Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Uniwersytecki Teatr Muzyczny zaprasza na kolejny casting

  W piątek 13 grudnia Uniwersytecki Teatr Muzyczny UWM w Olsztynie zaprasza na kolejny casting. Poszukiwani są aktorzy i wokaliści do bajki muzycznej. Z tej okazji do prezentacji swojego talentu skorzystać mogą zarówno studenci, jak i wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

 • Czym zajmuje się ROA?

  Rada Osiedla Akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ma nowe władze. Wybory odbyły się 5 grudnia a przewodniczącą została Sylwia Tatarczuk. Czym zajmuje się ROA i jakie oczekiwania mają wobec niej sami studenci miejszkający w akademikach? Posłuchajcie!

 • 30 lat Telewizji Kortowo

  W 1989 roku w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie postało Studio Telewizji Kasetowej. Po latach przekształcono je w Telewizję Kortowo - relacjonującą codziennie wydarzenia związane z działalnością naukową, kulturalną czy studencką na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Właśnie skończyła 30 lat!

 • Noc Biologów 2020 - ruszyły zapisy na zajęcia

  10 stycznia odbędzie się kolejna Noc Biologów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Hasło przyszłorocznej edycji imprezy popularnonaukowej to "Globalne zmiany środowiska". Co przygotowali naukowy z Wydziału Biologii i Biotechnologii? Posłuchajcie! Naszym gościem był prof. Stanisław Czachorowski.

 • Motomikołaje 2019

  Już w sobotę 7 grudnia na olsztyńskiej starówce ponownie pojawią się Motomikołaje. Studencka Grupa Motocyklowa Tabun tradycyjnie przed świętami zaprasza do udziału w charytatywnej akcji. Zebrane fundusze pomogą w onkologicznym leczeniu Przemka "Mroczka" Mroczkowskiego.

 • Smakowite i... naukowe Mikołajki na WNoŻ

  Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz zorganizował Mikołajki Naukowe. 5 grudnia w budynku przy Placu Cieszyńskim w Kortowie można było zapoznać się z oferta kół naukowych, wziąć udział w konkursach i posmakować wydziałowych specjałów.

 • W Bibliotece UWM stanęła kolejna niezwykła choinka

  Około 2000 płyt CD i DVD oraz 70 metrów pianki izolacyjnej wykorzystali pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do stworzenia wyjątkowej choinki. To już tradycja, że na początku grudnia starają się oczarować nas swoim "drzewkiem". Jak powstawało tegoroczne? Posłuchajcie!

 • Kultura pod Choinkę - artystyczne spotkanie w Kortowie

  Akademickie Centrum Kultury UWM w Olsztynie zaprasza na świąteczne spotkanie "Kultura pod Choinkę". 12 grudnia na scenie kortowskiego Centrum Konferencyjnego zaprezentują się m.in.: Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo", Akademicka Orkiestra Dęta oraz Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka.

 • Kortowski Mikołaj zebrał rekordową kwotę!

  24 600 złotych - to kwota, którą zebrali studenci podczas szóstej edycji akcji Kortowski Mikołaj. Środki zostały przekazane na zakup wózka manualnego dla Michała Ostrowskiego - studenta piątego roku filologii polskiej na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie.

 • Prozatorski debiut prof. Zbigniewa Chojnowskiego

  "Aktorstwo. Z dziennika Wiktora Sulkowskiego" - to tytuł prozatorskiego debiutu prof. Zbigniewa Chojnowskiego. Badacz literatury regionalnej związany z Instytutem Polonistyki i Logopedii UWM w Olsztynie znany był dotąd ze swojej twórczości poetyckiej. O nowej książce opowiadał na antenie Radia UWM FM.

 • Stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców

  Do 20 grudnia Biuro ds. Nauki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przyjmuje wnioski o stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. Kto może ubiegać się o takie wsparcie finansowe i jakie warunki należy spełnić? Sprawdziliśmy!

 • Kto powalczy o tytuł Belfra 2019 roku na UWM?

  Za nami pierwszy etap plebiscytu Belfer 2019. Na każdym z wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie studenci wybrali swoich ulubionych wykładowców. Finałowe głosowanie zaplanowano w dniach 13-19 stycznia 2020 roku. Kto ma szansę na tytuł i wyjątkową statuetkę?

 • Sukces studentów Collegium Medicum UWM

  Studenci kierunku lekarskiego z Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zajęli pierwsze miejsce w III Mistrzostwach Polski w Szyciu Chirurgicznym 2019. Zawody odbyły się w dniach 29-30 listopada w Zielonej Górze. Rywalizowało w nich 20 drużyn z całej Polski.

 • Morsowanie w Kortowie? W każdą niedzielę!

  Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena" zaprasza w każdą niedzielę o 12:00 do wspólnego morsowania na plaży w Kortowie. Dlaczego warto kąpać się zimą? Jak się do tego przygotować? Sprawdziliśmy! Pierwsze spotkanie miłośników "chłodnych" kąpieli odbyło się 1 grudnia.

 • Aż dwa Laury Uniwersyteckie dla UWM!

  Akademia Biznesu UWM w Olsztynie oraz Uniwersytecki Teatr Muzyczny zdobyły tegoroczne Laury Uniwersyteckie. Nagrody zostały wręczone 30 listopada podczas Gali w Poznaniu. Przyznano je w sześciu kategoriach wyróżniając najciekawsze inicjatywy i organizacje, które wspierają działalność studentów.

 • Listopadowe posiedzenie Senatu UWM

  29 listopada w kortowskiej "Starej Kotłowni" zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Czego dotyczyły obrady? O to zapytaliśmy Prorektorów UWM: prof. Sławomira Przybylińskiego oraz prof. Sergiusza Nawrockiego. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji.

 • Znamy nazwę kortowskiego Centrum Popularyzacji Nauki

  KortoSfera - tak będzie nazywać się powstające w kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji. Uczelnia rozstrzygnęła właśnie konkurs na jego oficjalną nazwę. Jego zwycięzcami zostali: prof. Urszula Doliwa i Emil Karpiński.

 • Wydział Nauk Technicznych UWM zorganizował Targi Pracy

  Przedstawiciele kilku regionalnych firm oraz Biura Karier spotkali się ze studentami podczas Targów Pracy na Wydziale Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przedstawili swoją ofertę praktyk, pracy oraz specjalistyczny sprzęt. Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji.

 • Podróże to spotkania z ludźmi

  Podczas kolejnego spotkania cyklu "Biblioteka Podróżnika" dr. inż. Iwona Batyk oraz Andrzej Krakowiak zabiorą nas do Korei Południowej. Opowiedzą o inspirującej nowoczesności i tradycjach tego kraju oraz o zderzeniu z inną kulturą. Dlaczego warto podróżować na własną rękę? Posłuchajcie!

 • Ul. Dobrej Nadzieji - wystawa na Wydziale Nauk Społecznych UWM

  Teatr Studencki Cezar przygotował wystawę teatralno-fotograficzną "ul. Dobrej Nadzieji". Można ją obejrzeć w Galerii Foyer na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wernisaż odbył się 26 listopada.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: