Aktualności
02.04.2019

Jelonek zapowiada swój trzeci solowy album

Jesienią tego roku ukaże się trzeci studyjny krążek Michała Jelonka. Skrzypek grupy Hunter opowiedział nam o pomyśle na kolejne wydawnictwo przy okazji koncertu zespołu promującego nowy album "Arachne". Spotkał się z nim Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Foto: Ilona Matuszewska

Skrzypek grupy Hunter debiutował solowo w 2007 roku imiennym albumem "Jelonek". W 2011 roku ukazała się kolejna płyta podpisana jego nazwiskiem - "Revenge". Co znajdzie się na trzecim krążku? "W zdecydowanej większości będą to utwory polskiej muzyki klasycznej: Wieniawski, Bacewicz, Chopin, Moniuszko i paru innych. Zapowiadałem tę płytę od dwóch. Ale w związku z losowymi sprawami musiałem przesuwać jej premierę" - mówi Michał Jelonek.

W październiku ma się ukazać pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo. Po premierze - na przełomie listopada i grudani - Jelonek ruszy także w trasę koncertową. W studiu muzykowi towarzyszyć będzie wielu dobrych znajomych, z którymi pracował nad poprzednimi solowymi albumami. "Prawdopodobnie wiele osób się powtórzy, bo to są sprawdzeni muzycy. Ale zaproszę też parę nowych osób, które poznałem na swojej żwirowej drodze życia. Mam nadzieję, że przyjmą zaproszenie. Ale nie chcę zdadzać o kogo chodzi, dopóki ktoś nie zagra.

Z Michałem Jelonkiem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Na naszej stronie znajdziecie także rozmowę z Pawłem „Drakiem” Grzegorczykiem. Lider grupy Hunter opowiada o nowym albumie "Arachne". Odwiedził naszą redakcję jeszcze przed premiera krążka. A 31 marca zespół zamknął wiosenną trasę koncertem w klubie Nowy Andergrant.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: