Aktualności
26.02.2020

Nasza redakcyjna koleżanka z nagrodą im. Seweryna Pieniężnego

25 lutego w olsztyńskim ratuszu odbyła się siódma Gala Dziennikarzy Warmii i Mazur. Tradycyjnie wręczono nagrody Konkursu im. Seweryna Pieniężnego. Jedną z nich - dla młodego dziennikarza - zdobyła nasza redakcyjna koleżanka, autorka Kortowskiej Audycji Literackiej Marta Wiśniewska.

Nagrody przyznawane są przez Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w ramach Dni Seweryna Pieniężnego na Warmii i Mazurach. Tegoroczną główną nagrodę im. Seweryna Pieniężnego otrzymał Zbigniew Rytel - dziennikarz, reżyser i prezes warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Doceniono jego film „100 lat na dworze królowej. Historia polskiej lekkoatletyki”.

Natomiast nagroda dla młodego dziennikarza (do 30 roku życia) trafiła do dziennikarki Radia UWM FM, doktorantki z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - Marty Wiśniewskiej. Marta od kilku lat współpracuje z naszą rozgłośnią tworząc audycje literackie.

"Zależy mi na tym, żeby zapraszać ludzi, którzy piszą lub naukowców, którzy zajmują się literaturą. Przede wszystkim są to osoby związane z regionem Warmii i Mazur, z Olsztynem. Ale jeśli do Olsztyna przyjeżdżają osoby spoza regionu, to również zapraszam je do rozmowy, ponieważ to ciekawe wzbogacenie audycji. Zależy mi też na tym, żeby promować młodych twórców. Stąd też od tego roku akademickiego wraz z Moniką Stępień podjęłyśmy inicjatywę, która nazywa się Chwila dla debiutanta. W każdej audycji dajemy kwadrans osobie, która przygotowuje się do swojego debiutu" - mówiła w rozmowie z naszym reporterem Marta Wiśniewska.

A jak zareagowała na wyróżnienie? "To było zaskoczenie, bo dopiero przy ogłaszaniu werdyktu się dowiedziałam. To mnie bardzo motywuje do dalszej pracy. Bardzo się cieszę, że moja audycja została dostrzeżona. Tym bardziej będę przykładała największą wagę, przynajmniej żeby została na takim poziomie jak teraz."

Z Marta Wiśniewską spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Kortowskiej Audycji Literackiej możecie słuchać w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o 12 na antenie Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: