Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Gutek opowiada o płycie "Stan Rzeczy"

  Po zawieszeniu działalności zespołu Indios Bravos, Piotr "Gutek" Gutkowski skupił się na własnej działalności muzycznej. Z nową grupą zagrał trzy trasy koncertowe a 16 kwietnia ukazała się jego solowa płyta "Stan rzeczy". Opowiadał o niej w audycji Uwierz w Muzykę.

 • Bajzel i jego cyrkowy Pararaj

  "Nie lubię nudy" - mówi Piotr Piasecki, czyli Bajzel. Właśnie ukazuje się jego szósty solowy album zatytułowany "Pararaj". Muzycznie wielobarwny, eklektyczny, wręcz cyrkowy. A jego przesłanie najlepiej oddają słowa piosenki zamykającej krążek: "Nie daj mi zapomnieć, jaki świat jest...

 • "Tournee Warszawskie" - nowy album Pablopavo i Ludzików

  "Tournee Warszawskie" - to tytuł nowego koncertowego wydawnictwa grupy Pablopavo i Ludziki. Na antenie Radia UWM FM Paweł Sołtys przedstawił ideę tej szczególnej trasy po stolicy. Opowiedział też o unikatowym albumie "Wszystkie Nerwowe Piosenki" i planach na kolejne płyty.

 • Pola Rise pracuje nad dwoma albumami. Pierwszy ukaże się już jesienią

  Pola Rise i Andy Ward poznali się ponad rok temu w mediach społecznościowych. Szybko postanowili nagrać razem piosenkę. A jesienią ukaże się ich wspólny album. Wokalistka i autorka pracuje obecnie także nad swoim drugim solowym krążkiem. Jaki będzie? Posłuchajcie!

 • Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka o nowej płycie Oxford Drama

  "What's The Deal With Time?" - to tytuł trzeciego albumu grupy Oxford Drama. Spory wpływ na jej brzmienie miał czas spędzony przez Gosię Dryjańską i Marcina Mrówkę w Berlinie. O czym muzycy opowiadali Wojtkowi Miśkiewiczowi w audycji Uwierz w Muzykę. Posłuchajcie!

 • Damian Lange w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje był Damian Lange. Wokalista zespołów Transsexdisco i Romantycy Lekkich Obyczajów opowiadał o swoim kolejnym solowym albumie - "Duszknieje". Jak powstawał? O czym traktują piosenki? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Marcin "Groh" Grośkiewicz w audycji Uwierz w Muzykę

  Gościem audycji Uwierz w Muzykę był Marcin "Groh" Grośkiewicz - didżej, kolekcjoner płyt i właściciel wytwórni JouNouMe oraz U Know Me Records. Wydaje polską muzykę na winylu, głównie rap i elektronikę. 20 lat temu stawiał pionierskie kroki na odradzającym się powoli rynku z czarnymi płytami.

 • Kaśka Sochacka: Długo czekałam na ten debiut!

  "Ciche Dni" - to tytuł debiutanckiej płyty Kaśki Sochackiej. Pracowała nad nią kilka lat. W końcu album ukazał się 26 marca nakładem Jazzboy Records. "Czuję dużo satysfakcji! Bardzo się cieszę i jestem też dumna z tego, co zrobiliśmy. Długo czekałam na ten debiut" - mówiła na antenie Radia UWM FM.

 • Leski zaprasza do "Supersamu"

  "Supersam" to tytuł nowego singla, ale też kolejnej płyty Leskiego. Album, który w całości nagrywa i samodzielnie produkuje w domu, ukaże się prawdopodobnie w maju. "To będzie w pełni osobista wypowiedź" - mówił na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Alternatywna Gdynia na płycie "Druga Fala"

  "Druga Fala" to kolejne wydawnictwo muzyczne Muzeum Miasta Gdyni, które jest próbą spojrzenia na dorobek lokalnej sceny alternatywnej przez pryzmat młodych twórców. Gdyńscy muzycy, uczestniczący w nagraniu albumu "Gdynia 1988-2018" tym razem zinterpretowali na nowo muzyczną zawartość wydawnictwa...

 • Wojciech Wojda o 35 latach grupy Farben Lehre

  Płocka punk rockowa grupa Farben Lehre obchodzi w tym roku 35-lecie działalności. Z tej okazji ukazała się płyta "Pieśni XX Wieku", na której znalazły się nowe wersje utworów z lat 1988-1995. Niektóre teksty są bardziej aktualne niż kiedyś. "To jest satysfakcja przez łzy" - mówi Wojciech Wojda.

 • Nowy singiel The Lollipops. Czy zagrają jeszcze koncert?

  Zespół The Lollipops uczcił dziesiątą rocznicę wydania swojej debiutanckiej płyty nowym singlem "Shades". Olsztyńska grupa rozwiązała się kilka lat temu. Czy chwilowy powrót na salę prób przyniesie także kolejne nagrania i koncerty? M.in. o to zapytaliśmy Kasię Staszko i Romana Bałtuszkę.

 • Ina West w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje była Iza Wróblewska, znana pod pseudonimem Ina West. Mieszkająca aktualnie w Berlinie producentka, wokalistka i autorka piosenek opowiadała o tym, jak Niemcy radzą sobie z lockdownem, ale też o swoich nowych pasjach.

 • Mazurskie Do It Yourself Pawła Nałysnika

  Paweł Nałysnik to weteran niezależnej muzyki z Kętrzyna. Gra na różnych instrumentach. Od wielu lat współtworzy eksperymentalno-transową olsztyńską grupę Parampampam Trio. Działa lub działał jako Mazurskie Zioła, Zwid i Razy. Jest współzałożycielem labelu Głowa Konia Nagrania.

 • Marszałek: Zawsze byłem wrażliwym człowiekiem

  Występuje solo. Gra na perkusji, gitarze basowej i śpiewa. Jest radykalny muzycznie i tekstowo. Nie bierze jeńców. Właśnie ukazała się jego nowa płyta "Rdza". Michał Napiórkowski rozmawiał z Piotrem Markowskim, znanym jako Marszałek, o portowej estetyce albumu i współpracy z Konstantym Usenką.

 • Patryk Pietrzak z Ted Nemeth debiutuje solowo

  "Ok Boomer" - to tytuł debiutanckiego solowego albumu Patryka Pietrzaka - znanego dotąd z występów w łódzkiej grupie Ted Nemeth. Płyta ukaże się już w maju. O pracy nad materiałem w czasie domowej izolacji wokalista opowiadał w audycji Uwierz w Muzykę. Posłuchajcie!

 • Prostota i zabawa - Patrick The Pan opowiada o nowej płycie

  "Prostota i zabawa - to słowa klucze do nowego albumu" - mówił w audycji Uwierz w Muzykę Patrick The Pan. Jego czwarta płyta zatytułowana "Miło Wszystko" ukaże się w czerwcu. I tak jak drugi singiel "Porozmawiajmy o emocjach" opowiadać będzie o relacjach - głównie o miłości.

 • Nowa płyta muzyka Atom String Quartet

  Krzysztof Lenczowski to pochodzący z Krakowa muzyk, kompozytor i aranżer, wiolonczelista Atom String Quartet. Właśnie ukazała się trzecia płyta sygnowana jego nazwiskiem zatytułowana "Lost Journey". O niej a także innych muzycznych "podróżach" opowiadał na antenie Radia UWM FM.

 • Kuba Podolski w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje był Kuba Podolski. Rozmawialiśmy o przyczynach rozpadu dobrze znanego nie tylko na Warmii i Mazurach zespołu Cuba De Zoo. Czym dziś zajmuje się jego lider, wokalista i gitarzysta? Czy pisze jeszcze piosenki? Posłuchajcie!

 • Jacek QL Maciejewski w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje był Jacek QL Maciejewski - jedna z najbardziej zasłużonych postaci dla sceny muzyki elektronicznej w naszym regionie. Opowiadał jak z trudnym covidowym czasem radzi sobie społeczność Elektronicznego Olsztyna. I w jaki sposób planuje z niego wyjść.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: