Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • W nowym semestrze wraca Liga Wydziałów

  Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczną niebawem drugą część rywalizacji w Lidze Wydziałów. Przypomnijmy, że jej stawką jest kolejność w Paradzie Wydziałów otwierającej tradycyjnie Kortowiadę. Po semestrze zimowym liderem jest Wydział Medycyny Weterynaryjnej.

 • Zagłosuj w drugiej edycji Otwartego Budżetu Akademickiego na UWM!

  Od 20 do 26 lutego trwa głosowanie w drugiej edycji Otwartego Budżetu Akademickiego. Studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane na terenie uczelni. A ta przeznaczy na nie pół miliona złotych.

 • Prof. Jerzy Wilde z UWM wyróżniony za całokształt dorobku naukowego

  Z okazji Dnia Nauki Polskiej w auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta gala, podczas której minister nauki Dariusz Wieczorek wręczył nagrody najbardziej wyróżniającym się przedstawicielom środowiska naukowego i akademickiego. Za całokształt dorobku wyróżnienie odebrał m.in. prof. Jerzy Wilde z UWM.

 • Za nami IX edycja konkursu recytatorskiego „Polska poezja XX i XXI wieku”

  Znamy laureatów IX edycji konkursu "Polska poezja XX i XXI wieku". Główne nagrody w dwóch kategoriach - recytacja oraz poezja śpiewana - zdobyli: Mariusz Rochowicz z I LO im. J. Bażyńskiego w Ostródzie oraz Gabriela Stepnowska z V LO im. Wspólnej Europy w Olsztynie. Posłuchajcie naszej relacji!

 • Zimowa Liga Disc Golfa na UWM!

  Pod koniec grudnia zakończono prace związane z oddaniem do użytku Pola do Disc Golfa na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie! To jeden z projektów, które studenci i pracownicy wybrali w pierwszej edycji Otwartego Budżetu Akademickiego. Już odbywają się tam oficjalne rozgrywki!

 • Tłumy uczniów na Czwartkach z Humanistyką. Na kolejne... brak już miejsc!

  O odpowiedzialności za słowa (jako wykładniku owocnej komunikacji), najważniejszym meczu NBA w historii polskiej telewizji a także o tym, że "Na początku była Afryka" podczas kolejnego spotkania cyklu Czwartki z Humanistyką opowiadali wykładowcy z Wydziału Humanistycznego UWM.

 • Podsumowanie rekrutacji śródrocznej na UWM

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zakończyła się rekrutacja śródroczna. Zainteresowanie ofertą studiów II stopnia było większe niż przed rokiem. Najpopularniejsze kierunki to: informatyka, budownictwo, biotechnologia oraz geodezja i kartografia.

 • Forum Współpracy - Wiedza i Możliwości

  Na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie swoją działalność zainaugurowało Forum Współpracy - Wiedza i Możliwości. Jego uczestnikami są reprezentanci lokalnych grup działania z Warmii i Mazur, przedstawiciele władz samorządowych województwa, twórcy przedsięwzięć oraz regionalni aktywiści.

 • Nocny Kochanek ponownie na scenie Kortowiady!

  Znamy dziesiątą gwiazdę tegorocznych juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Do składu 63. Kortowiady dołączyła grupa Nocny Kochanek. W dniach 23-25 maja w miasteczku akademickim wystąpią także: Daria Zawiałow, Daria ze Śląska, Margaret, Kwiat Jabłoni, Wilki, Dwa Sławy x Mielzky x Pers, Kizo,...

 • Wybory Rektora UWM na lata 2024-2028

  Uczelniana Komisja Wyborcza poinformowała, że o stanowisko Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kadencję 2024-2028 ubiegać będą się: prof. Joanna Wojtkiewicz oraz prof. Jerzy Przyborowski. Obecny Rektor UWM został zgłoszony zarówno przez Radę Uczelni, jak i członków Senatu.

 • Rekrutacja śródroczna na UWM - Wybierz Wydział Bioinżynierii Zwierząt

  Zootechnika to od lat jeden z najwyżej ocenianych kierunków kształcenia znajdujących się w ofercie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W trwającej do 13 lutego rekrutacji śródrocznej Wydział Bioinżynierii Zwierząt zaprasza na stacjonarne i niestacjonarne studia II stopnia w czterech zakresach.

 • Rekrutacja śródroczna na UWM - Wybierz Wydział Rolnictwa i Leśnictwa!

  Najbogatszą ofertę dla kandydatów biorących udział w rekrutacji śródrocznej ma Wydział Rolnictwa i Leśnictwa UWM w Olsztynie. Obejmuje ona aż pięć kierunków studiów. To: architektura krajobrazu, leśnictwo, ochrona środowiska, odnawialne źródła energi oraz rolnictwo.

 • Rekrutacja śródroczna na UWM - Wybierz Wydział Geoinżynierii!

  Budownictwo, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna i inżynieria środowiska - to cztery kierunki studiów oferowane w rekrutacji śródrocznej przez Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie. Dwa z nich realizowane są także w języku angielskim. Szczegóły zdradziła nam prof. Urszula Filipkowska.

 • Rekrutacja śródroczna na UWM - Wybierz Wydział Matematyki i Informatyki!

  Wydział Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie w trwającej rekrutacji śródrocznej zaprasza inżynierów do kontynuacji kształcenia na kierunku informatyka. Niezmiennie cieszy się on dużym zainteresowaniem kandydatów. O oferowanych zakresach kształcenia opowiedziała nam dr Aleksandra Kiślak-Malinowska.

 • Rekrutacja śródroczna na UWM - Wybierz Wydział Biologii i Biotechnologii!

  Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prowadzi aktualnie rekrutację na studia drugiego stopnia na kierunku biotechnologia. Kandydaci mają do wyboru trzy programy kształcenia: biotechnologia molekularna, farmaceutyczna i przemysłowa.

 • Studia, praktyki i szkolenia z programem Erasmus+

  Chcesz wyjechać na studia za granicę w roku akademickim 2024/2025 w ramach programu Erasmus+? Właśnie wystartowała rekrutacja! Potrwa do 29 lutego. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie poleca także ofertę praktyk i szkoleń skierowaną do studentów oraz pracowników.

 • Studencie - oceń wykładowcę! Wykładowco - daj się ocenić studentom!

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zachęca studentki i studentów do wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej jakości realizacji zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024. Można to zrobić do 3 marca w systemie USOSweb.

 • Krzysztof Śmiszek na UWM: Prawa i wolności obywatelskie nie są dane raz na zawsze!

  "Wyzwania współczesnego systemu ochrony praw człowieka" - to temat wykładu otwartego wygłoszonego w poniedziałek 5 lutego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie przez sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - dra Krzysztofa Śmiszka. Do Kortowa przyjechał na zaproszenie studentów.

 • Bibliotekę Uniwersytecką znów opanowali miłośnicy gier

  Około 300 osób odwiedziło w sobotę 3 lutego Bibliotekę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, by... grać w gry. Planszowe, bitewne, karciane - wybór był bardzo bogaty. A jeśli ktoś przyszedł sam... bez problemu mógł odnaleźć kompanów do wspólnej zabawy. Taki właśnie jest Gamegrinder!

 • O wyzwaniach współczesnego systemu ochrony praw człowieka - wykład otwarty na UWM

  Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w poniedziałek 5 lutego o 10:30 na wykład otwarty "Wyzwania współczesnego systemu ochrony praw człowieka". Jego gościem będzie sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - dr Krzysztof Śmiszek.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: