Aktualności
27.08.2019

Jaksa z nagrodą festiwalu FAMA!

Nasz redakcyjny kolega, komik i konferansjer Arkadiusz "Jaksa" Jakszewicz zdobył jedną z nagród 49. edycji Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA 2019. Jury wyróżniło jego program "Z miłości do historii" w kategorii sztuki sceniczne.

 

Foto: Jarek Poliwko

Arkadiusz Jakszewicz od 2015 roku prowadzi na antenie Radia UWM FM autorską audycję satyryczną "Śmiechoskop". W każdy czwartek po 18 spotyka się w niej z komikami, opowiada o wydarzeniach na lokalnej oraz ogólnopolskiej scenie kabaretowej i stand-up'owej. Nierzadko też z mikrofonem wybiera się za granicę.

Od kilku lat aktywnie działa na scenie stand-up'owej - jako komik, ale także organizator i gospodarz takich imprez. W Olsztynie i kilku innych miastach naszego regionu koordynuje spotkania cyklu Stand-Up Warmia.

Podczas festiwalu FAMA w Świnoujściu zaprezentował swój program komediowy "Z miłości do historii". "Byłem jedynym stand-uperem, który wystąpił podczas festiwalu. Przyjeżdżają tam artyści z całej Polski, którzy robią fajne, cenne rzeczy. Wszystkie wydarzenia są obserwowane i oceniane później przez jurorów" - wspominał Arek Jakszewicz. "Ja zostałem zaszufladkowany w kategorii sztuk scenicznych. Dostałem nagrodę im. Roberta Paluchowskiego. To dla mnie bardzo cenna nagroda. Zawsze chciałem wystąpić na festiwalu FAMA i wyróżnieniem było już to, że mogłem tam wystąpić."

O czym opowiada w nagrodzonym programie? "Z jednej strony o historiach z mojego życia. Jest też opisywany w nim jeden z wyjazdów na rekonstrukcję historyczną z okresu Wiosny Ludów 1848 roku" - zdradza.

Z Arkadiuszem "Jaksą" Jakszewiczem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Tegoroczna edycji festiwalu FAMA odbyła się w dniach 15-25 sierpnia w Świnoujściu. Dwie główne nagrody, czyli tzw. "Trytony" dla największej osobowości artystycznej festiwalu zdobyli ex aequo: BRODACZE LIVE ACT oraz PANILAS. Natomiast tzw. TRÓJZĄB NEPTUNA dla najlepszego wydarzenia festiwalu przyznano ex aequo: IPT WÓJCIŃSKI/BAŃDUR/GUCIK za koncert KOMEDA/HŁASKO oraz TEATR ODRUCHU za spektakl LINOLEUM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: