Aktualności
12.07.2022

Zuzanna: życie z własnej twórczości jest wymagające i niełatwe

Swoją debiutancką płytę wydała dwa lata temu. Dziś myśli już o kolejnym kroku wydawniczym. 10 lipca Zuzanna wystąpiła w olsztyńskiej Galerii Sowa. W studiu Radia UWM FM opowiadała o swoich planach, artystycznym spotkaniu z Czesławem Mozilem oraz przenosinach do Warszawy.

Zuzanna gra na pianinie, gitarze i akordeonie. Sama pisze i wykonuje swoje piosenki. W ostatnich latach były one doceniane m.in. w konkursach piosenki literackiej. Ale czy to właśnie miejsce, w którym widzi swoje miejsce?  "Nie umiem tego zdefiniować i umieścić w konkretnej przestrzeni. Przestała sobie w ogóle zadawać taki trud. Bo wiem, że dla kogoś jest to piosenka z tekstem. Ktoś inny widzi tu po prostu poezję śpiewaną, piosenkę aktorską momentami. Ja zdjęłam to z siebie i robię swoje. W związku z tym, że moja muzyka odnajduje się w różnych kontekstach, to też gram w różnych przestrzeniach. I jest to dla mnie ok!" - odpowiada autorka, kompozytorka i wokalistka.

Debiutancką płytę "Dzień dobry" wydała w 2020 roku. Dziś myśli już o drugim albumie. Znajdzie się na nim m.in. piosenka "Akacje na Stalowej", która ukazała się już w formie singla. To duet z Czesławem Mozilem. Jak doszło do tego spotkania? Czego jeszcze spodziewać się po nowym wydawnictwie artystki?

Z Zuzanną spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Posłuchajcie też piosenki "Akacje na Stalowej"!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: