Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Dr inż. Lucyna Kłębukowska - finalistka plebiscytu Belfer 2019

  Do trzech razy sztuka? Studenci Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz tytułem wydziałowego Belfra wyróżnili dr inż. Lucynę Kłębukowską z Katedry Mikrobiologii Przemysłowej i Żywności. Czy tym razem uda się jej sięgnąć po zwycięstwo w finale plebiscytu?

 • Senat UWM zebrał się po raz ostatni w 2019 roku

  W piątek 20 grudnia ostatni raz w 2019 roku zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Obrady były bardzo intensywne. Zaprezentowano m.in. zmiany w strukturze uczelni, które wejdą w życie od stycznia. Na zakończenie nie zabrakło świątecznych życzeń i wspólnego kolędowania.

 • Wiemy, kto pokieruje Kortosferą

  Wioletta Śląska-Zyśk wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji "Kortosfera" w Olsztynie. Ubiegały się o nie 4 osoby. Wyniki przedstawił nam Prorektor ds. nauki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Jaroszewski.

 • Prof. Grażyna Furgała-Selezniow - finalistka plebiscytu Belfer 2019

  Studenci Wydziału Nauk o Środowisku UWM w Olsztynie do finału plebiscytu Belfer 2019 nominowali prof. Grażynę Furgałę-Selezniow. "Traktuję studentów tak, jak sama chciałabym być traktowana" - podkreśla w rozmowie z naszym reporterem. Jakie jeszcze cechy według niej powinien posiadać dobry wykładowca?

 • Górka już nie spłynie błotem. Kortowiada 2020 w nowej lokalizacji

  Już nie na górce kortowskiej a w nowym miejscu odbywać będą się główne koncerty juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Chcemy zapewnić większy komfort uczestnictwa w imprezie i zaproponować całkowicie nową jej odsłonę" - uzasadniają decyzję organizatorzy Kortowiady.

 • Dr inż. Jacek Zabielski - finalista plebiscytu Belfer 2019

  Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer 2019 reprezentować będzie dr inż. Jacek Zabielski. Prodziekan ds. kierunku budownictwo został wyróżniony w ten sposób przez studentów po raz drugi. Z jakimi emocjami podchodzi do styczniowej "kampanii"?

 • Prof. Joanna Ostrouch-Kamińska w zarządzie ESREA

  Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Joanna Ostrouch-Kamińska została członkinią Zarządu Głównego European Society for Research on the Education of Adults (ESREA) na kadencję 2020-2022. O obowiązkach z tym związanych opowiedziała naszej reporterce.

 • Prof. Stanisław Sienkiewicz - finalista plebiscytu Belfer 2019

  Już po raz piąty studenci Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie tytułem wydziałowego Belfra odznaczyli prof. Stanisława Sienkiewicza. To najlepszy dowód, że ma z nimi świetny kontakt. Dlaczego tak się dzieje? Posłuchajcie!

 • Świąteczny kiermasz na Wydziale Nauk Społecznych UWM

  Studenci Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowali 17 grudnia Kiermasz Świąteczny. Środki zebrane ze sprzedaży ciast, pieników czy ozdób bożonarodzeniowych zostaną przekazane do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Tomarynach.

 • Pół miliona złotych na promocję UWM za granicą

  Akademia Biznesu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymała 570 tysięcy złotych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na zagraniczną promocję innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych uczelni. W jaki sposób zostanie wykorzystany grant? O to zapytaliśmy prof. Bogdana Włodarczyka.

 • Prof. Jan Jankowski - finalista plebiscytu Belfer 2019

  Wydział Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finale plebiscytu Belfer 2019 reprezentować będzie prof. Jan Jankowski. Kierownik Katedry Drobiarstwa został wyróżniony przez swoich studentów w szczególnym momencie - właśnie zakończył pracę dydaktyczną.

 • Uniwersytecki Teatr Muzyczny wystawi... Smerfy

  13 grudnia Uniwersytecki Teatr Muzyczny UWM w Olsztynie zorganizował kolejny casting. Poszukiwani byli aktorzy i wokaliści do bajki muzycznej. Już w styczniu zaczną pracę nad musicalem "Smerfy". Dlaczego zdecydowano się na ten właśnie tytuł? Sprawdziliśmy!

 • Naukowiec Przyszłości z UWM!

  Prof. Agnieszka Cydzik-Kwiatkowska z Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska na Wydziale Nauk o Środowisku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. Wyróżnienie zdobyła w kategorii Naukowiec Przyszłości.

 • Jakub Goerick w Krajowej Reprezentacji Doktorantów

  Jakub Goerick - doktorant w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - będzie pełnić funkcję członka Komisji Rewizyjnej Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Na czym będą polegały jego obowiązki? Posłuchajcie!

 • Magia świąt w Kortowie. Kultura pod Choinkę

  Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprosiło 12 grudnia sympatyków swoich grup na świąteczne spotkanie "Kultura pod Choinkę". Na scenie kortowskiego Centrum Konferencyjnego zaprezentowały efekty rocznej pracy oraz utwory bożonarodzeniowe.

 • Jak chronić prawnie dziedzictwo kulturowe pogranicza?

  "Prawnokarne i kryminologiczne aspekty ochrony dziedzictwa kultury pogranicza" - to hasło dwudniowej konferencji naukowej zorganizowanej 11 i 12 grudnia przez Katedrę Kryminologii i Polityki Kryminalnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Legia Akademicka - trzecia edycja programu startuje na UWM

  14 grudnia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się spotkanie organizacyjno-informacyjne dotyczące kolejnej edycji Legii Akademickiej. Przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej przedstawią główne założenia programu. Zaprezentowany zostanie także sprzęt wojskowy.

 • Jak w trzy miesiące zwiedzić Europę?

  "Eurotrip w 3 miesiące - migawki podróżnicze Włóczykija" - to temat kolejnego spotkania cyklu Biblioteka Podróżnika. 12 grudnia o 16:30 o swojej szalonej wyprawie po Starym Kontynencie opowie Judyta Zeszczuk z Biura Karier Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Studenci UWM włączyli się w akcję Amnesty International

  W kortowskim Centrum Konferencyjnym oraz na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowano "Maraton Pisania Listów". Studenci UWM włączyli się w akcję Amnesty International w obronie młodych aktywistek i aktywistów, którzy mierzą się z największymi kryzysami na świecie.

 • Weihnachtsmarkt na UWM

  Wpisując się w świąteczną tradycję naszych zachodnich sąsiadów Katedra Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowała kolejny raz Weihnachtsmarkt. W holu budynku Wydziału Humanistycznego można było kupić bożonarodzeniowe ozdoby oraz specjalne wypieki.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: