Aktualności
07.03.2019

Nowa płyta Huntera. Zespół przezwyciężył kryzys!

Zespół Hunter 8 marca opublikuje swój nowy album "Arachne". To płyta pełna odniesień do tego, co dzieje się w naszym kraju. Ale też historii inspirowanych literaturą, komiksem i filmem. Jeszcze przed premierą z Pawłem „Drakiem” Grzegorczykiem spotkał się Wojtek Miśkiewicz.

Choć tematy poruszane w nowych piosenkach Huntera odnoszą się do tego, co dzieje się w polityce i życiu społecznym w naszym kraju, często są one zawoalowane. "Wymarzyłem sobie, żeby tymi tekstami sprowokować ludzi do szukania przez nich samych inspiracji. Często jest tak, że jeden utwór jest inspirowany kilkoma rzeczami. Np. temat wycinki drzew mi osobiście spędza sen z powiek, ponieważ uważam, że takimi rzeczami strzelamy sobie bardzo mocno w stopy. Nawet jeśli nie sobie, to naszym dzieciakom, wnukom, itd. To jest masakra, co się dzieje w tej chwili. To mnie naprawdę wnerwia, że połacie lasu są wycinane i nic się nie dzieje. One rosną latami. To są płuca Polski. Jeżeli się ich pozbawimy - będzie masakra, pustynia i pustkowie. I w końcu natura - o której jest też dużo w tych tekstach - jakoś się ustosunkuje do tego. I taki wirus, jak człowiek - nie jest w stanie jej zagrozić. To my skończymy marnie - a natura zostanie" - przyznaje wzburzony lider zespołu.

Praca nad nowymi piosenkami rozpoczęła się w styczniu 2018 roku. "To była orka!" - mówi Paweł Grzegorczyk. "Trwało to długo, ale też mieliśmy bardzo ciężki okres. Nie wiem czy nie najcięższy w naszej historii. Bardziej ze względów osobistych niż zespołowych. Ale przetrwaliśmy to i mam nadzieję, że wyjdziemy z tego jeszczce silniejsi."

Piosenki na krążku "Arachne" posiadają dwa typy bohaterów. "Są tam i potwory i postaci zabawne. Płyta jest hybrydą i w połowie jest dosyć mocno podzielona. Z jednej strony jest duży mrok i powaga, z drugiej - też zabawa. Życie ma różne kolory - nie tylko czarny, purpurowy czy biały. Ale są tez inne. I również odcienie szarości. Gdybyśmy cały czas żyli tym mrokiem i stresem - depresja gwarantowana. A tak naprawdę nie jesteśmy tacy. Szukamy słońca, radości i cieszenia się życiem. Ale też nie możemy odpuścić tematów bolesnych, wkurzających, zamiatanych pod dywan. Z tego nie zrezygnujemy, bo nie potrafimy siedzieć w kącie zasłaniając oczy, usta, uszy..."

Z Pawłem Grzegorczykiem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

31 marca zespół wystąpi w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant. Posłuchajcie też piosenki tytułowej z nowej płyty Huntera. Utwór "Arachne" pojawił się już na 1. miejscu naszej listy przebojów - UWUEMKA.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: