Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Wakacje w Kortowie. Rusza Akcja Lato!

  Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kończą letnią sesję egzaminacyjną i opuszczają Kortowo. Ich miejsce w akademikach w lipcu i sierpniu zajmą dzieci i młodzież z całego kraju. O Akcji Lato opowiedział nam prezes Fundacji ŻAK UWM Cezary Kurkowski.

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Nauki o Żywności UWM

  Technologia żywności i żywienie człowieka, gastronomia - sztuka kulinarna oraz bezpieczeństwo i certyfikacja żywności - to trzy kierunki studiów na które w roku akademickim 2022/2023 zaprasza Wydział Nauki o Żywności UWM w Olsztynie. Czym się charakteryzują? O to zapytaliśmy prof. Jarosława Kowalika.

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM

  Weterynaria to jednej z najwyżej ocenianych kierunków kształcenia oferowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Od kilkunastu lat posiada prestiżową europejską akredytację. Choć studia nie są łatwe, mnóstwo kandydatów próbuje się na nie dostać. O czym opowiadał nam prof. Bogdan Lewczuk.

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Humanistycznym UWM

  Aż 13 kierunków kształcenia oferuje w roku akademickim 2022/2023 Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Obok klasycznych propozycji (takich jak: historia, filozofia czy filologie) kandydaci mogą wybrać również studia interdyscyplinarne.

 • Spotkajmy się w Kortowie - studiuj na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM

  Biologia, biotechnologia oraz mikrobiologia - to trzy kierunki studiów, które w trwającej rekrutacji oferuje Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O ich specyfice opowiedzieli nam: prof. Aleksander Świątecki i dr Beata Dulisz.

 • Stabilna pozycja UWM w rankingu Perspektywy 2022

  W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie został sklasyfikowany na 32. miejscu. Wśród uniwersytetów zajmuje natomiast jedenastą pozycję. Najwyżej ocenione kierunki studiów to: zootechnika oraz weterynaria.

 • Noc radości, noc spotkań i wspomnień

  Za nami VII Noc Radiowców w Kortowie. W sobotę 18 czerwca w redakcji Radia UWM FM gościliśmy słuchaczki i słuchaczy oraz osoby, które w ostatnich 21 latach tworzyły program naszej stacji. Wspomnieniami sięgaliśmy też czasów Radia Kortowo. To jego załodze zawdzięczamy wywalczenie koncesji na nadawanie programu w eterze.

 • Chcą zostać w Kortowie na kolejny rok

  Przez ostatnie dwa miesiące Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie gościł 24 studentki Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie. Mają już za sobą ostatnie egzaminy. A jak oceniają czas spędzony w Kortowie? Posłuchajcie!

 • Trwają przygotowania do 20. ODNiS

  Przed nami jubileuszowa dwudziesta edycja Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Festiwal zaplanowano w dniach 21-23 września. Ale już tylko do 30 czerwca organizatorzy czekają na zgłoszenia naukowców, którzy chcą swoimi propozycjami wzbogacić program wydarzenia.

 • UWM w kolejnym międzynarodowym rankingu uczelni

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zadebiutował w kolejnym międzynarodowym rankingu szkół wyższych. W zestawieniu QS World University Rankings znalazło się 1500 najlepszych uczelni z całego świata. Jak wśród nich wypada UWM? O to zapytaliśmy prof. Pawła Wielgosza i Magdalenę Burczyńską.

 • Przygoda z Tatą - piknik w Kortowie

  Zagadki, konkurencje sprawnościowe, nowe aktywności i wiele niespodzianek – to wszystko czeka na uczestników gry miejskiej "Przygoda z Tatą". Zapisy wciąż trwają. A my postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego w najbliższą niedzielę 19 czerwca warto pojawić się w Kortowie.

 • Wybierz UWM! To uczelnia, która dba o rozwój swoich studentów

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ma opinię jednej z najbardziej prostudenckich uczelni w kraju. A to dlatego, że dba o rozwój młodych ludzi i wspiera ich na co dzień. Dlaczego w trwającej rekrutacji na studia w roku akademickim 2022/2023 warto wybrać właśnie UWM? O to zapytaliśmy prof. Sławomira...

 • Na UWM trwa już letnia sesja egzaminacyjna

  Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rozpoczęła się już letnia sesja egzaminacyjna. Trwać będzie do 26 czerwca. Po dwóch latach przerwy żacy ponownie większość egzaminów zdają stacjonarnie. Czy mają w związku z tym jakieś obawy? Posłuchajcie!

 • UWM gospodarzem posiedzenia Uniwersyteckiej Komisji Nauki

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie był gospodarzem posiedzenia Uniwersyteckiej Komisji Nauki. Prorektorzy ponad 20 polskich uczelni dyskutowali w Kortowie m.in. o etyce publikowania, czasopismach drapieżnych oraz programie "Horyzont Europa". Posłuchajcie naszej relacji.

 • Fani gier dopisali. XIX Gamegrinder za nami

  Około 250 osób odwiedziło w sobotę 11 czerwca Bibliotekę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie po dwuletniej przerwie zorganizowano XIX Kortowski Mini-konwent Gier Towarzyskich "Gamegrinder". Na miejscu czekało na nie kilkaset gier planszowych, bitewnych czy karcianych.

 • Inżynieria w logistyce - nowy praktyczny kierunek studiów na UWM

  Wydział Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza kandydatów do rozpoczęcia kształcenia na nowym kierunku studiów - inżynieria w logistyce. Ma on charakter praktyczny. A jego absolwenci znajdą zatrudnienie w wielu gałęziach przemysłu.

 • UW i UWM wspólnie dbają o równość szans

  Polskie uczelnie działają wspólnie na rzecz równości szans studentów i pracowników. Coraz częściej zauważają też problemy osób transpłciowych i niebinarnych. Pod koniec maja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie gościły Magdalena Miksa i Elżbieta Falkner z zespołu Rzeczniczki Akademickiej Uniwersytetu...

 • Wraca Gamegrinder!

  Po ponad dwóch latach przerwy Akademicki Klub Miłośników Fantastyki "Olifant" oraz Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają na kolejną edycję Kortowskiego Mini-konwentu Gier Towarzyskich "Gamegrinder". Zaplanowano ją na sobotę 11 czerwca w godzinach 9:00-19:00.

 • Wybierz UWM! - trwa rekrutacja na studia w roku akademickim 2022/2023

  75 kierunków kształcenia - w tym trzy nowe propozycje: doradztwo podatkowe, inżynieria w logistyce oraz produkcja muzyczna i realizacja dźwięku - czeka na kandydatów w tegorocznej rekrutacji na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Do 8 lipca mogą rejestrować się w systemie IRK.

 • Dzień Biologii i Biotechnologii na UWM

  Upowszechnianie wiedzy oraz budowanie relacji między naukowcami a społecznością lokalną (głównie młodzieżą szkolną) - to główne cele przyświecające organizatorom Dnia Biologii i Biotechnologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. To także finał realizowanego od dwóch lat projektu Spotkania z nauką.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: