Aktualności
01.09.2021

Od 1 września - jesienna ramówka w Radiu UWM FM

Tak! To już ten czas... Wieczory robią się coraz krótsze, a rano wstaje nam się trudniej. Ale dla radiowców jesień oznacza czas powrotów. Jeśli stęskniliście się za głosami, które w wakacje zniknęły z naszej anteny lub jesteście ciekawi jakie nowości przygotowaliśmy - przeczytajcie ten tekst!

 

Po wakacyjnej przerwie na antenę Radia UWM FM wraca kilka audycji, których brakowało nam przez ostatnie tygodnie. W paśmie wieczornym we wtorki o 18:00 Karolina Rogóz-Namiotko rozmawiać będzie z inspirującymi, aktywnymi i niezwykłymi kobietami (Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie). W środy o tej samej porze ważne tematy dotyczące działalności społecznej, problemów osób z niepełnosprawnościami porusza Aneta Pawelczyk-Piłat (Stacja Dobro). Natomiast w czwartki (a nie jak wcześniej w poniedziałki) naukowe rozważania prowadzić będzie dr hab. Sławomir Kulesza (Wieczorynka Naukomanów).

Kibiców siatkarskich przed radioodbiorniki zapraszamy szczególnie we wtorki o 13:00. Mateusz Lewandowski i Marcin Zarębski w audycji AZS Na Fali ponownie spotykać będą się z zawodnikami, trenerami i innymi osobami związanymi z klubem Indykpol AZS Olsztyn. W nowym sezonie także transmitować będziemy spotkania PlusLigi z udziałem akademików. Po przerwie związanej z pandemią o swoich działaniach na 95,9 fm znów opowiadać będą pracownicy Biblioteki Multimedialnej Planeta 11 (Przystanek Planeta 11 - w czwartki o 13:00).

Wracają także niektóre audycje muzyczne - Godzina z... czyli muzyka filmowa w Radiu UWM FM (we wtorki o 19:00), Selekcja Retrospekcja (w piątki o 20:00). O nowej porze słuchać będziecie mogli Marcina Rumińskiego i jego opowieści o muzyce z różnych stron świata (Folk Fun we wtorki o 23:00).

Za radiowym mikrofonem stęsknił się po kilkuletniej przerwie dr hab. Leszek Błasziewicz. Znacie go z audycji Między Nauką a Fikcją, ale od września skupi się na płytach z el-muzyką i książkach fantasy (Słodki Smak El-Muzyki w poniedziałki o 22:00). Nie zabraknie także debiutantów! Piotr Kaźmierczak w późne środowe wieczory o 23:00 zaprasza na Nocny Trip. Pojawiający się dotąd w audycji To Mi Gra Paweł Jarząbek w poniedziałki o 19:00 otworzy dla Was swoją Szafę z Muzyką. A Iwona i Wojciech Gotkiewiczowie o bliskim kontakcie z naturą opowiadać będą w soboty o 16:00 w Radiowych Gawędach o Przyrodzie. W niedzielę o 12:00 uczniów szkół średnich zapraszamy do słuchania audycji Byle Do Matury (Mateusz Jabłoński).

Co jeszcze zmieni się u nas w najbliższych miesiącach? Od poniedziałku do czwartku o 12:00 Karol Kotański obiera Południowy Kurs. Jak dotąd zajrzy do kalendarza, ale przypominać będzie nie tylko o ważnych wydarzeniach z historii muzyki. Ciekawostki naukowe przedstawią jego goście - wykładowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 

I to jeszcze nie wszystko! Ze zmianami możecie zapoznać się na naszej stronie - w zakładce RAMÓWKA.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: