Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Julia Pietrucha: Kobiety są super i warto o tym pamiętać!

  "FOLK it! TOUR" - to hasło tegorocznej jesiennej trasy, podczas której Julia Pietrucha z nowym zespołem, w zmienionych nieco aranżacjach prezentuje swoje piosenki w kilkunastu polskich miastach. Przed koncertem w Olsztynie z wokalistką i aktorką spotkał się Wojtek Miśkiewicz.

 • Mikołaj Trzaska: W Olsztynie jest siła, która wiąże ludzi

  Był współzałożycielem legendarnej Miłości oraz liderem grupy Łoskot. Dziś realizuje się głównie na gruncie radykalnego free jazzu, współpracując z tuzami światowej improwizacji. Jest także autorem muzyki filmowej i teatralnej. Jego kompozycje usłyszeć można m.in. w obrazach Wojciecha Smarzowskiego.

 • Fantasmagoria w audycji Gramy Swoje

  Charyzmatyczne wokale, ciężkie brzmienia i melodyjne klawisze, które wspólnie tworzą rockowe kompozycje z elementami gotyckimi i folkowymi... Tak piszą o swojej twórczości muzycy grupy Fantasmagoria. A co powiedzieli nam o niej w studiu Radia UWM FM? Posłuchajcie!

 • Król: Ważna jest dla mnie psychodeliczność i metafizyczność

  W naszej opinii najnowszy album Błażeja Króla "Nieumiarkowania" to jedna z najlepszych polskich płyt 2019 roku. Z wokalistą i autorem spotkaliśmy przy okazji jego koncertu w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Nocny Kochanek znów w Olsztynie

  Przed swoim kolejnym olsztyńskim koncertem Arkadiusz Majstrak i Artur Pochwała z grupy Nocny Kochanek kolejny raz odwiedzili studio Radia UWM FM. Opowiedzieli nam m.in. o drugiej części trasy promującej album "Randka w Ciemno" i planach na początek przyszłego roku. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Pająk w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje był Jakub Pająk. Olsztyński muzyk i autor piosenek opowiedział nam m.in. o pracy nad swoim debiutanckim albumem "Pieśni o tysiącu i jednej nocy", która jeszcze w tym roku powinna trafić do słuchaczy.

 • Kuba Knap na festiwalu OFFSZTYN

  Urodził się w Londynie. Przez kilka miesięcy mieszkał w Olsztynie. Wrócił tu by z kolektywem WCK wystąpić podczas pierwszej edycji Festiwalu Sztuk Alternatywnych OFFSZTYN. Kuba Knap opowiedział nam o o swoich ostatnich albumach, wspomnieniach z Warmii i planach na najbliższą przyszłość.

 • Piękny Instalator - Marek Dyjak opowiada o nowej płycie

  Prawdopodobnie w listopadzie ukaże się kolejny studyjny album jednego z najbardziej charakterystycznych wokalistów na polskiej scenie muzycznej. Marek Dyjak o płycie "Piękny Instalator" opowiedział nam w Olsztynie po jednym ze swoich jesiennych koncertów, którymi żegna się ze starym repertuarem.

 • Harlem zapowiada nowy album

  "Mój dobry dzień" - to tytuł nowego singla grupy Harlem. Piosenkę śpiewa nowy wokalista - Tomasz Fridrych. Czy zadomowi się w zespole na dłużej? O tym, ale też pracy nad kolejną płytą w studiu Radia UWM FM opowiadał Krzysztof "Dżawor" Jaworski. Posłuchajcie!

 • Galactic Lutra w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje był Emil Wydra, czyli olsztyński dj znany jako Galactic Lutra. W studiu Radia UWM FM opowiadał o swoich początkach, imprezach, które organizuje oraz scenie muzyki elektronicznej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, którą przygotował Wojtek Miśkiewicz.

 • DrySkull przed premierą OD:DO

  Robert Krawczyk to pochodzący z Olsztyna muzyk, kompozytor i producent. Jako DrySkull współpracował m.in. z: Mrozem, Dawidem Podsiadło, grupą Afromental, Sokołem i innymi raperami. Właśnie kończy prace nad debiutanckim albumem "OD:DO", gdzie da się poznać również jako wokalista.

 • Basia Stępniak-Wilk jubileuszowo

  Blisko dwadzieścia "jubileuszowych" recitali zaśpiewa jesienią tego roku Basia Stępniak-Wilk. Autorka i wokalistka świętuje 25-lecie swojej scenicznej drogi. O tym co już za nią, ale też planach na najbliższą przyszłość opowiedziała nam przed swoim występem w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie.

 • Adam Miller w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje był Adam Miller. Basista, gitarzysta i wokalista dziś związany jest z grupą Romantycy Lekkich Obyczajów, kiedyś współtworzył takie formacje jak: Fade Out czy Kookaburra. Rozmawialiśmy właśnie o nich, ale przede wszystkim o tym jak sam postrzega muzykę i bycie na scenie.

 • DraVaR w audycji Gramy Swoje

  W kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje w studiu Radia UWM FM gościliśmy zespół DraVaR. Grupa została założona w 2018 roku w Szczytnie i gra mieszankę heavy metalu, hard rocka i doom metalu. Z jej muzykami spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Rosochate zmienia się na jesień

  Grają wspólnie od dwóch lat. Swoje pierwsze piosenki zarejestrowali przed rokiem w studiu Radia UWM FM. Jak zapowiadają - jesienią przedstawią publiczności trochę odświeżone brzmienie. Przed koncertem Rosochate w klubie Carpenter Inn naszym gościem był wokalista grupy Filip Kozłowski.

 • Sara Szymczak w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje była olsztyńska wokalistka Sara Szymczak. Opowiedziała nam m.in. o pracach związanych z nagraniem nowej płyty. Co się na niej znajdzie? Z kim i gdzie ją tworzy? Wspominaliśmy także początki jej muzycznej przygody. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Stach Bukowski z Olsztyna i Warszawy

  Kochają styl retro a wychowali się na piosenkach Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej i Anny Jantar. Grają rocka, ale inspirują się także muzyką klasyczną, rapem i polskim big beatem. Poznajcie olsztyńsko-warszawską grupę Stach Bukowski, która niedawno wydała swojego pierwszego singla "Lew". Stach...

 • Big Day w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi kolejnego odcinka audycji Gramy Swoje byli liderzy olsztyńskiej grupy Big Day: Ania Zalewska-Ciurapińska i Marcin Ciurapiński. Wspominaliśmy początki ich muzycznej drogi oraz kolejne albumy. Rozmawialiśmy też o pracach nad najnowszym wydawnictwem, które ukaże się prawdopodobnie w przyszłym roku.

 • Pod Kontrolą w audycji Gramy Swoje

  Zespół Pod Kontrolą rozwija się w Olsztynie od 2015 roku. Niebawem wyda swój debiutancki album. Na koncie ma pierwsze festiwalowe sukcesy. O nich i planach kapeli w audycji Gramy Swoje opowiadali: wokalistka i autorka tekstów Małgorzata Gorgol, gitarzysta Filip Przybyła oraz basista Maciej Szmelc.

 • Ilane w audycji Gramy Swoje

  W tym roku gościliśmy ją w studiu Radia UWM FM podczas kolejnej Nocy Radiowców. Z uwagą śledzimy jej występy i czekamy na nowe nagrania. Ilona Kossakowska - utalentowana wokalistka i autorka piosenek występująca pod pseudonimem Ilane - była gościem audycji Gramy Swoje!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: