Aktualności
19.06.2024

Piotr Bukartyk: Olsztyn traktuję jak dom

"Olsztyn traktuję jak dom! Artystycznie z pewnością jest to dla mnie miejsce najważniejsze. To była pierwsza tak duża scena - ta ze studnią i pod lipą" - podkreśla Piotr Bukartyk. Jego koncert "40 lat z hakiem"  zainaugurował 18 czerwca jubileuszowe 50. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!

 

W jubileuszowym koncercie Bukartykowi i grupie Ajagore, z którą gra od kilku lat, na scenie towarzyszyli też goście specjalni. Krystyna Tkacz zaśpiewała utwory: "Kruchy jest człowiek" i "Odrobinka winka". Zbigniew Zamachowski przedstawił własne interpretacje piosenek: "Kobiety jak te kwiaty" oraz "Luz i zapał", akompaniując też sobie na gitarze elektrycznej. Natomiast Artur Barciś przypomniał, że "Na twarz pracuje się latami", ale w duecie z głównym bohaterem wieczoru wykrzyczał także ze sceny, że "Każdy ma prawo do orgazmu" i wyrecytował tekst "Nie mówię kto".

W programie trasy pod hasłem "40 lat z hakiem" znalazły się utwory, które Piotr Bukartyk napisał na przestrzeni ostatnich czterech dekad. Te starsze - "Dokąd się wybierasz", "Durna miłość", "Miś song", "Małgocha" - i nieco młodsze, jak: "Piasku ziarenka", "Inne kraje" "Kup sobie psa" czy "Niestety trzeba mieć ambicję". Przepięknie i poruszająco wybrzmiały również dwa premierowe songi: "Masz jeszcze mnie" oraz "Ostatni szlak".

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera z Piotrem Bukartykiem. O artystycznych początkach, przyjaciołach ze sceny poznanych m.in. w  Olsztynie, ale też pracy z grupą Ajagore, która niebawem zaowocuje nowym albumem - "Wreszcie można o miłości".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: