Aktualności
16.08.2022

Fisz: Kim Nowak powróci!

Koncert grupy Fisz Emade Tworzywo był jednym z najmocniejszych punktów ósmej edycji Olsztyn Green Festivalu. Z Bartkiem "Fiszem" Waglewskim rozmawialiśmy m.in. o ostatniej płycie "Ballady i Protesty" oraz... powrocie zespołu Kim Nowak. "Mamy przyszykowaną już całą płytę" - zdradził nam wokalista.

 

Wakacje 2022 roku to ostatni moment, gdy grupa Fisz Emade Tworzywo koncertami promuje jeszcze materiał z dwupłytowego wydawnictwa "Ballady i Protesty". Zespół w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. I wciąż zaskakuje fanów swoją muzyką. "Pomysłów mamy od groma! Jakoś one nam się nie kończą. Pojawia się pytanie czy za 10 czy 20 lat ktoś jeszcze będzie tym zainteresowany. Ale nie mamy obaw przed koncertowaniem w malutkich miejscach - dla małej publiczności. Być może przyjdzie taki czas" - mówi Bartek "Fisz" Waglewski.

Kolejnym krokiem braci Waglewskich ma być jednak album zespołu Kim Nowak. "Mamy przyszykowaną już chyba całą płytę muzycznie" - zdradza Fisz. "To jest taki zespół, który może funkcjonować tylko i wyłącznie wtedy, kiedy pojawia się nasza spontaniczna tęsknota. Gdybyśmy mieli usiąść i zaplanować dwie kolejne płyty, trasę itd - to by się nie udało. I rzeczywiście przyszedł taki czas, że w troszkę powiększonym składzie Kim Nowak pojawi się. Nie wiem kiedy. Ale jesteśmy po pierwszych próbach. Zrobiliśmy chyba z dwanaście utworów. Więc pierwszy raz mówię, że Kim Nowak powróci."

Z Bartkiem "Fiszem" Waglewskim spotkał się Szymon Tołpa. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Grupa Fisz Emade Tworzywo wystąpiła 13 sierpnia na głównej scenie Olsztyn Green Festivalu. Więcej relacji z tego wydarzenia znajdziecie także na naszej stronie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: