Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Łukasz Jędrys w audycji Gramy Swoje

  W audycji Gramy Swoje telefonicznym gościem Wojtka Miśkiewicza był olsztyński autor śpiewający Łukasz Jędrys. Rozmawialiśmy o sytuacji, w której znaleźli się obecnie muzycy oraz domowych koncertach, które w czasie epidemii koronawirusa staja się coraz bardziej popularne. Posłuchajcie!

 • Kapiszony przestrzegają: wódka to heroina w płynie

  Olsztyńska ferajna grająca rock’n’rolla bez cukru, sztucznych barwników i konserwantów pochwaliła się właśnie nowym klipem do utworu "Wódka". Wokalista grupy Kapiszony Adam Borkułak w audycji Uwierz w Muzykę opowiadał o pracy nad teledyskiem i najbliższych planach zespołu. Posłuchajcie!

 • Nowy singiel Transsexdisco. Płyta jesienią

  "Nowa Era" - to tytuł kolejnego singla olsztyńskiej grupy Transsexdisco. Choć nie zapowiada jeszcze oficjalnie nowej płyty, muzycy przyznają, że ten powinien ukazać się jesienią tego roku. O piosence opowiedzieli nam Damian Lange i Krystian Zemanowicz. Posłuchajcie!

 • Romantycy grają w domu

  Romantycy Lekkich Obyczajów to kolejna olsztyńska grupa, która zdecydowała się zagrać koncert online. Adam Miller i Damian Lange w poniedziałek 23 marca o 20:00 zaprezentują swoje piosenki na facebookowym kanale zespołu. "Chcemy poprawić wszystkim nastrój" - zapowiadają.

 • Stach Bukowski o debiutanckiej płycie

  "Czerwony SUV" - to tytuł debiutanckiej płyty olsztyńsko-warszawskiej grupy Stach Bukowski. Krążek ukazał się 20 marca. Zespół powstał na Warmii, ale młodzi muzycy mieszkają obecnie i tworzą w stolicy. O drodze do albumu i jego premierze w trudnym dla nas wszystkich czasie opowiedzieli słuchaczom Radia...

 • Maria i Marcin Rumińscy: Świat już nie będzie taki sam

  Zamknięcie klubów, domów kultury i zakaz organizowania koncertów bardzo dotknął branżę muzyczną i samych wykonawców. Odczuła to choćby olsztyńska grupa Shannon, która w połowie marca miała zaplanowaną serię występów z okazji dnia św. Patryka. Jak radzą sobie w tej sytuacji Maria i Marcin Rumińscy?

 • Pan Kubuś i jego Populizm na Pianinie

  Kuba Staniak współtworzył do tej pory takie zespoły jak: Fade Out, Whoiswho czy Romantycy Lekkich Obyczajów. Jednak dopiero teraz jako Pan Kubuś zadebiutował solowo krążkiem "Populizm na Pianinie". Dlaczego zdecydował się na nagranie własnej instrumentalnej płyty. I jaki będzie kolejny krok?

 • Paweł Szymański: Pozostanę chłopakiem z małego miasteczka

  "Pozdrowienia z Milagro" to tytuł najnowszej płyty Pawła Szymańskiego. Znalazło się na niej dziewięć autorskich piosenek i dwa utwory instrumentalne. O czym opowiadają? Jak powstawał krążek? O tym w studiu Radia UWM FM opowiadał nam sam autor. A spotkał się z nim Piotr Szauer.

 • Jacek QL w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje był "ojciec chrzestny" olsztyńskiej sceny muzyki elektronicznej - Jacek QL Maciejewski. Wspominaliśmy pierwsze niezależne imprezy muzyczne w stolicy regionu oraz miejsca, w których bawili się młodsi i starsi od początku lat 90-tych XX wieku.

 • Piotr Bukartyk nagrywa płytę o wartościach

  "To będzie bardzo chrześcijańska płyta. Będą tam piosenki o wartościach, w których mówię o tym, co według mnie jest ważne, na przykład o rodzinie. Będzie o smutnych i trudnych sprawach, ale nie będzie pozbawiała nadziei" - mówił o swoim kolejnym albumie "Być może to wszystko" w studiu Radia UWM...

 • Fantasmagoria w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi audycji Gramy Swoje byli Łukasz Gawliński i Tomek Kapituła z zespołu Fantasmagoria. Rozmawialiśmy o ich nowych nagraniach, pracy nad pierwszą płytą i teledyskiem oraz zbliżających się koncertach. A spotkaliśmy się przed występem w olsztyńskim klubie Carpenter Inn.

 • Gorzki aka Binx w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje był Kamil Gorzka aka Binx z olsztyńskiego kolektywu Lonely Tree Soundsystem. Rozmawialiśmy o jego inspiracjach oraz fascynacji muzyką i kulturą reggae, najbliższych planach i scenie soundsystemowej w regionie i kraju. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Maken: Najważniejszy jest przekaz

  Mirosław "Maken" Dzięciołowski – dj, promotor i dziennikarz muzyczny znany także jako DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I gościł w lutym w Olsztynie podczas kolejnej edycji Marleyek. Przy okazji występu w pubie Carpenter Inn podzielił się z nami wieloma anegdotami dotyczącymi polskiej sceny soundsystemowej...

 • Frontal Cortex w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi audycji Gramy Swoje byli muzycy zespołu Frontal Cortex: Grzegorz Gołaszewski, Łukasz Gołaszewski i Rafał Piegat. Z radością wróciliśmy do ich debiutanckiej płyty "Passage" nagranej w 2018 roku w studiu Radia UWM FM. Czym olsztyńska grupa planuje zaskoczyć nas w najbliższym czasie? Posłuchajcie!

 • Lesław o idealnej płycie grupy Komety - Alfa Centauri

  Lesław Strybel - lider zespołu Komety - twierdzi, że po latach udało mu się nagrać płytę idealną. Jej tytuł "Alfa Centauri" został zainspirowany filmem science fiction, ale też pierwiastkiem kosmicznym, który autor zauważył w swoich piosenkach. O czym opowiadał w audycji Uwierz w Muzykę.

 • Łydka Grubasa w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi audycji Gramy Swoje byli Bartosz "Hipis" Krusznicki i Artur "Carlos" Wszeborowski z zespołu Łydka Grubasa. Rozmawialiśmy przede wszystkim o wydanej właśnie czwartej płycie olsztyńskiej grupy zatytułowanej "Socjalibacja" oraz koncertach, które będą promować wydawnictwo.

 • INA WEST - o kobietach dla planety

  Mieszka i tworzy za naszą zachodnią granicą. Jako INA WEST pod koniec 2019 roku wydała krążek "Girls". Kilkanaście miesięcy temu w Olsztynie zaśpiewała też swoje nowe piosenki na scenie festiwalu Local Warming. To był jej pierwszy solowy występ. Izabela Wróblewska była gościem audycji Uwierz w Muzykę.

 • "Cud" pod amfiteatrem w Olsztynie

  25 stycznia w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena Karolina Czarnecka promowała swoją najnowszą solową płytę "Cud". Połączyła na niej inspiracje kulturą Podlasia ze współczesnym brzmieniem i rapem. Album ukazał się też w szczególnym dla niej roku - 30 urodzin i 30-lecia upadku komunizmu w Polsce.

 • Filip Kozłowski (Rosochate) w audycji Gramy Swoje

  Przed kolejnym olsztyńskim koncertem grupy Rosochate gościem audycji Gramy Swoje był wokalista zespołu Filip Kozłowski. Co planuje z kolegami na 2020 rok? Kiedy znów wejdą do studia Radia UWM FM, by zarejestrować swoje piosenki? Posłuchajcie!

 • Maria i Marcin Rumińscy w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi audycji Gramy Swoje byli: Maria i Marcin Rumińscy. Miniony rok był dla nich bardzo pracowity. Koncertowali z grupą Shannon i Grzegorzem Turnauem. Wydali nowe płyty. Kolejny będzie nie mniej intensywny. Czym planują zaskoczyć słuchaczy? My już wiemy! Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: