Aktualności
07.07.2024

Ørganek, Chrust i Sorry Boys zagrają w Olsztynie

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na kolejne wakacyjne koncerty. W Amfiteatrze im. Czesława Niemena w najbliższy weekend wystąpią: Ørganek (z programem MTV Unplugged), Chrust i Sorry Boys a w Parku Jakubowo - grupa Ciepło. Kilka propozycji przygotowała także Galeria Sowa.

 

10 lipca (środa) - Galeria Sowa, 19:00

ERIC HANSSON BAND (SWE)

Eric Hansson to jeden z najlepszych skandynawskich gitarzystów, prawdziwy weteran szwedzkiego bluesa, który aktualnie promuje swój najnowszy krążek - "Rolling Avenue". Hansson prezentuje mieszankę najlepszego rockowego bluesa, bez względu na to czy występuje w klubie, czy na dużej scenie grając dla tysięcy ludzi. To świetne piosenki, mnóstwo doświadczenia i pasja, która wykracza daleko poza to, co można znaleźć w zwykłym bluesowym trio.

Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

11 lipca (czwartek) - Galeria Sowa, 19:00

WODNY PATROL DLA MICHAŁA

Zapraszamy na szczególne wydarzenie, Michał odszedł w czerwcu po ciężkiej chorobie, pływa po niebieskich przestrzeniach w innym wymiarze. Był pasjonatem żeglarstwa, sternikiem i instruktorem. "Wraz z Karoliną bywali często na naszych koncertach, sięgamy pamięcią do beczkowych popisów i plenerowych wydarzeń, których było nie mało. Tym koncertem chcemy wspólnie z Wami upamiętnić Michała i wesprzeć jego bliskich" - piszą muzycy grupy Wodny Patrol.

Bilet/cegiełka to wrzut do puszki. Zebrane środki zostaną przekazane rodzinie. Będzie można również nabyć płyty „białe kruki".  Będzie nastrojowo, ale jak przystało na nas nie zabraknie humoru i dobrej muzyki.

12 lipca (piątek) - Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie, 20:00

ØRGANEK MTV Unplugged

W ramach cyklu LETNIA ODYSEJA w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi grupa Ørganek! MOK w Olsztynie serdecznie zaprasza w piątek 12 lipca o godz. 20:00 na koncert jednej z najciekawszych kapel polskiego rocka – tym razem w akustycznej formule MTV Unplugged.

Ørganek to grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej charyzmatycznego lidera, autora tekstów i muzyki, Tomasza Organka. Koncerty „Ørganek MTV Unplugged” to zwieńczenie dekady działalności zespołu Adama Staszewskiego (bas), Roberta Markiewicza (perkusja), Tomasza Lewandowskiego (instrumenty klawiszowe) i Tomasza Organka (gitara, śpiew) na polskiej scenie muzycznej.

Muzycy zaprezentują publiczności nowe, ciekawe i często zaskakujące aranżacje swoich utworów, bawiąc się w mieszanie różnych gatunków muzycznych. Rock łączy się w nich z elementami cygańskiego jazzu rodem z międzywojennego Paryża, a muzyka literacka z kabaretem, dodatkowo w towarzystwie sekcji dętej w składzie: Tomasz Orłowski – trąbka, flugelhorn; Szymon Łukowski – flety, klarnet, saksofony, dzwonki; Maciej Kociński – saksofony, klarnety; Bartłomiej Halicki – puzony. Za aranżacje sekcji dętych odpowiadają Tomasz Lewandowski i Szymon Łukowski. Za aranżacje utworów odpowiadają Tomasz Lewandowski, Robert Markiewicz, Adam Staszewski oraz Tomasz Organek.

„Zaproszenie do udziału w tym cyklu to niezwykła radość i wyróżnienie ze strony MTV. To również niejaki pretekst i wyjątkowa okazja do świętowania dekady działalności zespołu. Wyłączenie prądu wcale nie wyklucza dobrej zabawy i mocnych wzruszeń, wprost przeciwnie, słuchacz, widz, będzie w stanie dotknąć istoty muzyki naszego zespołu. Najbardziej jesteśmy dumni z nowych aranży, takich z pogranicza stylów, jazz, muzyka literacka, rock, manouché, trochę jest w tym jakiegoś kabaretu, może burleski - mamy nasze lata dwudzieste. Plus moda, teatr, nic tylko otwierać butelki z szampanem, grać i tańczyć do rana” – mówi Tomasz Organek.

„MTV Unplugged” to kultowa seria koncertów pełnych niepowtarzalnej, muzycznej energii, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w nowych, akustycznych aranżacjach. Dzięki temu publiczność może na nowo odkryć hity, które zaprowadziły ich idoli na szczyty list przebojów. Do tej pory w Polsce swoją muzykę „bez prądu” zaprezentowali m.in. Kayah, Hey, Kult, O.S.T.R., Krzysztof Zalewski, Natalia Kukulska, Lady Pank czy Margaret.

Tomasz Organek, Adam Staszewski, Robert Markiewicz i Tomasz Lewandowski od 2013 roku tworzą zespół Ørganek. Dzięki swojej twórczości zyskali popularność wśród fanów oraz przychylność krytyków. Artyści otrzymali wyróżnienia za swoją działalność w postaci dwóch platynowych płyt za albumy „Głupi” i „Czarna Madonna”. Ørganek to także twórcy wspaniale przyjętego albumu „Ocali Nas Miłość”, nagranego na zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzycy mają na swoim koncie trzy statuetki Fryderyka w kategorii „ALBUM ROKU ROCK”, „PIOSENKA ROKU”, „PRODUKCJA MUZYCZNA ROKU”. Ostatni album zespołu, „Na razie stoję, na razie patrzę”, został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność, a grupa od lat występuje z powodzeniem na wszystkich najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Poza aktywnością muzyczną zespół od lat angażuje się w wiele akcji społecznych m.in. współtworzył „MAPĘ WSPARCIA” dla osób będących w kryzysie psychicznym we współpracy z fundacją „Człowiek”, zaangażował się w sadzenie drzew w ramach projektu „Ørganek w Nowym Świecie” oraz stworzył niezwykły projekt "ØNA" na rzecz kobiet w Polsce, za który otrzymał nagrodę "Superbohaterka" pisma Wysokie Obcasy. Tomasz Organek, lider zespołu, z sukcesami pełnił funkcję kierownika muzycznego podczas dwóch edycji festiwalu Żywiec Męskie Granie w latach 2016 i 2017 i jest laureatem wielu prestiżowych nagród artystycznych m.in. „Mistrz Mowy Polskiej”.

Wejściówki do wygrania w poniedziałek i wtorek w audycji UWM FM Po Południu.

13 lipca (sobota) - Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie, 20:00

CHRUST + SORRY BOYS

W ramach cyklu LETNIA ODYSEJA w olsztyńskim Amfiteatrze zagra zespół Sorry Boys! MOK w Olsztynie serdecznie zaprasza na koncert tej znakomitej grupy w sobotę 13 lipca o godz. 20:00. W roli supportu wystąpi grupa CHRUST!

Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie, który udanie łączy popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Zespół wydał już sześć płyt i zagrał kilka tras koncertowych, wystąpił również na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych, m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Olsztyn Green Festival, Jarocin Festival oraz na Męskim Graniu.

Ostatnie kilkanaście miesięcy to bardzo twórczy i pracowity okres działalności zespołu. Jesienią 2022 r. Sorry Boys zaprezentowali album „Renesans”, z którego pochodzą przebojowe single: „Mapy gwiazd”, „Na spalonym moście”, „Fudżi” i „Moje kochanie”. A w lipcu 2023 r. premierę miała płyta „Moje serce w Warszawie”, upamiętniająca 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Krążek promował utwór tytułowy oraz singiel „Dzień dobry” z gościnnym udziałem Roberta Gawlińskiego.

Program bieżących koncertów jest oparty na utworach z dwóch ostatnich albumów: „Renesans” i „Moje serce w Warszawie”, ale „Absolutnie, absolutnie” nie zabraknie także największych przebojów Sorry Boys!

CHRUST to nieoczywista mieszanka charakterów, emocji i oczekiwań. Trójka przyjaciół, pragnących nadać nowy, niespotykany dotąd kierunek muzyce słowiańskiej. Ich twórczość – choć silnie inspirowana pieśniami ludowymi – przybiera kształt oryginalnej, współczesnej podróży w głąb siebie. Splot doświadczeń i przeżyć całej trójki spowodował, że w muzyce aspirują do wyzwolenia w ludziach tego, co naturalne i głęboko zakorzenione, tym samym zacierając granicę między twórcą a odbiorcą. Konsekwencją wspólnej drogi jest debiutancka płyta „CHRUST”, wydana w maju 2022 roku.

Muzycy mówią o sobie: „Nazywamy się CHRUST, tworzymy muzykę słowiańską, silnie inspirowaną polską ludowizną, z domieszką współczesnego brzmienia elektronicznego. Jesteśmy dość młodym zespołem, który w muzyce najbardziej ceni sobie odbiorcę, którym de facto sam również jest. Podczas koncertów chcemy wyzwolić w ludziach to, co naturalne, głęboko zakorzenione, często wręcz schowane, dlatego gramy muzykę o potężnym ładunku energetycznym i emocjonalnym. Wiemy, że nasi odbiorcy nie tylko słuchają, ale przede wszystkim nas WIDZĄ, dlatego zadbaliśmy również o wizualną część muzycznego spektaklu, która pozwala uzyskać maksymalne doświadczenie współczesnego folku.

W ubiegłym roku zagraliśmy naszą pierwszą trasę promującą debiutancki album ‘CHRUST’. Płyta zawiera dziesięć autorskich kompozycji, będących zbiorem naszych doświadczeń i emocji. W muzyce stawiamy na przestrzeń i prostotę, dzięki którym mamy okazję w pełni oddać się naszym odbiorcom i kto wie? Może dzięki temu ‘kiedyś odnajdziemy swój ZEW’.

Koncerty naszego zespołu są niczym bomba energetyczna, zawierająca liczne mantry, hipnotyzujące melodie ubrane w białe zaśpiewy, agresywne partie perkusyjne i nietuzinkowe brzmienia elektroniczne. Repertuar koncertowy składa się z utworów pochodzących z albumu, znanych melodii tradycyjnych w autorskich aranżacjach oraz naszych najnowszych kompozycji, które są zapowiedzią kolejnej płyty”.

Wejściówki do wygrania w środę i czwartek w audycji UWM FM Po Południu.

14 lipca (niedziela) - Park Jakubowo, 18:00

CIEPŁO

W ramach cyklu LETNIA ODYSEJA w olsztyńskim Parku Jakubowo wystąpi grupa CIEPŁO! MOK w Olsztynie serdecznie zaprasza na bezpłatny koncert w niedzielę 14 lipca o godz. 18:00 na plenerowej scenie w sąsiedztwie jeziorka Mummel. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Kultura w Parku!", finansowanego z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zespół CIEPŁO powstał oficjalnie jesienią 2022 roku, choć tak naprawdę muzycy poznali się ponad dekadę wcześniej i już wtedy w ich głowach zaczęły rodzić się pierwsze autorskie pomysły. Rok 2023 był jednak przełomowy; do czwórki przyjaciół, Martyny Jaskulskiej-Dejnak, Piotra Dejnaka, Łukasza Borowieckiego i Adriana Krawczyka dołączył perkusista Kuba Mikulski. Prace ruszyły pełną parą i zespół zarejestrował pierwszy długogrający album pod tytułem POCZUJ, który światło dzienne ujrzy już w czerwcu 2024 roku. Członkowie zespołu swoją twórczość określają mianem Warm Popu. Ich utwory nigdy nie były wynikiem chłodnej kalkulacji a wyłącznie efektem szczerego procesu twórczego. Muzycy poruszają się w stylach z pogranicza popu, funku, rocka, nie zważając jednak zbytnio na powszechnie obowiązujące produkcyjne standardy. Celem artystów było stworzenie swoistego muzycznego mikroklimatu, w którym poczują się komfortowo i urzeczywistnią swoje „ja”. Członkowie zespołu najlepiej czują się jednak na scenie. Wierzą, że rok 2024 będzie kolejnym przełomem na ich muzycznej ścieżce, a praca, jaką wykonali w studiu i sali prób, już za chwilę zaowocuje pięknymi koncertowymi chwilami i CIEPŁYM odbiorem słuchaczy!

Wstęp wolny!

14 lipca (niedziela)  - Galeria Sowa, 19:00

COTTON WING

Galeria Sowa zaprasza na koncert zespołu Cotton Wing. To Trójmiejska formacja, w muzyce której odnajdziemy rhythm & blues, rock, funk oraz elementy country. W zasadzie można powiedzieć, że jest to tzw. americana.

Zespół wygrał najważniejsze polskie festiwale bluesowe m.in. Rawa Blues, Water Blues Festiwal i wiele innych. W 2018 roku został nominowany do International Blues Challenge Memphis T.N. USA. W 2015 roku wydał autorski album o zaczepnym tytule „Fishing & Processing”, który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów i media w całej Polsce. Obecnie zespół promuje świeżo wydaną drugą płytę „Nothing But Life”. Materiał z obu płyt będzie prezentowany na koncercie.

Wejściówka do wygrania w środę w audycji Uwierz w Muzykę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: