Aktualności

Informacje muzyczne

 • Imprezowy rozkład jazdy - koncerty, stand-up i... St. Patrick's Day

  Pub LAS zaprasza w tym tygodniu na koncert grupy Przechery oraz imprezę Spring Ambient Session. W Carpenterze muzycznie świętować będziemy St. Patrick's Day. W Galerii Sowa piosenki Jacka Kaczmarskiego przypomni duet Nagórski/Wośko. A w Kuźni Społecznej wystąpi Kacper Ruciński.

 • Nowości muzyczne 14-20.03.2022

  W drugiej połowie marca polecamy Wam najnowsze single Red Hot Chilli Peppers, Sasami i Honeyglaze, a także piosenkę połączonych sił zespołów Nastroje i Tęskno. Płyta tygodnia to "Zaczynam Się Od Miłości". Natalia Przybysz śpiewa na niej teksty Kory.

 • Punk, reggae i techno w olsztyńskich klubach

  W tym tygodniu polecamy koncerty zespołów Dr Misio i The Analogs w Kuźni Społecznej. Przed nami też kolejna odsłona cyklu Reggae Bas w pubie LAS oraz impreza elektroniczna War[m]usic With Audiopole#1 w Browarze Warmia.

 • Nowości muzyczne 07-13.03.2022

  Rubens wymownym utworem "Nie Potrzeba Dziś Nam" zapowiada swój debiutancki solowy album. To nasza piosenka tygodnia. Ponadto na 95,9 fm usłyszycie nowe single od Belle And Sebastian, sióstr Haim i grupy Heima. Najważniejsza płyta to "As I Try Not To Fall Apart" formacji White Lies.

 • Olsztyn solidarny z Ukrainą! Spotkajmy się w niedzielę przy Scenie Staromiejskiej

  Enej, Horpyna, Big Day, Czerwony Tulipan, Romantycy Lekkich Obyczajów i Łydka Grubasa wystąpią w niedzielę 6 marca na olsztyńskiej Scenie Staromiejskiej. Razem - dla naszych przyjaciół z Ukrainy. Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka finansowa i rzeczowa na rzecz ofiar trwającej tam wojny.

 • Nowości muzyczne 28.02-06.03.2022

  Najważniejszym utworem najbliższych dni na 95,9 fm będzie "Live Forever" Daniela Spaleniaka. Nowe single prezentują u nas także: Destroyer, Nothing But Thieves i Meek, Oh Why?. Natomiast "Mad Gone Wild" szwedzkiego zespołu Johnossi to nasza płyta tygodnia.

 • W marzec koncertowo wchodzimy z przytupem

  W tym tygodniu czeka na Was mnóstwo koncertowych atrakcji. W Browarze Warmia wystąpi Closterkeller a w pubie Carpenter Inn: Whoiswho i Gra Sów. W pubie LAS zatrzyma się zimowa trasa "Karawana 2022". Zagrają: Ignu, Makiwara i Surtarang. A w Galerii Sowa najpiękniejsze piosenki francuskie zaśpiewa Natalia...

 • Nowości muzyczne 21-27.02.2022

  W ostatnim tygodniu lutego grają dla Was Anglicy z Foals, Irlandczycy z Fontaines D.C. i Szwedzi z Johnossi. Polskę reprezentuje Robert Cichy. Płytę tygodnia prezentuje rodzimy towar eksportowy - gdańska Trupa Trupa.

 • Imprezowy rozkład jazdy na ostatnie dni lutego

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na koncert niezwykłej wokalistki Ifi Ude. W Browarze Warmia wystąpi duet BAiKA. W pubie LAS fani techno będą bawić się podczas kolejnej odsłony imprezy SAMADHI SOUNDS a w Galerii Sowa zagrają: Wodny Patrol i Joao de Sousa.

 • Nowości muzyczne 14-20.02.2022

  Mike Campbell & The Dirty Knobs prezentują "Wicked Mind" - singiel zapowiadający album "External Combustion". To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm usłyszycie także premierowe nagrania od Arlo Parks, Fisz Emade Tworzywo i grupy Madrugada. Najważniejsza płyta to "W domu" - debiut...

 • Tylu wydarzeń nie było już dawno!

  Spotkanie z Tymonem Tymańskim w Kuźni Społecznej, stand-up Błażeja Krajewskiego w Browarze Warmia, hc/punkowi wyjadacze w Carpenterze, wyjątkowy spektakl w sali kameralnej, bard Łukasz Majewski w Sowie i wreszcie drum and bass w Lesie to polecane przez nas wydarzenia w najbliższym tygodniu w Olsztynie.

 • Nowości muzyczne 07-13.02.2022

  Fani Red Hot Chili Peppers doczekali się pierwszej zapowiedzi nowego albumu. A my prezentujemy utwór "Black Summer" jako naszą piosenkę tygodnia. Ponadto na 95,9 fm z premierowymi singlami pojawiają się: Liam Gallagher, Rolling Blackouts Coastal Fever oraz Warpaint. Najważniejsza płyta to "BU!"...

 • Klubowa elektronika, jamajskie brzmienia i koncert w kościele

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na koncert Urszuli Makosz z zespołem. Pub LAS celebruje swoje trzecie urodziny. Nie zapomnijcie też o kolejnej odsłonie cyklu Reggae Bas w Pubie Las (tym razem w klimatach ska/rocksteady) oraz Teorii Chaosu w Carpenterze.

 • Artur Rojek i Fisz Emade Tworzywo na Olsztyn Green Festivalu 2022

  Organizatorzy Olsztyn Green Festivalu przedstawili kolejne gwiazdy tegorocznej edycji imprezy. W sierpniu na plaży nad jeziorem Ukiel nową płytę promować będzie Artur Rojek. Do Olsztyna przyjadą także: Fisz Emade Tworzywo oraz Marcin Maciejczak.

 • Nowości muzyczne 31.01-06.02.2022

  Amerykańska grupa Spoon prezentuje się na 95,9 fm ze swoim nowym singlem "Wild". To nasza piosenka tygodnia. Polecamy także premierowe nagrania od Franz Ferdinand, Kaia Gundelacha i zespołu Voo Voo. Z płyty "Change The Show" zaśpiewa i zagra również Miles Kane.

 • Koniec stycznia - gra Orkiestra!

  Przed nami 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Olsztynie zagrają m.in.: Joy Forrest, Czyści Jak Łza, Pull The Wire, Romantycy Lekkich Obyczajów oraz Enej. W ostatnim tygodniu stycznia na dwie imprezy zaprasza także pub LAS. Wystąpi tam m.in. DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I.

 • Nowości muzyczne 24-30.01.2022

  W ostatnim tygodniu stycznia słuchamy szwedzkiego duetu Johnossi. "A Passenger" to nasza piosenka tygodnia. Wśród nowości znalazły się nagrania Daniela Spaleniaka, Honeyglaze oraz St. Paul & The Broken Bones. Płyta tygodnia to "Długie Noce, Krótkie Dni" wrocławskiej grupy Monsieur Premiere.

 • Imprezowy rozkład na najbliższe dni

  Pub LAS zaprasza na trzecią odsłonę imprezy Dżem z Elektronów, czyli Uncertainty Principle. W Carpenterze zagra Załoga Dr. Bryga oraz wystąpią komicy: Maciek Adamczyk i Arkadiusz Jaksa Jakszewicz. Natomiast w Kuźni Społecznej będziecie mogli posłuchać na żywo rockowego duetu The Bullseyes.

 • Nowości muzyczne 17-23.01.2022

  Eddie Vedder singlem "Brother The Cloud" zapowiada swój solowy album. To nasza piosenka tygodnia. Polecamy Wam także świeżutką płytę Elvisa Costello - "The Boy Named If" . Ponadto na 95,9 fm swoje najnowsze nagrania prezentują: Aldous Harding, Fontaines D.C. i Natalia Przybysz.

 • Spotkanie z bardem i muzyką reggae/dub

  W nowym roku wracamy z koncertowymi zaproszeniami. W tym tygodniu w olsztyńskim pubie LAS odbędzie się trzecia odsłona cyklu imprez reggae/dub. Natomiast w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Gietrzwałdzie w ramach Spotkań z Bardem wystąpi grupa TAK.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: