Aktualności
15.09.2019

Jesień na antenie Radia UWM FM

16 września startujemy z jesienną ramówką Radia UWM FM! Przygotowaliśmy dla Was kilka nowych propozycji: m.in. codzienny Magazyn Akademicki i audycję lidera zespołu Shannon Marcina Rumińskiego - Folk Fun. Po wakacyjnej przerwie wracają też dobrze już znane pozycje programowe.

Od poniedziałku do piątku po 17 w nowym Magazynie Akademickim Radia UWM FM usłyszycie najświeższe informacje dotyczące życia studenckiego, naukowego, sportowego czy kulturalnego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Nasi reporterzy są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego. Spotykają się ze studentami, naukowcami, przedstawicielami władz uczelni i wydziałów oraz gośćmi UWM. To godzina wypełniona relacjami, rozmowami i zaproszeniami na ważne uniwersyteckie wydarzenia. Jej gospodarzem będzie Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

Chcesz wiedzieć, co dzieje się na największej uczelni w regionie? Włącz Radio UWM FM. Jesteśmy pierwszym źródłem informacji akademickich z Olsztyna! Przedstawiamy je także w naszych Informatorach Akademickich od poniedziałku do piątku o 8:15 i 15:15 oraz w weekendy - w Uniwersyteckim Podsumowaniu Tygodnia (w soboty i niedziele od 13 do 16).

Każdy dzień na 95,9 fm rozpoczynamy z audycją Radio Rano. Także w weekendy - od 8 do 11 (a od poniedziałku do piątku od 7 do 10). Zaglądamy do kalendarza, porannej prasy, rozdajemy nagrody i z najlepszą muzyką w warmińskim eterze nastrajamy Was dobrze na kolejne godziny. A gdy po pracy czy zajęciach na uczelni wracacie do domu koniecznie słuchajcie UWM FM Po Południu. O tej jesieni w dwugodzinnej formule - od 15 do 17 - z dużą dawką informacji muzycznych, nowych piosenek, ale też sprawdzonych przebojów. Zawsze ze smakiem!

Od 10 do 13 (od poniedziałku do czwartku) nasi redaktorzy muzyczni - Michał Napiórkowski, Karol Kotański, Maciek Jankowski i Piotr Szauer - w audycji Uwierz w Muzykę opowiadają o tym, gdzie warto wybrać się na koncerty, spotykają się z ich bohaterami oraz zespołami z regionu i polecają nowe płyty z kraju i ze świata. W piątki o tej porze niezmienie na antenie nasza lista przebojów, czyli UWUEMKA. Pamiętamy też o Waszych ulubionych piosenkach. Prezentujemy je w audycji Gramy Twoje! - w poniedziałki, środy i piątki od 13 do 14.

Jeśli jesteście ciekawi co słychać w olsztyńskiej kulturze - słuchajcie Magazynu z Kulturą (wtorki, środy i czwartki od 14) oraz audycji bibliotekarzy z zaprzyjaźnionej z nami od lat Biblioteki Multimedialnej Planeta 11 (czwartki o 13).

Mamy także dobre informacje dla fanów sportu. Tych niezmiennie zapraszamy w poniedziałki i piątki po 14 na Magazyn Sportowy Radia UWM FM. Ogólnopolskie serwisy sportowe na naszej antenie usłyszycie także po 9 i 10. Nowością od tej jesieni jest natomiast sportowy informator lokalny - codziennie od poniedziałku od piątku o 16:40.

Tradycyjnie jesteśmy szczególnie blisko siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Po wakacyjnej przerwie znów będziemy spotykać się z nimi w naszym studiu we wtorki po 13 w audycji AZS Na Fali (zapraszają: Mateusz Lewandowski i Marcin Zarębski). Ponownie będziemy też transmitować wszystkie mecze akademików w PlusLidze. Sezon startuje 26 października.

Wieczory na 95,9 fm to m.in. dużo rozmów na interesujące tematy i z ciekawymi gośćmi. Po 18 zapraszamy na blok audycji tematycznych: Wieczorynka Naukomanów (poniedziałek), Studencki Poradnik Prawny (wtorek), Lejdi Gada (środa), Ucieczka z Imadła (czwartek), Gramy Swoje (piątek), W Poszukiwaniu Straconego Ego (sobota).

A od 19 - najwięcej w regionie autorskich audycji muzycznych. Wśród nich te znane od kilku a nawet kilkunastu lat z anteny Radia UWM FM (Zakład Patologii Dźwięku, Rock Block, Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków, Lekcja Klasyki, U Progu Bluesa, Mizofonia, Muzyka To Przyprawa, Jazzowisko, RapStancja, Cover My Life czy Elektorniczne Podróże) oraz nowe propozycje: Six O'Clock (Daniela Szczepańskiego) czy Folk Fun. W tej ostatniej Marcin Rumiński z zespołu Shannon oprowadzi po światowej scenie muzyki folkowej (w każdy poniedziałek o 19).

I to jeszcze nie wszystko, co czeka na Was jesienią na 95,9 fm. Słuchajcie nas od 16 września i przekonajcie się sami! Prześledźcie też jesienną ramówkę na naszej stronie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: