Aktualności
05.06.2024

"Poczuj" Ciepło - debiut olsztyńskiej grupy

Ciepło to grupa przyjaciół tworzących muzykę pop rockową. Pierwsza płyta kwintetu zatytułowana "Poczuj" ukaże się w najbliższy piątek 7 czerwca. Tego dnia w Browarze Warmia na Scenie Zgrzyt odbędzie się też premierowy koncert. Gościnnie wystąpi w nim duet Kozyrska x Sieczak.  O zespole i procesie nagrywania albumu w naszym studiu opowiadali: wokalistka Martyna Jaskulska-Dejnak i gitarzysta Piotr Dejnak.

Martyna i Piotr od wielu lat mieszkają w Warszawie, ale dojeżdżają na próby do Olsztyna. Wcześniej zdobywali doświadczenie w olsztyńskiej grupie Guzik, która prezentowała covery.

"To był długi proces. To były lata wyjazdów i prób" - opowiadają muzycy o dekadzie tworzenia materiału na płytę. "Ostatnie dwa lata były najintensywniejsze" - podkreślają. Na dodatek, podczas nagrywania wokali, Martyna była w ciąży. "Gdyby nie babcia i pomoc najbliższych to nie wiem, co by było" - zauważa wokalistka.

Za teksty do piosenek na płycie "Poczuj" odpowiada trójka muzyków (Martyna, Adrian i Piotr). "Staramy się, by te piosenki w warstwie tekstowej nie były o byle czym" - mówi Piotr. "Mamy też przekonanie, że nasz materiał broni się koncertowo" - dodaje gitarzysta.

Posłuchajcie rozmowy Michała Napiórkowskiego!

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: