Aktualności

Informacje uniwersyteckie

 • Łyna - rzeka skarbów?

  Warsztaty entomologiczne, spacery tematyczne, animacje oraz tworzenie wystawy z wyłowionych z Łyny "skarbów" - to główne atrakcje Święta Łyny. Na wydarzenie 4 czerwca mieszkańców stolicy regionu zaprosił Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie we współpracy z Akademickim Klubem Płetwonurków "Skorpena".

 • Zakończyła się 61. Kortowiada

  Zakończyła się 61. Kortowiada. Juwenalia wróciły do dawnej kilkudniowej formuły po trzech latach przerwy. Ale organizatorzy nieco odświeżyli formułę imprezy. Czy główne koncerty wrócą jeszcze na Górkę Kortowską? A może nowa przestrzeń sprawdziła się na tyle, że zostaną na plaży?

 • Green Camp - czyli o zielonym kampusie podczas Kortowiady

  Hasło tegorocznej Kortowiady to Green Camp. Dlatego do rozmowy w naszej radiowej Strefie Spotkań zaprosiliśmy prof. Stanisława Czachorowskiego z Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie. Opowiadał o tym jak być eko na co dzień i zapraszał na Dzień Biologii i Biotechnologii na UWM.

 • Władza w rękach studentów, czyli drugi dzień 61. Kortowiady

  Parada Wydziałów ulicami Olsztyna otworzyła 2 czerwca już oficjalnie 61. Kortowiadę. Ze Starego Miasta do miasteczka akademickiego przemaszerowało kilka tysięcy osób. W Kortowie bawili się wieczorem przy muzyce Baranovskiego, O.S.T.R.-a oraz zespołów: Happysad, Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa.

 • Wystartowała 61. Kortowiada!

  Kortowiadowy Bieg o Złotego Dzika, tradycyjny konkurs na wystrój akademików, VII Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach oraz wieczorna impreza w Namiocie Silent Party - to pierwsze atrakcje 61. Kortowiady. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczęli swoje święto 1 czerwca.

 • UWM kończy 23 lata

  1 czerwca Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie obchodził swoje święto. Z tej okazji w kortowskim Centrum Konferencynym odbyła się specjalna uroczystość akademicka połączona z promocją doktorów i doktorów habilitowanych. Tytuł Honorowego Profesora UWM odebrała prof. Yarina Turchyn.

 • Tramwaj Zwany Pożądaniem - akcja studentów UWM

  W jaki sposób można zarazić się wirusem HIV? Gdzie wykonać test na jego obecność w naszym organizmie? Na te i wiele więcej pytań podczas tegorocznej Kortowiady odpowiadać będą studenci Collegium Medicum UWM w Olsztynie działający w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IFMSA-Poland.

 • Yarina Turchyn Honorowym Profesorem UWM

  Prof. Yarina Turchyn jest dyrektorem Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych Narodowego Uniwersytetu Lwowska Politechnika. 1 czerwca podczas obchodów Święta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostanie wyróżniona tytułem Honorowego Profesora UWM.

 • Studiuj doradztwo podatkowe na UWM!

  W ofercie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na rok akademicki 2022/2023 znalazło się 75 kierunków studiów. A wśród nich trzy nowe propozycje. Wydział Prawa i Administracji uruchamia kształcenie z zakresu doradztwa podatkowego. "To kierunek przyszłościowy" - przekonuje prof. Bogumił Pahl.

 • Pierwsze takie zawody na UWM

  28 maja na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie odbyły się pierwsze zawody z zakresu medycyny ratunkowej kotów i psów. Rywalizowało w nich kilkanaście drużyn. Studenci musieli błyskawicznie podejmować decyzje dotyczące diagnozy i leczenia niezwykle trudnych przypadków schorzeń.

 • Koncert Wiosenny - pełen wzruszeń i emocji

  Po dwóch latach przerwy Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" ponownie mógł zaprosić publiczność do Centrum Konferencyjnego UWM w Olsztynie na tradycyjny Koncert Wiosenny. Miłośnicy folkloru wypełnili salę do ostatniego miejsca. A artyści odwdzięczyli im się fantastycznym dwugodzinnym występem.

 • Czas na Kortowiadę!

  Przed studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie cztery dni zabawy! Kortowiada rozpocznie się 1 czerwca. Główne koncerty zaplanowano natomiast 2, 3 i 4 czerwca na plaży w miasteczku akademickim. Sprawdź program i słuchaj Radia UWM FM. Przez cały tydzień będziemy w centrum imprezy!

 • Podsumowanie majowego posiedzenia Senatu UWM

  27 maja w Kortowie zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyskutowano m.in. o finansach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego oraz samej uczelni (w związku z subwencją przyznaną na 2022 rok). Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Rektorem UWM prof. Jerzym Przyborowskim.

 • IV Międzynarodowe Studenckie Seminarium Językoznawcze

  26 maja na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyło się IV Międzynarodowe Studenckie Seminarium Językoznawcze, organizowane przez Studenckie Naukowe Koło Językoznawców. Uczestniczyli w nim studenci i studentki z UWM oraz Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie.

 • UWM wprowadza Plan Równości Płci

  Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przyjął w maju Plan Równości Płci dla UWM na lata 2022-2024. Dokument opracowano w oparciu o badania ankietowe przeprowadzone wśród pracowników uczelni. O ich wynikach i kolejnych działaniach w studiu Radia UWM FM opowiadał Mateusz Dampc.

 • Święto UWM w Olsztynie

  Rektor i Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają do udziału w uroczystych obchodach święta uczelni. 1 czerwca w kortowskim Centrum Konferencynym odbędzie się promocja doktorów i doktorów habilitowanych. Tytułem Honorowego UWM wyróżniona zostanie natomiast prof. dr hab. Yarina Turchyn.

 • Znamy finalistów Ajdola Kortowiady 2022

  Znamy już wszystkich finalistów konkursu Ajdol Kortowiady 2022. O szansę występu na głównej scenie tegorocznych juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie powalczy aż 29 osób. Wszystkich usłyszymy 2, 3 i 4 czerwca na Scenie Studenckiej przy Centrum Konferencyjnym UWM. 2605 Ajdol 1 Nasza reporterka...

 • 365 plakatów w 365 dni - nowa wystawa w Galerii Rektorskiej UWM

  Od 24 maja w Galerii Rektorskiej na pierwszym piętrze budynku Rektoratu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oglądać można nową wystawę - "365 plakatów w 365 dni". To zbiór prac absolwentki Wydziału Sztuki UWM - Małgorzaty Śpiewak.

 • Za nami VII Polsko-Ukraińskie Forum Naukowe

  "Polska i Ukraina we współczesnej Europie - dialog międzykulturowy – rola mniejszości narodowych – wyzwania i zagrożenia" - to hasło VII Polsko-Ukraińskiego Forum Naukowego zorganizowanego w formie zdalnej w dniach 19-20 maja. Uczestniczyli w nim naukowcy i samorządowcy z obu krajów.

 • Już w sobotę w Kortowie - Koncert Wiosenny

  W najbliższą sobotę 28 maja w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się tradycyjny "Koncert Wiosenny" Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo". Po dwóch latach przerwy ponownie oklaskiwać będzie mógł go komplet publiczności. Wejściówki rozeszły się błyskawicznie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: