Aktualności
02.09.2018

Nowe audycje, wyczekiwane powroty - czyli jesień na 95,9 fm

We wrześniu na antenę po wakacyjnej przerwie wracają pierwsze audycje. Przygotowaliśmy też dla Was kilka nowości. Rozmowy z silnymi, ambitnymi, czasem szalonymi kobietami, studenckie porady prawne, trochę muzycznej teorii i garść sportowych emocji. Co jeszcze? Przekonaj się i nastaw jesienią na Radio UWM FM!

Jesień to czas wielu muzycznych premier. Dlatego już od początku września wracamy do systematycznych spotkań w audycji Uwierz w Muzykę. Nowe albumy, rozmowy z artystami oraz zaproszenia koncertowe od poniedziałku do czwartku od 10 do 13 serwować będą: Karol Kotański, Michał Napiórkowski i Piotr Szauer.

W każdą środę po 18 Karolina Rogóż-Namiotko spotykać będzie się z kobietami, które mają pasję, przełamują bariery i osiągają sukcesy. Sprawdźcie, jak świetnie realizują się dziewczyny w Warmii i Mazur, słuchając audycji Lejdi Gada. W bloku wieczornym jesienią po 18 proponujemy Wam także: poniedziałkowy Studencki Poradnik Prawny (Justyna Bryszewska i Michał Gornowicz), wtorkową Radiową Migawkę (Mateusz Kopacz) czy piątkowy Kortowski Tygodnik Literacki, który wróci na antenę po wakacyjnej przerwie pod koniec września. A w nim - rozmowy Marty Wiśniewskiej z pisarzami, poetami oraz książkowe recenzje dr hab. Bernadetty Darskiej.

Nową muzyczną propozycję przygotował dla Was Daniel Świderski. Uchem Muzyka rozłoży na czynniki pierwsze piosenki, płyty i... ich autorów. O muzyce od strony "techniczno-kompozycyjnej" opowiadać będzie we wtorki po 19. Natomiast w roli gospodarzy najstarszej audycji na antenie Radia UWM FM - Rock Block - sprawdzą się Maciek Jankowski i Mateusz Kowalewski. Radiowa młodzież w składzie: Kinga Weber, Agnieszka Wójcik i Wojtek Miśkiewicz - przygotowała dla Was także coś nowego. Dwie plus Jeden - brzmi intrygująco? Włączcie radio w środy po 19.

Przed nowym sezonem PlusLigi i zmaganiami siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w europejskich pucharach na antenę wraca takżę audycja AZS Na Fali. Rozmów z zawodnikami i trenerami kortowskiego klubu, ludźmi siatkówki słuchać możecie w każdy wtorek po 13. Zapraszają: Mateusz Lewandowski i Marcin Zarębski. Z drużyną Roberto Santilliego będziemy także w każdym kolejnym meczu ligowym oraz - pierwszy raz - na arenach europejskich. Więcej szczegółów niebawem!

A po wakacjach przypominamy także, że Radio UWM FM jest najbliżej spraw studenckich, akademickich i naukowych związanych z działalnością Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Codziennie jesteśmy tam, gdzie dzieje się coś interesującego. Chcesz wiedzieć, czym żyje Kortowo? Na 95,9 fm informujemy o tym jako pierwsi!

Z naszym rozkładem jazdy możecie zapoznać się także TU.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: