Aktualności
06.08.2019

OBO 2020 - wspólnie zmieniajmy Olsztyn!

6 400 000 złotych - to kwota przeznaczona na realizację propozycji mieszkańców Olsztyna w siódmej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty miejskie i osiedlowe zgłaszać można do 4 września. Na co warto zwrócić uwagę tworząc wniosek i dlaczego warto to zrobić? Posłuchajcie!

Maksymalny limit wniosku miejskiego to pół miliona złotych. Projekty osiedlowe mogą liczyć także na spore wsparcie, ale jest ono zależne od wielkości dzielnicy (np. Kormoran, Podleśna - maksymalna kwota powyżej 200 000 zł a Jaroty prawie 300 000 zł).

Wnioski przyjmowane będą do 4 września, ale warto złożyć je wcześniej i przekonać się czy są dobrze wypełnione i spełniają zapisy uchwały i zarządzenia. Bardzo ważnymi elementami, podlegającymi ocenie są: ogólnodostępność, budżet projektu oraz możliwość realizacji pomysłu w ramach zadań gminy. Do złożenia wniosku potrzebne są podpisy mieszkańców Olsztyna (projekty osiedlowe - 1 osoba, miejskie - 50 osób).

"Pierwsza ocena projektów to jest oczywiście ocena formalna i merytoryczna. Każdy projekt musi się wpisywać w kryterium ogólnodostępności a zatem żeby mogli z niego korzystać mieszkańcy osiedla albo całego miasta. Musi być też zaplanowany w sposób gospodarny, żeby można było zrealizować zamierzenie opisane we wniosku" - tłumaczy Aneta Szpaderska, dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta w Olsztynie. Listę wniosków zakwalifikowanych poznamy 30 wrześnie. Później o ich losie zadecydują sami mieszkańcy w głosowaniu.

Z Anetą Szpaderską spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: obo.olsztyn.eu

Przyjaciele - stań się jednym z nich: