Aktualności
06.07.2024

Soundela Festival 2024

W dniach 23-25 lipca w Lubawie odbędzie się ósma edycja warsztatów muzycznych. Soundela Festival to także konkurs skierowany do młodych zespołów i wokalistów z całej Polski. Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 128 wykonawców. O nagrody powalczy sześć najlepszych wyłonionych przez jury.

Soundela Festival to kilka dni spotkań, których celem jest szeroko pojęta edukacja muzyczna, budowanie świadomości muzycznej, nawiązywanie i budowanie relacji pomiędzy pasjonatami muzyki z różnych zakątków Polski oraz popularyzacja „muzykowania” jako sposobu na życie lub po prostu formy spędzania wolnego czasu. Soundela swoją nazwę wzięła od rzeki Sandeli, nad którą od ponad 800 lat tworzy się historia urokliwej Lubawy.

Opiekunem artystycznym wydarzenia jest Jacek Królik. A organizuje je Lubawska Grupa Muzyków. W tym roku warsztaty poprowadzą m.in.: Ania Karwan, Monika Urlilk (wokal), Krzysztof Herdzin (instrumenty klawiszowe), Michał Grott (gitara basowa), Igor Falecki, Tomasz Łosowski (perkusja), Jakub Żytecki (gitara) i Tomasz Kałwak (homerecording) a gościem specjalnym będzie lider zespołu Raz Dwa Trzy - Adam Nowak, który opowie o tym, jak pisać piosenki.

Nowością są zajęcia wokalne dla dzieci. Poprowadzi je Małgorzata Oleszczuk z zespołu Chrust. Warsztaty rozpoczną się we wtorek 23 lipca i potrwają do czwartku 25 lipca. Wtedy też odbędzie się trzecia edycja konkursu dla zespołów i solistów z całej Polski. Pula nagród to 10000 złotych. Dwie poprzednie odsłony Soundela Festivalu wygrali: Black Radio oraz Wrona. Tegorocznych finalistów poznaliśmy 10 lipca.

W audycji Uwierz w Muzykę Piotr Szauer rozmawiał ze Sławkiem Kasprzyckim z Lubawskiej Grupy Muzyków. Posłuchajcie!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: soundela.pl

A oto szóstka finalistów, którzy będą kontynuowali zmagania konkursowe na scenie w Lubawie 25 lipca:
- Ciepło
- Haasta
- MISSCORE
- Potato Stonks
- Przedwieczór
- Trackstone

Przyjaciele - stań się jednym z nich: