Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Znamy finalistów Ajdola Kortowiady 2022

  Znamy już wszystkich finalistów konkursu Ajdol Kortowiady 2022. O szansę występu na głównej scenie tegorocznych juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie powalczy aż 29 osób. Wszystkich usłyszymy 2, 3 i 4 czerwca na Scenie Studenckiej przy Centrum Konferencyjnym UWM. 2605 Ajdol 1 Nasza reporterka...

 • 365 plakatów w 365 dni - nowa wystawa w Galerii Rektorskiej UWM

  Od 24 maja w Galerii Rektorskiej na pierwszym piętrze budynku Rektoratu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oglądać można nową wystawę - "365 plakatów w 365 dni". To zbiór prac absolwentki Wydziału Sztuki UWM - Małgorzaty Śpiewak.

 • Za nami VII Polsko-Ukraińskie Forum Naukowe

  "Polska i Ukraina we współczesnej Europie - dialog międzykulturowy – rola mniejszości narodowych – wyzwania i zagrożenia" - to hasło VII Polsko-Ukraińskiego Forum Naukowego zorganizowanego w formie zdalnej w dniach 19-20 maja. Uczestniczyli w nim naukowcy i samorządowcy z obu krajów.

 • Już w sobotę w Kortowie - Koncert Wiosenny

  W najbliższą sobotę 28 maja w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się tradycyjny "Koncert Wiosenny" Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo". Po dwóch latach przerwy ponownie oklaskiwać będzie mógł go komplet publiczności. Wejściówki rozeszły się błyskawicznie.

 • 19. Dni Afryki w Olsztynie

  „Afryka – Geopolityka – Media” - to hasło przewodnie tegorocznej 19. edycji Dni Afryki w Olsztynie. Międzynarodowa konferencja naukowa organizowana jest kolejny raz w formie zdalnej na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie. A opowiedział nam o niej dr hab. Bara Ndiaye.

 • Spotkajmy się w Kortowie... już w październiku!

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie otworzył swoje drzwi wszystkim zainteresowanym ofertą kształcenia na rok akademicki 2022/2023. Uczelnia 20 maja zaprosiła maturzystów oraz uczniów szkół średnich na spotkanie na plaży w Kortowie. Ale mnóstwo atrakcji czekało na nich także na poszczególnych wydziałach.

 • Pierwsi absolwenci kortowskiej weterynarii odebrali złote dyplomy

  19 maja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia złotych dyplomów pierwszym absolwentom Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. W ten sposób wyróżniono osoby, które studiowały weterynarię w Wyższej Szkole Rolniczej w latach 1966-72.

 • Już w ten piątek - Piknik ze Sztuką!

  W piątek 20 maja swoje święto obchodzić będzie Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Z tej okazji o 17:00 na skwerze za budynkiem przy ul. Szrajbera 11 odbędzie się Piknik ze Sztuką! W programie m.in. koncerty, warsztaty ceramiczne, malarskie i fotograficzne.

 • O fotowoltaice na UWM

  "Nowoczesne systemy fotowoltaiczne w produkcji zdrowej żywności" - to hasło seminarium techniczno-naukowego zorganizowanego 18 maja przez Katedrę Gospodarki Wodnej i Klimatologii Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa UWM w Olsztynie. Prelekcji ekspertów wysłuchać mogli m.in. studenci.

 • Za nami 14. Dni Humana

  Pod dwóch latach przerwy Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ponownie zaprosił nas do udziału w swoim święcie - w nieco odświeżonej formule. Co działo się podczas 14. Dni Humana? Posłuchajcie relacji reporterów Radia UWM FM!

 • Charytatywny Kiermasz Swojskich Wyrobów na WBZ

  Na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt UWM w Olsztynie 17 maja odbył się Charytatywny Kiermasz Swojskich Wyrobów. To już kolejna tego typu akcja studentów, którzy chcą pomóc mieszkańcom Ukrainy. Dochód ze sprzedaży ciast, ale też m.in. miodów i wędlin zostanie przekazany naszym wschodnim sąsiadom.

 • Dr inż. Mariusz Antolak - Społecznik 2021 roku!

  Dr inż. Mariusz Antolak - pracownik Katedry Architektury Krajobrazu na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa UWM w Olsztynie i założyciel Fundacji W Krajobrazie - zdobył tytuł "Społecznika Roku 2021" w kategorii lokalnej. Plebiscyt już po raz trzynasty ogłosił tygodnik Newsweek.

 • 63. Rajd WA-MA

  Akademicki Klub Turystyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do udziału w 63. Ogólnopolskim Rajdzie Studenckim po Warmii i Mazurach WA-MA. Zaplanowano go w dniach 26-29 maja. To jedna z najstarszych studenckich turystycznych imprez - rówieśniczka Kortowiady.

 • Sukcesy tancerzy ZPiT "Kortowo"

  Najmłodsi i ci nieco starsi przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" wystartowali w dniach 14-15 maja w XIX Królewskim Turnieju Tańców Polskich w Wilanowie. Do Olsztyna wrócili z nagrodami. O czym w studiu Radia UWM FM opowiadała Alicja Baran. Zapraszała także na "Koncert Wiosenny".

 • Studenci Collegium Medicum UWM poznają hortiterapię

  Dr Beata Płoszaj-Witkowska z Katedry Architektury Krajobrazu na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie od dwóch lat prowadzi zajęcia z hortiterapii dla przyszłych lekarzy. Czego uczą się na nich studenci? Posłuchajcie!

 • UWM zacieśnia współpracę z IPN

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie podpisał porozumienie o współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Dotyczy ono m.in. podejmowania wspólnych przedsięwzięć badawczych i upowszechniających historię oraz dziedzictwo kulturowe regionu a także dotyczących najnowszej historii Polski.

 • Od quidditcha do spikeballa

  Sami nazywają siebie grupą zwariowanych nerdów, którzy lubią i chcą zażyć trochę adrenaliny! HoneyBadgers to uniwersytecka drużyna sportów nietypowych. Od kilku lat działa w strukturach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Czym się zajmuje? Posłuchajcie!

 • Student UWM przewodniczącym Forum Uczelni Przyrodniczych

  Fabian Miszewski - student Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i sekretarz Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego - od lipca będzie pełnił funkcję Przewodniczącego Forum Uczelni Przyrodniczych na kadencję 2022/2023. Wybory odbyły się niedawno w Kortowie.

 • 14. Dni Humana

  Po dwóch latach przerwy Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza na swoje święto! W przyszłym tygodniu - 17 i 18 maja - odbędą się 14. Dni Humana. A w ich programie znalazło się mnóstwo wydarzeń, które zaciekawią również studentów innych wydziałów.

 • Wiosenna odsłona akcji Zdrowie Pod Kontrolą

  Studenci Collegium Medicum UWM działający w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IFMSA-Poland zapraszają do udziału w wiosennej odsłonie akcji "Zdrowie pod Kontrolą". 13 i 14 maja w dwóch olsztyńskich galeriach handlowych każdy będzie mógł bezpłatnie przebadać się i skorzystać z darmowych konsultacji ze...

Przyjaciele - stań się jednym z nich: