchnia polska jest jedną z najciekawszych w Europie. Ale jest też całkowicie nieodkryta. Mamy piękną historię i coś, czego nie mają inni."

 • Wielkanocne symbole i tradycje oraz święta w Kortowie

  Jaka jest symbolika świąt wielkanocnych? W jaki sposób powinniśmy przeżywać je w kościele rzymskokatolickim? A skąd wzięły się inne tradycje, takie jak śmigus-dyngus? Naszym gościem był duszpasterz akademicki ks. Piotr Dernowski z kortowskiej parafii św. Franciszka z Asyżu.

 • Garść radiowych wspomnień na 95,9 fm już w tę sobotę!

  Przed nami IV Noc Radiowców w Kortowie. W najbliższą sobotę 13 kwietnia zapraszamy Was do odwiedzenia Radia UWM FM i słuchania nas na 95,9 fm! Na antenę wrócą audycje sprzed lat - ich autorki oraz autorzy. Co przygotowali na tę okazję Kasia Staszko, Dominik Chowaniec, Kamil Wicik i Bartosz Tobieński? Posłuchajcie!

 • IV Noc Radiowców w Kortowie

  13 kwietnia kolejny raz otwieramy dla Was naszą redakcję. Podczas Nocy Radiowców możecie sprawdzić jak powstaje program Radia UWM FM. Zajrzeć do studia, naszego newsroomu, spróbować swoich sił przed mikrofonem i posłuchać zaprzyjaźnionych z nami zespołów, które zagrają specjalne live sesje.

 • Zimowe przesłuchania w Radiu UWM FM

  Nie przegap tego! Już 20 i 21 lutego zapraszamy na kolejne przesłuchania do zespołu Radia UWM FM. Szukamy osób otwartych na nowe doświadczenia, kontaktowych, z pomysłami na audycje lub chęcią nauczenia się podstaw pracy prezentera i reportera radiowego.

 • Orkiestra w Olsztynie zagrała tysiącami serc

  Za nami 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zapomnijmy go! W każdym aspekcie. Milionów uśmiechniętych twarzy, radości pomagania i bycia razem. Ale też tragedii, która stała się udziałem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Niech nas to nauczy, jak wielką, wręcz zabójczą moc mają słowa i mowa......

 • Już prawie sześć lat biegają na sześć łap

  Za nami świąteczny Bieg na Sześć Łap. 16 grudnia w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie od rana ustawiała się długa kolejka chętnych do przespacerowania się z czworonogiem z tej placówki. Akcję zapoczątkowała już prawie sześć lat temu Monika Dąbrowska.

 • Posłuchaj nagrodzonej audycji Radia UWM FM i spotkaj się z jej autorkami

  12 grudnia zapraszamy na spotkanie z naszymi redakcyjnymi koleżankami Kingą Weber i Agnieszką Wójcik - studentkami trzeciego roku dziennikarstwa, które zdobyły główną nagrodę jury oraz nagrodę publiczności konkursu na audycję radiową „Zapytaj o Polskę”.

 • Reportaż Radia UWM FM nagrodzony w Gdańsku!

  Agnieszka Ida Wójcik i Kinga Weber z Radia UWM FM zdobyły główną nagrodę jury oraz nagrodę publiczności konkursu na audycję radiową "Zapytaj o Polskę" zorganizowanego w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rozgłośni Studenckich „Radioucze(L)ni” w Gdańsku.

 • Piotr Grzymowicz ponownie prezydentem Olsztyna

  Za nami druga tura wyborów prezydenckich w Olsztynie. Przez kolejnych pięć lat miastem rządzić będzie dotychczasowy włodarz Piotr Grzymowicz. Nowego-starego prezydenta zapytaliśmy m.in o najważniejsze wyzwania, które stoją przed nim i jego urzędnikami oraz współpracę ratusza z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w...

 • Zrobili pierwszy krok. Teraz rozpoczną przygodę z radiem!

  Za nami jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM. Jak zwykle na początku nowego roku akademickiego dajemy szansę dołączenia do naszego zespołu redakcyjnego studentom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ale też wszystkim tym, którzy chcieliby sprawdzić się na antenie. Dlaczego zdecydowali się zrobić ten...

 • Baba Fest 2018

  Trwa ósma edycja Olsztyńskiego Festiwalu Rozwoju i Inspiracji BABA FEST 2018. W związku z tym rozmawialiśmy z przedstawicielkami partnera tego wydarzenia: Dyrektor ds Parametryzacji Rachunków Citi Service Center Poland Beatą Kierońską oraz Kierownik ds Implementacji Klientów Citi Service Center Poland Martą Dorosz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: