Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Międzynarodowa dyskusja o gospodarowaniu obszarami wiejskim

  "Jakość informacji w procesach podejmowania decyzji o gospodarowaniu na terenach wiejskich" - to hasło konferencji zorganizowanej w dniach 26-27 listopada przez Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM. Do Olsztyna przyjechali z tej okazji naukowcy z kilku europejskich krajów oraz...

 • UWM uczestniczy w międzynarodowym projekcie SMARTRURAL

  Naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie uczestniczą w międzynarodowym projekcie SMARTRURAL. W listopadzie w Eskisehir Osmangazi Universitesi w Turcji odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli siedmiu europejskich uczelni. Czego dotyczyło? Naszym gościem była dr hab. inż. Agnieszka Jaszczak.

 • Prof. Andrzej Szmyt wyróżniony na Ukrainie

  Dziekan Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie prof. Andrzej Szmyt został uhonorowany tytułem "Poczesnogo Profesora" Akademii Humanistyczno-Pedagogicznej im. Tarasa Szewczenki w Krzemieńcu na Ukrainie. To odpowiednik polskiego tytułu doktora honoris causa.

 • Kortowski Mikołaj znów pomaga!

  Od 25 do 29 listopada Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie zachęca do udziału w szóstej już edycji akcji Kortowski Mikołaj. W tym roku zebrane w Kortowie pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wózka manualnego dla Michała Ostrowskiego - studenta filologii polskiej.

 • Studenci wybiorą Belfra 2019 roku na UWM. Startuje pierwszy etap plebiscytu!

  Kto zostanie najpopularniejszym wykładowcą Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i sięgnie po statuetkę Belfra 2019 roku? Już 25 listopada rusza pierwszy - wydziałowy - etap plebiscytu organizowanego przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego UWM.

 • Ile Europy w Europie? - debata na Wydziale Nauk Społecznych UWM

  "Ile Europy w Europie. Spór o multikulturowość" - to hasło debaty zorganizowanej 21 listopada na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przez Naukowe Koło Socjologów "QUAERO". Jej gościem był dr Piotr Ślusarczyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Kortowo pożegnało prof. Wiesława Szczepańskiego

  Społeczność akademicka pożegnała w Kortowie prof. Wiesława Antoniego Szczepańskiego. Wieloletni kierownik Zakładu Hodowli i Technologii Produkcji Owiec, a następnie Katedry Owczarstwa, Łowiectwa i Hodowli Kóz na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt UWM w Olsztynie zmarł 17 listopada. Miał 85 lat.

 • UWM dla regionu jest wartością samą w sobie

  "Nie ma żadnych podstaw, aby twierdzić, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie będzie uczelnią zawodową. Jest to stwierdzenie, które mnie osobiście (ale nie tylko mnie) bardzo wzburzyło" - przyznaje prof. Jerzy Przyborowski. Na antenie Radia UWM FM opowiadał o zmianach, które zachodzą na uczelni w...

 • Za nami XXIII Dni Edukacji Prawniczej na UWM

  Od 18 do 20 listopada w piętnastu ośrodkach akademickich na terenie całej Polski obchodzono XXIII Dni Edukacji Prawniczej. Także na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyły się wykłady i warsztaty, poszerzające wiedzę z zakresu nauk prawnych. Zapraszamy do wysłuchania relacji.

 • Siedmioro naukowców z UWM zdobyło stypendium ministra

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawiło wyniki konkursu stypendialnego dla wybitnie zdolnych młodych naukowców. W gronie 211 wyróżnionych znalazło się aż siedmioro badaczy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To najlepszy jak dotąd wynik naszej uczelni.

 • Rozwijaj się podczas studiów! Działaj w kole naukowym!

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zarejestrowanych jest ponad 270 kół naukowych. Dają one studentom możliwość rozwijania swoich zainteresowań badawczych. A uczelnia wspiera ich działania, także finansowo. Naszym gościem była prof. Janina Dziekońska-Rynko.

 • Absolwentka ART będzie doradzać Prezydentowi USA

  Prof. Dorota Grejner-Brzezińska zostanie doradczynią Prezydenta USA Donalda Trumpa. Zasiądzie w amerykańskiej Prezydenckiej Radzie Doradców ds. Nauki i Technologii. To duże wyróżnienie dla absolwentki Wydziału Geodezji i Urządzeń Rolnych Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

 • Michelin z ofertą praktyk na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM

  Po wizycie na Wydziale Nauk Technicznych przedstawiciele firmy Michelin spotkali się 18 listopada także ze studentami Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Żacy mogli zapoznać się z ofertą praktyk, zasadami rekrutacji i zapytać o przebieg kształcenia dualnego.

 • Studencka akcja przynosi efekty. Mieszkańcy Olsztyna chcą się badać!

  Za nami kolejna odsłona akcji Zdrowie Pod Kontrolą. Organizują ją studenci kierunków medycznych działający w stowarzyszeniu IFMSA-Poland. 16 listopada w Galerii Warmińskiej zachęcali mieszkańców Olsztyna do udziału w darmowych badaniach, konsultacjach i prelekcjach.

 • XXIII Dni Edukacji Prawniczej na UWM

  Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland zaprasza do udziału w XXIII Dniach Edukacji Prawniczej. Od 18 do 20 listopada w piętnastu ośrodkach akademickich na terenie całej Polski zaplanowano wykłady i warsztaty, których celem jest poszerzanie wiedzy w zakresie nauk prawnych.

 • Na UWM powstaje Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Gospodarki Przestrzennej

  1 stycznia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie powstanie nowy Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Gospodarki Przestrzennej. Stworzą go: Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa oraz Wydział Nauk o Środowisku. Dlaczego musiało dojść do takiej fuzji i co z niej wynika?

 • Ogromne zainteresowanie występami w Uniwersyteckim Teatrze Muzycznym UWM

  Na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie zakończyły się pierwsze przesłuchania do nowego Uniwersyteckiego Teatru Muzycznego. Zainteresowanie castingami było ogromne. A jaki był ich poziom i kiedy możemy spodziewać się pierwszych występów musicalowych w Kortowie? Posłuchajcie!

 • Student UWM Misterem Polski Media Press 2019

  Krystian Wojtkiewicz - student bezpieczeństwa narodowego na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie - zdobył tytuł Mister Polski Media Press 2019. Jako Mister Warmii i Mazur reprezentował nasz region w finale tegorocznego konkursu w Warszawie. Jakie towarzyszyły mu emocje? Posłuchajcie!

 • Dzień Michelin na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM

  W poniedziałek 18 listopada przedstawiciele firmy Michelin spotkają się ze studentami Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, by przedstawić im swoją ofertę praktyk. Zaplanowano także warsztaty. O Dniu Michelin na WNE opowiedział nam dr Tomasz Wierzejski.

 • Drugie urodziny Pogotowia Językowego UWM

  Już od dwóch lat pracownicy Instytutu Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pomagają w rozstrzyganiu wątpliwości dotyczących języka polskiego. O działaniach Pogotowia Językowego w studiu Radia UWM FM opowiedziała nam prof. Mariola Wołk.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: