Aktualności
26.08.2022

Kortowo ponownie w centrum dyskusji o przyszłości Polski

W Kortowie rozpoczęła się druga edycja Campusu Polska Przyszłości. W programie 200 paneli dyskusyjnych, warsztatów i spotkań. "Będziemy rozmawiali z młodymi ludźmi i wsłuchiwali się w ich głos" - mówił podczas inauguracji gospodarz wydarzenia Rafał Trzaskowski.

 

"To przestrzeń do zdobycia cennej i przydatnej wiedzy podczas spotkań z ekspertami oraz do otwartych dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy samymi uczestnikami" - piszą o swoim wydarzeniu organizatorzy Campusu Polska Przyszłości. Jego gośćmi - podobnie jak przed rokiem - będą m.in. czołowi polscy i zagraniczni samorządowcy, politycy, dziennikarze, eksperci, ale także artyści. Spotkają się z grupą ponad 1300 młodych osób z całego kraju.

"Zgłosiło się dużo więcej osób. Konkurencja była bardzo duża. Wybraliśmy tych najlepszych. Stawiamy na ludzi młodych, którym się chce i którzy widzą siebie jako liderów w społecznościach lokalnych. My inwestujemy naszą wiedzę, nasz czas, również nasze pieniądze - po to, żeby oni wrócili do swoich regionów, do swoich znajomych i żeby mogli porozmawiać o tym, czego się nauczyli i te narzędzia, które im dajemy wdrożyli u siebie. Żeby było lepiej" - mówi przedstawicielka organizatora Ada Guźniczak.

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera.

Nasz reporter Filip Kowalewski rozmawiał z uczestnikami Campusu Polska Przyszłości. Dlaczego przyjechali do Kortowa? Czego chcą się nauczyć, z kim spotkać? Posłuchajcie!

W Kortowie w dniach 26 sierpnia - 1 września pojawią się m.in.: Marek Belka, Jan Krzysztof Bielecki, Adam Bodnar, Jerzy Bralczyk, Jerzy Buzek, Andrzej Chyra, Urszula Dudziak, Tomasz Grodzki, Karolina Gruszka, Magdalena Grzebałkowska, Agnieszka Holland, Szymon Hołownia, Majka Jeżowska, Garry Kasparov, Małgorzata Kidawa-Błońska, Ewa Kopacz, Władysław Kosiniak-Kamysz, Barbara Kurdej-Szatan, Zygmunt Miłoszewski, Magdalena Schejbal, Grzegorz Schetyna, Andrzej Seweryn, Sławomir Sierakowski, Radosław Sikorski, Marian Turski, Donald Tusk i Martyna Wojciechowska. Gościem specjalnym Campusu będzie natomiast Rusłan Stefanczuk - przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy.

Pierwsza debata już za nami. O sytuacji w Ukrainie i relacjach polsko-amerykańskich w Campus Arenie dyskutowali pomysłodawca Campusu Polska Przyszłości Rafał Trzaskowski oraz ambasador USA w naszym kraju - Mark Brzeziński.

 

Organizatorzy zapraszają także na koncerty. Wystąpią: Daria Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, Mery Spolsky, Ralph Kamiński i Michał Urbaniak. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: campuspolska.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: