Aktualności
04.07.2024

O płycie "Kaczmarski Lirycznie" opowiadają Katarzyna Walentynowicz i Paweł Puszczało

Na płytę "Kaczmarski Lirycznie" składają się piosenki Zbigniewa Łapińskiego do tekstów Jacka Kaczmarskiego w aranżacjach Pawła Puszczało. Pochodzący z Biesalu pod Olsztynem muzyk do współpracy zaprosił m.in. dwie laureatki głównych nagród Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" - Justynę Panfilewicz i Zuzę Wiśniewską.

 

"Jednym z moich cennych życiowych doświadczeń jest spotkanie z twórczością Zbigniewa Łapińskiego. Pracując nad tymi piosenkami, wyłonił mi się obraz człowieka niezwykle skromnego, który nie tylko był szalenie inteligentny, skrupulatny i logiczny, ale także z dużym poczuciem humoru, odzwierciedlającym się w liniach melodycznych" - przyznaje Paweł Puszczało. To on zaaranżował kompozycje Łapińskiego stworzone do tekstów Jacka Kaczmarskiego. Co warto podkreślić - w większości są to utwory, które nie były wcześniej wykonywane w formie piosenek.

Do pracy nad tym materiałem zachęciła to Katarzyna Walentynowicz, która od lat zajmuje się promowaniem twórczości Zbigniewa Łapińskiego. Jest autorką dwóch biografii kompozytora oraz książki "Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim".

Dlaczego płyta "Kaczmarski Lirycznie" jest... bardzo olsztyńska a program w formie koncertowej idealnie pasowałby do Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"? Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera z Katarzyną Walentynowicz i Pawłem Puszczało.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: