Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Medal za odwagę

  Grupa Nene Heroine zadebiutowała fonograficznie w 2019 roku krążkiem "Total Panorama". Choć materiał gotowy był już trzy lata temu. Koncertowy rok rozpoczęła od występu w olsztyńskim pubie LAS. Muzycy odwiedzili także studio Radia UWM FM, by opowiedzieć o swojej współpracy. Posłuchajcie!

 • Brylanty & Bażanty w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi kolejnego odcinka audycji Gramy Swoje byli: Cezary Kuczyński i Dariusz Wiśniewski z olsztyńskiej grupy Brylanty & Bażanty. Jakie plany ma zespół na nowy 2020 rok? Kiedy doczekamy się jego nowych piosenek i jak patrzą z perspektywy czasu na swój debiut - krążek "Dobrze, że jesteś"?

 • Happyboys w audycji Gramy Swoje

  W kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje naszymi gośćmi byli: Mikołaj Zubalski i Jakub Olchowy z duetu Happyboys. Opowiedzieli nam o swojej aktywności scenicznej, nagraniach, zainteresowaniu trapem oraz imprezie Random Boys Festival organizowanej od dwóch lat w Warszawie.

 • Hiroshima w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi Wojtka Miśkiewicza w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje byli Adam Slipiko i Bartosz Kurpiewski z zespołu Hiroshima. Jaki był 2019 rok dla olsztyńskiej grupy i co planuje w kolejnym? Posłuchajcie! Rozmawialiśmy także o kondycji lokalnej sceny muzyki metalowej oraz przestrzeni do jej grania.

 • Pod Kontrolą w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi audycji Gramy Swoje byli Małgorzata Gorgol i Paweł Brzuszek z zespołu Pod Kontrolą. Rozmawialiśmy o debiutanckiej płycie olsztyńskiej grupy "Jak to możliwe", która miała swoją premierę na początku grudnia. Co znalazło się na krążku i jakie plany mają muzycy? Posłuchajcie!

 • Nowe oblicze Traffic Junky

  Olsztyńska grupa Traffic Junky pracuje intensywnie nad materiałem na swoją drugą płytę. Album ukaże się w przyszłym roku i będzie podzielony na dwie części - polsko i anglojęzyczną. Czy zmieni się również brzmienie zespołu? O tym w studiu Radia UWM FM opowiadali Dariusz Krasowski i Konrad Wieteska.

 • Wszyscy Jemy Chmury w audycji Gramy Swoje

  Zespół Wszyscy Jemy Chmury (wcześniej We All Eat Clouds) przedstawił się publiczności na Warmii i Mazurach w 2015 roku. W październiku tego roku wystąpił w finale Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Jakie plany mają: Mateusz Szkoda, Krzysztof Sobieraj i Jan Dołkowski? Posłuchajcie!

 • Plastic odwiedził LAS. Nowa płyta tuż tuż!

  Na początku 2020 roku ukaże się czwarty studyjny krążek grupy Plastic. Zapowiadały go single "U Gonna Love It" oraz "Out Of Control". Tytuł ostatniego to także hasło jesiennej trasy koncertowej, która dotarła do Olsztyna. 7 grudnia zespół wystąpił w pubie LAS. A gośćmi Joanny Nawotki byli:...

 • The Same Baby w audycji Gramy Swoje

  W kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje gościliśmy przedstawicielki młodej olsztyńskiej grupy The Same Baby. Ola Błażewicz i Julia Szymla opowiadały o dwóch latach swojej współpracy, pierwszych nagraniach i planach na najbliższą przyszłość. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Maria Rumińska: Ta współpraca bardzo mnie zmieniła

  "HAMARA MUZYKA. Poland-Pakistan. Music Without Borders 2017-18" - to tytuł albumu, który jest efektem niezwykłej współpracy artystów z Polski i Pakistanu. Jego cyfrowa premiera miała miejsce 1 grudnia. O spotkaniu dwóch muzycznych światów i drodze do wydawnictwa opowiedziała nam Maria Rumińska.

 • Enej w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi audycji Gramy Swoje byli Kuba Czaplay Czaplejewicz i Łukasz Przyborowski z olsztyńskiej grupy Enej. Rozmawialiśmy o kolejnych koncertach z cyklu "Kolędowanie z Enejem" oraz pracach nad nowym albumem zespołu. Znajdą się na nim utwory ludowe z różnych regionów Polski w nowych aranżacjach.

 • Kapral Zajączek zagrał Live Sesję w Radiu UWM FM

  W listopadzie w Radiu UWM FM gościliśmy warszawską grupę Kapral Zajączek. Zespół nagrał w naszym studiu Live Sesję i opowiedział nam o swojej debiutanckiej płycie "Bal, którego nie było". Muzycy zdradzili także, że w grudniu opublikują kolejne nowe nagrania - autorskie piosenki o tematyce świątecznej.

 • Natalia Grosiak: Wyszliśmy ze strefy komfortu

  Promując nowy album "Mikromusic z Dolnej Półki" wrocławska grupa jesienią prezentowała swoje piosenki w niecodziennych akustycznych aranżacjach. Odwiedziła m.in. Filharmonię Warmińsko-Mazurską w Olsztynie. Przed tym koncertem w studiu Radia UWM FM naszym gościem była Natalia Grosiak.

 • Patti Yang opowiada o nowej płycie War On Love

  22 listopada Patti Yang wydała swoją nową płytę „War On Love". Ostatnią, którą podpisała tym pseudonimem. Jak powstawał album? Co zmieniło się w jej życiu i podejściu do tworzenia muzyki? Prosto z Kalifornii opowiadała o tym na antenie Radia UWM FM. Z wokalistką i autorką rozmawiał Michał Napiórkowski.

 • 18 Minut w audycji Gramy Swoje

  Zespół 18 minut powstał jakiś czas temu, nikt nie wie dlaczego. Wiemy natomiast, że w Morągu. Panowie zagrali swój pierwszy koncert w... osiemnaście minut. I chociaż jedna rzecz stała się jasna. Swój styl określają jako: alternativ melanż pop. O czym opowiadali w audycji Gramy Swoje.

 • Cerber i Berlin Monroe w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi Wojtka Miśkiewicza w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje byli muzycy zespołów Cerber i Berlin Monroe: Szymon "Smoluch" Lachowicz, Aleksander "Alex" Chodkowski i Kuba Godlewski. Obie kapele zagrają 22 i 23 listopada w Olsztynie. Rozmawialiśmy także o ich nowych albumach.

 • Moskwa z punkowym przekazem na nowe czasy

  "XXI wiek" - to tytuł płyty grupy Moskwa wydanej po prawie 30 latach przerwy od poprzedniego studyjnego krążka. 10 listopada w olsztyńskim pubie Carpenter Inn zespół promował ten album. A Paweł "Guma" Gumola - lider legendarnej punkowej formacji - opowiedział nam o starych i nowych czasach.

 • Hunter w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje był lider zespołu Hunter - Paweł „Drak” Grzegorczyk. Rozmawialiśmy o jesiennej trasie koncertowej powiązanej z 10-leciem albumu "Hellwood", najnowszym studyjnym krążku "Arachne" i dalszych planach grupy. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Transsexdisco o jesiennej trasie, nowej płycie i zmianach w zespole

  Gdańsk, Olsztyn, Warszawa i Kraków - to miasta, w których jesienią wybrzmi na żywo muzyka olsztyńskiej grupy Transsexdisco. O zmianach w składzie zespołu, nowych piosenkach i pracy nad kolejnym albumem w audycji Rock Block opowiadali: Damian Lange i Krystian Zemanowicz.

 • Agnieszka Skrycka w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje była Agnieszka Skrycka. Wokalistka i autorka piosenek od trzech lat pracuje nad swoją debiutancką solową płytą. Kiedy doczekamy się albumu? Jak wspomina swoją wcześniejszą przygodę sceniczną, m.in. z zespołem Ejtobangla? Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: