Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Piotr Zioła: Najgorsze mam za sobą

  Podobnie jak po premierze debiutanckiego albumu "Revolving Door" tak i teraz po wydaniu płyty "Wariat" Piotr Zioła zaprezentował swoje nowe piosenki na scenie Olsztyn Green Festivalu. O tym, że "najgorsze ma już za sobą" i przesłaniu drugiego krążka opowiedział Wojtkowi Miśkiewiczowi.

 • WaluśKraksaKryzys i jego kosmos

  To był zdecydowanie najbardziej gitarowy i głośny występ tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu. WaluśKraksaKryzys na plaży nad Jeziorem Ukiel wystąpił pierwszy raz. A Wojtek Miśkiewicz wykorzystał tę okazję, by porozmawiać z nim m.in. o nowej płycie, która ukaże się w październiku.

 • ARS Latrans Orchestra pierwszy raz na Olsztyn Green Festivalu

  Projekt ARS Latrans Orchestra wystąpił pierwszy raz na Olsztyn Green Festivalu. Muzycy zaprezentowali piosenki ze swoich dwóch albumów: "Sztuka Miłości" i "Y2K". Przed tym występem Szymon Tołpa miał okazję spotkać się z Nikodemem Dybińskim, Radkiem Baranowskim i Grześkiem Wardęgą.

 • Rubens: Nie miałem żadnych oczekiwań

  Rubens zainaugurował trzeci dzień występów na małej scenie dziewiątej edycji Olsztyn Green Festivalu. Artysta zaprezentował utwory z debiutanckiej płyty "Piosenki, których nikt nie chciał" a także premierowo nowy numer "Najdłuższa z dróg". Rozmawiał z nim Szymon Tołpa.

 • Bovska i jej powrót do wsłuchiwania się w siebie

  Trzeciego dnia tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu na małej scenie wystąpiła Bovska. Na plażę nad Jeziorem Ukiel wróciła po sześciu latach. Artystka zaprezentowała przede wszystkim materiały z wydanej wiosną płyty "Dzika". Przed koncertem rozmawiał z nią Szymon Tołpa.

 • Siostry znów razem na Olsztyn Green Festivalu

  Natalia i Paulina Przybysz to prawdopodobnie artystki, które najczęściej do tej pory pojawiały się na scenie Olsztyn Green Festivalu. Pierwsza - niebawem wyda swój kolejny album "Tam". Druga przyjechała z materiałem z płyty "Wracając", która ukazała się wiosną. Z siostrami rozmawiała Marta...

 • Matylda/Łukasiewicz i piosenki, które trafiają w punkt

  Choć wydali dotąd jedynie cztery single, budzą coraz większe zainteresowanie publiczności. Piosenki "Matka" i "Zamknąć" niezwykle mocno rezonują. Ale taka jest twórczość tego zespołu. O swojej artystycznej współpracy podczas Olsztyn Green Festivalu opowiedzieli nam: Matylda Damięcka i Radek...

 • Sorry Boys w drodze na szczyt

  Ostatnie lata to pasmo sukcesów zespołu Sorry Boys. Ale też intensywnej pracy. Po wydaniu w 2022 roku płyty "Renesans", zaczęli pracę na albumem "Moje Serce w Warszawie". Za co kochają stolicę i w jaki sposób postanowili przypomnieć o bohaterach Powstania Warszawskiego? Posłuchajcie rozmowy...

 • Karaś/Rogucki na Olsztyn Green Festivalu 2023

  Ich koncert był jednym z najmocniejszych punktów tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu. Zespół Karaś/Rogucki rozgrzał publiczność zgromadzoną na plaży nad Jeziorem Ukiel do czerwoności. A Marta Wróblewska zapytała Piotra Roguckiego i Kubę Karasia o ich dalsze plany i przepis na dobre piosenki.

 • KAMP! w pożegnalnej trasie

  Już w przyszłym roku grupa KAMP! oficjalnie zakończy swoją działalność. Radek Krzyżanowski, Michał Słodowy i Tomek Szpaderski fantastycznymi koncertami żegnają się z publicznością. W planach mają jeszcze wydanie ostatniej płyty. O czym opowiedzieli nam podczas Olsztyn Green Festivalu.

 • Piotr Musiał gościem Resetu

  Piotr Musiał to kompozytor z piętnastoletnim doświadczeniem. Tworzy muzykę do filmów, programów telewizyjnych, gier i zwiastunów. "This War of Mine", "Frostpunk", "Wiedźmin 3 Dziki Gon: Krew i Wino", "Gamedec" - to tylko niektóre produkcje, w których brał udział. A w sierpniu...

 • Biały Falochron na OFF Festivalu

  Biały Falochron to wrocławski duet, który tworzą Jakub Kopiczak i Kamil Michniak. Grają muzykę z pogranicza tanecznej elektroniki i post punka z melorecytowanymi partiami wokalnymi. O ich debiutanckim albumie "Nie masz wyjścia musisz znaleźć drogę" rozmawialiśmy podczas OFF Festivalu w Katowicach.

 • Wojtek Mazolewski: Zadawanie pytań jest bardzo ważne

  Pierwszego dnia tegorocznej edycji OFF Festivalu Wojtek Miśkiewicz rozmawiał m.in. z Wojtkiem Mazolewskim. Ze swoim zespołem w Katowicach zaprezentował on materiał z nowego albumu "Yugen 2 – Jestem". A nam opowiedział o ciągłym poszukiwaniu i oczekiwaniu na to, co się wydarzy...

 • Sad Smiles - nowa nadzieja polskiego rocka?

  "Muzyka gitarowa może być popularna. Taki mamy cel!" - mówią muzycy grupy Sad Smiles. Choć wszyscy są nastolatkami, wygrali już konkurs festiwalu w Jarocinie czy koncert na OFF Festivalu. W Katowicach z Szymonem Jarmułą i Tymonem Łuszczem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz!

 • Krive debiutuje płytą "PRUSAI"

  "PRUSAI" - taki tytuł nosi debiutancki album grupy Krive. O pracy nad tym materiałem i koncertowych planach zespołu w audycji Uwierz w Muzykę opowiadał Marcin Rumiński. Posłuchajcie rozmowy Wojtka Miśkiewicza i koniecznie sięgnijcie po ten krążek!

 • Baranovski: Zakochałem się w Olsztynie

  Jednym z gości Roztańczonych Dni Olsztyna był w tym roku Baranovski. 28 lipca wystąpił w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. A nam opowiedział o współpracy ze związanym z naszym miastem producentem Robertem "DrySkull'em" Krawczykiem, swoich najbliższych planach i wydanych ostatnio singlach.

 • Soundela 2023 - rekordowa pod każdym względem

  Już po raz siódmy w Lubawie zorganizowano warsztaty dla wokalistów i instrumentalistów z całej Polski. Cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Podobnie jak konkurs festiwalu Soundela, do którego zgłosiło się 97 wykonawców. Z finałowej szóstki jurorom najbardziej spodobała się WRONA.

 • Biedowo otwiera na bogactwo muzyki

  Od techno po etno. Wbrew zasadzie inżyniera Mamonia. Dla ludzi, nie dla pieniędzy. Własnymi siłami. I kolejny raz okazało się, że można! Za nami dziesiąta, jubileuszowa edycja Biedowo Music Festu. W tym roku wyjątkowo liczna i różnorodna. Sprawdźcie naszą obszerną relację!

 • Cezary Makiewicz przed kolejnym Piknikiem Country

  W dniach 27-30 lipca wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa. Przed nami 42. Festiwal Piknik Country. O tym wydarzeniu w studiu Radia UWM FM rozmawialiśmy z autorem festiwalowego hymnu. Cezary Makiewicz był gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Uwierz w Muzykę.

 • Lech Janerka: Nie przepadam za swoją twórczością

  Po 18 latach od wydania ostatniego solowego albumu Lech Janerka zapowiedział, że materiał na nową płytę jeszcze w sierpniu znajdzie się u wydawcy. Jej roboczy tytuł to "Gipsowy Odlew Falsyfikatu". Przy okazji koncertu w Amfiteatrze im. Czesława Niemena z artystą rozmawiał Michał Napiórkowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: