Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Sławek Koryzno o Biedowo Music Fest 2023

  Gościem audycji Uwierz w Muzykę był Sławek Koryzno - perkusista wielu trójmiejskich zespołów, m.in. Nene Heroine i Algorhythm, współtwórca labelu Alpaka Records, organizator Biedowo Music Festivalu. Na ostatniej prostej opowiadał o przygotowaniach do tegorocznej, 10. edycji tego wydarzenia.

 • Daria ze Śląska tu była - pierwszy raz w Olsztynie

  16 lipca w Parku Podzamcze pierwszy raz dla olsztyńskiej publiczności zaśpiewała Daria ze Śląska. Przed koncertem odwiedziła także naszą redakcję. I opowiedziała o swojej debiutanckiej płycie oraz dalszych planach. A rozmawiał z nią Szymon Tołpa. Posłuchajcie!

 • Zuza Wiśniewska zaśpiewała nowe piosenki w studiu Radia UWM FM

  Podczas kolejnej Live Sesji w studiu Radia UWM FM swoje najnowsze piosenki zaśpiewała Zuza Wiśniewska. To laureatka m.in. głównej nagrody Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" oraz organizowanego przez MOK w Olsztynie konkursu FEST MUZA. Niebawem wyda swój drugi album.

 • Kapela Ze Wsi Warszawa zapowiada dubową płytę

  Najbardziej rozpoznawalna polska grupa z kręgu muzyki świata - Kapela Ze Wsi Warszawa wystąpiła podczas minionego Ostróda Reggae Festivalu. Dla zespołu z ponad 25-letnim stażem koncert był nowym otwarciem. Formacja rozbudowana o Bassałyki do swoich korzennych, słowiańskich brzmień i rytmów dodała silny pierwiastek...

 • Nowy album Mary Rumi na początku 2024 roku

  Utworem "Powtarzalna całość" nowy etap swojej solowej drogi artystycznej otwiera Mary Rumi. Po wydaniu nominowanej do Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut Roku płyty "Depressed Lady", autorka, kompozytorka i wokalistka zdecydowała się nagrać album altenatywno-popowy.

 • Vito Bambino: Chciałbym sobie trochę zamknąć ścieżkę do sławy

  Po wydaniu dwóch solowych albumów - "Poczekalnia" i "Pracownia" - Vito Bambino myśli o nagraniu kolejnej płyty zespołu Bitamina. Ze swoim zespołem wystąpił 9 lipca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. I opowiedział nam o tym, jak zmieniły go ostatnie lata. Jesteście ciekawi, dlaczego nie chce...

 • Zaraza w studiu Radia UWM FM - posłuchaj Live Sesji!

  Podczas VIII Nocy Radiowców w studiu Radia UWM FM gościliśmy zespół Zaraza. Olsztyńska grupa w tym roku świętuje swoje 30-lecie. Jak zabrzmiały jej piosenki w wersji akustycznej? Premiera Live Sesji już za nami! Posłuchajcie "Reginy", "Daczy" i kilku innych utworów Piotra "Sikora"...

 • Krzysiek Sokołowski: Miałem ochotę napisać coś poważniejszego

  Krzysiek Sokołowski jest najbardziej znany jako wokalista grupy Nocny Kochanek. Warto jednak wiedzieć, że w pewnym momencie łączył trudy życia koncertującego muzyka z rolą nauczyciela języka angielskiego. O obowiązkach związanych z zawodem pedagoga, ale też zbliżającej się premierze solowego albumu rozmawiał z nim...

 • Pracowite lato Łydki Grubasa. A jesienią... nowa, wyjątkowa płyta!

  Blisko czterdzieści koncertów zagra latem w całym kraju grupa Łydka Grubasa. Jeden z nich zaplanowano także "w domu" - a konkretnie w piątek 7 lipca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie. Wykorzystaliśmy tę okazję, by w studiu Radia UWM FM spotkać się z liderem zespołu Bartoszem...

 • Heima nagra Live Sesję w studiu Radia UWM FM

  Łódzki zespół Heima w 2022 roku zadebiutował dobrze przyjętym przez słuchaczy i krytyków albumem "W domu". Obecnie grupa pracuje nad swoim drugim krążkiem. 2 lipca wystąpiła w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie finale konkursu Fest Muza 2023. I... wygrała "Live Sesję" w studiu Radia...

 • Poznajcie laureatów konkursu Fest Muza 2023!

  Zespół Beat Wise z Poznania wygrał tegoroczną edycję konkursu Fest Muza organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Kolejne nagrody trafiły do: łódzkiej grupy Kresy oraz olsztyńskiej formacji IINÁ. Finał odbył się w niedzielę 2 lipca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena.

 • Maken zaprasza na Ostróda Reggae Festival

  W czwartek 6 lipca rozpocznie się 22. edycja festiwalu reggae w Ostródzie. Jak co roku, na naszej antenie o nadchodzącym wydarzeniu opowiedział dziennikarz, dj i przedstawiciel ekipy organizującej imprezę, czyli Positive Music Promotion - Mirosław "Maken" Dzięciołowski.

 • Stacja Północ: Znaleźliśmy swoją przestrzeń.

  Już 30 czerwca światło dzienne ujrzy debiutancki album grupy Stacja Północ zatytułowany "Roszada". Przy okazji swojej wizyty w Radiu UWM FM muzycy opowiedzieli o historii zespołu i atmosferze w nim panującej. A rozmawiał z nimi Jakub Hryniewicki. Posłuchajcie!

 • Za nami 49. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję"

  Grupa Alstromerie z Jędrzejowa zdobyła Nagrodę Główną im. Agnieszki Osieckiej dla najwybitniejszej indywidualności 49. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Festiwal odbył się w dniach 22-24 czerwca a gwiazdami tegorocznej edycji byli: Czerwony Tulipan, Natalia Sikora oraz Fisz...

 • Agata Karczewska: Kluczem tej płyty było to, by schować swoje ego

  "On The Wrong Planet" to tytuł wspólnego albumu Agaty Karczewskiej i Johna Portera. O współpracy z Walijczykiem mieszkającym od lat w Polsce młoda autorka, kompozytorka i wokalistka opowiadała w audycji Uwierz w Muzykę. A rozmawiał z nią Karol Kotański. Posłuchajcie!

 • Big Day zapowiada nowy album! Premiera jesienią

  Singlem "Kocham Cię Kolejny Rok" olsztyńska grupa Big Day zapowiada swój dziewiąty studyjny album - "Na koniec gwiazd". Krążek ma ukazać się jesienią tego roku. O pracy nad nowym materiałem w studiu Radia UWM FM opowiadali: Ania Zalewska-Ciurapińska i Marcin Ciurapiński.

 • 30 lat Zarazy w Olsztynie

  Swój pierwszy koncert zagrali prawie 30 lat temu w Kortowie. Później pojawiali się tu wielokrotnie, m.in. na scenie juwenaliów. A podczas VIII Nocy Radiowców przypomną się publiczności w studiu Radia UWM FM. Historię zespołu Zaraza wspominaliśmy na antenie w rozmowie z Piotrem Sikorskim.

 • Michał Wójcik opowiada o nowym albumie grupy Cinemon

  "Supercharged" to tytuł nowego albumu krakowskiej grupy Cinemon. Krążek ukazał się 9 czerwca a zapowiadał go m.in. dobrze znany Wam z anteny Radia UWM FM singiel "The Last Trip". O pracy nad materiałem i planach zespołu w audycji Uwierz w Muzykę opowiadał Michał Wójcik.

 • Janusz Zdunek: Przestałem przymuszać się do bicia rekordów

  Janusz Zdunek to trębacz, kompozytor, lider zespołów i ceniony muzyk sesyjny, od ćwierćwiecza związany z grupą Kult. Urodził się w Szczytnie, gdzie rozpoczął edukację muzyczną, a kontynuował ją w Olsztynie. O dawnych czasach, ale i obecnych muzycznych projektach podczas Kortowiady rozmawiał z nim Michał Napiórkowski.

 • Julia Rocka na Kortowiadzie 2023

  Julia Rocka na początku tego roku wydała swój debiutancki album "Blaza". Niebawem kończy studia aktorskie w Łodzi. Jak przyznaje - chciałaby zagrać w filmach Wojciecha Smarzowskiego czy Pawła Pawlikowskiego. A o tym jak łączy obie życiowe pasje opowiedziała w naszym radiowym studiu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: