Aktualności

Informacje muzyczne

 • Początek listopada z rockiem, metalem i elektroniką

  W piątek w pubie LAS zagrają: olsztyńska PostNatura i Etob Klimator. W sobotę w sali kameralnej pod amfiteatrem zaprezentują się: Clayseny i Kill The Head, a w CEIK-u: Nocny Kochanek i Sixpounder. Kolektyw TAS zaprasza także na taneczną elektronikę do restauracji Bo No Bo.

 • Nowości muzyczne 25-31.10.2021

  W ostatnich dniach października nowe single grają dla nas All We Are, Band Of Horses i My Morning Jacket. Piosenką tygodnia jest utwór "Do Domu" duetu: Kuba Więcek Trio & Paulina Przybysz, a najważniejszą płytą - "Kilka Najlepszych Dni W Życiu" tercetu Niemoc.

 • Koncertowy koniec października w Olsztynie

  Galeria Sowa zaprasza na akustyczny koncert szantowej grupy Wodny Patrol. W pubie LAS hardcore'owe doznania zapewnią Księżyc, Eltimase i Satya. W Galerii Dobro wystąpi zespół NXOV. A w Kortowie na zakończenie obchodów 60-lecia Akademickiego Klubu Turystycznego zagra Wolna Grupa Bukowina.

 • Nowości muzyczne 18-24.10.2021

  Adele wróciła w świetnym stylu z nowym singlem "Easy On Me". To nasza piosenka tygodnia. Premierowe nagrania na 95,9 fm prezentują także Leski, Michael Kiwanuka i Tori Amos. Najważniejsza płyta to "Skin" - fonograficzny debiut jednej z nadziei brytyjskiej sceny muzycznej Joy Crookes.

 • Gitarowo i elektronicznie na olsztyńskim Starym Mieście

  MOK Olsztyn zaprasza na koncertową premierę płyty grupy Krzta, którą uświetnią również występy Fertile Hump i Taxi Caveman. W pubie LAS zaplanowano drugą edycję elektronicznego Sabatu. Zagrają tam także: Czechoslovakia, Rosochate oraz Rat Kru. W Galerii Sowa wystąpi Lubelska Federacja Bardów.

 • Miło wszystko w Olsztynie

  Z nową płytą do Olsztyna przyjedzie w tym tygodniu Patrick The Pan. Zanim wybierzecie się do Kuźni Społecznej, koniecznie posłuchajcie krążka "Miło Wszystko". W Galerii Sowa wystąpią: Apolinary POlek i Irena Salwowska z zespołem. Pub LAS zaprasza na Wieczór z muzyką eksperymentalną.

 • Nowości muzyczne 11-17.10.2021

  Swoim drugim albumem "Seventeen Going Under" Sam Fender udowadnia, że wyrasta na jednego z najważniejszych twórców młodej generacji angielskiej sceny muzycznej. To nasza płyta tygodnia. Na 95,9 fm premierowe single prezentują w tym tygodniu: Alt-J, Miles Kane, Snail Mail i Transsexdisco.

 • Muzyczny początek października w olsztyńskich klubach

  W pubie LAS zagra Lonker See. W Kuźni Społecznej wystąpi Zdechły Osa. Tydzień zwieńczy koncert Basi Kawy w Galerii Sowa. Dla słuchaczy Radia UWM FM mamy zaproszenia.

 • Nowości muzyczne 04-10.10.2021

  "Dwa Tygodnie" - to kolejny singiel zapowiadający krążek "Kilka Najlepszych Dni w Życiu" grupy Niemoc i.. nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm nowe nagrania prezentują także: Orlando Weeks, Wet Leg i White Lies. Najważniejsza płyta to "K Bay" Matthew E. White'a.

 • Od środy do soboty - koncertowy rozkład jazdy w Olsztynie

  Od środy do soboty warto zaglądać do olsztyńskich klubów muzycznych. W pubie LAS wystąpią: doskonale znana fanom reggae Nowa Kultura oraz nowy olsztyński projekt rockowy Pan B. Galeria Sowa zaprasza natomiast na koncert tria Blue Jay Bird, formacji GOODWILL oraz międzynarodowego składu MORIBAYA.

 • Nowości muzyczne 27.09-03.10.2021

  Na przełomie września i października najważniejszą piosenką na 95,9 fm jest "Za Mało Czasu" od Fisz Emade Tworzywo. Najnowsze single na naszej antenie prezentują także: Baranovski, Eels oraz Ma And That Man. Płyta tygodnia to "Sometimes I Might Be Introvert" brytyjskiej raperki Little Simz.

 • Olsztyn wita jesień koncertami

  Łydka Grubasa zagra w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. W pubie LAS będzie głośno za sprawą: Titanic Sea Moon i Moaft. Galeria Sowa zaprasza w swoje progi miłośników piosenki z tekstem. Wystąpią tam: Tomasz Steńczyk i Jan Kondrak. W Galerii Dobro zaprezentuje się zespół Rozwód.

 • Nowości muzyczne 20-26.09.2021

  Singlem "Don’t Let It Get You Down" Miles Kane zapowiada swój kolejny album. To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm usłyszycie także nowe nagrania od Happysad, Lipali oraz Joan As Police Woman. Najważniejsza płyta to „The Ultra Vivid Lament” - czternasty krążek Manic Street Preachers.

 • Wrześniowa mieszanka koncertowa

  W tym tygodniu w olsztyńskim pubie LAS będzie głośno. W ramach Thrashing Machine Tour pojawią się tam Vagadilerha, Hateful Five i Cavum. Galeria Sowa zaprasza na wspólny występ Adam Zalewski Trio oraz supergrupy Czarny Pies. W pubie Carpenter Inn zagrają natomiast zespoły: Księżyc, Milczenie i Luty.

 • Nowości muzyczne 13-19.09.2021

  W kolejnym tygodniu września z nowymi singlami na 95,9 fm pojawiają się: Maria Peszek, Orlando Weeks i Sam Fender. Piosenką tygodnia jest utwór Hiszpanów z The Parrots, a najważniejszą płytą - "Comfort To Me" australijskiej grupy Amyl And The Sniffers.

 • Nowości muzyczne 06-12.09.2021

  Pochodząca z Braniewa grupa The Cassino singlem "Twój Głos" zapowiada swój pierwszy album długogrający. To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm swoje nowe nagrania prezentują także: Bass Astral x Igo, Future Islands i Gundelach. Polecamy również jubileuszowe wydawnictwo zespołu Happysad „Odrzutowce i...

 • Punk rock, reggae i piosenka autorska w olsztyńskich klubach

  Sezon koncertów plenerowych w Olsztynie już za nami. Pozostaje oferta lokali na Starym Mieście. W piątek będzie można poskakać do wczesnego reggae i ska w pubie LAS. W Carpenterze wystąpi legenda punk rocka, zespół Moskwa. W niedzielę Galeria Sowa zaprasza na występ Janka Traczyka. Dla słuchaczy mamy wejściówki.

 • Soundlake Festival po raz drugi

  Nie udało się przed rokiem. Ale Soundlake Festival wrócił do Iławy w dobrym stylu. 28 sierpnia w amfiteatrze nad Jeziorakiem wystąpili: Karaś/Rogucki, Król oraz Pawbeats Orchestra. "Jestem przekonana, że będziemy to kontynuować i już teraz zapraszam na trzecią edycję" - mówi dyrektor ICK Lidia Miłosz.

 • Nowości muzyczne 30.08-05.09.2021

  Z piosenką tygodnia na 95,9 fm wraca José González. Nowe nagrania na naszej antenie przedstawiają także: Angel Olsen, Geese oraz Me And That Man. Najważniejszą płytą przełomu sierpnia i września jest natomiast pożegnalny album duetu Bass Astral x Igo - "Satellite".

 • Ostatni koncertowy tydzień Na Wypasie

  Koncertowe lato Na Wypasie w Olsztynie zamknie piątkowy występ Wojtek Mazolewski Quintet w Amfiteatrze im. Czesława Niemana. W pubie LAS prawdziwy deathmetalowy łomot zaserwują cztery kapele z Kujaw. W Carpenterze zagrają Rosochate. A w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi grupa Stare Dobre Małżeństwo.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: