Aktualności
04.07.2024

Błażej Król: Postanowiłem spełniać swoje marzenia i fantazje

Przed koncertem w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie w audycji Uwierz w Muzykę Piotr Szauer rozmawiał z Błażejem Królem. Zapytał m.in. o współpracę z Gorzowską Orkiestrą Dętą, z którą wcześniej artysta wystąpił tylko w rodzinnym mieście. Ale rozmawiali także o projekcie Beksiński.Live i płycie "Kasia i Błażej" nagranej z Katarzyną Nosowską (której premiera już we wrześniu).

"Ja mam za dużo pomysłów. I konsekwencją tego jest właśnie ten rok a w zasadzie dziesięciolecie mojej solowej kariery. Postanowiłem spełniać swoje marzenia i fantazje. Jedną z nich było wystąpienie z Gorzowską Orkiestrą Dętą, która składa się z ostatnich ludzi, którzy na co dzień nie do końca zajmują się profesjonalnie muzyką, przez co ich podejście do muzyki jest czyste, pierwotne i piękne. I ja chcę z takimi ludźmi pracować!" - mówił na naszej antenie Błażej Król.

Autor i wokalista pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego. I jak przyznał, kilku muzyków GOD pamięta m.in. z czasów szkolnych. "Jest tam mój nauczyciel, który uczył mnie gry na saksofonie. Jest kolega z liceum i młoda dziewczyna, którą w szkole uczyła moja mama. Także są to ludzie, których znam i miło mi się z nimi współpracuje. Mam ciary i jaram się tym, że mogę robić różne skrajne rzeczy!"

W środę 3 lipca premierę miał natomiast singiel "Można" zapowiadający wspólny album Błażeja Króla i Katarzyny Nosowskiej. Płyta "Kasia i Błażej" ukaże się we wrześniu, a w listopadzie wystartuje trasa koncertowa Jenin-Piaseczno. Artyści na wspólnym koncie mają już świetną współpracę z 2023 roku pt. "MĘSKIE GRANIE PRZESTAWIA: NOSOWSKA – KRÓL", gdzie podczas letniej trasy wykonywali m.in. cover Nirvany "Smells Like Teen Spirit" czy "Szklanki" Young Leosi. Następnie, jesienią 2023 roku wydali utwór "Neodym". Teraz, efektem pięknej przyjaźni tej dwójki, jest wspólny krążek. "Album jest już nagrany od miesiąca i czeka, by wyjść na światło dzienne. Piosenki powstawały bardzo szybko (nawet po dwie dziennie). Pracowaliśmy zdalnie, dzięki temu te piosenki mają charakter rozmowy, zdalnego spotkania, które rodzi czasami też piękne emocje" - podkreśla Błażej.

Z Błażejem Królem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Błażej Król z Gorzowską Orkiestrą Dętą wystąpi w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w piątek 5 lipca o 20:00.

Błażej Król w lutym świętował swoje 40-ste urodziny. 10 lat temu wydał natomiast swoją debiutancką solową płytę (Foto: facebook.com/krolkrolkrolkrol)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: