Aktualności

Inne

 • Nowe audycje, wyczekiwane powroty - czyli jesień na 95,9 fm

  We wrześniu na antenę po wakacyjnej przerwie wracają pierwsze audycje. Przygotowaliśmy też dla Was kilka nowości. Rozmowy z silnymi, ambitnymi, czasem szalonymi kobietami, studenckie porady prawne, trochę muzycznej teorii i garść sportowych emocji. Co jeszcze? Przekonaj się i nastaw jesienią na Radio UWM FM!

 • Pomóżmy Zosi stanąć na nóżkach!

  Zosia Czerniecka jest pogodnym, uśmiechniętym dzieckiem, które nie rozumie dlaczego nie może wstać. Nóżki dziewczynki powyginane są w dwie strony. Gdyby spróbowała wstać - połamią się jak zapałki. Jedyną nadzieją jest operacja, której chcą podjąć się lekarze ze Stanów Zjednoczonych. Potrzeba jednak ponad 600...

 • Krew potrzebna jest zawsze!

  Choć medycyna w XXI wieku rozwija się bardzo szybko i jest w stanie pomóc coraz większej liczbie chorych, nie zmienia się jedno - wciąż potrzebna jest krew. Nie da się jej zastąpić żadnym lekiem a jest niezbędna, by ratować życie. Dlatego często przypominamy - to nic nie kosztuje, a jest bardzo ważne!

 • Pomóżmy Martynce chwycić szczęście... z Joanną Jędrzejczyk

  Gdy zadzwoniła do nas była bardzo poruszona - problemami małej Martynki i tym, że mimo kilku głośnych akcji tak niewiele udało się do tej pory uzbierać z kwoty, która potrzebna jest do przeprowadzenia operacji w USA. Joanna Jędrzejczyk włączyła się w akcję Pomagamy Martynce - Chwycić Szczęście.

 • Martynka potrzebuje naszej pomocy!

  Ma 10 lat. Interesuję się przyrodą, kocha zwierzęta. Marzy by w przyszłości zostać weterynarzem. Urodziła się z Zespołem Polanda. Ostatnio wykryto u niej także Radial Club Hand. To bardzo rzadka choroba. Lekarze w Polsce nie mogą już jej pomóc. Potrzebna jest kosztowna operacja przeprowadzona przez amerykańskich...

 • Znamy projekty, które powalczą o środki z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

  Prawie 4 miliony złotych będą mogli wykorzystać w przyszłym roku mieszkańcy Olsztyna na realizację projektów zgłoszonych w szóstej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. 16 lipca w ratuszu podczas konferencji prasowej zaprezentowano te, które przeszły weryfikację urzędników. We wrześniu startuje głosowanie.

 • Spędź wakacje... w Radiu UWM FM!

  Zapraszamy na wakacyjne praktyki w Radiu UWM FM. W lipcu oraz w sierpniu w naszej redakcji możesz nauczyć się pracy reportera radiowego, poznać tajniki tworzenia audycji i spróbować swoich sił przed mikrofonem. Zapisy trwają do końca lipca. Sprawdź szczegóły!

 • Gramy dla Was od 17 lat. Zapraszamy na urodziny!

  Zapraszamy na urodzinowe spotkanie w olsztyńskim Mchu! Gramy dla Was już 17 lat. W sobotę 23 czerwca zajrzyjcie na olsztyńską starówkę, by wspólnie z nami świętować kolejny rok w eterze. Gwarantujemy świetną muzykę, atmosferę, rozmowy do rana oraz... kilka niespodzianek.

 • Zapraszamy na III Noc Radiowców w Kortowie!

  Kolejny raz wsiadamy w radiowy wehikuł czasu. Na 95,9 fm wracają na tę jedną "Noc" audycje, których mogliście słuchać w Radiu UWM FM od 2001 roku. W redakcji czekać będą na Was byli i obecni dziennikarze, prezenterzy, współpracownicy rozgłośni z Kortowa. Zapraszamy 14 kwietnia!

 • Dzień Kobiet i... Mężczyzn z Radiem UWM FM!

  Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn zapraszamy do udziału w konkursie. 8 i 9 marca na antenie Radia UWM FM będziemy uszczęśliwiać panie i panów, którzy zdecydują się wziąć udział w naszej zabawie. Na czym polega i co można wygrać? Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem!

 • Ciekawość - pierwszy stopień do... radia!

  Za nami kolejne przesłuchania w Radiu UWM FM. Młodzi ludzie otwarci na nowe wyzwania, ciekawi świata i kochający dobrą muzykę, zrobili pierwszy krok, aby niebawem rozpocząć współpracę z naszą redakcją. Jakie mają pomysły na siebie i dlaczego chcą sprawdzić się właśnie w radiu? Posłuchajcie!

 • Walentynkowy konkurs na 95,9 fm

  Zapraszamy do udziału w naszej walentynkowej zabawie. Wyślij imię bliskiej Ci osoby oraz kontakt do niej. A my zaprosimy Was na romantyczną kolację lub do teatru. Mamy też inne nagrody! I koniecznie słuchajcie Radia UWM FM 14 lutego od samego rana!

 • Dołącz do nas! Zapraszamy na nabór w Radiu UWM FM!

  Masz trochę wolnego czasu, głowę pełną pomysłów, bzika na jakimś punkcie i chcesz sprawdzić się przed mikrofonem? Zapraszamy na przesłuchania! Już 23 i 24 lutego będziecie mieli szansę, by dołączyć do zespołu Radia UWM FM.

 • Rekordowy finał WOŚP w Olsztynie

  Olsztynianie znów pokazali, że chcą i potrafią pomagać. To już prawie pewne - podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie udało się zebrać rekordową sumę ponad 500 tysięcy złotych! Z orkiestrą grali uczniowie, studenci - ich rodzice i... dziadkowie. Także Ci, którzy sami potrzebują wsparcia.

 • Wesołych Świąt z Radiem UWM FM!

  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wszystkim słuchaczom Radia UWM FM życzymy dużo uśmiechu, bliskości najbliższych i najlepszej muzyki! Znajdziecie ją oczywiście na 95,9 fm. A jeszcze przed Wigilią - czekają na Was torby pełne prezentów od kortowskiego Mikołaja. Sprawdźcie, jak je zgarnąć!

 • Mikołajki na 95,9 fm

  6 grudnia słuchajcie nas uważnie już od rana! Przygotowaliśmy dla Was worki pełne prezentów od kortowskiego Mikołaja i naszych partnerów. Zapraszamy do udziału w konkursach!

 • Kolejny raz zagramy z WOŚP!

  14 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 26. raz! W małych i większych miastach, w Polsce i najdalszych zakątkach świata. W Olsztynie pełną parą pracuje już sztab WOŚP. Do 30 listopada mogą zgłaszać się do niego wolontariusze, którzy chcieliby włączyć się w finał.

 • Nowości muzyczne 29.01- 04.02.2018

  Latynosko brzmiąca piosenka tygodnia? Czemu nie, w końcu mamy karnawał! Słuchamy więc Calexico „Under The Wheels”, ale też nowych singli od George’a Ezry, Lucy Dacus i zespołu Pogodno. Płytą tygodnia jest 10. krążek Black Label Society „ Grimmest Hits”

 • Planeta 11 zaprasza na warsztaty djingu i... radiowe

  „Planeta Umiejętności" to nowy projekt przygotowany przez bibliotekarzy z Planety 11. Oferta kierowana jest do młodych ludzi, którzy chcą nauczyć się podstaw pracy DJ-a lub dziennikarza radiowego. Warsztaty łączą praktykę i teorię i są prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów.

 • Już niebawem usłyszycie ich na 95,9 fm!

  Za nami jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM. Niezwykle udane! Wzięło w nich udział czterdzieści osób. Entuzjastycznych, z pomysłami i chęcią do zgłębiania tajników pracy prezentera, reportera, dziennikarza radiowego.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: