Aktualności
09.06.2019

Świętuj z nami osiemnastkę w eterze!

Od 2001 roku nadajemy nieprzerwanie program radiowy na częstotliwości 95,9 fm. Radio UWM FM świętuje zatem w tym roku swoje osiemnaste urodziny! Z tej okazji zapraszamy 20 i 22 czerwca na dwa wydarzenia. Spotkamy się na stand-up'ie w klubie Nowy Andergrant oraz w naszej kortowskiej redakcji.

Radio UWM FM powstało formalnie w grudniu 2000 roku. Wtedy też otrzymaliśmy koncesję na nadawanie sygnału. Działalność rozpoczęliśmy oficjalnie 23 czerwca 2001 roku, nadając od tego czasu program radiowy na częstotliwości 95,9 fm. Nasza historia jest ściśle związana z Radiem Kortowo, które było prekursorem tego typu działalności w Olsztynie. Obecna redakcja mieści się w tym samym domu studenckim, w którym pracowali nasi poprzednicy.

Osiemnaste urodziny świętować będziemy m.in. w klubie Nowy Andergrant. Tam w czwartek 20 czerwca wystąpią dwaj komicy: Tomek Kołecki i Jasiek Borkowski. Gospodarzami spotkania będą znani z anteny Radia UWM FM: Arkadiusz "Jaksa" Jakszewicz i Krzysztof Sawczuk.

Bilety do wygrania na antenie Radia UWM FM.

W sobotę 22 czerwca zapraszamy Was do naszej redakcji w Kortowie. Osiemnastkę będziemy świętować w eterze! Od 15 do 18 otwieramy dla Was antenę. Porozmawiajmy o radiu, muzyce i tym, co sprawia, że nadajemy na wspólnych falach. Zjemy też urodzinowy tort! Później - mniej oficjalnie - spotkajmy się na kortowskiej plaży.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: