Aktualności
09.07.2024

Gwiazdy na IV Memoriale Zbigniewa Ludwichowskiego

1 września na stadionie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się IV Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego. Gwiazdą imprezy będzie Natalia Kaczmarek. Organizatorzy zapewniają, że weźmie w niej udział także wielu innych czołowych polskich i zagranicznych lekkoatletów.

 

Przypomnijmy, że Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego od tego roku jest częścią międzynarodowego cyklu imprez lekkoatletycznych Continental Tour Bronze. To znacząco zwiększa jego rangę. Impreza transmitowana będzie na antenie TVP Sport. 1 września w Kortowie zobaczymy czołowych polskich i zagranicznych lekkoatletów.

"Możemy mieć w tym roku gości z USA, Kanady, Jamajki, Nowej Zelandii i z krajów skandynawskich. Wstępne porozumienia są już zawarte. Pojawi się też polska czołówka lekkoatletów. Wiemy już, że wystartuje Natalia Kaczmarek"  - mówił w naszym studiu Szymon Niestatek, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Nowością w programie będzie konkurs skoku o tyczce. Dodatkowo rywalizacja toczyć będzie się m.in. w pchnięciu kulą, skoku w dal, rzucie oszczepem oraz biegach na 100, 200, 300, 600, 800, 1500 i 3000 metrów.

Z Szymonem Niestatkiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia: memorialludwichowskiego.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: