Aktualności
26.08.2021

Kortowo miejscem dyskusji o przyszłości Polski i Europy

27 sierpnia w Kortowie rozpocznie się Campus Polska Przyszłości. W wydarzeniu uczestniczyć będzie tysiąc młodych osób chcących mieć wpływ na przyszłość swojego kraju. Spotkają się tu z czołowymi politykami z kilku europejskich krajów, ale także przedstawicielami świata nauki i kultury.

 

Białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska, burmistrz Londynu Sadiq Khan, burmistrz Budapesztu Gergely Karácsony, burmistrz Wilna Remigijus Šimašius, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, kilkudziesięciu czołowych polskich polityków, samorządowców i naukowców, były prezes prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński oraz Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, a także przedstawiciele świata kultury: Magdalena Schejbal, Jan Komasa, Zygmunt Miłoszewski czy Jakub Żulczyk - oni wszyscy w najbliższych dniach pojawią się w Kortowie. W programie także koncerty: Brodki, Natalii Przybysz, Krzysztofa Zalewskiego i grupy Organek.

"To pierwsze wydarzenie tego typu w Polsce w ostatnich 30 latach i jedno z największych wydarzeń o charakterze społecznym, kulturalnym i politycznym w Europie skierowanych do młodych ludzi" - tłumaczy oficer prasowy Campusu Polska Przyszłości Tomasz Nowe. "Chcemy usłyszeć głos młodego pokolenia wychowanego już w Polsce po 1989 roku. Chcemy, żeby miało ono wpływ na to, co będzie działo się w Polsce. Chcemy ich wysłuchać, ale też debatować z doświadczonymi ludźmi ze sfery kultury, polityki i nauki. Chcemy stworzyć tutaj swoistą burzę mózgu, która pozwoli wypracować koncepcje i idee mające wpływ na losy Polski w kolejnych latach."

Choć w Kortowie pojawi się około tysiąc młodych osób, chętnych do udziału w wydarzeniu było ponad cztery razy więcej. "Proces rekrutacji rozpoczęliśmy już w maju. Chętni do udziału w Campusie Polska Przyszłości musieli naprawdę się wysilić - przedstawić swoje osiągnięcia, ale także pokazać, na czym im zależy. Zainteresowanie było ogromne. Wybraliśmy tysiąc najbardziej zaangażowanych w swoich dziedzinach młodych ludzi od 18 do 35 lat."

Z Tomaszem Nowe spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Campus - Polska Przyszłości od 27 sierpnia do 2 września w Kortowie. Z jego gośćmi i uczestnikami będziemy rozmawiać przez najbliższe dni na antenie Radia UWM FM. Program dostępny jest na stronie: campuspolska.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: