Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Dzień wagarowicza na "Czwartkach z humanistyką"!

  21 marca to pierwszy dzień wiosny, ale też dzień... wagarowicza. Jednak nie wszyscy uczniowie postanowili z tej okazji odpocząć od zajęć. Byli nawet tacy, którzy... odwiedzili Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, by wziąć udział w wykładach i warsztatach kolejnej odsłony cyklu "Czwartki z Humanistyką".

 • Doktoranci UWM w Analog Astronaut Training Center

  W ramach przygotowań do kolejnego etapu konkursu Direction Earth/Space doktoranci Adam Starowicz i Izabela Świca oraz absolwent Wydziału Geoinżynierii UWM Piotr Libudzki spędzili kilka dni w Analog Astronaut Training Center. Co to za miejsce? I dlaczego można tam poczuć się jak... w kosmosie? Posłuchajcie rozmowy...

 • Twórczość studentów UWM wsparciem dla pacjentów olsztyńskich szpitali

  Dr n. med. Kamila Regin z Katedry Rehabilitacji i Ortopedii Wydziału Lekarskiego UWM jesienią zaprosiła studentów do dzielenia się twórczością literacką z pacjentami olsztyńskich szpitali. Na jej apel odpowiedziało już kilkadziesiąt osób. Czego efektem są pierwsze publikacje.

 • Obchody Światowego Dnia Recyclingu na UWM

  18 marca Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie włączyło się w obchody Światowego Dnia Recyclingu. A wszystko po to, by promować postawy proekologiczne wśród uczniów szkół podstawowych. Posłuchajcie naszej relacji!

 • UWM zaprasza na VI Bieg Uniwersytecki

  Po sześciu latach do Kortowa wraca Bieg Uniwersytecki. Jego szóstą edycję zaplanowano na 9 czerwca. Będzie to jedno z wydarzeń związanych z obchodami 25-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Do udziału w nim zaprasza m.in. Mistrzyni Europy w maratonie - Aleksandra Lisowska.

 • Kolejne laury przyznane "Najlepszym z najlepszych" z UWM

  Za nami XXI Gala Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Laur "Najlepszym z najlepszych" przyznano w tym roku m.in. artystom związanym z Wydziałem Sztuki UWM: prof. Janowi Połowianiukowi i Wojciechowi Dzieszkiewiczowi. W kategorii sport nagrodę otrzymała także Aleksandra Lisowska z KS AZS UWM Olsztyn.

 • Wystartowały Naukowe Środy na UWM!

  13 marca Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zainaugurował nowy cykl wykładów otwartych prowadzonych przez badaczy, którzy udowadniają, że nauka to w istocie część codzienności. Podczas pierwszego spotkania o fenomenie "Sejmflixa" opowiadał dr Miłosz Babecki - medioznawca z Wydziału Humanistycznego...

 • Wiosna tuż, tuż!

  "Wiosna tuż, tuż" - tym hasłem na kolejny z koncertów wpisujących się w obchody 25-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają: Akademickie Centrum Kultury i Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Wydziału Sztuki. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę 17 marca o 17:00 w Centrum...

 • 21 marca odbędą się wybory Rektora UWM na kadencję 2024-2028

  W czwartek 21 marca odbędzie się Zebranie Uczelnianego Kolegium Elektorów w celu wyboru Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kadencję 2024-2028. Zebranie rozpocznie się o 12:00 w Auli Dietrichów (w Centrum Humanistycznym UWM, ul. Kurta Obitza 1).

 • Znamy wiosenne plany Orkiestry Akademickiej UWM

  6 kwietnia Orkiestra Akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Studio Wokalne UWM zapraszają do kortowskiego Centrum Konferencyjnego na dwa koncerty - "James Bond Symfonicznie" oraz "Disco Symfonicznie". Na scenie pojawi się ponad 40 wykonawców - w przebojowym repertuarze!

 • Królowa nauk! Świętujemy Dzień Matematyki i Dzień Liczby Pi

  12 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki. Z tej okazji m.in. w szkołach organizowane są akcje skierowane... także do tych, którzy nie przepadają za nią. Jak odczarować "królową nauk"? Zapytaliśmy o to studentów. Rozmawialiśmy także z drem Bogdanem Staruchem z Wydziału Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie.

 • Bracia Kacperczyk wystąpią na 63. Kortowiadzie

  63. Kortowiada ma przed nami coraz mniej tajemnic. Organizatorzy juwenaliów UWM przedstawili właśnie kolejnych muzycznych gości tegorocznej imprezy. To bracia Kacperczyk. W dniach 23-25 maja wystąpią na plaży kortowskiej obok m.in. Darii Zawiałow, Darii ze Śląska, Margaret oraz zespołów Wilki, Kwiat Jabłoni, Nocny...

 • Dni Informacyjne Szkoły Doktorskiej UWM

  Dyrektor Szkoły Doktorskiej oraz Rada Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają osoby zainteresowane dalszym rozwojem naukowym oraz kandydatów na promotorów do uczestnictwa w dniach informacyjnych. Spotkania zaplanowano 19 marca, 9 i 23 kwietnia oraz 14 maja.

 • UWM ponownie włączył się w obchody Tygodnia Mózgu

  Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz włączył się w obchody Tygodnia Mózgu. W tym roku świętujemy pod hasłem "Take care of your brain! Zadbaj o swój mózg!". Warsztaty, zajęcia laboratoryjne, wykłady czy pokazy to propozycje naukowców z UWM na...

 • Prof. Bernadetta Darska z nagrodą za najlepszą książkę akademicką!

  Publikacja prof. Bernadetty Darskiej "Czas reportażu. O tym, co działo się wokół gatunku po 2010 roku" została uznana najlepszą książką akademicką w konkursie o Nagrodę Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Badaczka z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM odebrała nagrodę...

 • Studenci i absolwenci Wydziału Lekarskiego UWM najlepsi w Polsce!

  Poznaliśmy zbiorcze wyniki lekarskiego egzaminu końcowego w sesji wiosennej 2024 roku. W całym kraju przystąpiło do niego 11 528 osób. A najlepiej wypadli absolwenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie! "To jest ogromny sukces olsztyńskiej medycyny!" - podkreśla dziekan...

 • Tak UWM świętował Europejski Dzień Logopedy

  6 marca obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. W tym roku jego główne hasło to: "Współpraca logopedów z innymi specjalistami". Pod patronatem Polskiego Związku Logopedów w całym kraju organizowane są z tej okazji specjalne wydarzenia. M.in. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

 • Podsumowaliśmy kolejne przesłuchania w Radiu UWM FM

  Za nami kolejne przesłuchania w Radiu UWM FM. Do współpracy zaprosiliśmy dziesięć osób. Już niebawem zaczną zdobywać pierwsze szlify dziennikarskie, poznawać redakcję i nagrywać swoje audycje. Z jakimi pomysłami przyszli do nas 28 lutego? Posłuchajcie!

 • Warsztaty Jurydyczne na UWM

  Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza studentów do udziału w kolejnych Warsztatach Jurydycznych. Zapisy trwają do 11 marca. Decyduje kolejność zgłoszeń. A uczestnicy zajęć mogą liczyć na specjalne certyfikaty. 0703 Krystyna Ziółkowska 1 Czego będzie można nauczyć...

 • Spotkania z kandydatami na rektora UWM na kadencję 2024-2028

  8 i 15 marca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędą się spotkania kandydatów na stanowisko rektora UWM na kadencję 2024-2028 - prof. Jerzego Przyborowskiego oraz prof. Joanny Wojtkiewicz - ze społecznością akademicką. Informację na ten temat przedstawiła Uczelniana Komisja Wyborcza.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: